Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4426 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Meni ne pada na pamet da stavljam na auto dimenzije 205 55 16 a da nisu premium , al stvarno .

Kad kupim gumu hocu da je vozim 4 zime , a to sa Sava ne mogu .
Ja imam ljetni set i zimski, i moje licno iskustvo je, da sava moze odraditi 3 zime kvalitetno, pod uslovom da se ne prelazi vise od 30 000km u totalu.
koje su ti ljetne, a koje zimske ?
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4427 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
konektovan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Meni ne pada na pamet da stavljam na auto dimenzije 205 55 16 a da nisu premium , al stvarno .

Kad kupim gumu hocu da je vozim 4 zime , a to sa Sava ne mogu .
Ja imam ljetni set i zimski, i moje licno iskustvo je, da sava moze odraditi 3 zime kvalitetno, pod uslovom da se ne prelazi vise od 30 000km u totalu.
koje su ti ljetne, a koje zimske ?

Imam sportivu Z55 za ljeto, koju ce mjenjati ABD sa novim na proljece. A za zimu, s3+ i polaris. 3;-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4428 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

ja ljetne imam 4 GY , za zimu nazad michelin , a za vikend cu kupiti naprijed 2 TS 850
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4429 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:ja ljetne imam 4 GY , za zimu nazad michelin , a za vikend cu kupiti naprijed 2 TS 850
To je vec nesto. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4430 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Bakir1 wrote:ja evo jutros stavio dunlop wintersport, nisam uopste gledao recenzije :-D
Bože sačuvaj, pa gdje ćeš tako???
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4431 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Mah :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4432 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

sad za zimu u 205/55 16 idu dunlop vjerovatno isti kao kod bakira
ljeti ide dunlop ili michelin na 205/50 17
dunlop je cini mi se blueresponse a michelin energy saver
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4433 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by johntra »

Kakve su ove Yokohama V902? vidim akcija u Gumi M, 3+1 gratis...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4434 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

johntra wrote:Kakve su ove Yokohama V902? vidim akcija u Gumi M, 3+1 gratis...
i kad skontas cijenu dodje ti kao i michelin goodyear i sl ili mozda malo manje

ps cijena jedne gume je 157 maraka
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4435 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by johntra »

ima ih i za 125 KM, što me dođe kao četiri low budget gume...ta od 157 KM je za laka teretna vozila...inače, od ovih razvikanih brendova guma bježim samo zbog toga što ne bi volio da mi auto jedno jutro osvane na klocevima...daj Bože i na klocevima...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4436 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

johntra wrote:ima ih i za 125 KM, što me dođe kao četiri low budget gume...ta od 157 KM je za laka teretna vozila...inače, od ovih razvikanih brendova guma bježim samo zbog toga što ne bi volio da mi auto jedno jutro osvane na klocevima...daj Bože i na klocevima...
kakva ba laka teretna vozila obicne gume za obicno auto
doduse ja sam racunao za dimenziju 205/55 16 tako da su te 125 vjerovatno za 15-ke
svejedno dodje ti cijena priblizno premium gumama u kojoj god vjerovatno dimenziji uzimao
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4437 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by johntra »

da, mislio sam na 15-ke...u toj dimenziji su za laka teretna vozila cijena koju si naveo...razlog zašto ne bih izvikane gume sam već naveo...Yokohama kod nas nije baš nešto popularna, više se skidaju mišelinke, GY, Pirelli...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4438 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

johntra wrote:da, mislio sam na 15-ke...u toj dimenziji su za laka teretna vozila cijena koju si naveo...razlog zašto ne bih izvikane gume sam već naveo...Yokohama kod nas nije baš nešto popularna, više se skidaju mišelinke, GY, Pirelli...
cijena ti za 15-ke izadje 93 marke tako da ti je to tu negdje
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4439 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

sinoc ja na poslu i dolazi lik ovo ono i ajd pocesmo mi pricu o gumama
kaze sta mislite o protekt gumama
rekoh nemoj ni pomisljati bolje kupi one nang yang ili kako se zovu nego protekt
i govori kako mu neki u kiseljaku cini mi se nudi jeftinije nego makbel
i govori dimenziju 225 55 cini mi se i govori kolegi jbg protegni se koliko ti je jorgan dug

reko sta vozis kaze audi a6 2004 ili 5 godina

kontam u sebi ko je ovdje lud
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4440 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4441 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4442 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

skafiskafsnjak wrote:Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
bukvalno samo sto je telefon mozda 400 maraka :D
kaze ma ne mogu ja kad u kafani kad bi ja ... i nisam dalje slusao jer sam bio u poslu
i to jos govori ma male mi 205 trebaju te 225
ja na internet i za audija cini mi se idu 205 65 lupam i govorim mu ne moze ta 225 kaze a mogu li staviti vece
reko mozes 225 al 18 kaze pa to
rekoh kad je zima uvijek idu uze gume ne sire kao sto ti hoces
i to je bilo zadnje sto smo pricali :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4443 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

supercali wrote:
skafiskafsnjak wrote:Tipicni Bosnjo ...iskaslje zadnju marku za auto, pa nema za guma...
Nosa telefon od 1000km, a nema za prozvati ..itd itd
bukvalno samo sto je telefon mozda 400 maraka :D
kaze ma ne mogu ja kad u kafani kad bi ja ... i nisam dalje slusao jer sam bio u poslu
i to jos govori ma male mi 205 trebaju te 225
ja na internet i za audija cini mi se idu 205 65 lupam i govorim mu ne moze ta 225 kaze a mogu li staviti vece
reko mozes 225 al 18 kaze pa to
rekoh kad je zima uvijek idu uze gume ne sire kao sto ti hoces
i to je bilo zadnje sto smo pricali :D

Neki dan moj jaran na audija svog stavio 18ke ... hahaha 700 KM dvije gume :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4444 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

dileja wrote:Image
a ti stavio bridgestone na auto :D
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4445 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

Alooo....to je lm32
A kod mene lm001

Prdilo se o tome
Ujedno odgovor i onom pametnjakovicu oko indexa brzine
Dakle LM001 je testiran u T indexu, u kojem sam i kupio ove, pa je opet polupo lončiće

Evo ADAC test 2014
Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4446 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

ali ej ti kupio bridgestone :D
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4447 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

Neznalico nijedna Bridgestone je prva i najjača gumarska firma u svijetu
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4448 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

al ej ti kupio bridgestone koja je u konacnom poretku zadnja ispod klebera i ostalih :D
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4449 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

malac, na kojim si bobama,
dobro ti ide, nemoj da bi ih napustio, pravo te spinuju
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4450 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ned071 »

nije imao za bolje od briđstona. dao dva eura za dawnlod testova :mrgreen:
Post Reply