Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#44476 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dovoljno je da probih snage istraju na zahtjevu za MAP i dodik ce biti na ledini....
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#44477 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Uz ovo veličanje ruskih dobrovoljaca u Višegradu bilo bi jako zgodno upriličiti i počast mudžahedinima na Vozućoj koja je i onako proglašavana Staljingradom. Ili bi možda bilo zgodnije na Ušću pred Dobojem na groblju tenkova.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#44478 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaš s kim imamo posla?Maraschino wrote:Ubistvo dvojice policijskih službenika MUP-a KS nije unaprijedilo saradnju MUP-a KS i MUP-a RS. Kako se navodi u izvještaju sada već bivšeg komesara Mevludina Halilovića za period od oktobra do decembra 2018. godine, ta saradnja ne funkcioniše 20 godina.
Prema Halilovićevim riječima, koji je odgovarao na pitanja Nezavisnog odbora, ubistvo policajaca jeste ujedinilo policijske agencije, ali se uglavnom radilo o fizičkoj podršci.
"Dvadeset godina ne funkcioniše saradnja između MUP-a KS i MUP-a RS. Jedino rješenje je da krivična djela teške krađe motornih vozila preuzme Tužilaštvo BiH koje će direktno izdavati naredbe SIPA-i. Kada se određene stvari spomenu kolegama iz RS-a, oni ne žele sarađivati sa SIPA-om. Nije ništa bolja situacija ni u kantonima s hrvatskim predznakom", naveo je Halilović.
Istakao je kako se na teritoriju RS-a ne može otići po određenu informaciju ili podatak te je naveo kako je Uprava policije MUP-a KS dobila protestno pismo MUP-a RS, jer se neki policijski službenik predstavio kao federalna policija.
"Na nekom nivou postoje određeni kontakti i saradnja, ali sve se nažalost povezuje s nacionalnim predznakom", istakao je Halilović.
Demantovao je da su određene osobe iz RS-a, koje su pritvorene zbog sumnje da su počinile tešku krađu motornih vozila, pretučene u Sarajevu, kazavši kako su privedeni bili u prostoriji u kojoj su bila i četiri kantonalna tužioca. Također, naveo je kako postoji videonadzor.
U izvještaju se navodi i dio koji se tiče policijskih službenika koji nisu prošli sigurnosne provjere. Halilović je rekao kako OSA donosi rješenja o ovim pitanjima, a da Uprava policije postupa prema njima te da su policijski službenici koji nisu prošli sigurnosne provjere proglašeni prekobrojnim i ostaju bez posla, jer je za gotovo sva radna mjesta u Upravi policije potrebno proći sigurnosnu provjeru
Nista novo samo nas bivsi komesar zeli podsjetiti sa kime imamo posla.
Sa domaćim izdajnicima koji tih 25 godina dopuštaju da rade to sto rade.
Tek su sad progovorili sta je i kako je nakon 25 godina. Nisu vala ni sad morali.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#44479 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ove rasprave o tome ko bi a ko nebi "htjeo" ratovati pomalo su smiješne. I ona famozna rečenica "da za rat treba dvoje", vidjeli smo to, naprosto nije istina. Kada je tek počinjao rat najveći broj poginulih (Bijeljina, Prijedor, Višegrad...) bili su upravo oni koji nisu "željeli" ratovati. Sjetite se kako su prošli ljudi u stotinama mjesta u kojima su sakupili i predali i ono vrlo malo oružja koje su imali. U glavnom su završili u logorima, strijeljani ili protjerani. Tek kada se vidjelo da se ratovati mora ako želiš opstati, sačuvati porodicu itd., ljudi su silom prilika uzimali oružje u ruke a onda nekad iz patriotizma, nekad iz inata, nekad iz osvete, nekad jednostavno zbog dostojanstva, časti, obraza, ljudskosti, nekad iz osječaja vjerske obaveze da braniš život, porodicu, imetak čast, domovinu itd., a nekad i iz čistog moranja što zakonskog, što egzistencijalnog ili nekog drugog, ratovao je i onaj ko to po vlastitom izboru nikada nebi činio.
To moranje na drugim stranama je bilo još izraženije jer se u suprotnom rizikovalo da neko bude proglašen izdajnikom a to u nekim vremenima i nije baš pametno a uz to zakon je u daleko većem stepenu bilo moguće provesti nego što je to bilo na teritoriji poklopljenoj agresijom.
E sad, na sve tri strane se i bježalo ili dezertiralo ali i za to je trebalo i petlje, i rizika i love, veza, snalažljivosti, prilika i dr.
Sreća bi bilo da rata ne bude ali ako ga bude onda treba puno više sreće nego volje i htijenja da se nešto prihvati ili ne prihvati,
To moranje na drugim stranama je bilo još izraženije jer se u suprotnom rizikovalo da neko bude proglašen izdajnikom a to u nekim vremenima i nije baš pametno a uz to zakon je u daleko većem stepenu bilo moguće provesti nego što je to bilo na teritoriji poklopljenoj agresijom.
E sad, na sve tri strane se i bježalo ili dezertiralo ali i za to je trebalo i petlje, i rizika i love, veza, snalažljivosti, prilika i dr.
Sreća bi bilo da rata ne bude ali ako ga bude onda treba puno više sreće nego volje i htijenja da se nešto prihvati ili ne prihvati,
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#44480 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/njemack ... /190411139
Njemačka zbog terorizma deportovala trojicu državljana BiH
Evo već se ubiru prvi plodovi špijunske afere od strane Hrvatske i vrbovanja ljudi. Sve je ovo Avdo dobro naslutio.
Ni krive ni dužne istjeraše ljude, a došli samo koru kruha zaraditi
Njemačka zbog terorizma deportovala trojicu državljana BiH
Evo već se ubiru prvi plodovi špijunske afere od strane Hrvatske i vrbovanja ljudi. Sve je ovo Avdo dobro naslutio.
Ni krive ni dužne istjeraše ljude, a došli samo koru kruha zaraditi
-
razuman_covjek
- Posts: 320
- Joined: 23/09/2016 21:15
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44482 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako su ga izudarali i to sve jumrucima u glavu.
Lazanski strateg, ovi pricaju o vojnoj intervenciji a on spominje narod koji bi izasao na putne komunikacije
Koja budala.
U ratnim uslovima to se zove zivi stit konju jedan...
Uglavnom, NATO je tu, put je trasiran i bolje je cim prije to prihvatiti. kraj.
Lazanski strateg, ovi pricaju o vojnoj intervenciji a on spominje narod koji bi izasao na putne komunikacije
U ratnim uslovima to se zove zivi stit konju jedan...
Uglavnom, NATO je tu, put je trasiran i bolje je cim prije to prihvatiti. kraj.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#44483 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
"...rasplakani Bosnjaci..."
Šuknu nam ga Dodik, onako usput.
Šuknu nam ga Dodik, onako usput.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44484 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ubise ga frustracije...nikako ne vlada situacijom pa je poceo i da vrijedja. Dobro da nije rekao muslimani.Janjicar wrote:"...rasplakani Bosnjaci..."
Šuknu nam ga Dodik, onako usput.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#44485 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
mishic wrote:Uz ovo veličanje ruskih dobrovoljaca u Višegradu bilo bi jako zgodno upriličiti i počast mudžahedinima na Vozućoj koja je i onako proglašavana Staljingradom. Ili bi možda bilo zgodnije na Ušću pred Dobojem na groblju tenkova.
-
Haman2
- Posts: 3998
- Joined: 09/12/2016 20:04
#44486 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
mishic » 11/04/2019 21:04
Ove rasprave o tome ko bi a ko nebi "htjeo" ratovati pomalo su smiješne. I ona famozna rečenica "da za rat treba dvoje", vidjeli smo to, naprosto nije istina. Kada je tek počinjao rat najveći broj poginulih (Bijeljina, Prijedor, Višegrad...) bili su upravo oni koji nisu "željeli" ratovati. Sjetite se kako su prošli ljudi u stotinama mjesta u kojima su sakupili i predali i ono vrlo malo oružja koje su imali. U glavnom su završili u logorima, strijeljani ili protjerani. Tek kada se vidjelo da se ratovati mora ako želiš opstati, sačuvati porodicu itd., ljudi su silom prilika uzimali oružje u ruke a onda nekad iz patriotizma, nekad iz inata, nekad iz osvete, nekad jednostavno zbog dostojanstva, časti, obraza, ljudskosti, nekad iz osječaja vjerske obaveze da braniš život, porodicu, imetak čast, domovinu itd., a nekad i iz čistog moranja što zakonskog, što egzistencijalnog ili nekog drugog, ratovao je i onaj ko to po vlastitom izboru nikada nebi činio.
To moranje na drugim stranama je bilo još izraženije jer se u suprotnom rizikovalo da neko bude proglašen izdajnikom a to u nekim vremenima i nije baš pametno a uz to zakon je u daleko većem stepenu bilo moguće provesti nego što je to bilo na teritoriji poklopljenoj agresijom.
E sad, na sve tri strane se i bježalo ili dezertiralo ali i za to je trebalo i petlje, i rizika i love, veza, snalažljivosti, prilika i dr.
Sreća bi bilo da rata ne bude ali ako ga bude onda treba puno više sreće nego volje i htijenja da se nešto prihvati ili ne prihvati,
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#44487 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sad nije aktualno svercati Ronhil pa prelazi na UranijumGeneral War wrote:komentar:Milo o Dodikovom crtanju granica
Naime, predsjednik SNSD-a i aktualni predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorada Dodika juče je izjavio da će u sastav buduće Srbije ulaziti Republika Srpska, ali i dio Crne Gore.
Na pitanje novinara: „2017. godine ste nacrtali mapu na kojoj je Republika Srpska i Srbija jedna država, da li se i danas toga držite?“, Dodik je odgovorio: „To će i biti jednog dana ... Dobro, biće to i ovdje malo, od Crne Gore, neće to ovako biti uvijek.“
„Takva izjava nije vrijedna komentara“, saopšteno je za medije iz Kabineta predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića nakon te Dodikove izjavImali smo jednog koji nam je sredio uranijum, evo i drugi se radja...
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#44488 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nadam se da ovima iz SDA prvo drzava na misli.
Podrzavam ovu blokadu da se ne formira drzavna i federalna vlada dok se oba izdajnicka tabora ne kleknu i kazu moze Nato.
Ovo je u neku ruku sudbinosna era BIH.
Ili cemo se obracunati s rusiteljima, ubicama, kradljivcima i genocidasima i napokon reci NE i stvoriti funkcionalnu drzavu ili cemo reci Da i polako gledati raspad BIH na fildzan drzavu.
Podrzavam ovu blokadu da se ne formira drzavna i federalna vlada dok se oba izdajnicka tabora ne kleknu i kazu moze Nato.
Ovo je u neku ruku sudbinosna era BIH.
Ili cemo se obracunati s rusiteljima, ubicama, kradljivcima i genocidasima i napokon reci NE i stvoriti funkcionalnu drzavu ili cemo reci Da i polako gledati raspad BIH na fildzan drzavu.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44489 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sto je najzanimljivije da oni nisu svjesni da je taj put utaban, sve potpisano i da oni ovime nista ne sprecavaju ali otkrivaju pravo lice.lajkujMe wrote:Nadam se da ovima iz SDA prvo drzava na misli.
Podrzavam ovu blokadu da se ne formira drzavna i federalna vlada dok se oba izdajnicka tabora ne kleknu i kazu moze Nato.
Ovo je u neku ruku sudbinosna era BIH.
Ili cemo se obracunati s rusiteljima, ubicama, kradljivcima i genocidasima i napokon reci NE i stvoriti funkcionalnu drzavu ili cemo reci Da i polako gledati raspad BIH na fildzan drzavu.
Izvjestaj je formalnost.
-
Haman2
- Posts: 3998
- Joined: 09/12/2016 20:04
#44490 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
"I corava koka jednom kljucne zrno". Tako i N. Niksic
slobodna BosnaNIKŠIĆ TAČNO ZNA KOME SE OBRAĆA: "Mafijaši ponovo zveckaju oružjem..."
"Progresivne i evropske snage traže mir i prosperitet za građane Bosne i Hercegovine"
"Građanima Bosne i Hercegovine ne trebaju dodatne količine naoružanja i nove policijske formacije, građanima Bosne i Hercegovine treba mir i prosperit", izjavio je lider SDP-a Nermin Nikšić.
"Zbog toga, dok radikalne političke strukture u Republici Srpskoj najavljuju Zakon o unutrašnjim poslovima kako bi omogućili uvođenje rezervnog sastava policije, što je novi pokušaj unošenje nemira među sve građane Bosne i Hercegovine koji su već jednom prošli ratne golgote, u isto vrijeme sijući strah i nemir među građanima koji više ne žele djecu slati u rat, mi iz SDP-a želimo da se povećaju minimalne plaće i minimalne penzije u Bosni i Hercegovini, želimo da naši građani po svijetu putuju kao turisti, a ne da se ponižavaju po drugim zemljama u potrazi za bilo kakvim poslom, želimo manje poreze za naše građane, tražimo podršku našim privrednicima, hoćemo reforme u pravosuđu kako bi svaki građanin pred zakonom bio jednak, želimo bolje bolnice i bolje škole", poručio je Nikšić
Lider SDP-a napominje da "progresivne i evropske snage traže mir i prosperitet za građane Bosne i Hercegovine, dok oružjem ponovo zveckaju mafijaške strukture".
(NAP)
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44491 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znas ono kad neko nema karizmu pa tako i Niksic, kao da sa balkona vice.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44492 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ljudi nemaju problema sa rezervnim sastavom. Nastancaju 20k akreditacija i podijele podobnim u regionu.Nove izmjene Zakona o policiji i unutrašnjim poslovima u Republici Srpkoj, koje je utvrdila entitetska Vlada, daje mogućnost direktoru policije da policijskim službenicima izdaje dokumente sa lažnim identitetom, kao i to da direktor policije može angažirati policijske službenike drugih država te da i tim policijskim službenicima može dati lažni identitet, piše agencija Patria.
U stavu 5., člana 7. Zakona o policiji i unutrašnjim poslovima u Republici Srpskoj, koji treba da potvrdi Narodna skupština Republike Srpske, se navodi: „Policijski službenici radi izvršenja ovlaštenja iz oblasti posebnih istražnih radnji propisanih zakonima o krivičnom postupku Republike Srpske i Bosne i Hercegovine sprovode postupak legendiranja prije i nakon donošenja naredbe o sprovođenju istrage radi izmjene identiteta lica i izrade odgovarajućih dokumenata, radi učestvovanja u pravnom prometu.“
U stavu 6. istog člana se navodi: „Postupak legendiranja prije donošenja naredbe za sprovođenje istrage pokreće se na osnovu odluke direktora.“
U stavu 7 stoji: „Za sprovođenje posebne istražne radnje ‘korištenje prikrivenih istražilaca i korištenje informatora’ Ministarstvo angažuje obučenog policijskog službenika Ministarstva, policijskog službenika druge države, a izuzetno i drugo lice, ukoliko na drugi način nije moguće sprovesti tu radnju.“
fokus.ba
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#44493 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
WOWMaraschino wrote:Ljudi nemaju problema sa rezervnim sastavom. Nastancaju 20k akreditacija i podijele podobnim u regionu.Nove izmjene Zakona o policiji i unutrašnjim poslovima u Republici Srpkoj, koje je utvrdila entitetska Vlada, daje mogućnost direktoru policije da policijskim službenicima izdaje dokumente sa lažnim identitetom, kao i to da direktor policije može angažirati policijske službenike drugih država te da i tim policijskim službenicima može dati lažni identitet, piše agencija Patria.
U stavu 5., člana 7. Zakona o policiji i unutrašnjim poslovima u Republici Srpskoj, koji treba da potvrdi Narodna skupština Republike Srpske, se navodi: „Policijski službenici radi izvršenja ovlaštenja iz oblasti posebnih istražnih radnji propisanih zakonima o krivičnom postupku Republike Srpske i Bosne i Hercegovine sprovode postupak legendiranja prije i nakon donošenja naredbe o sprovođenju istrage radi izmjene identiteta lica i izrade odgovarajućih dokumenata, radi učestvovanja u pravnom prometu.“
U stavu 6. istog člana se navodi: „Postupak legendiranja prije donošenja naredbe za sprovođenje istrage pokreće se na osnovu odluke direktora.“
U stavu 7 stoji: „Za sprovođenje posebne istražne radnje ‘korištenje prikrivenih istražilaca i korištenje informatora’ Ministarstvo angažuje obučenog policijskog službenika Ministarstva, policijskog službenika druge države, a izuzetno i drugo lice, ukoliko na drugi način nije moguće sprovesti tu radnju.“
fokus.ba
E cega se nece vise sjetiti

- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#44494 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sve sto rade, rade smisljeno da skrenu paznju na sebe a jedini cilj je provokacija.General War wrote: WOW![]()
E cega se nece vise sjetiti![]()
Zasto? Vjerovatno da bi izazvali pogresne reakcije od B/B strane.
Svaki dan nova provokacija.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#44495 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Neznam kojim jezikom govori predsjedavajući Predsjedništva BiH ali da ga treba hitno vratiti u osnovnu školu da nauči jezik više je nego očito. On još nezna da su svi gradovi u Bosni i Hercegovini bosanskohercegovački i da u BiH nema ni srpskih ni hrvatskih ni bošnjačkih gradova. Dakle svi, pa i Drvar i bilo koji drugi grad nisu i nemogu biti ničiji sem bosanskohercegovački. I sada kada skontate da tako prostu činjenicu nezna i nije u stanju razumijeti neko ko stoji na čelu države šta drugo da kažete nego teško onima koji žive u takvoj državi.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#44496 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zar je donosenje zakona provokacija? Oni donose i sprovode sve te zakone. Kad ce neko sa ove strane shvatiti da je sve to stvarno i sve sto je najvaznije protuzakonito.
Ko ce reagovati na sve ovo, ali ne ispraznim govorom nego povuci pravi potez? Zasto ova strana ne vrsi pritisak na MZ i OHR jer oni direktno krse Ustav i Dejtonski sporazum? Gdje je ono pasce od medjunarodnog predstavnika?
Ko ce reagovati na sve ovo, ali ne ispraznim govorom nego povuci pravi potez? Zasto ova strana ne vrsi pritisak na MZ i OHR jer oni direktno krse Ustav i Dejtonski sporazum? Gdje je ono pasce od medjunarodnog predstavnika?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#44497 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koje šta dobio ovih dana ? Jeli pao dogovor
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#44498 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
"U ljeto 1995 godine, na svim frontovima su ocekivano pocele pucati cetnicke linije. Jedino sto ih je cuvalo od rasula je bila diplomatija Alije Izetbegovica, koji je stalno svojim pregovorima i dogovorima sputavao Armiju da krene u opstu ofanzivu na svim frontovima protiv razrijedjenih cetnika. Jedino sto tada Dudakovica nisu mogli iskontrolisati, i upravo zato sada njemu sude kao zlocincu. To je osveta izdajnika sto je Dudakovic pokazao istinu, a to je da su Srbi bili slomljeni i da nam je Alijinom "diplomatijom", tj. izdajom, oduzeta ta pobjeda."
Gospodine Borogovac, Vama i onome ko je postavio Vaš obiman tekst na ovom poratalu moram reći da jednostavno neznate činjenično stanje o završetku oružanih sukoba tokom agresije na RBiH.
Ta tzv. "diplomatija" koju Vi pominjete, 200 000 naoružanih i motiviranih pripadnika Armije R BiH, časni general Dudaković i td. su jedno a odluka međunarodne zajednice da se Srbi kao narod ne izlože osveti je nešto sasvim drugo.
Dakle pričate o nećemu što neznate i obzirom da je to upakovano u širi kontekst i drugu priču mnogi će nasjesti ovim pukim izmišljotinama. Nekoliko generala i komandanata je tada bilo voljno da izrazi neposluh Vrhovnom komandantu kako bi se još nekoliko gradova preuzelo od četnika ali su sve i jedan upozoreni direktno na terenu uz karte na kojima su ucrtana njihova artiljerija i raspored snaga da poslije 24:00 određenog datuma, svako oruđe i jedinica koja se upotrijebi postaju mete NATO avijacije. Bio na terenu, vidio, doživio i ne pričam napamet. Legende su jedno a činjenice nešto drugo. Treba biti oprezan kada se ide u javnost.
Gospodine Borogovac, Vama i onome ko je postavio Vaš obiman tekst na ovom poratalu moram reći da jednostavno neznate činjenično stanje o završetku oružanih sukoba tokom agresije na RBiH.
Ta tzv. "diplomatija" koju Vi pominjete, 200 000 naoružanih i motiviranih pripadnika Armije R BiH, časni general Dudaković i td. su jedno a odluka međunarodne zajednice da se Srbi kao narod ne izlože osveti je nešto sasvim drugo.
Dakle pričate o nećemu što neznate i obzirom da je to upakovano u širi kontekst i drugu priču mnogi će nasjesti ovim pukim izmišljotinama. Nekoliko generala i komandanata je tada bilo voljno da izrazi neposluh Vrhovnom komandantu kako bi se još nekoliko gradova preuzelo od četnika ali su sve i jedan upozoreni direktno na terenu uz karte na kojima su ucrtana njihova artiljerija i raspored snaga da poslije 24:00 određenog datuma, svako oruđe i jedinica koja se upotrijebi postaju mete NATO avijacije. Bio na terenu, vidio, doživio i ne pričam napamet. Legende su jedno a činjenice nešto drugo. Treba biti oprezan kada se ide u javnost.
- SmokingMan
- Posts: 22545
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#44499 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mnogo trpimo mi ovo uriniranje po državi BIH.A ko ono spomenu VP.a.Pa njemu su iz džepa ukrali ovlasti,tako da samo može biti u ulozi nijemog posmatrača koji prima i suviše dobar novac za nerad.Pravi BH uhljeb,rodi ga majka. 
Jeste,vala,vrijeme je,saće druga smjena...

Jeste,vala,vrijeme je,saće druga smjena...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#44500 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ROKOVI Plan izgradnje do 2023.
Hoće li Hrvatska morati vratiti novac EU zbog Pelješkog mosta?
Dovršetak projekta i pristupnih cesta postao još neizvjesniji jer će Kinezi izgraditi most puno prije pristupnih cesta
Ako se pristupne ceste Pelješkom mostu ne izgrade do 2023. godine, Hrvatska će morati vratiti novac Evropskoj uniji.
U Hrvatskoj se nadaju kako se takav crni scenarij neće dogoditi i da će se projekt mosta i pristupnih cesta zaokružiti u predviđenim rokovima, premda je teoretski moguć zbog brojnih žalbi u postupku javne nabave i odabira najpovoljnijeg izvođača radova, prenose hrvatski mediji.
Nakon svečanosti na gradilištu Pelješkog mosta i posjeta kineskog premijera Li Kekinga uslijedio je još jedan hladan tuš – žalba austrijskog "Strabaga" na odabir izvođača radova na dionici pristupne ceste Duboka – Sparagovići. Tako je dovršetak projekta Pelješkog mosta i pristupnih cesta postao još dalji i neizvjesniji jer će Kinezi izgraditi most puno prije pristupnih cesta.
Svjesni su toga i u Ministarstvu prometa RH i u ''Hrvatskim cestama'', koje su investitori Pelješkog mosta, ali su im ruke vezane Zakonom o javnoj nabavi, koji je usklađen sa zakonodavstvom Evropske unije.
Premda u ''Hrvatskim cestama'' ističu da je rok za dovršetak cijelog projekta – gradnje mosta i pristupnih cesta – 31. januar 2022., to očito neće biti tako zbog trenutnih i budućih žalbi u postupcima javnih nabavki.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poslati neku nasu domacu firmu i ebati im znanje, pa neka onda vracaju novac EU...
Hoće li Hrvatska morati vratiti novac EU zbog Pelješkog mosta?
Dovršetak projekta i pristupnih cesta postao još neizvjesniji jer će Kinezi izgraditi most puno prije pristupnih cesta
Ako se pristupne ceste Pelješkom mostu ne izgrade do 2023. godine, Hrvatska će morati vratiti novac Evropskoj uniji.
U Hrvatskoj se nadaju kako se takav crni scenarij neće dogoditi i da će se projekt mosta i pristupnih cesta zaokružiti u predviđenim rokovima, premda je teoretski moguć zbog brojnih žalbi u postupku javne nabave i odabira najpovoljnijeg izvođača radova, prenose hrvatski mediji.
Nakon svečanosti na gradilištu Pelješkog mosta i posjeta kineskog premijera Li Kekinga uslijedio je još jedan hladan tuš – žalba austrijskog "Strabaga" na odabir izvođača radova na dionici pristupne ceste Duboka – Sparagovići. Tako je dovršetak projekta Pelješkog mosta i pristupnih cesta postao još dalji i neizvjesniji jer će Kinezi izgraditi most puno prije pristupnih cesta.
Svjesni su toga i u Ministarstvu prometa RH i u ''Hrvatskim cestama'', koje su investitori Pelješkog mosta, ali su im ruke vezane Zakonom o javnoj nabavi, koji je usklađen sa zakonodavstvom Evropske unije.
Premda u ''Hrvatskim cestama'' ističu da je rok za dovršetak cijelog projekta – gradnje mosta i pristupnih cesta – 31. januar 2022., to očito neće biti tako zbog trenutnih i budućih žalbi u postupcima javnih nabavki.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poslati neku nasu domacu firmu i ebati im znanje, pa neka onda vracaju novac EU...

