Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

ja sam protiv religije u vidu cirkusa i spektakla, to ne krijem niti. ali da ja izjednačavam to i fašizam, to nećete naći.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

General War wrote: :-)
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
25 godina oni nas "brane" i na račun te odbrane kontrolišu sve bitno u društvu u bošnjačkom/bosanskom dijelu države. ali sad će oni to riješiti u ovom mandatu zajedno sa autoputem, nisu dosad imali vlasti ni vremena.

pa on se oglašava dan uoči imenovanja glavnog tužioca da kaže da treba biti bošnjak :mrgreen: a znalo se ne samo ko će biti izabran, nego i ko će za koga glasati. naravno uključujući i delegate koje oni kontrolišu. sve dogovoreno već, i oni u dogovoru, a krokodilske suze za raju. suština tog dogovora je vrlo jednostavna - neprocesuiranje NIČIJEG političkog i ustavnog kriminala iz trolista sda-hdz-snsd. i zato ni od referenduma nema ništa, ni od zaustavljanja migranata na ivanu, ni od ovoga. neće se provoditi istraga. riješeno nerješavanjem.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

General War wrote:
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Ama covjece, ne radi se ovdje o SDA, koja jeste skupina korumpiranih i nesposobnih mediokriteta, vec o lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam. Ljevica nije izbjegavanje ocitovanja, snishodljivost, kompleksi zbog etnickog/religioznog background-a i vjecito poginjanje glave i okretanje drugoc obraza, zajebi to.
Znao am - "SDA ovi trebaju, nije srpski politicki mainstream kriv vec oni". :-)
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#44254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gumifufna »

JThomas wrote:
General War wrote: :-)
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
25 godina oni nas "brane" i na račun te odbrane kontrolišu sve bitno u društvu u bošnjačkom/bosanskom dijelu države. ali sad će oni to riješiti u ovom mandatu zajedno sa autoputem, nisu dosad imali vlasti ni vremena.

pa on se oglašava dan uoči imenovanja glavnog tužioca da kaže da treba biti bošnjak :mrgreen: a znalo se ne samo ko će biti izabran, nego i ko će za koga glasati. naravno uključujući i delegate koje oni kontrolišu. sve dogovoreno već, i oni u dogovoru, a krokodilske suze za raju. suština tog dogovora je vrlo jednostavna - neprocesuiranje NIČIJEG političkog i ustavnog kriminala iz trolista sda-hdz-snsd. i zato ni od referenduma nema ništa, ni od zaustavljanja migranata na ivanu, ni od ovoga. neće se provoditi istraga. riješeno nerješavanjem.
Svojim sam postom mislio na ovo a ne da stavljam vjeru i cetnike u isti kos
Ovo je priredba za ovce da se vrate u svoj tor jer su se malo otrgle.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#44255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarshalDodik »

LBVIEW wrote:
General War wrote:
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Ama covjece, ne radi se ovdje o SDA, koja jeste skupina korumpiranih i nesposobnih mediokriteta, vec o lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam. Ljevica nije izbjegavanje ocitovanja, snishodljivost, kompleksi zbog etnickog/religioznog background-a i vjecito poginjanje glave i okretanje drugoc obraza, zajebi to.
Znao am - "SDA ovi trebaju, nije srpski politicki mainstream kriv vec oni". :-)
Pa Sda uredno obara izmjene i dopune zakona koji se odnose na ovakve stvari, a bivaju predlozene od " fgr- ljevice" :lol:
...i ti kazes ne trebaju im :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

LBVIEW wrote:
General War wrote:
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Ama covjece, ne radi se ovdje o SDA, koja jeste skupina korumpiranih i nesposobnih mediokriteta, vec o lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam. Ljevica nije izbjegavanje ocitovanja, snishodljivost, kompleksi zbog etnickog/religioznog background-a i vjecito poginjanje glave i okretanje drugoc obraza, zajebi to.
Znao am - "SDA ovi trebaju, nije srpski politicki mainstream kriv vec oni". :-)
nisu oni krivi za četništvo, ali im savršeno odgovara, da svoju "borbu" protiv njega jako dobro naplaćuju. borbu u stilu drž'te me da ga ne ubijem. a gdje god i šta god treba konkretno - njihove ruke su u zraku zajedno sa braćom iz snsd i hdz.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

JThomas wrote:
LBVIEW wrote:
General War wrote:
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Ama covjece, ne radi se ovdje o SDA, koja jeste skupina korumpiranih i nesposobnih mediokriteta, vec o lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam. Ljevica nije izbjegavanje ocitovanja, snishodljivost, kompleksi zbog etnickog/religioznog background-a i vjecito poginjanje glave i okretanje drugoc obraza, zajebi to.
Znao am - "SDA ovi trebaju, nije srpski politicki mainstream kriv vec oni". :-)
nisu oni krivi za četništvo, ali im savršeno odgovara, da svoju "borbu" protiv njega jako dobro naplaćuju. borbu u stilu drž'te me da ga ne ubijem. a gdje god i šta god treba konkretno - njihove ruke su u zraku zajedno sa braćom iz snsd i hdz.
Stoji to za SDA, samo nije "tema emisije", nego vjeciti spin "gradjana" pri svakom ispoljavanju srpskog fasizma
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#44258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haman2 »

Cetnikovanje po BiH je postala uobicajena pojava. U Rep. Srpskoj o tom problemu svi sute, u FBiH malo dignu dreku onako samo da pokazu kako eto oni pokazuju neku zabrinutost. To ipak ne cine SDP i Nasa Sranka koje u politickom zivotu BiH imaju znacajan udio. Iz tog razloga se postavlja pitanje, da li je za njih ovo problem ili samo dekorativna pojava kojoj ne treba pridavati nikakvu paznju
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

MarshalDodik wrote:
Pa Sda uredno obara izmjene i dopune zakona koji se odnose na ovakve stvari
To nije tačno.

Predloženi zakon nije dobio dovoljan broj glasova poslanika iz Republike Srpske.

Inače, BiH nikada nije definisala šta su fašistička obilježja i organizacije.

U Parlamentu je bilo pokušaja da se usvoji zakon koji bi ih zabranio, no tome su se oštro protivile stranke iz Republike Srpske i zbog pominjanja upravo četnika kao fašističke organizacije tvrdeći da se radi o pokretu koji je bio oslobodilački i na čelu borbe protiv fašizma.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

MarshalDodik wrote:
LBVIEW wrote:
General War wrote:
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Ama covjece, ne radi se ovdje o SDA, koja jeste skupina korumpiranih i nesposobnih mediokriteta, vec o lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam. Ljevica nije izbjegavanje ocitovanja, snishodljivost, kompleksi zbog etnickog/religioznog background-a i vjecito poginjanje glave i okretanje drugoc obraza, zajebi to.
Znao am - "SDA ovi trebaju, nije srpski politicki mainstream kriv vec oni". :-)
Pa Sda uredno obara izmjene i dopune zakona koji se odnose na ovakve stvari, a bivaju predlozene od " fgr- ljevice" :lol:
...i ti kazes ne trebaju im :roll:
Lasez kao i taj sto ti je na avataru. :izet:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

LBVIEW wrote:
lafo levicarima - skupini urbanih uhljupa bez muda i stava, koji u svakoj mogucoj situaciji relativiziraju srpski fasizam.


vjeciti spin "gradjana" pri svakom ispoljavanju srpskog fasizma

Vjerujem da ti neće niti problem da nam ponudiš par primjera takvog ponašanja.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

izgleda veći problem od domova naroda ili talova za pravosuđe...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Pošto vidim da su SDA mediji, a danas su skoro svi do jednog tog profila, preskočili reakciju Naše stranke na ovo divljanje, da je prikačimo bar ovdje.

Kojović: Okupljanje četnika u Višegradu je čin prijetnje

http://ba.n1info.com/Vijesti/a320978/Ko ... etnje.html
Last edited by Banksy on 10/03/2019 20:42, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Onaj sto si mu replicirala, pa ovaj sto se klonira po stoti put, onda oni "Jugosloveni" poput Bodkina sto negiraju postojanje sroskog fasizma...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Ja govorim o javnom prostoru.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#44266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Fudo387 »

Evo, znao sam majke mi.
Ubaci frajer nebulozu sa iftarom, i svaki put prica ode u nidje veze s mozgom.

Sad malo sda, sdp, pedje i sabine...i tako.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Banksy wrote:Ja govorim o javnom prostoru.
Ja sam prvenstveno mislio na forum.
A u javnom prostoru gospodjica Sabina zvana "ratna zastava", pa onaj Niksic i sl.
User avatar
black
Posts: 18643
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#44268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by black »

User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#44269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarshalDodik »

Banksy wrote: To nije tačno.
LBVIEW wrote:
Lasez kao i taj sto ti je na avataru. :izet:
“Pokušali smo to učiniti prije dvije godine u Parlamentu Federacije BiH, ali su zakon koji je u Predstavničkom domu usvojen u nacrtu HDZ i SDA jednostavno uklonile iz daljnje procedure. Sada će naš klub u državnom parlamentu preko svojih zastupnika predložiti izmjene zakona na državnom nivou i očekujemo da nas u tome podrže sve stranke koje baštine vrijednosti antifašizma” kazao je Kojović te najavio i podnošenje krivičnih prijava protiv organizatora skupa u Višegradu
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Čini mi se da je Kojović malo pomiješao stvari,
Jedno je

sankcionisanja govora i djela koje šire mržnju i netrpeljivost
a drugo

zakon o zabrani fašističkih i neofašističkih organizacija

zakon predviđao da se zabranjuje bilo koji oblik djelovanja, registrovanja fašističkih i neofašističkih organizacija, kao i upotreba fašističkih i neofašističkih simbola u BiH.
Uz to, prvo je na FBIH, drugo na nivou države.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#44271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kikibombona »

Haman2 wrote:
ČETNIČKOG DERNEKA U VIŠEGRADU: "Užasnuti smo prizorima, građani BiH su uznemireni, krajnje je vrijeme..."
- Današnji uznemirujući događaji u Višegradu koji glorifikuju nasilje i potiču mržnju samo udaljavaju multietničku BiH i cijelu regiju od pomirenja i EU principa vrijednosti i tolerancije - napisao je Wigemark.

Image

Iz Ambasade Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije stigle su reakcije na današnje okupljanje pripadnika Ravnogorskog četničkog pokreta u Višegradu.

Ambasador Velike Britanije u BiH, Matt Field na Twitteru je napisao da je šokiran prizorima iz Višegrada, gdje su se okupili pripadnici Ravnogorskog četničkog pokreta.

- Šokiran sam prizorima iz Višegrada. Sigurno su mnogi u BiH uznemireni. Nadam se da će vlasti detaljno istražiti. Govoru mržnje nije mjesto u savremenom društvu. Krajnje je vrijeme za okretanje ka budućnosti, uz uzajamno poštovanje - napisao je Field.

Image

I iz Ambasade SAD su reagirali na Twitteru, a poručeno je da je današnje ponašanje neprihvatljivo.

- Užasnuti smo izvještavajima o nacionalističkoj retorici tokom današnjeg događaja u Višegradu. Ovakvo ponašanje je neprihvatljivo. Očekujemo od relevantnih institucija da preduzmu potrebne korake, pozabave se ovim prijetnjama i pozovu na odgovornost - navedeno je na Twitteru.

Šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunnar Wigemar je također reagirao na Twitteru i naveo da su događaji u Višegradu uznemirujući.

- Današnji uznemirujući događaji u Višegradu koji glorifikuju nasilje i potiču mržnju samo udaljavaju multietničku BiH i cijelu regiju od pomirenja i EU principa vrijednosti i tolerancije - napisao je Wigemark.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/108 ... ijeme.html

NAPOMENA:Svake godine ista stvar, Visegrad i cetnikovanje. Tamo je spomenik Drazi Mihajlovicu. Da li neko otvori temu o cetnickim zlocinima. Ja pokusaoali ne ide, nekome se naslov ne dopada, a dopada se prca o "zlocincu Busuledzicu i njegovom fasizmu"
Kakve fizicke i moralne rugobe, ljudske nakaze. I kakva usrana drzava kada ovim orangutanima dozvoljava okupljanja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

Kikibombona wrote:
Kakve fizicke i moralne rugobe, ljudske nakaze. I kakva usrana drzava kada ovim orangutanima dozvoljava okupljanja.
Sve je to na nivou folklora, sto bi rekao jedan nas kolega.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#44273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dustaban »

Image
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#44274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by amko761 »

Ubiše četnike twitevima.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#44275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dino79 »

Krivicnu i protiv Miroslava Ilica iako ga mnogi rado slusaju.


Locked