Vodeći se logikom "kome smeta?" ja bih mogao recimo sjeći šumu na Trebeviću i ubirati novce.
Takođe, mogao bih recimo parkirati na sred štrosmajerove i reći "kome smeta?" jer ima po pet metara sa svake strane.
Mogao bih recimo, napraviti šadrvan na sred parka iza druge gimnazije, prodavat ćevape i reći "kome smeta?"
Bespravna uzurpacija trotoara, blokiranje i onemogućavanje odvijanja normalnog saobraćaja, kada se pri tome riziku od povrede izlažu svi učesnici u saobraćaju treba da smeta SVIMA!
Kada bi recimo prešao nekoj curici koja se bavi sportom ili plesom preko noge i sjebao stopalo, zbog kojeg ne bi mogla dalje da se bavi sportom, na vozača PMV bi se primjenila ona "nije prilagodio brzinu uslovima na cesti" a činjenicu da je neko uzurpirao trotoar za potrebe osobnog bogaćenja, čime je prislio pješaka da hoda po kolovozu niko ne bi razmatrao, jer "kome smeta?", osim divljaku sto se tu voza sa autom i gazi djecu.
Sramotno je da već godinama općinski inspektori u 16h idu kući, a Ferhadija i okolne ulice postaju Eldorado za ilegalce, koji nikom porez ne plaćaju, bogate se enormno pri tome uzurpirajući javne površine, koje su napravljene od ovih "mutavaca" što plaćaju porez!
Samo ljudima koji nisu navikli na asfalt, a pri tome imaju u sjećanju široke poljane rodnog kraja može pasti na pamet "kome smeta?"
Kome smeta, recimo, što neko ima Kalašnjikov ispod kreveta?
