Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4451 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

Black swan wrote:upo sam u nesvejest ja mislio 2300 :shock:

diskovi su 120 oba :mrgreen:
hvala sto mi niko nije rekao
na corsi su bili 100 s rukama
blazena corsa
Corsa, manji auto, anji diskovi, logicno da bude jeftinija.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4452 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

489
a na corsi 250

:shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4453 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

joj jeftino ovo dvoje , za ovo cudo

upravljacki mehanizam 550e/ 1100KM

disk 160e/320KM

:shock: :lol: :lol:, lako je vama :mrgreen:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4454 Re: Renault Megane all about

Post by lavic »

Za bmw 5 diskovi i plocice 2000 KM a ti se zalis....
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4455 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

Al zato guzis
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4456 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Black swan wrote:Al zato guzis
:lol: :lol: :lol: :sax:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4457 Re: Renault Megane all about

Post by lavic »

Black swan wrote:Al zato guzis
Redovno i raznovrsno, halal svaka marka....
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4458 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

Ova iz Breze spula propala... Otisao jutros zamjenio sa momkom sve na izgled izgledala OK.. Namontiram ne rade duga svijetla, ne radi ablendovanje i paljenje-gasenje svijetala... Flet kabal nije kvrckao ali nije ni ugasio greske, preko dijagnostike isto nije htio da ponisti greske... Javljao je 3-4 neke za AIR bag... Valjda su sve vezane za spulu... Kasnije kad smo skinuli vidim da je skroz odlemljen sa kraja flet kabal svi kontakti na jednoj strani... Vratio svoju i dosao kuci... Idem na opciju br. 2 sutra... Takodjer polovna covjek tvrdi da je 100% ispravno sve... Malo skuplja od ove al ako bude OK Halal... :(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4459 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:Ova iz Breze spula propala... Otisao jutros zamjenio sa momkom sve na izgled izgledala OK.. Namontiram ne rade duga svijetla, ne radi ablendovanje i paljenje-gasenje svijetala... Flet kabal nije kvrckao ali nije ni ugasio greske, preko dijagnostike isto nije htio da ponisti greske... Javljao je 3-4 neke za AIR bag... Valjda su sve vezane za spulu... Kasnije kad smo skinuli vidim da je skroz odlemljen sa kraja flet kabal svi kontakti na jednoj strani... Vratio svoju i dosao kuci... Idem na opciju br. 2 sutra... Takodjer polovna covjek tvrdi da je 100% ispravno sve... Malo skuplja od ove al ako bude OK Halal... :(
kupi novu da se ne zajebajes vise ;-) , to ti je sve macak u vreci teski :roll:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#4460 Re: Renault Megane all about

Post by Warashii »

Definitivno nova, ostalo je sve nestrucno skidanje polovne kao i to sto je i ona dala poprilicno od svog zivota pa u skorije vrijeme opet mozes ocekivati krckanje i "SERVICE" lampicu.
Jedno od vecih zajeba na Megane II je ova spula, ali dobro je pa je vecinom do nje.
JA imam elektronski problem sa njom kao i sa bravom volana, postoji mogucnost da brava ne radi zbog spule, a postoji mogucnost da pored spule ne radi ni brava, navodno je do neke CPU koja to kontrolise, ili da se ubaci nova brava pa da se programica CPU :-) .
Uglavnom je to nesto oko cega mi se ne da raditi nista jer ne znam nikog toliko dobrog ( strucnog ) da bi imao povjerenja u njeg da ce to normalno odraditi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4461 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4462 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

amar1994 wrote:Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
Kako se ponasa?
Ako mu nije mrsko, neka vidi konektor na motoru, zna ovlaziti i zezati.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4463 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

amar1994 wrote:Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
definisi "handre" :D i koji je prekidac u pitanju
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4464 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
Kako se ponasa?
Ako mu nije mrsko, neka vidi konektor na motoru, zna ovlaziti i zezati.
prvi put je sajla neka bila , sad mi je spominjao modul nekakav :-)

kazu cest problem , ko i ova spula glupa :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4465 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

kafanski_covjek wrote:
amar1994 wrote:Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
definisi "handre" :D i koji je prekidac u pitanju
ma ne rade , neki modul , nesto tako kaze, a i on veze nema :D
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4466 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

da...jes
meni vozacevo...najgore :roll:
popravljao ali nista
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4467 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Ne znam, meni htjeli uvaliti taj modul jer mi se zadnji prozor sam otvarao, ja skinuo kad mokar konektor. Obrisao zalijepio trakom i gotovo.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4468 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

amar1994 wrote:
kafanski_covjek wrote:
amar1994 wrote:Jesu li nekog od vas zezali el. podizaci na meganu 2 , evo druga handre i mora mijenjat nesto , ovo je vec 2. put :-)
definisi "handre" :D i koji je prekidac u pitanju
ma ne rade , neki modul , nesto tako kaze, a i on veze nema :D
je li na vozacevoj strani?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4469 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

kafanski_covjek wrote:
amar1994 wrote: ma ne rade , neki modul , nesto tako kaze, a i on veze nema :D
je li na vozacevoj strani?
jest :D , al njemu ne radi ni suvozacev tako da :run:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4470 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

amar1994 wrote:
kafanski_covjek wrote:
amar1994 wrote: ma ne rade , neki modul , nesto tako kaze, a i on veze nema :D
je li na vozacevoj strani?
jest :D , al njemu ne radi ni suvozacev tako da :run:
neka proba prvo ovo uraditi, s obje strane na 5 tacki zalemiti pa neka vidi da li radi :)

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4471 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

prenijet cu mu :thumbup:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4472 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

Warashii wrote:Definitivno nova, ostalo je sve nestrucno skidanje polovne kao i to sto je i ona dala poprilicno od svog zivota pa u skorije vrijeme opet mozes ocekivati krckanje i "SERVICE" lampicu.
Jedno od vecih zajeba na Megane II je ova spula, ali dobro je pa je vecinom do nje.
JA imam elektronski problem sa njom kao i sa bravom volana, postoji mogucnost da brava ne radi zbog spule, a postoji mogucnost da pored spule ne radi ni brava, navodno je do neke CPU koja to kontrolise, ili da se ubaci nova brava pa da se programica CPU :-) .
Uglavnom je to nesto oko cega mi se ne da raditi nista jer ne znam nikog toliko dobrog ( strucnog ) da bi imao povjerenja u njeg da ce to normalno odraditi.
Ma ne dam 370 KM kad bi ga vako vozo do kraja zivota... Probat cu sa polovnom jos jednom ili dva puta ne upalo odustat cu i vozat ovako... :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4473 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

dgl_ zaboravih ti cestitat praznik u subotu :-D
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4474 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:dgl_ zaboravih ti cestitat praznik u subotu :-D
Ma ja, oprosteno ;)
User avatar
muz66
Posts: 17984
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#4475 Re: Renault Megane all about

Post by muz66 »

Sa-Tz-Sa, 244 km ukupno, 9.1 L potrosio. 3.7 kaze. Megane 2010., 1.5 sa silnih 85 KS.
Post Reply