Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4426 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

agnostic_front wrote:Gledam ovu treću sezonu ponovo, i ako mi neko može pojasniti jednu stvar. Onog Theona su zarobili ljudi od Boltona? I koga onda onaj Ramsey ubija u onoj šumi kad ga kao pušta, pa ga on onda zarobi za sebe, nije mi taj dio nimalo jasan?
Svoje ljude ubio :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4427 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Mali_Vuk wrote: Au, pa nisam ni znao da sam 'vako nastran :D
Al sa druge strane ti bi se najbolje uklopio u Westeros bas abog tvoje nastranosti :lol:
agnostic_front wrote:Gledam ovu treću sezonu ponovo, i ako mi neko može pojasniti jednu stvar. Onog Theona su zarobili ljudi od Boltona? I koga onda onaj Ramsey ubija u onoj šumi kad ga kao pušta, pa ga on onda zarobi za sebe, nije mi taj dio nimalo jasan?
Jeste malo glupo, ali mislim da je to Remzijeva igra.
Ako se secas da je Bolton bio ljut sto je Teona umesto korisnog taoca napravio u Reeka, mislim da je taj incident bio uklanjanje ljudi koji su verni Boltonu.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4428 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

bhnapoleon1 wrote:
todd_smith wrote:
bhnapoleon1 wrote:Ma uvijek dobricina naje*e, Kalisi mi uopce nije draga, hocu reci ne navijam za nju :D . Ali pokajat ce se ona sto je Joraha otjerala :D
Zgodna je tako da joj halalim sve
Ja bih je zenio :D

ma otkad je drogo pocijepo sva se nekakva ofucala.


a i mene zbunjuje sva ona prica oko boltonovih, remzijevih, onog sto mu je chuna odsjecena. nekako su mi svi slicni pa ne znam ko je ko.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4429 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

stvari su mnogo jasnije kada se serija gleda iz dana u dan
a poznajući što se događa kasnije mnoge scene i dijalozi poprimaju pravi smisao

probajte ako imate vremena polagano sve pogledati
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#4430 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by todd_smith »

karanana wrote:
ma otkad je drogo pocijepo sva se nekakva ofucala.


a i mene zbunjuje sva ona prica oko boltonovih, remzijevih, onog sto mu je chuna odsjecena. nekako su mi svi slicni pa ne znam ko je ko.
pa hoce to kad se svi medjusobno jasu, ne znas ko je ko niti cije je ko
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4431 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sumirprimus »

Black swan wrote:stvari su mnogo jasnije kada se serija gleda iz dana u dan
a poznajući što se događa kasnije mnoge scene i dijalozi poprimaju pravi smisao

probajte ako imate vremena polagano sve pogledati
da su babi testikls bila bi grandpa... :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4432 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

karanana wrote: a i mene zbunjuje sva ona prica oko boltonovih, remzijevih, onog sto mu je chuna odsjecena. nekako su mi svi slicni pa ne znam ko je ko.
Ja kad sam prvi put gledao seriju nisam do kraja prve sezone mogao iz prve razlikovat Roba, Jona i Teona.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4433 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

agnostic_front wrote:Gledam ovu treću sezonu ponovo, i ako mi neko može pojasniti jednu stvar. Onog Theona su zarobili ljudi od Boltona? I koga onda onaj Ramsey ubija u onoj šumi kad ga kao pušta, pa ga on onda zarobi za sebe, nije mi taj dio nimalo jasan?
Ramsey je ubio svoje ljude, ili bolje receno, ljude od njegovog babe. Sto nije nimalo cudo, jer lik je absolutni psihopata i sadista, cak gori od Jeoffrey-a.

Samo ne znam da li planira da polako i babu ukloni, ili mu je stvarno vjeran kao sto to pokazuje.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#4434 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Ono sto predstoji je pad Lannisterovih, bez tyrona i tywina nemaju vise ljudi koji su im bili mozak, a i rudnici su presusili. Valjda ce Tyrelli biti dovoljno mudri da na vrijeme dignu ruke od njih.
Stannis nek malo poradi na vjerskoj toleranciji i mogao bi uzeti krunu opet, dobio je valjda podrsku od Bravosa, porazio divljake sto ce pozitivno odjeknuti. Njemu bi bilo dobro da sklopi savez sa Baelishom i Sansom jer se Valley napokon aktivirao, a Baelish je namjesnik RIverruna.
Mislim da onaj sto su kod njea ubili Robba nece dugo jer je vise puta u seriji spomenuto kako je ubistvo gosta najveci grijeh koji se moze pociniti.
Na sjeveru sigurno ima porodica koji su vjerni Starkovim i ljuti na Boltonove, to bi Stannis mogao iskoristiti u svoju korist, pa zasto ne i u povratku osvojiti Winterfall, naravno postavlja se pitanje kojeg Starka instalirati kada ih zapravo nema u opticaju (izuzev malog onog, ali pitanje je ko uopce zna da je on živ.) U ovoj situaciji najbliži Stark je Sansa, sto nas vraca na prijasnji zakljucak o potrebi saveza Stannisa , Baelisha i Sanse.
Znaci moze se desiti da Sansa i Baelish objedine 3 pokrajine: North, Riverun i Valley.

Martellovi ce garant se svetiti Lannisterovim, Lannisterovi su sada tigar od papira.


Da naglasim knjige nisam citao, niti sam citao spoilere po internetu tako da ako kojim slucajem nesto pogodim nemoj da odmah bude objesen :D .
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4435 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

bhnapoleon1 wrote: Ono sto predstoji je pad Lannisterovih, bez tyrona i tywina nemaju vise ljudi koji su im bili mozak, a i rudnici su presusili. Valjda ce Tyrelli biti dovoljno mudri da na vrijeme dignu ruke od njih.
To ne bi bilo mudro, jer je kruna jos uvijek u Lannisterovim rukama, a posto je kralj dijete bez Tywinovog uticaja, Margaery moze sad da ga obradjuje koliko zeli, ukoliko obrati paznju na Cersei.
bhnapoleon1 wrote:Martellovi ce garant se svetiti Lannisterovim, Lannisterovi su sada tigar od papira.
Zasto? Sve sto je Oberyn radio, radio je na svoju ruku. Niko ga nije natjer'o da se bori za Tyriona, vec je dobrovoljno pristao samo da dobije svoju osvetu.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4436 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

Nego, jeste li igrali GoT igru ? Nekidan izašla prva epizoda. Jeste kratka, ali je zanimljiva i imaju glumci iz serije.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#4437 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Tito_i_Partija wrote:
bhnapoleon1 wrote: Ono sto predstoji je pad Lannisterovih, bez tyrona i tywina nemaju vise ljudi koji su im bili mozak, a i rudnici su presusili. Valjda ce Tyrelli biti dovoljno mudri da na vrijeme dignu ruke od njih.
To ne bi bilo mudro, jer je kruna jos uvijek u Lannisterovim rukama, a posto je kralj dijete bez Tywinovog uticaja, Margaery moze sad da ga obradjuje koliko zeli, ukoliko obrati paznju na Cersei.
bhnapoleon1 wrote:Martellovi ce garant se svetiti Lannisterovim, Lannisterovi su sada tigar od papira.
Zasto? Sve sto je Oberyn radio, radio je na svoju ruku. Niko ga nije natjer'o da se bori za Tyriona, vec je dobrovoljno pristao samo da dobije svoju osvetu.

Ipak koliko moc moze imati djecak od 7-8 godina, bez obzira na naslov kralja. Moc ce imati regent koji trenutno mogu biti ili Ceresi ili onaj bez ruke, e sad moze biti da Tyrelli uslove dalju podrsku time sto ce neko od njih postati regent kraljevstva.

Bez obzira sto je Obryen radio na svoju ruku sve, Martellovi ne mogu dopustiti da tek tako izgube svog Princa. Moraju reagovati na neki nacin. A sigurno se jos neko sjeca toga sto su Lannisterovi ljudi uradili onoj Obryanovoj sestri.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4438 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

SPOJLERI
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Image
Arija u Bravosu

http://d.ibtimes.co.uk/en/full/1413673/ ... &l=50&t=40
Pescane zmije/Sand snakes
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4439 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

Image
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#4440 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

AleksoMKD wrote:SPOJLERI
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Image
Arija u Bravosu

http://d.ibtimes.co.uk/en/full/1413673/ ... &l=50&t=40
Pescane zmije/Sand snakes
Arija lici na Muhameda Besica, Tita mi. :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4441 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

AleksoMKD wrote:
http://d.ibtimes.co.uk/en/full/1413673/ ... &l=50&t=40
Pescane zmije/Sand snakes
Izgledaju kao Dorniški boy band
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4442 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

annoy wrote:
AleksoMKD wrote:
http://d.ibtimes.co.uk/en/full/1413673/ ... &l=50&t=40
Pescane zmije/Sand snakes
Izgledaju kao Dorniški boy band
Imaju bradavice na oklopu? :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4443 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

AleksoMKD wrote:
Imaju bradavice na oklopu? :lol:
ajme, to mi je promaknulo :-)

ne kontam čemu toliko uniformiranje...ma, zašto se uopće čudim ičemu nakon izostavljanja Arianne
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4444 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

annoy wrote:
AleksoMKD wrote:
Imaju bradavice na oklopu? :lol:
ajme, to mi je promaknulo :-)

ne kontam čemu toliko uniformiranje...ma, zašto se uopće čudim ičemu nakon izostavljanja Arianne
A jebiga, vise se ne nerviram oko toga.
Jednostavno uzivam u seriji jer jasno mi je da su ubacili sve likove iz knjige to bi bilo 30 epizoda po sezoni i jos zapetljanije. Ovako iskombinuju 2-3 lika u jednom i pici dalje. Prihvatam da je serija AU knjige na neki nacin.

Inace bas sam negde procitao da su bradavice na oklopima greska jer su ih trebali ismirglati ali nisu naveli da to proizvodjac treba napraviti :lol: pa je sada jos smesnije ako znamo koliko puta se u knjizi spominje fraza "beskorisno kao bradavice na oklopu" ali mozda ce to korigovat.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4445 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

Samo nek' se kritikuje :D
I ovakav GoT je najbolje što se pojavilo na ekranima još od Godfathera.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4446 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

AleksoMKD wrote:
A jebiga, vise se ne nerviram oko toga.
Jednostavno uzivam u seriji jer jasno mi je da su ubacili sve likove iz knjige to bi bilo 30 epizoda po sezoni i jos zapetljanije. Ovako iskombinuju 2-3 lika u jednom i pici dalje. Prihvatam da je serija AU knjige na neki nacin.

Inace bas sam negde procitao da su bradavice na oklopima greska jer su ih trebali ismirglati ali nisu naveli da to proizvodjac treba napraviti :lol: pa je sada jos smesnije ako znamo koliko puta se u knjizi spominje fraza "beskorisno kao bradavice na oklopu" ali mozda ce to korigovat.
Ma serija jest zaseban svemir i tako na nju treba gledati...samo što Dorne jako volim i to im ne mogu oprostiti :D Arianne mi je najiščekivaniji ženski lik i malo je reć da sam ostala razočarana kad ju nisu castali.

Imam i drugih zamjerki, al reć ću samo da mi smeta jer ili nisu u stanju, ili ne žele prikazati neke događaje kako treba, neke izostave i onda im karakterizacija nekih likova jako šteka (Jamie, Tyrion) i motivacija za neke njihove postupke ostaje nejasna.

Unatoč tome mislim da je serija i dalje među boljim stvarima koje se vrte na TVu, ali ocjenu 9.5 na IMDB-u ne zaslužuje :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4447 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

IcedMFEarth wrote:Samo nek' se kritikuje :D
I ovakav GoT je najbolje što se pojavilo na ekranima još od Godfathera.
Tako je, bolje serije nisam gledao u zivotu. OK, mozda ima bolje ali ja jos nisam naletio. :thumbup:
annoy wrote:
Ma serija jest zaseban svemir i tako na nju treba gledati...samo što Dorne jako volim i to im ne mogu oprostiti :D Arianne mi je najiščekivaniji ženski lik i malo je reć da sam ostala razočarana kad ju nisu castali.

Imam i drugih zamjerki, al reć ću samo da mi smeta jer ili nisu u stanju, ili ne žele prikazati neke događaje kako treba, neke izostave i onda im karakterizacija nekih likova jako šteka (Jamie, Tyrion) i motivacija za neke njihove postupke ostaje nejasna.

Unatoč tome mislim da je serija i dalje među boljim stvarima koje se vrte na TVu, ali ocjenu 9.5 na IMDB-u ne zaslužuje :D
OK, mislim da zasluzuje ocenu ali se slazem da ima stvari koje i meni fale. Arianu sam i ja iscekivao kao jebozovnu predstavnicu Makedonije/Dorna :D ali isto tako mi fali lady Stonehart.

Mislim da ce zmije ispuniti Arijaninu pricu a mozda ce Sansa preuzeti deo price od Stonehart sada kada je postala igrac.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4448 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Sad već prelazimo na priče o radnji iz knjiga, pa neću dalje o tome.

Samo ću reći, Arianne Martell je jedina nasljednica Dornea koju ja priznajem :evil:


Inače kad bi jaaaako zažmirila na neke stvari, dala bi seriji devetku na IMDB-u
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4449 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

annoy wrote:Sad već prelazimo na priče o radnji iz knjiga, pa neću dalje o tome.

Samo ću reći, Arianne Martell je jedina nasljednica Dornea koju ja priznajem :evil:


Inače kad bi jaaaako zažmirila na neke stvari, dala bi seriji devetku na IMDB-u
Posteno.
Nego na koga se likove iz serije najvise lozis? Muska strana foruma se maltene vec izjasnila pa..........
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4450 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

AleksoMKD wrote: Posteno.
Nego na koga se likove iz serije najvise lozis? Muska strana foruma se maltene vec izjasnila pa..........
Već sam jednom prije tu napisala da je Medvjed Jorah moj apsolutni favorit. :stidljiva:
Da citiram jednu youtubericu: Hot piece of old man ass :D
Post Reply