Mislim da je prikladnije da dobijete nacionalni park jer kao endemična i ugrožena vrsta ovih prostora potrebno vas je zaštiti od izumiranja kao što su Amerikanci pokušali sa bizonom u NP Yellowstone.Imperatore wrote:Svi ovdje krive Hercegovinu, kao zli hercegovci a u Posavini HDZ dobija više glasova nego u Hercegovini kao i u srednjoj Bosni.
Sukobi Hrvata i Bošnjaka nisu ni započeli u Hercegovini, u Hercegovini a pogotovo u Mostaru je bilo primirje dok je Armija napadala HVO u srednjoj Bosni da prošire svoj prostor pa ne vidim logiku ovdje?
Zašto su ovdje uvijek krivi ovi iz Hercegovine?
Na kraju taj 3 entitet upravo treba biti stvoren zbog srednje Bosne i Posavine za zaštitu Hrvata a ne zbog Hercegovine
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#4426 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4427 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
"Amerikanci" su istrijebili Indijance, lako ćemo za bizone.
-
Imperatore
- Posts: 35
- Joined: 24/02/2017 23:40
#4428 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
To su samo vaše želje, btw dobro računam da vi ne želite u EU i da se nadate da će Hrvati odseliti zbog papira hrvatskih...ali Hrvati imaju bolji natalitet od vas.Hamolj wrote:Mislim da je prikladnije da dobijete nacionalni park jer kao endemična i ugrožena vrsta ovih prostora potrebno vas je zaštiti od izumiranja kao što su Amerikanci pokušali sa bizonom u NP Yellowstone.Imperatore wrote:Svi ovdje krive Hercegovinu, kao zli hercegovci a u Posavini HDZ dobija više glasova nego u Hercegovini kao i u srednjoj Bosni.
Sukobi Hrvata i Bošnjaka nisu ni započeli u Hercegovini, u Hercegovini a pogotovo u Mostaru je bilo primirje dok je Armija napadala HVO u srednjoj Bosni da prošire svoj prostor pa ne vidim logiku ovdje?
Zašto su ovdje uvijek krivi ovi iz Hercegovine?
Na kraju taj 3 entitet upravo treba biti stvoren zbog srednje Bosne i Posavine za zaštitu Hrvata a ne zbog Hercegovine
Šta misliš da sutra BiH uđe u EU koliko bi vas ostalo
To se neće dogoditi
Last edited by Imperatore on 28/02/2017 17:29, edited 1 time in total.
-
zenit dozic
- Posts: 2531
- Joined: 07/09/2014 11:48
#4429 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sta je ovo najezda skripara sa kamenarskog foruma
Zasto ne idete na banja luka forum, oni su vam raja sta cete sa zlim islamistima
Zasto ne idete na banja luka forum, oni su vam raja sta cete sa zlim islamistima
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4430 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ja i? Njegove godine osporavaju njegove argumente? Isto kao da kažeš ljudi sa plavim očima nemaju pravo glasa.Lincoln-Burrows wrote:Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4431 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sad kad te Hafis stavio u filter možeš peizdit koliko te volja.zenit dozic wrote:Sta je ovo najezda skripara sa kamenarskog foruma![]()
Zasto ne idete na banja luka forum, oni su vam raja sta cete sa zlim islamistima
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4432 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ajde ba Drvosječa kako netko može nasjest da je Treći entitet velikosrpski projektDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ja i? Njegove godine osporavaju njegove argumente? Isto kao da kažeš ljudi sa plavim očima nemaju pravo glasa.Lincoln-Burrows wrote:Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
a podržava ga većina Hrvata. Ima i drugih fratara pitaj njih.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4433 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
P.SDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ja i? Njegove godine osporavaju njegove argumente? Isto kao da kažeš ljudi sa plavim očima nemaju pravo glasa.Lincoln-Burrows wrote:Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
Mislim da je jasno da ima Hrvata koji odbijaju misliti po matrici HDZ-a i dobro je da je tako. Isto mislim i za SDA i SNSD/SDS matricu razmišljanja. Današnja deklaracija Vijaća Evrope je još jednom potvrdila svu pogubnost politike daljeg nacionalnog raslojavanja, segragacija po školama i zloupotrebe vjerskih simbola po školama i to će se kroz potpisanu agendu sigurno mijenjati. Neki dan smo raspravljali o tome i ti reće da je to OK da u javnim ustanovama stoje vjerski simboli a ja ti rekoh da nije OK i da to neće proći ako želimo dostići EU standarde što je VE još jednom potvrdilo kao pogubno.
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#4434 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
S ovim si sve rekao. Objesi se svega ti.Imperatore wrote:To su samo vaše želje, btw dobro računam da vi ne želite u EU i da se nadate da će Hrvati odseliti zbog papira hrvatskih...ali Hrvati imaju bolji natalitet od vas.Hamolj wrote:Mislim da je prikladnije da dobijete nacionalni park jer kao endemična i ugrožena vrsta ovih prostora potrebno vas je zaštiti od izumiranja kao što su Amerikanci pokušali sa bizonom u NP Yellowstone.Imperatore wrote:Svi ovdje krive Hercegovinu, kao zli hercegovci a u Posavini HDZ dobija više glasova nego u Hercegovini kao i u srednjoj Bosni.
Sukobi Hrvata i Bošnjaka nisu ni započeli u Hercegovini, u Hercegovini a pogotovo u Mostaru je bilo primirje dok je Armija napadala HVO u srednjoj Bosni da prošire svoj prostor pa ne vidim logiku ovdje?
Zašto su ovdje uvijek krivi ovi iz Hercegovine?
Na kraju taj 3 entitet upravo treba biti stvoren zbog srednje Bosne i Posavine za zaštitu Hrvata a ne zbog Hercegovine
Šta misliš da sutra BiH uđe u EU koliko bi vas ostalo? Vaša želja je da se vi patite i da propadate ali da BiH ostane vama kao i prostor di žive Hrvati, nadate se? Arapi i to
?
Hrvati bez iseljavanje godišnje imaju minus 3-4 hiljade ljudi samo putem negativnog prirodnog priraštaja. Broj umrlih će se iz godine u godinu sve više povećavati s obzirom da će uskoro masovno početi izumirati najbrojnije generacije, one iz 50-ih i 60-ih. Istina da će se povećati smrtnost i kod Bošnjaka, vjerovatno ćemo i mi tad ući u negativan PP, ali do tada vas neće biti. Inače Federacija BiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. To se ne može reći za Hrvatsku koja se nalazi pred jednom vrstom kolapsa, što zbog prevelikih zaduženja, što zbog nekonkurentnosti na tržištu EU. Jesi li i ti jedan od mitomana i debila sa 'erceg-Bosna foruma ?
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4435 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sigurno da ima ali vidimo da ima Hrvata koji to ne žele prema tome mora se slušati i njihov glas, to je poenta cijele priče.Lincoln-Burrows wrote:Ajde ba Drvosječa kako netko može nasjest da je Treći entitet velikosrpski projektDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ja i? Njegove godine osporavaju njegove argumente? Isto kao da kažeš ljudi sa plavim očima nemaju pravo glasa.Lincoln-Burrows wrote:Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
a podržava ga većina Hrvata. Ima i drugih fratara pitaj njih.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4436 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa on već ima pola foruma na ignore lisit tako da vodi monologe u zadnje vrijeme.Lincoln-Burrows wrote:Sad kad te Hafis stavio u filter možeš peizdit koliko te volja.zenit dozic wrote:Sta je ovo najezda skripara sa kamenarskog foruma![]()
Zasto ne idete na banja luka forum, oni su vam raja sta cete sa zlim islamistima
- wonkaw
- Posts: 505
- Joined: 14/07/2015 18:19
- Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
- Contact:
#4437 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
hajde stisni muda i kreni sa ciscenjem... pecat za treci je u Sarajevu, a vi niste u stanju ni da Mostar u cijelosti okupirate...Lincoln-Burrows wrote:"Amerikanci" su istrijebili Indijance, lako ćemo za bizone.
-
Imperatore
- Posts: 35
- Joined: 24/02/2017 23:40
#4438 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Koliko se vas rađa? 15 000? Nekada je bilo 30 000 da znaš
Di vi to imate priraštaj i di se rađate? Najbolje općine sa najboljim natalitetom u BiH su među Hrvatima a vi imate velike želje.
Nema nas u RS-u ali nema ni vas, imate 400 rođenih pa zbroji dva i dva
Vi ako uđete u EU to će biti Biblijski egozodus
Nema nas u RS-u ali nema ni vas, imate 400 rođenih pa zbroji dva i dva
Vi ako uđete u EU to će biti Biblijski egozodus
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#4439 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
-Vidiš kad smo kod fratara i njihovih razmišljanja, meni je fra Vjekoslav sasvim drugu priču ispričao. Lijepo me bilo stid, a još ja ovakav ujkan.wonkaw wrote:Fra Petar Jeleč o "trećeentitetskim ublehašima": Herceg-Bosna je bila i ostala velikosrpski projekt
Franjevac, teolog i profesor Petar Jeleč prokomentarisao je sve aktuelniju priču o preuređenju BiH, a naročito pojmove federalizacije, trećeg entiteta i položaja Hrvata.
Jeleč tako ističe da se pred svake izbore naročito aktuelizira priča o potrebi stvaranja trećeg entiteta, a sve pod izgovorom opstanka Hrvata u BiH.
"Već dugo vremena se svaki put pred same izbore iz krugova tzv. hrvatske stožerne stranke i plaćenih hercegbosanskih medija počnu lansirati priče o potrebi stvaranja trećeg entiteta čije formiranje se smatra navodnim ključem opstanka bh. Hrvata na ovim prostorima. I svaki put kada prođu izbori, spomenuta halabuka u potpunosti stane, treći entitet se naravno ne formira, niti ga se više uopće spominje do sljedećih izbora", ističe Jeleč.
U treći entitet ne vjeruju ni oni koji o njemu najviše pričaju
Dodaje da u samu mogućnost njegovog formiranja ne vjeruju ni oni koji o njemu najviše pričaju, i niko drugi osim sluđenih birača koji misle kako bi formiranje etnički čistih teritorija donijelo nešto dobro ovdašnjim Hrvatima.
"Koliko im je dobra donijelo, može se jasno vidjeti u svim onim krajevima i mjestima u kojima ekskluzivno vladaju hrvatski političari, počevši od sjevera (ostaci ostataka Posavine) do juga Bosne i Hercegovine, gdje se u ovih dvadesetak godina iselila većina radno sposobnog stanovništva jer su njihove političke elite opljačkale sve što se popljačkati dalo, a nisu im ponudili nikakvu mogućnost zaposlenja niti život dostojan čovjeka, okrivljujući uvijek iznova za to navodnu majorizaciju iz Sarajeva i još navodniju ugroženost hrvatskog naroda u Federaciji. Hrvate koji žive u Dodikistanu od početka se ne smije ni spomenuti", naglašava Jeleč.
Profesor Jeleč smatra da je treći entitet zapravo jedna imaginarna kategorija, čista iluzija i od njegova stvaranja nema ništa niti će on ikada biti formiran, ma koliko to "bogohulno" zvučalo nekim njegovim zagovarateljima.
"Radi se zapravo o predizbornom triku HDZ-a koji ima za cilj privlačenje naivnih birača i skretanje pažnje s važnijih životnih tema koji muče obične ljude. Niko nikada nije definirao što je tačno taj entitet, koje su mu granice i koji teritorij bi on obuhvaćao, kakvo će mu biti uređenje, s kojim snagama ga se misli stvoriti", poručuje Jeleč.
Na to je nedavno upozorila i Diana Zelenika na zasjedanju Hrvatskog narodnog sabora.
"Svi oni koji vjeruju Draganu Čoviću, Boži Ljubiću i ostalim 'sabordžijama' iz Mostara kako će formirati treći entitet u velikoj su zabludi, jer za to ne postoje ni minimalni preduvjeti, ni na unutarnjem, niti na vanjskom planu. Apsurdno je i nemoguće da Čović iza leđa Bošnjaka, kao što su nekada radili Boban i Karadžić, s Dodikom stvori treći entitet samo od teritorija Federacije (tačnije njega zanima samo zapadna Hercegovina), dok istovremeno pristaje na otpisivanje Bosanske Posavine i drugih krajeva u kojima su Hrvati činili većinu stanovništva. Bilo je tužno a i tragikomično čitati neki dan kako se potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković, član HDZ-a BiH, morao posipati pepelom i objašnjavati svojim šefovima Čoviću i Dodiku da su mediji krivo prenijeli njegove misli i kako on nikada nije ni pomislio, a kamoli rekao da bi u treći entitet trebao ući i dio Bosanske Posavine koji su etnički očistili i okupirali Srbi", kazao je Jeleč.
Hrvati Posavine i treći entitet
Jerković je tada naglasio da u treći entitet ili federalnu jedinicu, koju su nedavno dogovorili hrvatski predstavnici, treba ući samo dio Posavine koji je sada dio Federacije BiH, a da nikada nije spominjana Republika Srpska, s čime se i on u potpunosti slaže skupa s predsjednicima Čovićem i Dodikom.
"Iz tih nekoliko rečenica se jasno vidi sva bijeda i nemoralnost ljudi iz HDZ-a BiH, a što je još tragičnije i ljudi rodom iz same Posavine, poput Josipa Jerkovića i mnogih drugih Dodikovih Hrvata u institucijama Republike Srpske", ističe Jeleč.
Temu trećeg entiteta nedavno je komentarisao i mons. Ivo Tomašević, sekretar Biskupske konferencije BiH, koji je jasno i nedvosmisleno naglasio kako je formiranje trećeg entiteta neprihvatljivo i da bi samo ozakonilo već postojeću nepravdu koja je počinjena Dejtonskim sporazumom te kako službenu hrvatsku politiku uopće ne zanimaju Hrvati koji žive u manjini s drugim narodima.
"Dugogodišnja gotovo potpuna odsutnost zauzimanja većine najviših hrvatskih predstavnika vlasti u BiH za Hrvate u entitetu RS, kao i za Hrvate u FBiH tamo gdje su manje brojni, već godinama jasno pokazuje da tzv. treći entitet uspostavljen od manjeg dijela FBiH nije rješenje koje bi omogućilo jednakopravnost Hrvata u BiH unutar hrvatskog korpusa u BiH, a to isto vrijedi, iako ne u istoj mjeri, i za druga dva naroda u BiH", kazao je Tomašević.
Jeleč kaže da je zbog ovakvog stava Tomašević bio žestoko napadnut od Čovićevog i Dodikovog režimskog piskarala Nine Raspudića koji je i njega i biskupe BKBiH zbog njihova prijedloga o uređenju BiH optužio da tim prijedlogom i zalaganjem za Hrvate u tzv. RS-u navodno nanose veliku štetu interesima Hrvata u Bosni i Hercegovini.
"Usput je opet napao i papu Franju što je posjetio Sarajevo, a nije od Nine Raspudića zatražio dozvolu da to učini. Tomašević je Raspudiću odgovorio otvorenim pismom 'Gospodine Raspudiću nemojte nas žive sahranjivati'. Iako je mons. Tomašević iznio vrlo trijezne i argumentirane stavove, mišljenja sam da Nini Raspudiću ne treba ništa pokušavati objašnjavati, jer je to čisto gubljenje vremena na likove koji već godinama rade protiv interesa svoga naroda. Raspudića su neki dan oštro kritizirali i mons. Franjo Topić i urednik Katoličkog tjednika Josip Vajdner. Iako s debelim zakašnjenjem, dobro je ipak da su crkveni ljudi nakon toliko vremena počeli uviđati o kakvom profilu ljudi se ovdje radi i koga su to mnogi crkveni ljudi iz BiH i Hrvatske znali dovoditi da im u crkvenim prostorima i medijima tumači kako trebaju raditi svoj posao, gdje se s patološkom mržnjom (o kojoj bi nešto mogli reći i psihijatri) posebno obrušavao na bosanske franjevce koji su ga odavno pročitali kao plaćeničko pero, pa mu je mržnja prema njima odavno pomutila pamet. U 'daidže' su se tako, prma najnovijem popisu ovog hercegovačkog 'Aristotela', učlanili i papa Franjo, mons. Ivo Tomašević, Franjo Topić te biskupi iz Bosne i Hercegovine, jer svi oni navodno rade protiv interesa bh. Hrvata, samo to valjda još nisu shvatili dok im 'filozof' ne objasni.
Treći entitet kao velikosrpski projekt
Franjo Topić je inače u jednom nedavnom intervjuu otvoreno kritizirao HDZ, ocjenjujući kako ta stranka nema sluha za istinske probleme većine Hrvata u BiH. Ilustrirao je to podatkom iz posljednjeg popisa stanovništva u BiH koji je pokazao kako na području Hercegovine živi blizu 220 hiljada Hrvata, dok ih je na prostoru koji se geografski opisuje kao Bosna 320 hiljada, a toj većini je, primjerice, iz prošlogodišnje finansijske podrške Vijeća ministara BiH, vrijedne 750 hiljada konvertibilnih maraka i namijenjene različitim projektima kulture, dato tek 15 posto sredstava, dok je ostatak 'usmjeren' ka Hercegovini.
"O hrvatskoj politici u Bosni i Hercegovini inače bi se moglo nadugo i naširoko govoriti i to bi zahtijevalo jednu dublju studiju. Ozbiljno analizirajući stanje posljednjih dvadeset i pet godina, otkad Hrvate u BiH predstavlja HDZ, mogu se lako utvrditi rezultati njene katastrofalne politike. HDZ je bosanskim Hrvatima ostavio samo pustoš i prazninu na svim nivoima života. I članovi iz drugih hrvatskih stranaka snose dio odgovornosti za ovo stanje, ali je njihova odgovornost kudikamo manja od HDZ-ove, jer oni jednostavno nisu bili na vlasti toliko dugo koliko je bila ova stranka, niti su imali novac, medije i utjecaj što ih je imala 'stožerna stranka svih Hrvata'. HDZBiH je kao Tuđmanova i Šuškova ispostava hrvatskoga HDZ-a svojom politikom, medijskim i obavještajnim radom omrznula Hrvatima njihovu domovinu BiH; one koje nije uspjela fizički preseliti u 'maticu' Hrvatsku nagnala je na mentalno iseljenje iz nje. Sumiramo li hrvatsku politiku posljednjih dvadeset i pet godina, možemo reći da je ona politika pljačke i nepotizma, mržnje prema Bosni i svemu bosanskome, politika otimanja narodnoga blaga i manipulacije ljudskom patnjom i nesrećom te politika sekundiranja velikosrpskom projektu u Bosni i Hercegovini. A tzv. Herceg-Bosna, treći entitet, federalizacija Federacije (!) sve je to u biti bio i ostao velikosrpski projekt odavno skuhan u memorandumskoj kuhinji u Beogradu na koji, iskreno se nadam - mada ne previše - ovoga puta neće nasjesti barem najodgovorniji ljudi u Crkvi od kojih se očekuje da jasno i nedvosmisleno upozore svoj narod i čitavu javnost na svu štetnost takve izdajničke politike", zaključuje Jeleč.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
![]()
![]()
![]()
![]()
Sve ti je to moj kume od župe do župe.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#4440 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
i bilježi porast zapošljanja od nekih 100 000...cirka u 4 godineHamolj wrote: Hrvati bez iseljavanje godišnje imaju minus 3-4 hiljade ljudi samo putem negativnog prirodnog priraštaja. Broj umrlih će se iz godine u godinu sve više povećavati s obzirom da će uskoro masovno početi izumirati najbrojnije generacije, one iz 50-ih i 60-ih. Istina da će se povećati smrtnost i kod Bošnjaka, vjerovatno ćemo i mi tad ući u negativan PP, ali do tada vas neće biti. Inače Federacija BiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. To se ne može reći za Hrvatsku koja se nalazi pred jednom vrstom kolapsa, što zbog prevelikih zaduženja, što zbog nekonkurentnosti na tržištu EU. Jesi li i ti jedan od mitomana i debila sa 'erceg-Bosna foruma ?
Bakire, jes' to to. Skini cvike, prepoznao sam te
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#4441 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Evo da ne ispadneš glup pred rajom.Hafis wrote:i bilježi porast zapošljanja od nekih 100 000...cirka u 4 godine.Hamolj wrote: Hrvati bez iseljavanje godišnje imaju minus 3-4 hiljade ljudi samo putem negativnog prirodnog priraštaja. Broj umrlih će se iz godine u godinu sve više povećavati s obzirom da će uskoro masovno početi izumirati najbrojnije generacije, one iz 50-ih i 60-ih. Istina da će se povećati smrtnost i kod Bošnjaka, vjerovatno ćemo i mi tad ući u negativan PP, ali do tada vas neće biti. Inače Federacija BiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. To se ne može reći za Hrvatsku koja se nalazi pred jednom vrstom kolapsa, što zbog prevelikih zaduženja, što zbog nekonkurentnosti na tržištu EU. Jesi li i ti jedan od mitomana i debila sa 'erceg-Bosna foruma ?
Bakire, jes' to to. Skini cvike, prepoznao sam te
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#4442 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Daj očiju ti, gdje iskopa ovaj podatak da FBiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. Pa ja mislim da to ne smije odvaliti najhrabriji delegat na glavnoj sjednici glavnog odbora SDA ili u predizbornoj kampanji. Mislim, što je puno, puno jeHamolj wrote:Evo da ne ispadneš glup pred rajom.Hafis wrote:i bilježi porast zapošljanja od nekih 100 000...cirka u 4 godine.Hamolj wrote: Hrvati bez iseljavanje godišnje imaju minus 3-4 hiljade ljudi samo putem negativnog prirodnog priraštaja. Broj umrlih će se iz godine u godinu sve više povećavati s obzirom da će uskoro masovno početi izumirati najbrojnije generacije, one iz 50-ih i 60-ih. Istina da će se povećati smrtnost i kod Bošnjaka, vjerovatno ćemo i mi tad ući u negativan PP, ali do tada vas neće biti. Inače Federacija BiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. To se ne može reći za Hrvatsku koja se nalazi pred jednom vrstom kolapsa, što zbog prevelikih zaduženja, što zbog nekonkurentnosti na tržištu EU. Jesi li i ti jedan od mitomana i debila sa 'erceg-Bosna foruma ?
Bakire, jes' to to. Skini cvike, prepoznao sam te
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4443 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
wonkaw wrote:hajde stisni muda i kreni sa ciscenjem... pecat za treci je u Sarajevu, a vi niste u stanju ni da Mostar u cijelosti okupirate...Lincoln-Burrows wrote:"Amerikanci" su istrijebili Indijance, lako ćemo za bizone.

-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#4444 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Bas tako! I to je za tebe Ok.Lincoln-Burrows wrote:Eto na, sad se neće razumijeti što piše.BAK-eV wrote:Evo HDZ u Vitezu ukinuo bosanski jezik sa zvanične web stranice.
Hajde neka smo se upoznali.
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#4445 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jesi li nesposoban kada je u pitanju proces pronalaska podataka ? Imaš fzs, ljudi svaki mjesec izbacuju podatke. Sve lijepo možeš pratiti počevši od povećanja broja zaposlenih, industrijske proizvodnje, GDP-a i svega ostalog. Nemoj biti klasični ograničeni ADZ-ovac kojem Čović kaže govna su jestiva, a on se zaleti kao da nikad ništa nije jeo.Hafis wrote: Daj očiju ti, gdje iskopa ovaj podatak da FBiH predstavlja regiju koja bilježi najveći ekonomski razvoj na prostoru bivše Jugoslavije. Pa ja mislim da to ne smije odvaliti najhrabriji delegat na glavnoj sjednici glavnog odbora SDA ili u predizbornoj kampanji. Mislim, što je puno, puno je
Last edited by Hamolj on 28/02/2017 17:52, edited 1 time in total.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#4446 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mozda vecina Hrvata podrzava treci entitet na nivou citave BiH, a ne samo na teritoriji FBiH.Lincoln-Burrows wrote:Ajde ba Drvosječa kako netko može nasjest da je Treći entitet velikosrpski projektDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ja i? Njegove godine osporavaju njegove argumente? Isto kao da kažeš ljudi sa plavim očima nemaju pravo glasa.Lincoln-Burrows wrote:Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
a podržava ga većina Hrvata. Ima i drugih fratara pitaj njih.
To dokazuju i rezultati izbora.
Racunica je jasna - cca. 45% BiH Hrvata ne glasa na izborima. HDZ na podrucjima gdje su Hrvati u manjini ima sve slabiju podrsku. Recimo, od 13 hiljada Hrvata u Sarajevu HDZ nije u stanju dobiti 1000 glasova za skupstinu kantona ili 500 -700 za opcinska vijeca.
Odaziv na izbore onih koji su protjerani, nikakav.
S druge strane, HDZ vergla pricu o plebiscitarnoj podrsci hrvatskog puka.
Istina, ima fratara koji drugacije misle i propagiraju ideju treceg entiteta, samo ima i onih, cak i petrovaca i isusovaca, koji podrzavaju normalnu drzavu BiH, decentraliziranu i administrativno podijeljenu na opcine i geografske regije.
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4447 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jel to neka stranica zajedničkih institucija ili neka onako privatna ?BAK-eV wrote:Bas tako! I to je za tebe Ok.Lincoln-Burrows wrote:Eto na, sad se neće razumijeti što piše.BAK-eV wrote:Evo HDZ u Vitezu ukinuo bosanski jezik sa zvanične web stranice.
Hajde neka smo se upoznali.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#4448 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
http://vitez.ba/ukinut-bosanski-jezik-n ... ine-vitez/Lincoln-Burrows wrote:
Jel to neka stranica zajedničkih institucija ili neka onako privatna ?
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4449 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa kad sam ja rekao da nema fratara kao ovaj Jeleč, ima ih kao što ima i onaj Dževad kako li se preziva,pemanapemani wrote: Mozda vecina Hrvata podrzava treci entitet na nivou citave BiH, a ne samo na teritoriji FBiH.
To dokazuju i rezultati izbora.
Racunica je jasna - cca. 45% BiH Hrvata ne glasa na izborima. HDZ na podrucjima gdje su Hrvati u manjini ima sve slabiju podrsku. Recimo, od 13 hiljada Hrvata u Sarajevu HDZ nije u stanju dobiti 1000 glasova za skupstinu kantona ili 500 -700 za opcinska vijeca.
Odaziv na izbore onih koji su protjerani, nikakav.
S druge strane, HDZ vergla pricu o plebiscitarnoj podrsci hrvatskog puka.
Istina, ima fratara koji drugacije misle i propagiraju ideju treceg entiteta, samo ima i onih, cak i petrovaca i isusovaca, koji podrzavaju normalnu drzavu BiH, decentraliziranu i administrativno podijeljenu na opcine i geografske regije.
a nije da ne postoje, samo što nisu mainstream što se kaže.
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#4450 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Aaaa, treba to vratiti a načelnik im se zove Bošnjak.BAK-eV wrote:http://vitez.ba/ukinut-bosanski-jezik-n ... ine-vitez/Lincoln-Burrows wrote:
Jel to neka stranica zajedničkih institucija ili neka onako privatna ?
