General War wrote:_Scarlett_ wrote:Vidite li apsurda?
Cak i na ovakvoj vijesti, na cistom napadu Srbina u Republici Srpskoj na povratnika, mi diskutujemo o odgovornosti napadnutog Bosnjaka za to
Zamislite kad bi to bila tema na srpskim forumima poslije napada Bosnjaka na sarajevskog Srbina? "Trazio belaj ovaj, naletio retard na retarda".
Kako je moguce da smo ovoliko lobotimirana kao nacija? Kako smo postali ovakvi?
Ja ne znam sta cekas, eno prijedora nije daleko, pusku i zastavu u ruke i deri...sacemo i mi za tobom
jbt, sta hoces, zato sto je neko bosnjak ili srbin da to treba da bude mjerilo krivice?
Samo dokazujes da ima retardiranih na svim stranama, samo treba povod.
Ja sam zivjela u posljeratnoj Republici Srpskoj 9 godina. I uvijek ljudi iz trokutistana (Sarajevo-Zenica-Tuzla) koji nikada nisu zivjeli medju Srbima u RSu meni govore kako Srbi "zapravo" misle. Da je "generalizacija" reci da je to jedno izuzetno radikalizovano drustvo, da su Bosnjaci i Srbi na istom nivou sto se tice sovinizma i nacionalne mrznje tice.
Uvijek, ali uvijek mi to govore ljudi koji zive iskljucivo medju Bosnjacima i nekih 10ak posto "podobnih" Hrvata i Srba, u vecinskim bosnjackim gradovima.
Naravno, kad kazem, "treba biti realan i oprezan", onda je "haj ti pusku u ruke i pobij Srbe"
Rekoh, narod za posmatranje.