
FC Barcelona
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#44377 Re: FC Barcelona
Kakva je odbrana komedija naspram' ostatka tima, jbt. Pique, Mathieu i Bartra su karine nevidjene. Pa ako tako lahko mozes sastavit' odlican napad i vezni red koji funkcionise gotov perfektno, zar ne mozes kupit jednog ili dva obrambena igraca da su koliko-toliko brzi i kompetentni?
Vala kako je pocelo, ovo je k'o Liverpool one godine kad su imali najvise datih i primljenih golova u isto vrijeme.
Vala kako je pocelo, ovo je k'o Liverpool one godine kad su imali najvise datih i primljenih golova u isto vrijeme.
- mbenz
- Posts: 1019
- Joined: 18/06/2013 16:26
#44378 Re: FC Barcelona
Neznam ljudi ali sto se mene tice ja bih vratio Brava na gol, nikako mi nije jasno kako jedan golman moze stati od stative 2 metra a slobodan udarac sa 22 metra i ostaviti 5 i kusur metara prostora u blizi ugao, sve sto je trebao uraditi banega sinoc je prebaciti zivi zid i to je go 99% sto je i uradio, malo me posjetilo na onu utakmicu s portugalom kad je Asko isto uradio, znaci moj broj 1 je Bravo definitivno. A bartru da ne spominjem
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#44379 Re: FC Barcelona
Pa nije Bravo otjeran sa gola. I prošle sezone su podijelili minutažu po takmičenjima.
-
solo2
- Posts: 1300
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44380 Re: FC Barcelona
Bravo je i dalje tata a mali je perspektivan - mozda za par godina bude bolji
Odbrana je qrz od ovce i to se vidjelo na svim pripremnim utakmicama..nadati se da ce u izglednom periodu naci stopera jer Pikac, Vermalen i Bartra su blago receno uzasni - Vidal --- ??????---Mascherano----Alba
Odbrana je qrz od ovce i to se vidjelo na svim pripremnim utakmicama..nadati se da ce u izglednom periodu naci stopera jer Pikac, Vermalen i Bartra su blago receno uzasni - Vidal --- ??????---Mascherano----Alba
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#44381 Re: FC Barcelona
znaci, vratiti Puyola iz penzije 
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44382 Re: FC Barcelona
ispunio je proslogodisnju kvotu ronaldovih golova iz slobodni udaraca.tzipiripi wrote:Jope Gary![]()
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#44383 Re: FC Barcelona
ma Ronaldo je faktor koji apsolutno ne treba spominjati s Messijem u istoj rečenici. Davno je prošlo vrijeme njihove usporedbe. Ronaldu je najbolje da ode iz španije, negdje gdje će biti glavna atrakcija i gdje će moći nešto uraditi jer u španiji je novi/stari šerif u gradu5 0 5 wrote: ispunio je proslogodisnju kvotu ronaldovih golova iz slobodni udaraca.
Ove godine prognoziram da će Real Madrid doživjeti sudbinu Manchester Uniteda. Previše je dobrih ekipa, Villareal je postao nenormalno jak, Atletico doživio transformaciju s pola izmjenjene ekipe, Sevilla i Valencia standard...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#44384 Re: FC Barcelona
Ne, nego sjest', razmislit', dobro pogledat' statistiku i snimke utakmica, pa onda ic' naprijed sa ponudom. Naprimjer:LSD wrote:znaci, vratiti Puyola iz penzije
http://talksport.com/football/nicolas-o ... 0812162499
36 miliona funti za tipa koji je proglasen najboljim defanzivcem La Lige prosle sezone? Sitnica, pogotovo kad ti je odbrana u Barci rupa nevidjena. A vjerujem da bi Nicolas uvijek prije izabr'o Barelonu nego sugavi United.The Argentina international, one of the most highly-rated defenders in the Spanish top flight, has a £36million release clause at Valencia and is now only a few details away from completing a move to Old Trafford, report SillasGol.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44385 Re: FC Barcelona
ne vjerujem da ce toliko propasti kao united. spanski savez ce uciniti dovoljno da ih drze medju prvih tri. kako god, ohrabrujuce je da sve vise jacih timova u spaniji.sizifinho wrote: Ove godine prognoziram da će Real Madrid doživjeti sudbinu Manchester Uniteda. Previše je dobrih ekipa, Villareal je postao nenormalno jak, Atletico doživio transformaciju s pola izmjenjene ekipe, Sevilla i Valencia standard...
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44386 Re: FC Barcelona
zasto je odbrana rupa? u kojoj je sezoni, od zadnjih deset recimo, madrid primio manje golova od barcelone? ja cu ti reci, nijednoj.Tito_i_Partija wrote: 36 miliona funti za tipa koji je proglasen najboljim defanzivcem La Lige prosle sezone? Sitnica, pogotovo kad ti je odbrana u Barci rupa nevidjena. A vjerujem da bi Nicolas uvijek prije izabr'o Barelonu nego sugavi United.
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#44387 Re: FC Barcelona
@505 upravu si za savez. Zaboravio sam to u potpunosti...
A za odbranu. Pa čuj, samo zato što je Realova odbrana VEĆA rupa od naše odbrane, ne znači da mi trebamo svoju odbranu karakterisati kao jaku odbranu. Naša odbrana je standardna sve ove godine, nije sad loša kao što se priča, ali nekad znaju ispasti amateri. No sve dok imamo napadača, ne brinuti se.
A za odbranu. Pa čuj, samo zato što je Realova odbrana VEĆA rupa od naše odbrane, ne znači da mi trebamo svoju odbranu karakterisati kao jaku odbranu. Naša odbrana je standardna sve ove godine, nije sad loša kao što se priča, ali nekad znaju ispasti amateri. No sve dok imamo napadača, ne brinuti se.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#44388 Re: FC Barcelona
Mislim da je ono juce bilo jasno i glasno sto se tice odbrane. Sve je u redu dok napad i vezni red dobro funkcionisu i dok se vrsi non-stop pressing. Cim to opadne, vidi se ko je ko u odbrani. Ako igras protiv ekipe koja je u stanju se braniti prvih 50-60 minuta, k'o recimo ekipe Chelsea-mentaliteta, onda ima da nam bude veselo.
A zasto bi to moralo tako bit'? Zasto ne zamijenit' sporog Pique-a ili netalentovanog Bartru za nekog koji je i brzi i bolji, a ne bas pretjerano skup?
A zasto bi to moralo tako bit'? Zasto ne zamijenit' sporog Pique-a ili netalentovanog Bartru za nekog koji je i brzi i bolji, a ne bas pretjerano skup?
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#44389 Re: FC Barcelona
Pa ne moramo mi razmišljati kako će nam biti kad nam dođe Chelsea, Inter i tako te slične ekipe- ta do sad nam je uvijek veselo s njima hahaTito_i_Partija wrote:Mislim da je ono juce bilo jasno i glasno sto se tice odbrane. Sve je u redu dok napad i vezni red dobro funkcionisu i dok se vrsi non-stop pressing. Cim to opadne, vidi se ko je ko u odbrani. Ako igras protiv ekipe koja je u stanju se braniti prvih 50-60 minuta, k'o recimo ekipe Chelsea-mentaliteta, onda ima da nam bude veselo.
A zasto bi to moralo tako bit'? Zasto ne zamijenit' sporog Pique-a ili netalentovanog Bartru za nekog koji je i brzi i bolji, a ne bas pretjerano skup?
Pique je genijalan defanzivac, kad on to hoće. Bartri je ovo posljednja sezona u kojoj može da se dokazuje. Mathieu je prošle godine valjao, moći će još ove malo i to je to za njeg. Kapak.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44390 Re: FC Barcelona
pique je jako vazan za barcelonu jer od njega krece akcija. lopte i pasovi koje on posalje u sredinu znacajno uvecava uticaj igraca u sredini. bartra nije novi puyol, to je sigurno. ako si gledao pripremne utakmice, odbrana bez piquea i mascherana je slabija za 50%. proslosezonska pojacanja ne mogu iznijeti ni djelic onoga sto pique doprinese. ja cu se uvijek vratiti na statistiku, pa kao sto sam ranije rekao, ako je odbrana toliko slaba, onda bi bilo logicno i da prima puno golova. a primaju manje od iduceg najjaceg spanskog kluba (ili bilo kojg drugog tima), i to konstantno zadnjih 10 sezona. recimo, sinoc smo mogli vidjeti razliku. obrati paznju gdje odlaze piqueove lopte i kako se razvijaju akcije koje on pocinje, za razliku od recimo matheua.Tito_i_Partija wrote:Mislim da je ono juce bilo jasno i glasno sto se tice odbrane. Sve je u redu dok napad i vezni red dobro funkcionisu i dok se vrsi non-stop pressing. Cim to opadne, vidi se ko je ko u odbrani. Ako igras protiv ekipe koja je u stanju se braniti prvih 50-60 minuta, k'o recimo ekipe Chelsea-mentaliteta, onda ima da nam bude veselo.
A zasto bi to moralo tako bit'? Zasto ne zamijenit' sporog Pique-a ili netalentovanog Bartru za nekog koji je i brzi i bolji, a ne bas pretjerano skup?
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#44391 Re: FC Barcelona
Jebem ti defanzivca koji je genijalan samo kad on hoce. Za platu koju on dobija ima da bude genijalan non-stop. A spor je k'o baba na lijekovima.
Izvini, ali mislim da je tim skroz neizbalansiran. Imamo definitivno najbolji napad na svijetu i genijalan vezni red. I mislim da vecinom zbog toga imamo tako malo primljenih golova. Ali vjeruj mi, nece trajat'. Poceli smo se nepotrebno igrati, racunajuci na to da ce ovi gore u napadu sve rijesit'. Ali to ne valja, to nije permanentna solucija. To je samo fasada, sminka koja prikriva probleme u odbrani. A to ce se raspast' kad-tad, i raspast' ce se u najgorem momentu.
Izvini, ali mislim da je tim skroz neizbalansiran. Imamo definitivno najbolji napad na svijetu i genijalan vezni red. I mislim da vecinom zbog toga imamo tako malo primljenih golova. Ali vjeruj mi, nece trajat'. Poceli smo se nepotrebno igrati, racunajuci na to da ce ovi gore u napadu sve rijesit'. Ali to ne valja, to nije permanentna solucija. To je samo fasada, sminka koja prikriva probleme u odbrani. A to ce se raspast' kad-tad, i raspast' ce se u najgorem momentu.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44392 Re: FC Barcelona
ja mislim da je pique bio bolji prosle sezone nego par sezona prije. ali i za to treba imati razumjevanja. ozenio se, dobio dvoje djece. stvari se mijenjaju u zivotu. i prioriteti. ne mislim da je bio i toliko spor prosle sezone. ali dobro, ja bi radije zamijenio igrace koji su dosli prosle godine nego ove starije.Tito_i_Partija wrote:Jebem ti defanzivca koji je genijalan samo kad on hoce. Za platu koju on dobija ima da bude genijalan non-stop. A spor je k'o baba na lijekovima.![]()
Izvini, ali mislim da je tim skroz neizbalansiran. Imamo definitivno najbolji napad na svijetu i genijalan vezni red. I mislim da vecinom zbog toga imamo tako malo primljenih golova. Ali vjeruj mi, nece trajat'. Poceli smo se nepotrebno igrati, racunajuci na to da ce ovi gore u napadu sve rijesit'. Ali to ne valja, to nije permanentna solucija. To je samo fasada, sminka koja prikriva probleme u odbrani. A to ce se raspast' kad-tad, i raspast' ce se u najgorem momentu.
ono sto mene najvise muci je da barcelona nema startera iz svoje akademije jos od kad je pep ubacio busquetsa. to je bilo jako davno. najlakse je kupiti. ali kupiti nekoga ko razumije "filozofiju", sto bi rekao lvg
- Towelie
- Posts: 7487
- Joined: 03/05/2013 19:29
#44393 Re: FC Barcelona
Jedan od nacina da pobedis u fudbalu jeste da postignes gol vise nego protivnik. I Barsa to odlicno radi.Tito_i_Partija wrote:Jebem ti defanzivca koji je genijalan samo kad on hoce. Za platu koju on dobija ima da bude genijalan non-stop. A spor je k'o baba na lijekovima.![]()
Izvini, ali mislim da je tim skroz neizbalansiran. Imamo definitivno najbolji napad na svijetu i genijalan vezni red. I mislim da vecinom zbog toga imamo tako malo primljenih golova. Ali vjeruj mi, nece trajat'. Poceli smo se nepotrebno igrati, racunajuci na to da ce ovi gore u napadu sve rijesit'. Ali to ne valja, to nije permanentna solucija. To je samo fasada, sminka koja prikriva probleme u odbrani. A to ce se raspast' kad-tad, i raspast' ce se u najgorem momentu.
Legitimno je i da primis gol manje, ali je prva varijanta zanimljivija.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44394 Re: FC Barcelona
a moze i ona od moyesa, tim koji ne primi gol ne moze izgubiti.Towelie wrote: Jedan od nacina da pobedis u fudbalu jeste da postignes gol vise nego protivnik. I Barsa to odlicno radi.
Legitimno je i da primis gol manje, ali je prva varijanta zanimljivija.
- Towelie
- Posts: 7487
- Joined: 03/05/2013 19:29
#44395 Re: FC Barcelona
5 0 5 wrote:a moze i ona od moyesa, tim koji ne primi gol ne moze izgubiti.Towelie wrote: Jedan od nacina da pobedis u fudbalu jeste da postignes gol vise nego protivnik. I Barsa to odlicno radi.
Legitimno je i da primis gol manje, ali je prva varijanta zanimljivija.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44396 Re: FC Barcelona
on je mislio na 0:0, radije nego 0:1.Towelie wrote:Podjednako legitiman pristup. Samo sto uvek biram 5-4, nego 1-0 da gledam.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#44397 Re: FC Barcelona
samo sto se barselona vodi skroz drugom izrekom5 0 5 wrote:a moze i ona od moyesa, tim koji ne primi gol ne moze izgubiti.Towelie wrote: Jedan od nacina da pobedis u fudbalu jeste da postignes gol vise nego protivnik. I Barsa to odlicno radi.
Legitimno je i da primis gol manje, ali je prva varijanta zanimljivija.
tim koji nema loptu ne moze postici go a onda zakljucite zasto igraju tika taku na posjed i sl
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#44398 Re: FC Barcelona
pa ne znam da mozemo od njega ocekivati ne znam ti ni ja sta, takticke bravuroze. nije taj tip, jasno se vidjelo prosle sezone. radice vise-manje sve sto i prije i ako bude i trecinu uspjesan njemu puna saka brade. a, i ostatku svijeta bi trebalo biti. nije enrike nista manje tvrdoglav od guardiole, tako smo i za guardiolu govorili da kad upre svoje isto mazga, orilo-gorilo on ne odustaje. (dzesi mrgude, ovo je tebi.skenderija04 wrote:Opet ista ideja Busi i Mascherano na sredini, i opet vracaj na staro kad vidi da ne ide.
Vidi, sve je jasno ko dan, neka ih pripremi da fizicki budu dobri, i pokoji prekid, i neka ne ljuti ovu trojicu gore. Dosta od njega.
samo nek im cuva zdravlje. evo, izmjestis jedan saraf u vidu albe i sve se potencijalno moze rasklimati. adekvatne zamjene za lijevog beka nema. sta je s adrianom, on je obnovio ugovor, jelde? nije on los, bolje rjesenje od zuce.
inace ne vidim potrebu za dramom kao da je ono sinoc bilo polufinale lige prvaka a ne mrtvi pocetak sezone. nisu se jos ni okupili kako treba, a pljuvacina kao da je decembar. jedino sto meni bas smeta glede sinocnje tekme (a sto se za razliku od ostalog tesko moze promijeniti) je sto enrike ponavlja istu gresku protiv ISTOG protivnika. ajde da je ovo neki drugi tim pa da kazes nije ocekivao, ali sevilla mu isto ovo uradila u aprilu i on opet. jeboga, prika, patak, de makar nove greske pravi, nemoj stare ponavljati...
sule. joj, sule. rezignirano prihvacam da on nece prestat masit mrtve zicere i da je to, jednostavno, paket. koji obozavam tako da... suarezovoj strini unaprijed isprike.
p.s.
nije ovo sve tebi skenderija, samo se nakacih malo na tvoj post.
-
faraon_s_krilima
- Posts: 284
- Joined: 21/09/2013 19:19
#44399 Re: FC Barcelona
Zato sto mozda Otamendi iz valencije nece biti isti u Barci. Zato sto mozda nije isto igrati u valenciji u odbrani gdje se puno cesce cijela ekipa brani pa nisi gotovo nikad 1 na 1 sa protivnickim napadecem i igrati u Barci koja uvijek napada sa cijelom ekipom pa si cesto u situaciji da je Alves sebi opet umislio da je krilo i ostavio tebe samog da se boris sa recimo Ronaldom. Ili zakljucak da je Bartra spor (ne tvoj zakljucak, ocenito mislim) jer ga je Bale pretrcao u sprintu od 50-ak metara. Pored Balea je svaki stoper spor. Svaki.Tito_i_Partija wrote:Mislim da je ono juce bilo jasno i glasno sto se tice odbrane. Sve je u redu dok napad i vezni red dobro funkcionisu i dok se vrsi non-stop pressing. Cim to opadne, vidi se ko je ko u odbrani. Ako igras protiv ekipe koja je u stanju se braniti prvih 50-60 minuta, k'o recimo ekipe Chelsea-mentaliteta, onda ima da nam bude veselo.
A zasto bi to moralo tako bit'? Zasto ne zamijenit' sporog Pique-a ili netalentovanog Bartru za nekog koji je i brzi i bolji, a ne bas pretjerano skup?
I Boateng je za mnoge bio igracina kada je Bayern bio top, sada pod Guardiolom je drugi sistem igre i odjednom je za sve kloc. Dante isto.
Lovren u Southamtponu, pa Lovren u Liverpoolu.
Da Pique igra u valenciji na mjestu Otamendija vjerujem da bi sada pisao kako zelis Piquea u Barci i kako je 50 mil. za njega sitnica.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44400 Re: FC Barcelona
mislim da se najveci problem javi kada dodju izmjene. imam osjecaj da lucho jednostavno ne zna osjetiti sta timu treba u odredjenom trenutku i kako ga adaptirati. rijetko se kad slozim sa njegovim izmjenama. sa jucerasnjom izmjenom inieste doveo je sebe u situaciju da mora praviti veresiju od gotovine. jel' se tako kaze?omar little wrote:pa ne znam da mozemo od njega ocekivati ne znam ti ni ja sta, takticke bravuroze. nije taj tip, jasno se vidjelo prosle sezone. radice vise-manje sve sto i prije i ako bude i trecinu uspjesan njemu puna saka brade. a, i ostatku svijeta bi trebalo biti. nije enrike nista manje tvrdoglav od guardiole, tako smo i za guardiolu govorili da kad upre svoje isto mazga, orilo-gorilo on ne odustaje. (dzesi mrgude, ovo je tebi.skenderija04 wrote:Opet ista ideja Busi i Mascherano na sredini, i opet vracaj na staro kad vidi da ne ide.
Vidi, sve je jasno ko dan, neka ih pripremi da fizicki budu dobri, i pokoji prekid, i neka ne ljuti ovu trojicu gore. Dosta od njega.)
samo nek im cuva zdravlje. evo, izmjestis jedan saraf u vidu albe i sve se potencijalno moze rasklimati. adekvatne zamjene za lijevog beka nema. sta je s adrianom, on je obnovio ugovor, jelde? nije on los, bolje rjesenje od zuce.
inace ne vidim potrebu za dramom kao da je ono sinoc bilo polufinale lige prvaka a ne mrtvi pocetak sezone. nisu se jos ni okupili kako treba, a pljuvacina kao da je decembar. jedino sto meni bas smeta glede sinocnje tekme (a sto se za razliku od ostalog tesko moze promijeniti) je sto enrike ponavlja istu gresku protiv ISTOG protivnika. ajde da je ovo neki drugi tim pa da kazes nije ocekivao, ali sevilla mu isto ovo uradila u aprilu i on opet. jeboga, prika, patak, de makar nove greske pravi, nemoj stare ponavljati...
sule. joj, sule. rezignirano prihvacam da on nece prestat masit mrtve zicere i da je to, jednostavno, paket. koji obozavam tako da... suarezovoj strini unaprijed isprike.
p.s.
nije ovo sve tebi skenderija, samo se nakacih malo na tvoj post.
