koje su ti ljetne, a koje zimske ?konektovan wrote:Ja imam ljetni set i zimski, i moje licno iskustvo je, da sava moze odraditi 3 zime kvalitetno, pod uslovom da se ne prelazi vise od 30 000km u totalu.skafiskafsnjak wrote:Meni ne pada na pamet da stavljam na auto dimenzije 205 55 16 a da nisu premium , al stvarno .
Kad kupim gumu hocu da je vozim 4 zime , a to sa Sava ne mogu .
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4426 Re: Dolazi zima - zimske gume
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4427 Re: Dolazi zima - zimske gume
skafiskafsnjak wrote:koje su ti ljetne, a koje zimske ?konektovan wrote:Ja imam ljetni set i zimski, i moje licno iskustvo je, da sava moze odraditi 3 zime kvalitetno, pod uslovom da se ne prelazi vise od 30 000km u totalu.skafiskafsnjak wrote:Meni ne pada na pamet da stavljam na auto dimenzije 205 55 16 a da nisu premium , al stvarno .
Kad kupim gumu hocu da je vozim 4 zime , a to sa Sava ne mogu .
Imam sportivu Z55 za ljeto, koju ce mjenjati ABD sa novim na proljece. A za zimu, s3+ i polaris. 3;-)
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4428 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja ljetne imam 4 GY , za zimu nazad michelin , a za vikend cu kupiti naprijed 2 TS 850
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4429 Re: Dolazi zima - zimske gume
To je vec nesto.skafiskafsnjak wrote:ja ljetne imam 4 GY , za zimu nazad michelin , a za vikend cu kupiti naprijed 2 TS 850
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#4430 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bože sačuvaj, pa gdje ćeš tako???Bakir1 wrote:ja evo jutros stavio dunlop wintersport, nisam uopste gledao recenzije
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4432 Re: Dolazi zima - zimske gume
sad za zimu u 205/55 16 idu dunlop vjerovatno isti kao kod bakira
ljeti ide dunlop ili michelin na 205/50 17
dunlop je cini mi se blueresponse a michelin energy saver
ljeti ide dunlop ili michelin na 205/50 17
dunlop je cini mi se blueresponse a michelin energy saver
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4433 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve su ove Yokohama V902? vidim akcija u Gumi M, 3+1 gratis...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4434 Re: Dolazi zima - zimske gume
i kad skontas cijenu dodje ti kao i michelin goodyear i sl ili mozda malo manjejohntra wrote:Kakve su ove Yokohama V902? vidim akcija u Gumi M, 3+1 gratis...
ps cijena jedne gume je 157 maraka
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4435 Re: Dolazi zima - zimske gume
ima ih i za 125 KM, što me dođe kao četiri low budget gume...ta od 157 KM je za laka teretna vozila...inače, od ovih razvikanih brendova guma bježim samo zbog toga što ne bi volio da mi auto jedno jutro osvane na klocevima...daj Bože i na klocevima...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4436 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakva ba laka teretna vozila obicne gume za obicno autojohntra wrote:ima ih i za 125 KM, što me dođe kao četiri low budget gume...ta od 157 KM je za laka teretna vozila...inače, od ovih razvikanih brendova guma bježim samo zbog toga što ne bi volio da mi auto jedno jutro osvane na klocevima...daj Bože i na klocevima...
doduse ja sam racunao za dimenziju 205/55 16 tako da su te 125 vjerovatno za 15-ke
svejedno dodje ti cijena priblizno premium gumama u kojoj god vjerovatno dimenziji uzimao
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4437 Re: Dolazi zima - zimske gume
da, mislio sam na 15-ke...u toj dimenziji su za laka teretna vozila cijena koju si naveo...razlog zašto ne bih izvikane gume sam već naveo...Yokohama kod nas nije baš nešto popularna, više se skidaju mišelinke, GY, Pirelli...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4438 Re: Dolazi zima - zimske gume
cijena ti za 15-ke izadje 93 marke tako da ti je to tu negdjejohntra wrote:da, mislio sam na 15-ke...u toj dimenziji su za laka teretna vozila cijena koju si naveo...razlog zašto ne bih izvikane gume sam već naveo...Yokohama kod nas nije baš nešto popularna, više se skidaju mišelinke, GY, Pirelli...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4439 Re: Dolazi zima - zimske gume
sinoc ja na poslu i dolazi lik ovo ono i ajd pocesmo mi pricu o gumama
kaze sta mislite o protekt gumama
rekoh nemoj ni pomisljati bolje kupi one nang yang ili kako se zovu nego protekt
i govori kako mu neki u kiseljaku cini mi se nudi jeftinije nego makbel
i govori dimenziju 225 55 cini mi se i govori kolegi jbg protegni se koliko ti je jorgan dug
reko sta vozis kaze audi a6 2004 ili 5 godina
kontam u sebi ko je ovdje lud
kaze sta mislite o protekt gumama
rekoh nemoj ni pomisljati bolje kupi one nang yang ili kako se zovu nego protekt
i govori kako mu neki u kiseljaku cini mi se nudi jeftinije nego makbel
i govori dimenziju 225 55 cini mi se i govori kolegi jbg protegni se koliko ti je jorgan dug
reko sta vozis kaze audi a6 2004 ili 5 godina
kontam u sebi ko je ovdje lud
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4440 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4442 Re: Dolazi zima - zimske gume
bukvalno samo sto je telefon mozda 400 marakaskafiskafsnjak wrote:Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
kaze ma ne mogu ja kad u kafani kad bi ja ... i nisam dalje slusao jer sam bio u poslu
i to jos govori ma male mi 205 trebaju te 225
ja na internet i za audija cini mi se idu 205 65 lupam i govorim mu ne moze ta 225 kaze a mogu li staviti vece
reko mozes 225 al 18 kaze pa to
rekoh kad je zima uvijek idu uze gume ne sire kao sto ti hoces
i to je bilo zadnje sto smo pricali
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4443 Re: Dolazi zima - zimske gume
supercali wrote:bukvalno samo sto je telefon mozda 400 marakaskafiskafsnjak wrote:Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
kaze ma ne mogu ja kad u kafani kad bi ja ... i nisam dalje slusao jer sam bio u poslu
i to jos govori ma male mi 205 trebaju te 225
ja na internet i za audija cini mi se idu 205 65 lupam i govorim mu ne moze ta 225 kaze a mogu li staviti vece
reko mozes 225 al 18 kaze pa to
rekoh kad je zima uvijek idu uze gume ne sire kao sto ti hoces
i to je bilo zadnje sto smo pricali
Neki dan moj jaran na audija svog stavio 18ke ... hahaha 700 KM dvije gume
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4444 Re: Dolazi zima - zimske gume
a ti stavio bridgestone na autodileja wrote:
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4445 Re: Dolazi zima - zimske gume
Alooo....to je lm32
A kod mene lm001
Prdilo se o tome
Ujedno odgovor i onom pametnjakovicu oko indexa brzine
Dakle LM001 je testiran u T indexu, u kojem sam i kupio ove, pa je opet polupo lončiće
Evo ADAC test 2014

A kod mene lm001
Prdilo se o tome
Ujedno odgovor i onom pametnjakovicu oko indexa brzine
Dakle LM001 je testiran u T indexu, u kojem sam i kupio ove, pa je opet polupo lončiće
Evo ADAC test 2014

- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4446 Re: Dolazi zima - zimske gume
ali ej ti kupio bridgestone 
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4447 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neznalico nijedna Bridgestone je prva i najjača gumarska firma u svijetu
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4448 Re: Dolazi zima - zimske gume
al ej ti kupio bridgestone koja je u konacnom poretku zadnja ispod klebera i ostalih 
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4449 Re: Dolazi zima - zimske gume
malac, na kojim si bobama,
dobro ti ide, nemoj da bi ih napustio, pravo te spinuju
dobro ti ide, nemoj da bi ih napustio, pravo te spinuju
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4450 Re: Dolazi zima - zimske gume
nije imao za bolje od briđstona. dao dva eura za dawnlod testova 

