SDP

Post Reply
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4426 Re: SDP

Post by Hema_17 »

Federalni parlament upravo zasjeda na svojoj 8. sjednici, a u toku je i sjednica Kantonalne skupstine.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4427 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote: Ili u prevodu, nikad Zlatko Necka Brankovica, komsiju sa Poljina, u zatvor strpat nece.
pa za sta bi ga strpao kad je ovaj svu imovinu stekao "po zakonu" :D mozemo mi njemu jebavat mater do sutra, ali frajer nije lagao - otkupio je fakat stan po zakonu... :D to sto je zakon bio takav i sto je imao ledja je druga prica :D ali nema pravnog osnova da mu se oduzima... :D

to je caka koju mnogi ne zele ili ne mogu da skontaju - masa novopecenih bogatasa bez pretjeranih problema moze dokazati porijeklo svoje imovine... mozda su petljali, radili u najmanju ruku nemoralne stvari i imali kojekakve stelice, ali u zakonu nema emocija - vecini se nikad nece oduzeti ni marka...

uostalom i u srbiji najvece ribe nisu ni okrznuli... mahom se radilo o dilerima i slicnim krimosima (npr. saric i ekipa), ne o tajkunima sa politickom pozadinom... u nasem slucaju - mogli bi oduzimati lovu kojekakvim turkovicima i gasijima, ali ne radoncicima i selimovicima...
Znaci, zato sto nije moguce donijeti savrsen zakon, koji bi utjerao i zadnju nelegalnu marku, takav zakon nam ne treba uopste?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4428 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Juče je za zakon ovdje napisano da ne bi valjao samo na entitetskoj razini. Danas piše da ionako ne bi donio pravdu, pa šta će nam.. Nego, zašto se onda toliko o tome pričalo pred izbore? Zar jedna godina toliko promijeni?
Upsss, zaboravih reklamu za deterdžent, što se priziva na nju, onaj sa jako, jako, jako lošim humorom :run:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4429 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

boki86 wrote:E sad sto si ti spomenuo samo ovu moju konstataciju da IDES u vrtic, a (namjerno) presutio konstataciju da si ZAPOSLENIK vrtica, govori ponajvishe o tvom selektivnom pristupu...
Kakve veze ima jel zaposlenik vrtića ili granapa ili firme za okvire namještaja? Žalosna je diskriminacija koju ti praviš.
Šta ima nečasno u pozivu vaspitača u vrtiću?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4430 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

boki86 wrote: Zar nemas neki bolji odgovor? Zalosno. Uglavnom ne bi da posebno elaboriram sto sam to rekao. Svima je jasno da takvo poznavanje hrane u obdanistu, odnosa teta prema djeci, porastu nasilja medju njima i slicno, moze imati samo neko ko je ili zaposlenik ili konzument.

E sad sto si ti spomenuo samo ovu moju konstataciju da IDES u vrtic, a (namjerno) presutio konstataciju da si ZAPOSLENIK vrtica, govori ponajvishe o tvom selektivnom pristupu...
Za tvoju informaciju: Vec skoro svaki trogodisnjak moze svojoj mami i tati ispricati svasta nesto o tetama, drugoj djeci, uslovima boravka u vrticima, itd., a jelovnik za tekuci mjesec je transparentno izvjesen na oglasnoj ploci vrtica.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4431 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:jutro... :D

evo jebe nas net u firmi... zovem support... pa samo da vidim da nije sdp i za to kriv...

umjesto da mi lagumdzija dodje i podesava routere i switcheve, moramo mi sami... crko dabogda :D
Kakve veze ima "Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine" o cijem donosenju prvenstveno Lagumdzija trubi sve ove godine, sa tvojom skalamerijom?
ima

ima otprilike isto veze kao i kuknjava za pomenutim nacrtom... u kojoj mnogi mijesaju zastupnicki dom fbih i parlamentarsnu skupstinu bih... po obicaju... :D sve prvorazredni politicki analiticari a ne poznaju ni osnove ustavnog okvira koji se savlada na drugoj godini prava... :D baska sto se redovno mijesaju ingerencije sudske, izvrsne i zakonodavne vlasti.... prva godina prava... :D i onda se svi cude sto ih se podjebava kada se pocnu provaljivati... :D

a cinjenice su sljedece... :D pomenuti zakon se pokusava proturiti na drzavnom nivou skoro 10 godina i sdp je uvijek glasao za njeg, dok su ga drugi obarali... :D ovdje se uopste ne radi o parlamentu fbih gdje platforma ima vecinu, kao sto mnogi uporno tvrde... sto znaci da su sramotno neinformisani i nemaju sta traziti na podofrumu politika, ili su zlonamjerni i lazu... :D

istom logikom bi mogli sdp okriviti sto npr. ne prolazi zakon o zabrani negiranja genocida i isticanja fasistickih obiljezja... :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4432 Re: SDP

Post by stochar »

im'o je i Sanader sve papire, pa su mu dosli glave i eno mu sude. na koncu, kad bi se bar sa svim 'sitnim' krimosima razracunalo, i kad bi ovih nekoliko najjacih i uspjelo ostati netaknuto (u sta sumnjam da bi moglo doci uz dobar zakon), opet je veca vjerovatnoca da ih se dotakne uz taj zakon, nego bez njega.

drugo, otkako su SDP i njihovi kadrovi 'iznenada' postali miljenici Fahraonovog glasila, taj zakon na osnovu kojeg je pokazuje se na prevaru dobijeno mnogo glasova, sad jednostavno niko ni ne spominje. ne spominje se ni Platforma, ni pet politika, sve sto mozemo cuti jeste RASPODJELA FOTELJA.

ja za SDP nisam glas'o samo zbog tog zakona, nisam ni sto sam suludo vjerovao da im vlast nije na prvom mjestu, ali sam vjerovao da ce se ipak naci vise mjesta za rjesavanje problema obicnih ljudi, da ce se nesto pokrenuti s mrtve tacke, da ce doci neka nova energija, da ce se osjetiti pozitivna atmosfera koliko-toliko, ali jok! koalirase sa SDA koji je sa SBiH od nas napravio to sto je napravio, postavise jednu od najnesposobnijih vlada ikad, napravise nam jedan od najvecih poslijeratnih zastoja, i sad me preko poltrona ubjedjuju da trebam vjerovati njima a ne svojim ocima!
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4433 Re: SDP

Post by boki86 »

KatarinaKosaca wrote:
boki86 wrote:E sad sto si ti spomenuo samo ovu moju konstataciju da IDES u vrtic, a (namjerno) presutio konstataciju da si ZAPOSLENIK vrtica, govori ponajvishe o tvom selektivnom pristupu...
Kakve veze ima jel zaposlenik vrtića ili granapa ili firme za okvire namještaja? Žalosna je diskriminacija koju ti praviš.
Šta ima nečasno u pozivu vaspitača u vrtiću?
Ocito nisi razumjela sta sam htio reci...da bi razumjela, moras procitati cijeli tekst, a to je ipak malo naporno zar ne? I tekst sa prethodne stranice, ali ko ce se sa tim zamarati, bolje ovako :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4434 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote: Ili u prevodu, nikad Zlatko Necka Brankovica, komsiju sa Poljina, u zatvor strpat nece.
pa za sta bi ga strpao kad je ovaj svu imovinu stekao "po zakonu" :D mozemo mi njemu jebavat mater do sutra, ali frajer nije lagao - otkupio je fakat stan po zakonu... :D to sto je zakon bio takav i sto je imao ledja je druga prica :D ali nema pravnog osnova da mu se oduzima... :D

to je caka koju mnogi ne zele ili ne mogu da skontaju - masa novopecenih bogatasa bez pretjeranih problema moze dokazati porijeklo svoje imovine... mozda su petljali, radili u najmanju ruku nemoralne stvari i imali kojekakve stelice, ali u zakonu nema emocija - vecini se nikad nece oduzeti ni marka...

uostalom i u srbiji najvece ribe nisu ni okrznuli... mahom se radilo o dilerima i slicnim krimosima (npr. saric i ekipa), ne o tajkunima sa politickom pozadinom... u nasem slucaju - mogli bi oduzimati lovu kojekakvim turkovicima i gasijima, ali ne radoncicima i selimovicima...
Znaci, zato sto nije moguce donijeti savrsen zakon, koji bi utjerao i zadnju nelegalnu marku, takav zakon nam ne treba uopste?
a to sam rekao... gdje? :-)

rekao sam da je nacrt tanak, sto sam objasnio par stranica ranije, pa i na drugim temama o zakonu... ja nisam strucnjak ali poznajem makar osnove i neki dijelovi zakona mi bas i ne ulijevaju povjerenje... al nejse...

ja kazem jedno, ti izmisli da sam rekao nesto sasvim drugo i idemo dalje :D po zakonu :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4435 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote: ima

ima otprilike isto veze kao i kuknjava za pomenutim nacrtom... u kojoj mnogi mijesaju zastupnicki dom fbih i parlamentarsnu skupstinu bih... po obicaju... :D sve prvorazredni politicki analiticari a ne poznaju ni osnove ustavnog okvira koji se savlada na drugoj godini prava... :D baska sto se redovno mijesaju ingerencije sudske, izvrsne i zakonodavne vlasti.... prva godina prava... :D i onda se svi cude sto ih se podjebava kada se pocnu provaljivati... :D

a cinjenice su sljedece... :D pomenuti zakon se pokusava proturiti na drzavnom nivou skoro 10 godina i sdp je uvijek glasao za njeg, dok su ga drugi obarali... :D ovdje se uopste ne radi o parlamentu fbih gdje platforma ima vecinu, kao sto mnogi uporno tvrde... sto znaci da su sramotno neinformisani i nemaju sta traziti na podofrumu politika, ili su zlonamjerni i lazu... :D

istom logikom bi mogli sdp okriviti sto npr. ne prolazi zakon o zabrani negiranja genocida i isticanja fasistickih obiljezja... :D
Jah ...
III. PODJELA NADLEŽNOSTI IZMEĐU FEDERALNE I KANTONALNE VLASTI

Član 1.

U isključivoj nadležnosti Federacije su:
a) vođenje vanjskih poslova;
b) organiziranje i vođenje odbrane Federacije i zaštita njenih granica, uključujući ustanovljene zajedničke komande armijskih snaga Federacije, nadzor nad vojnom proizvodnjom i zaključivanje vojnih sporazuma;
c) državljanstvo;
d) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu i politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou;
e) uređivanje trgovine, uključujući carine, međunarodnu trgovinu i finansije, trgovinu unutar Federacije, prava industrijskog vlasništva, standardizaciju proizvoda, papire od vrijednosti i komunikacije;
f) uređivanje finansija i finansijskih institucija, uključujući uspostavljanje i kontrolu monete Federacije, utvrđivanje monetarne i fiskalne politike, i osnivanje centralne banke;
g) suzbijanje međunarodnog i međukantonalnog kriminala, posebno terorizma, neovlašćene trgovine drogom i organiziranog kriminala kao i saradnju sa Interpolom;
h) dodjela elektronskih frekvencija za radio, televiziju i za ostale potrebe;
i) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona i osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture; i
j) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti i ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili na druge načine.
...
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... vfbih.html
Takodjer, Federacija ima dovoljno ustavnih ovlasti da donosi i vlastiti krivicni zakon
KRIVIČNI ZAKON FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
http://www.tuzilastvobih.gov.ba/files/d ... 03_bos.pdf
Znaci da za donosenje federalnog zakona o oduzimanju nelegalno stecene imovine nema nikakvih prepreka, vec samo izgovora ...
Last edited by VjecitiStudent on 23/11/2011 11:31, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4436 Re: SDP

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote:
rekao sam da je nacrt tanak, sto sam objasnio par stranica ranije, pa i na drugim temama o zakonu... ja nisam strucnjak ali poznajem makar osnove i neki dijelovi zakona mi bas i ne ulijevaju povjerenje... al nejse...

ja kazem jedno, ti izmisli da sam rekao nesto sasvim drugo i idemo dalje :D po zakonu :D
da je najgori zakon na svijetu, cinjenica je: TO JE JEDAN OD NAJPOMINJANIJIH ZAKONA TOKOM PREDIZBORNE KAMPANJE SDP-a! sta su sad u medjuvremenu shvatili da ne valja? shvatili da bi im pola stranke doslo na udar tog zakona pa se povukli? i sad mi to trebamo uzeti zdravo za gotovo kao 'normalno je da nas lazu u kampanji i podvaljuju deterdzent'?


edit. da se nadovezem na raniji post: ima dosta zakona koji su predlozeni da budu drzavni, ali su ih u medjuvremenu entiteti donijeli pa ih poslije usaglasili sa krovnim ili ce ih usaglasiti kad budu doneseni!
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#4437 Re: SDP

Post by oldschool »

Imaš Dodika i njegov surogat tom zakonu, Specijalno tužilaštvo :lol: :lol: :lol: , što oni ne vrnu imovinu, nema potrebe za daljnom diskusijom o otimanju i vraćanju. :D Stochar, optužnica protiv Sanadera je nikakva, šuplja na sve strane, kažu pravnici da postoji velika šansa da izađe neokrznut. :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4438 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

oldschool wrote:Imaš Dodika i njegov surogat tom zakonu, Specijalno tužilaštvo :lol: :lol: :lol: , što oni ne vrnu imovinu, nema potrebe za daljnom diskusijom o otimanju i vraćanju. :D Stochar, optužnica protiv Sanadera je nikakva, šuplja na sve strane, kažu pravnici da postoji velika šansa da izađe neokrznut. :-)
Moglo bi se da se hoce, u regionu ima i pozitivnih primjera
http://www.danas.org/content/srbija_odu ... 88384.html
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4439 Re: SDP

Post by zippoo87 »

SDP je napravio stratesku gresku kada je napravio koaliciju sa SDA i tim potezom sva prica o zakonu o oduzimanju imovine pada u vodu,jer je SDA stit koji brani najvece privredne kriminalcee u BiH i oni taj zakon nikada nece podrzati

isto nece podrzati ni zakon o reviziji ratne privatizacije,jer su upravo oni i pokrenuli privatizaciju i zastitnici su kriminala u ovoj oblasti a vecinu firmi su kupili ili njihove clanovi ili finansijeri,tipa selimovica (nikada necu prezaliti sto unistise firmu Vegafruit,giganta u preradi voca i povrca,a unistili su i na stotine drugih)

ovom koalicijom SDP je automatski postao zastitnik kriminala i radi sve supprotno onim sto su govorili dok su bili opozicija

doduse postoje i neke stvari koje valjaju ,ali sustinski,stvari koje ce nam donijeti boljitak,radna mjesta nece biti,jer taj korov treba poceti cistiti a to je sada nemoguce

pa evo i godina dana nema vlasti na drzavnom nivou,ogromnu krivicu snosi i SDP,kao izborni pobjednici i da u nas postoje glasaci koji gledaju sta stranka radi ili ne radi,bilo bi nam puno bolje a ne ovako,svi glasaju za neke svoje,a kad su gladni i bez plate,nigdje tih NJIHOVIH
narod je glup,svjesno ili nesvjesno,nebitno
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4440 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote:
Alfons Kauders wrote:
rekao sam da je nacrt tanak, sto sam objasnio par stranica ranije, pa i na drugim temama o zakonu... ja nisam strucnjak ali poznajem makar osnove i neki dijelovi zakona mi bas i ne ulijevaju povjerenje... al nejse...

ja kazem jedno, ti izmisli da sam rekao nesto sasvim drugo i idemo dalje :D po zakonu :D
da je najgori zakon na svijetu, cinjenica je: TO JE JEDAN OD NAJPOMINJANIJIH ZAKONA TOKOM PREDIZBORNE KAMPANJE SDP-a! sta su sad u medjuvremenu shvatili da ne valja? shvatili da bi im pola stranke doslo na udar tog zakona pa se povukli? i sad mi to trebamo uzeti zdravo za gotovo kao 'normalno je da nas lazu u kampanji i podvaljuju deterdzent'?


edit. da se nadovezem na raniji post: ima dosta zakona koji su predlozeni da budu drzavni, ali su ih u medjuvremenu entiteti donijeli pa ih poslije usaglasili sa krovnim ili ce ih usaglasiti kad budu doneseni!
ne, ja tvrdim da nacrt ne valja... ne sdp... njima na cast sto nacrt ima "rupe", njihov problem...

zakon je predlagan na drzavnom nivou iz cisto prakticnih razloga... jer bi ostavio jos vise rupa ako se materija ne regulise na isti nacin u oba entiteta... s obzirom da se radi o jedinstvenom ekonomskom prostoru...
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#4441 Re: SDP

Post by oldschool »

VjecitiStudent wrote:
oldschool wrote:Imaš Dodika i njegov surogat tom zakonu, Specijalno tužilaštvo :lol: :lol: :lol: , što oni ne vrnu imovinu, nema potrebe za daljnom diskusijom o otimanju i vraćanju. :D Stochar, optužnica protiv Sanadera je nikakva, šuplja na sve strane, kažu pravnici da postoji velika šansa da izađe neokrznut. :-)
Moglo bi se da se hoce, u regionu ima i pozitivnih primjera
http://www.danas.org/content/srbija_odu ... 88384.html
Mogu samo mafijašima, nikom osim braće Karić nisu šta uzeli, mislim ovdje na tajkune. Italija je sve uzimala nakon Tota Riine, koji je nakon izglasavanja posebnog zakona o mafiji, oduzimanju imovine, sprezi s kriminalom ubio vođe kršćanskih stranaka jer ih je direktno finansirao a zauzvrat očekivao neizglasavanje zakona. Mora se desiti šta krupno da se u nešto krupnije krene, ministri u Điniđićevoj vlade su sami priznali da nisu dotakli politički vrh, nisu smjeli, a sad se kao kaju, mogli su, ali sada nemaju šanse, sve po starom.
Last edited by oldschool on 23/11/2011 11:47, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4442 Re: SDP

Post by stochar »

"Kad premijer slaže, to ne može biti simpatično!" (Željko Komšić, prije izbora)

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza, a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je ranije federalni premijer Nermin Nikšić u izjavi za Fenu.

koliko je objavljen, govori sljedeci podatak:

Transparency International u BiH pokrenuo je ispitivanje transparentnosti Memoranduma o razumijevanju potpisanog između Vlade FBiH i naftne kompanije Shell, koji se odnosi na istraživanje nafte na području F BiH.

Memorandum je potpisan 3. novembra ove godine, a Vlada FBiH, osim uopštenih informacija prilikom potpisivanja, ni do danas nije objavila njegov sadržaj.


sad ce neko reci da je ovo mala laž, ali jbg, laž je i to u oči svima! sad je potpuno nebitno sta tu pise, jer je covjek otvoreno slagao da je objavljeno nesto sto ne da u tom momentu nije bilo objavljeno, vec ga ne zele objaviti ni nakon intervencije TI-a. isto k'o sto je laz da postavljanje brata na celo kompanije koju osniva Vlada nije nepotizam... i onda mi lik kaze da se IZVINEM kad kazem da je opravdavanje takvih stvari smijurija...
Last edited by stochar on 23/11/2011 11:47, edited 2 times in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4443 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

oldschool wrote:
VjecitiStudent wrote:
Moglo bi se da se hoce, u regionu ima i pozitivnih primjera
http://www.danas.org/content/srbija_odu ... 88384.html
Mogu samo mafijašima, nikom osim braće Karić nisu šta uzeli, mislim ovdje na tajkune. Italija je sve uzimala nakon Tota Riine, koji je nakon izglasavanja posebnog zakona o mafiji, oduzimanju imovine, sprezi s kriminalom ubio vođe kršćanskih stranaka jer ih jde direktno finansirao a zauzvrat očekivao neizglasavanje zakona. Mora se desiti šta krupno da se u nešto krupnije krene, ministri u Điniđićeve vlade su sami priznali da nisu dotakli politički vrh, nisu smjeli, a sad se kao kaju, mogli su, ali sada nemaju šanse, sve po starom.
Znaci, zbog nemogucnosti da uganjaju i citavu milijardu, u Srbiji su se trebali odreci onih tristo i pedeset miliona eurica?

Ne postaje se pravna drzava preko noci.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4444 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: ima

ima otprilike isto veze kao i kuknjava za pomenutim nacrtom... u kojoj mnogi mijesaju zastupnicki dom fbih i parlamentarsnu skupstinu bih... po obicaju... :D sve prvorazredni politicki analiticari a ne poznaju ni osnove ustavnog okvira koji se savlada na drugoj godini prava... :D baska sto se redovno mijesaju ingerencije sudske, izvrsne i zakonodavne vlasti.... prva godina prava... :D i onda se svi cude sto ih se podjebava kada se pocnu provaljivati... :D

a cinjenice su sljedece... :D pomenuti zakon se pokusava proturiti na drzavnom nivou skoro 10 godina i sdp je uvijek glasao za njeg, dok su ga drugi obarali... :D ovdje se uopste ne radi o parlamentu fbih gdje platforma ima vecinu, kao sto mnogi uporno tvrde... sto znaci da su sramotno neinformisani i nemaju sta traziti na podofrumu politika, ili su zlonamjerni i lazu... :D

istom logikom bi mogli sdp okriviti sto npr. ne prolazi zakon o zabrani negiranja genocida i isticanja fasistickih obiljezja... :D
Jah ...
III. PODJELA NADLEŽNOSTI IZMEĐU FEDERALNE I KANTONALNE VLASTI

Član 1.

U isključivoj nadležnosti Federacije su:
a) vođenje vanjskih poslova;
b) organiziranje i vođenje odbrane Federacije i zaštita njenih granica, uključujući ustanovljene zajedničke komande armijskih snaga Federacije, nadzor nad vojnom proizvodnjom i zaključivanje vojnih sporazuma;
c) državljanstvo;
d) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu i politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou;
e) uređivanje trgovine, uključujući carine, međunarodnu trgovinu i finansije, trgovinu unutar Federacije, prava industrijskog vlasništva, standardizaciju proizvoda, papire od vrijednosti i komunikacije;
f) uređivanje finansija i finansijskih institucija, uključujući uspostavljanje i kontrolu monete Federacije, utvrđivanje monetarne i fiskalne politike, i osnivanje centralne banke;
g) suzbijanje međunarodnog i međukantonalnog kriminala, posebno terorizma, neovlašćene trgovine drogom i organiziranog kriminala kao i saradnju sa Interpolom;
h) dodjela elektronskih frekvencija za radio, televiziju i za ostale potrebe;
i) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona i osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture; i
j) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti i ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili na druge načine.
...
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... vfbih.html
Takodjer, Federacija ima dovoljno ustavnih ovlasti da donosi i vlastiti krivicni zakon
KRIVIČNI ZAKON FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
http://www.tuzilastvobih.gov.ba/files/d ... 03_bos.pdf
Znaci da za donosenje federalnog zakona o oduzimanju nelegalno stecene imovine nema nikakvih prepreka, vec samo izgovora ...
haj sad bez zajebancije reci jesi li ti uopste citao sta sam ja rekao? rijec je o nacrtu na drzavnom nivou, zakonodavstvo fbih nema nista s njim... jedino sto parlamentarna skupstina bih i parlament federacije imaju zajednicko je "sarajevo" u adresi...

halo ba, ja nigdje nisam rekao da fbih nema ingerencije da donosi zakon, vec da bi bilo debilno donositi zakone koji se odnose na cijelu drzavu samo na federalnom nivou... i jos mi citiras krivicni zakon kao dokaz, wtf?! pa jarane to je moja jebena struka, ne provaljuj se dzabe...

kad smo vec kod tog... da vidimo koliko si samo fulo na dijelu ustava koji si postavio
III. PODJELA NADLEŽNOSTI IZMEĐU FEDERALNE I KANTONALNE VLASTI

Član 1.

U isključivoj nadležnosti Federacije su:
a) vođenje vanjskih poslova;
nije vise, fbih ne vodi vanjske poslove, drzavni nivo
b) organiziranje i vođenje odbrane Federacije i zaštita njenih granica, uključujući ustanovljene zajedničke komande armijskih snaga Federacije, nadzor nad vojnom proizvodnjom i zaključivanje vojnih sporazuma;
evo sad gledam tenkove VF kako prolaze ispod zgrade...
c) državljanstvo;
entitetsko da, drzavno ne
d) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu i politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou;
ovo i dalje stoji, donekle, jer se dio ekonomske politike vodi na drzavnom nivou (porezi, carine, akcize, monetarna politika)
e) uređivanje trgovine, uključujući carine, međunarodnu trgovinu i finansije, trgovinu unutar Federacije, prava industrijskog vlasništva, standardizaciju proizvoda, papire od vrijednosti i komunikacije;
carina, medjunarodne trgovina, komunikacije, standardizacija - sve je sad na drzavnom
f) uređivanje finansija i finansijskih institucija, uključujući uspostavljanje i kontrolu monete Federacije, utvrđivanje monetarne i fiskalne politike, i osnivanje centralne banke;
moneta federacije ne postoji, prebaceno na drzavni
g) suzbijanje međunarodnog i međukantonalnog kriminala, posebno terorizma, neovlašćene trgovine drogom i organiziranog kriminala kao i saradnju sa Interpolom;
tvoj primjer - dobar dio prebacen na drzavni nivo - vidi pod sud bih i tuzilastvo bih, te ministarstvo sigurnosti, sipa, osa
h) dodjela elektronskih frekvencija za radio, televiziju i za ostale potrebe;
RAK, drzavni nivo
i) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona i osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture; i
vecina i dalje na fbih nivou, ali dio prebacen na drzavni (elektroprenos)
j) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti i ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili na druge načine.
djelimicno prebaceno na drzavni nivo uvodjenjem PDV-a i osnivanjem direkcije za indirektno oporezivanje
...
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... vfbih.html
znaci od A do J si fulo na SVIM jebenim tackama... :lol: ne jednoj ili dvije, na svim :lol:

i onda se bunite kad vam se kaze ono sto je svima sem vama ovdje ocito - vi blage veze nemate o cemu pricate
Last edited by Alfons Kauders on 23/11/2011 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4445 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

vee-jay wrote:
Corto Maltese wrote:
Građanka wrote: On je za mene najbolji ministar u BiH i necu dea se raspravljam to je tako i njemu aferim !!!!!!!!!!!!! :-D
Dušo, niko ti ne brani da on za tebe bude najbolji ministar na cijelom dunjaluku. Mada, tu meni nešto smrdi. Dobrog ministra obrazovanja bi trebali braniti oni pismeni, a kuditi nepismeni. Zašto je kod nas sve naopako?
hmm ne znam. ja kako vidim, to nije uopste naopako :D
Demantova ti mene tekstom sačinjenim od 10 (deset) riječi i ravno 6 (šest) pravopisnih grešaka.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4446 Re: SDP

Post by stochar »

"Kad premijer slaže, to ne može biti simpatično!" (Željko Komšić, prije izbora)

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza, a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je ranije federalni premijer Nermin Nikšić u izjavi za Fenu.

koliko je objavljen, govori sljedeci podatak:

Transparency International u BiH pokrenuo je ispitivanje transparentnosti Memoranduma o razumijevanju potpisanog između Vlade FBiH i naftne kompanije Shell, koji se odnosi na istraživanje nafte na području F BiH.

Memorandum je potpisan 3. novembra ove godine, a Vlada FBiH, osim uopštenih informacija prilikom potpisivanja, ni do danas nije objavila njegov sadržaj.


sad ce neko reci da je ovo mala laž, ali jbg, laž je i to u oči svima! sad je potpuno nebitno sta tu pise, jer je covjek otvoreno slagao da je objavljeno nesto sto ne da u tom momentu nije bilo objavljeno, vec ga ne zele objaviti ni nakon intervencije TI-a. isto k'o sto je laz da postavljanje brata na celo kompanije koju osniva Vlada nije nepotizam... i onda mi lik kaze da se IZVINEM kad kazem da je opravdavanje takvih stvari smijurija...
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#4447 Re: SDP

Post by oldschool »

VjecitiStudent wrote:
oldschool wrote:
VjecitiStudent wrote:
Moglo bi se da se hoce, u regionu ima i pozitivnih primjera
http://www.danas.org/content/srbija_odu ... 88384.html
Mogu samo mafijašima, nikom osim braće Karić nisu šta uzeli, mislim ovdje na tajkune. Italija je sve uzimala nakon Tota Riine, koji je nakon izglasavanja posebnog zakona o mafiji, oduzimanju imovine, sprezi s kriminalom ubio vođe kršćanskih stranaka jer ih jde direktno finansirao a zauzvrat očekivao neizglasavanje zakona. Mora se desiti šta krupno da se u nešto krupnije krene, ministri u Điniđićeve vlade su sami priznali da nisu dotakli politički vrh, nisu smjeli, a sad se kao kaju, mogli su, ali sada nemaju šanse, sve po starom.
Znaci, zbog nemogucnosti da uganjaju i citavu milijardu, u Srbiji su se trebali odreci onih tristo i pedeset miliona eurica?

Ne postaje se pravna drzava preko noci.
Ne shvataš ti moju poentu, ti su sitniš, ove veće ne smiju. Niko ne može postati kriminalac i ovladati nekim tržištem bez podrške vlasti, političara. To je nemoguće. Sponzori kriminala, ideolozi ne padaju, padaju poslušnici. Nema tu ništa loše, ali je tako, većina ih je nedodirljiva. Većina te imovine je od Zemunskog klana. Ovdje propadneš i sve to ostane, a vani ti sve oduzmu i rasprodaju da namire dugove. To ovdje nećeš nikad doživjeti, samo budale u to mogu vjerovati. Suštinske razlike između SDP-a i SDA nema, samo to ljudi ne vide. Sve njih zanima vlast a kasnije i moć, dobrobit nikog ne zanima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4448 Re: SDP

Post by Banksy »

zippoo87 wrote: SDP je napravio stratesku gresku kada je napravio koaliciju sa SDA i tim potezom sva prica o zakonu o oduzimanju imovine pada u vodu,jer je SDA stit koji brani najvece privredne kriminalcee u BiH i oni taj zakon nikada nece podrzati
Nema to veze s SDA, s kim god da su ušli u koaliciju bilo bi isto. Taj ''zakon'' je samo bio mamac za budale i ne mislim da ga je iko ozbiljan uzimao za ozbiljno. Ko je mogao povjerovati da će Ivanišević, Hadžić i Lagumdžija usvajati zakon koji im direktno radi o glavi?
Zašto, kako @oldschool je sve objasnio, da ne kopiram.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4449 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote: Jah ...
III. PODJELA NADLEŽNOSTI IZMEĐU FEDERALNE I KANTONALNE VLASTI

Član 1.

U isključivoj nadležnosti Federacije su:
a) vođenje vanjskih poslova;
b) organiziranje i vođenje odbrane Federacije i zaštita njenih granica, uključujući ustanovljene zajedničke komande armijskih snaga Federacije, nadzor nad vojnom proizvodnjom i zaključivanje vojnih sporazuma;
c) državljanstvo;
d) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu i politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou;
e) uređivanje trgovine, uključujući carine, međunarodnu trgovinu i finansije, trgovinu unutar Federacije, prava industrijskog vlasništva, standardizaciju proizvoda, papire od vrijednosti i komunikacije;
f) uređivanje finansija i finansijskih institucija, uključujući uspostavljanje i kontrolu monete Federacije, utvrđivanje monetarne i fiskalne politike, i osnivanje centralne banke;
g) suzbijanje međunarodnog i međukantonalnog kriminala, posebno terorizma, neovlašćene trgovine drogom i organiziranog kriminala kao i saradnju sa Interpolom;
h) dodjela elektronskih frekvencija za radio, televiziju i za ostale potrebe;
i) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona i osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture; i
j) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti i ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili na druge načine.
...
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... vfbih.html
Takodjer, Federacija ima dovoljno ustavnih ovlasti da donosi i vlastiti krivicni zakon
KRIVIČNI ZAKON FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
http://www.tuzilastvobih.gov.ba/files/d ... 03_bos.pdf
Znaci da za donosenje federalnog zakona o oduzimanju nelegalno stecene imovine nema nikakvih prepreka, vec samo izgovora ...
haj sad bez zajebancije reci jesi li ti uopste citao sta sam ja rekao? rijec je o nacrtu na drzavnom nivou, zakonodavstvo fbih nema nista s njim... jedino sto parlamentarna skupstina bih i parlament federacije imaju zajednicko je "sarajevo" u adresi...

halo ba, ja nigdje nisam rekao da fbih nema ingerencije da donosi zakon, vec da bi bilo debilno donositi zakone koji se odnose na cijelu drzavu samo na federalnom nivou... i jos mi citiras krivicni zakon kao dokaz, wtf?! pa jarane to je moja jebena struka, ne provaljuj se dzabe...

kad smo vec kod tog... da vidimo koliko si samo fulo na dijelu ustava koji si postavio
III. PODJELA NADLEŽNOSTI IZMEĐU FEDERALNE I KANTONALNE VLASTI

Član 1.

U isključivoj nadležnosti Federacije su:
a) vođenje vanjskih poslova;
nije vise, fbih ne vodi vanjske poslove, drzavni nivo
b) organiziranje i vođenje odbrane Federacije i zaštita njenih granica, uključujući ustanovljene zajedničke komande armijskih snaga Federacije, nadzor nad vojnom proizvodnjom i zaključivanje vojnih sporazuma;
evo sad gledam tenkove VF kako prolaze ispod zgrade...
c) državljanstvo;
entitetsko da, drzavno ne
d) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu i politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou;
ovo i dalje stoji, donekle, jer se dio ekonomske politike vodi na drzavnom nivou (porezi, carine, akcize, monetarna politika)
e) uređivanje trgovine, uključujući carine, međunarodnu trgovinu i finansije, trgovinu unutar Federacije, prava industrijskog vlasništva, standardizaciju proizvoda, papire od vrijednosti i komunikacije;
carina, medjunarodne trgovina, komunikacije, standardizacija - sve je sad na drzavnom
f) uređivanje finansija i finansijskih institucija, uključujući uspostavljanje i kontrolu monete Federacije, utvrđivanje monetarne i fiskalne politike, i osnivanje centralne banke;
moneta federacije ne postoji, prebaceno na drzavni
g) suzbijanje međunarodnog i međukantonalnog kriminala, posebno terorizma, neovlašćene trgovine drogom i organiziranog kriminala kao i saradnju sa Interpolom;
tvoj primjer - dobar dio prebacen na drzavni nivo - vidi pod sud bih i tuzilastvo bih, te ministarstvo sigurnosti, sipa, osa
h) dodjela elektronskih frekvencija za radio, televiziju i za ostale potrebe;
RAK, drzavni nivo
i) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona i osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture; i
vecina i dalje na fbih nivou, ali dio prebacen na drzavni (elektroprenos)
j) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti i ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili na druge načine.
djelimicno prebaceno na drzavni nivo uvodjenjem PDV-a i osnivanjem direkcije za indirektno oporezivanje
...
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... vfbih.html
znaci od A do J si fulo na SVIM jebenim tackama... :lol: ne jednoj ili dvije, na svim :lol:

i onda se bunite kad vam se kaze ono sto je svima sem vama ovdje ocito - vi blage veze nemate o cemu pricate
Potpuno nebitno (nazalost, praksa objavljivanja nasih zakona je takva, kakva je, mrsko im je valjda praviti i presiscene verzije).

Ono sto je bitno je da je dio Ustava FBiH, bitan za cijelu pricu o donosenju toliko spominjanog zakona i dalje vazi, nije izmijenjen niti u jednom jedinom slovu:
AMANDMAN VIII

Član III.1. Ustava Federacije Bosne i Hercegovine mijenja se i glasi:
"U isključivoj su nadležnosti Federacije:
b) državljanstvo Federacije,
c) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu, te politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou,
d) donošenje propisa o finansijama i finansijskim institucijama Federacije i fiskalna politika Federacije,
e) suzbijanje terorizma, međukantonalnog kriminala, neovlaštene trgovine drogom i organiziranog kriminala,
f) dodjela elektronskih frekvencija za radio, TV i druge svrhe, u skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine,
g) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona, te osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture,
h) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti, ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili drugim sredstvima."
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:

Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8


Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4450 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Banksy wrote:Nema to veze s SDA, s kim god da su ušli u koaliciju bilo bi isto. Taj ''zakon'' je samo bio mamac za budale i ne mislim da ga je iko ozbiljan uzimao za ozbiljno. Ko je mogao povjerovati da će Ivanišević, Hadžić i Lagumdžija usvajati zakon koji im direktno radi o glavi?
Zašto, kako @oldschool je sve objasnio, da ne kopiram.
Alfons Kauders wrote:
uostalom i u srbiji najvece ribe nisu ni okrznuli... mahom se radilo o dilerima i slicnim krimosima (npr. saric i ekipa), ne o tajkunima sa politickom pozadinom... u nasem slucaju - mogli bi oduzimati lovu kojekakvim turkovicima i gasijima, ali ne radoncicima i selimovicima...
Alfons Kauders wrote:i onda se bunite kad vam se kaze ono sto je svima sem vama ovdje ocito - vi blage veze nemate o cemu pricate
Post Reply