BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#4426 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Od kada je SL Takovo prebacio proizvodnju u Trebinje, kvalitet im je strasno opao, kako euro bloka, tako i eurokrema.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4427 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

ElRe wrote:Od kada je SL Takovo prebacio proizvodnju u Trebinje, kvalitet im je strasno opao, kako euro bloka, tako i eurokrema.
SL je izuzetno nekvalitetna. Cokolade imaju minimum minimuma i ljesnjaka i kakaa a rijetko koja ima kakao maslac vec hidrogeniziranu biljnu mast (sto je prilicno nezdravo) itd... Pise im npr. cokolada s punjenjem od ljesnjaka, a ako procitas iza deklaraciju vidjeti ces da to punjenje od toboze ljesnjaka (a kamo li citava cokolada) ima 1-2% ljesnjaka, ostalo je secer, spomenuta biljna mast i ulje. Otrov od cokolade. Moze proci ono cisto da su ubije zelja za slatkim, ali kvalitet je 0.

Milka nugat npr. ima 13% ljesnjaka, one sa cijelim oko 16 a Dorina (ove nove zlatne) mislim oko 18% (one u crvenom manje). A takvi su im i krem namazi itd...
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4428 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

Sta je s Mak Zarom cokoladama, odnosno pralinama? Sto su onako skupe, osobno mislim da ne vrijede tog novca ali sam ih kupovao kao poklon al vise zbog ambalaze? Recimo jeftinije je Ferrero Rocher kao strana cokolada i to osjetno nego Mak Zara.
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4429 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

tututuuuu wrote:Sta je s Mak Zarom cokoladama, odnosno pralinama? Sto su onako skupe, osobno mislim da ne vrijede tog novca ali sam ih kupovao kao poklon al vise zbog ambalaze? Recimo jeftinije je Ferrero Rocher kao strana cokolada i to osjetno nego Mak Zara.
Gdje se gasis dosado?
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4430 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

imas ignore patriJoto. sad cu kupovati samo hrvatske proizvode, i to necu ni zagrepacke ni nista sjeverno, vec samo s tvrdog kamena od najtvrdjih ujki. :D
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4431 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

tututuuuu wrote:
ElRe wrote:Od kada je SL Takovo prebacio proizvodnju u Trebinje, kvalitet im je strasno opao, kako euro bloka, tako i eurokrema.
SL je izuzetno nekvalitetna. Cokolade imaju minimum minimuma i ljesnjaka i kakaa a rijetko koja ima kakao maslac vec hidrogeniziranu biljnu mast (sto je prilicno nezdravo) itd... Pise im npr. cokolada s punjenjem od ljesnjaka, a ako procitas iza deklaraciju vidjeti ces da to punjenje od toboze ljesnjaka (a kamo li citava cokolada) ima 1-2% ljesnjaka, ostalo je secer, spomenuta biljna mast i ulje. Otrov od cokolade. Moze proci ono cisto da su ubije zelja za slatkim, ali kvalitet je 0.

Milka nugat npr. ima 13% ljesnjaka, one sa cijelim oko 16 a Dorina (ove nove zlatne) mislim oko 18% (one u crvenom manje). A takvi su im i krem namazi itd...
Nije Cro proizvod i odmah nevalja :D provaljujes se Bgm. Idi lezi malo :(
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4432 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

tututuuuu wrote:Sta je s Mak Zarom cokoladama, odnosno pralinama? Sto su onako skupe, osobno mislim da ne vrijede tog novca ali sam ih kupovao kao poklon al vise zbog ambalaze? Recimo jeftinije je Ferrero Rocher kao strana cokolada i to osjetno nego Mak Zara.

I naravno opet ista stvar ,nije Cro proizvod i odmah je bezze. Isti lik tzv. tututuuuuu :run: Ima lola kucnu laboratoriju pa analizira kakvocu BH proizvoda i svi padaju na testu. :lol:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4433 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dobar osjecaj »

Vecina cokolada iz obicnih trgovina s nekim cijenama priustivim obicnim smrtnicima su obicno sranje zadnjih puno godina. Nedavno je bila neka reportaza o ogromnom porastu upotrebe palminog ulja umjesto kakao maslaca u vecini industrija cokolade u Srbiji, sto cesto nije istaknuto na deklaracijama. Mi to dobro osjetimo kad kupimo cokolade i pomislimo u najboljem slucaju da nam trenutno culo okusa nije u redu. Sve su postale bljutavije i svaki slatkis ima skoro isti okus.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#4434 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Država »

tututuuuu wrote:
SL je izuzetno nekvalitetna. Cokolade imaju minimum minimuma i ljesnjaka i kakaa a rijetko koja ima kakao maslac vec hidrogeniziranu biljnu mast (sto je prilicno nezdravo) itd... Pise im npr. cokolada s punjenjem od ljesnjaka, a ako procitas iza deklaraciju vidjeti ces da to punjenje od toboze ljesnjaka (a kamo li citava cokolada) ima 1-2% ljesnjaka, ostalo je secer, spomenuta biljna mast i ulje. Otrov od cokolade. Moze proci ono cisto da su ubije zelja za slatkim, ali kvalitet je 0.

Milka nugat npr. ima 13% ljesnjaka, one sa cijelim oko 16 a Dorina (ove nove zlatne) mislim oko 18% (one u crvenom manje). A takvi su im i krem namazi itd...
Uglavnom, Dorina (Cro proizvod) ima najviše lješnjaka. Sad iz inata neću da je kupim.



Kako nam suptilno pokuša provući priču o najkvalitetnijoj čokoladi - Dorini...



:sax:
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4435 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

Država wrote:
tututuuuu wrote:
SL je izuzetno nekvalitetna. Cokolade imaju minimum minimuma i ljesnjaka i kakaa a rijetko koja ima kakao maslac vec hidrogeniziranu biljnu mast (sto je prilicno nezdravo) itd... Pise im npr. cokolada s punjenjem od ljesnjaka, a ako procitas iza deklaraciju vidjeti ces da to punjenje od toboze ljesnjaka (a kamo li citava cokolada) ima 1-2% ljesnjaka, ostalo je secer, spomenuta biljna mast i ulje. Otrov od cokolade. Moze proci ono cisto da su ubije zelja za slatkim, ali kvalitet je 0.

Milka nugat npr. ima 13% ljesnjaka, one sa cijelim oko 16 a Dorina (ove nove zlatne) mislim oko 18% (one u crvenom manje). A takvi su im i krem namazi itd...
Uglavnom, Dorina (Cro proizvod) ima najviše lješnjaka. Sad iz inata neću da je kupim.



Kako nam suptilno pokuša provući priču o najkvalitetnijoj čokoladi - Dorini...



:sax:

Ma pachenik samo takav. Uplasio se da Konzum ne propadne kao da je vlasnik jbt. :lol: Samo napises naprijed Bingo ,eto njega za 5min. s komentarom kako je u Bingu loshe,nakamarano bla,bla...... Dobar lik onako za relaksacije :izet:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4436 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by klixo »

Kod nas je hrana postala nepodnosljivo lose kvalitete...Cak sam , posto jednom u dva-tri mjeseca idem za DE , poceo jaja uvoziti od tamo , kupim 100-150 jaja svaki put.
Kod nasih jaja zumance se preimenovalo u oranginu, bas htjedoh nedavno uslikati razliku, al zaboravih.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4437 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4438 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

Danas gledam u Konzumu bozicna akcija i sve hrvatski i strani proizvodi nijedan domaci na akciji.
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4439 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

klixo wrote:Kod nas je hrana postala nepodnosljivo lose kvalitete...Cak sam , posto jednom u dva-tri mjeseca idem za DE , poceo jaja uvoziti od tamo , kupim 100-150 jaja svaki put.
Kod nasih jaja zumance se preimenovalo u oranginu, bas htjedoh nedavno uslikati razliku, al zaboravih.
Razumijem da smo stvarni u nekim segmentima prehrambene industrije losi, ali definitivno neke stvari poput mesa, mlijeka, ulja, brasna, vode ne moramo kupovati od stranca kad imamo sve domace koje je uz to dosta i kvalitetno. Ja kupujem jaja u Bingu, oni imaju svoju farmu i uopce nisu losa.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4440 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

Bosnjak333 wrote:Danas gledam u Konzumu bozicna akcija i sve hrvatski i strani proizvodi nijedan domaci na akciji.

Stash tamo haveru :-)
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4441 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

mekaba wrote:
Bosnjak333 wrote:Danas gledam u Konzumu bozicna akcija i sve hrvatski i strani proizvodi nijedan domaci na akciji.

Stash tamo haveru :-)
Samo prosao pored, ne bi moja noga tamo krocila. :D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4442 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by klixo »

Bosnjak333 wrote:
klixo wrote:Kod nas je hrana postala nepodnosljivo lose kvalitete...Cak sam , posto jednom u dva-tri mjeseca idem za DE , poceo jaja uvoziti od tamo , kupim 100-150 jaja svaki put.
Kod nasih jaja zumance se preimenovalo u oranginu, bas htjedoh nedavno uslikati razliku, al zaboravih.
Razumijem da smo stvarni u nekim segmentima prehrambene industrije losi, ali definitivno neke stvari poput mesa, mlijeka, ulja, brasna, vode ne moramo kupovati od stranca kad imamo sve domace koje je uz to dosta i kvalitetno. Ja kupujem jaja u Bingu, oni imaju svoju farmu i uopce nisu losa.
Probao sam sva dostupna jaja na trzistu , razlika je ogromna,ali bas... Ko da poredis biftek i pastetu.
Meso i osnovne namirnice ok ,ovo ostalo tanko.
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4443 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

klixo wrote:
Bosnjak333 wrote:
klixo wrote:Kod nas je hrana postala nepodnosljivo lose kvalitete...Cak sam , posto jednom u dva-tri mjeseca idem za DE , poceo jaja uvoziti od tamo , kupim 100-150 jaja svaki put.
Kod nasih jaja zumance se preimenovalo u oranginu, bas htjedoh nedavno uslikati razliku, al zaboravih.
Razumijem da smo stvarni u nekim segmentima prehrambene industrije losi, ali definitivno neke stvari poput mesa, mlijeka, ulja, brasna, vode ne moramo kupovati od stranca kad imamo sve domace koje je uz to dosta i kvalitetno. Ja kupujem jaja u Bingu, oni imaju svoju farmu i uopce nisu losa.
Probao sam sva dostupna jaja na trzistu , razlika je ogromna,ali bas... Ko da poredis biftek i pastetu.
Meso i osnovne namirnice ok ,ovo ostalo tanko.
Ja sam probao sve moguce domace proizvode iz svih sektora proizvodnje. Negde smo kao sto rekoh losi, ali negdje sam se bas pozitivno iznenadio kao sto je slucaj sa 3DE detrdzentom ili LIlla omeksivacima. Cekam jos Arix na trzistu i onda osim sampona od hemijske industrije nista nece biti strano. :bih:
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#4444 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mekaba »

Bosnjak333 wrote:
mekaba wrote:
Bosnjak333 wrote:Danas gledam u Konzumu bozicna akcija i sve hrvatski i strani proizvodi nijedan domaci na akciji.

Stash tamo haveru :-)
Samo prosao pored, ne bi moja noga tamo krocila. :D
:thumbup: :bih:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4445 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

Država wrote:
tututuuuu wrote:
SL je izuzetno nekvalitetna. Cokolade imaju minimum minimuma i ljesnjaka i kakaa a rijetko koja ima kakao maslac vec hidrogeniziranu biljnu mast (sto je prilicno nezdravo) itd... Pise im npr. cokolada s punjenjem od ljesnjaka, a ako procitas iza deklaraciju vidjeti ces da to punjenje od toboze ljesnjaka (a kamo li citava cokolada) ima 1-2% ljesnjaka, ostalo je secer, spomenuta biljna mast i ulje. Otrov od cokolade. Moze proci ono cisto da su ubije zelja za slatkim, ali kvalitet je 0.

Milka nugat npr. ima 13% ljesnjaka, one sa cijelim oko 16 a Dorina (ove nove zlatne) mislim oko 18% (one u crvenom manje). A takvi su im i krem namazi itd...
Uglavnom, Dorina (Cro proizvod) ima najviše lješnjaka. Sad iz inata neću da je kupim.



Kako nam suptilno pokuša provući priču o najkvalitetnijoj čokoladi - Dorini...



:sax:
Haha. :lol: :-) jebote ludi ste ko struja. hahaha :lol kupi SL. :-D hu givs a fak. :) Usporedna one s najmanje i one s najvise, nisam ja spomenuo SL prvi ovdje. Osobno najvise volim Milku i Schogaten (ili kako se vec pise). Koja bolesna paranoja covjek ne smije ni reci sta smatra kvalitetnim. :D
Last edited by tututuuuu on 21/12/2015 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4446 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

Bosnjak333 wrote:
mekaba wrote:
Bosnjak333 wrote:Danas gledam u Konzumu bozicna akcija i sve hrvatski i strani proizvodi nijedan domaci na akciji.

Stash tamo haveru :-)
Samo prosao pored, ne bi moja noga tamo krocila. :D
Pa onako kroz izlog si ugled'o da su samo hrvatski a boga mi i strane proizvodi na akciji. :D
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4447 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

tututuuuu wrote:
Pa onako kroz izlog si ugled'o da su samo hrvatski a boga mi i strane proizvodi na akciji. :D
Ima nesto sto se zove plakat dosado. :)
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4448 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tututuuuu »

Bosnjak333 wrote:
tututuuuu wrote:
Pa onako kroz izlog si ugled'o da su samo hrvatski a boga mi i strane proizvodi na akciji. :D
Ima nesto sto se zove plakat dosado. :)
Pa onda moras pojacati tu dioptriju patriJoto. :D

Mene medjutim cudi sto nisu dali klasove hurmasice i tulumbe na snizenje? :D Sustavno unistavanje nase domovine Bosne i Hercegovine od Hrvata jer vidis ti to, oni su dali ne samo svoje, vec i strane proizvode na akciju, sve samo da ne budu bosanski i hercegovacki naravno. :D
Bosnjak333
Posts: 1264
Joined: 06/06/2012 18:53

#4449 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosnjak333 »

Cuj sistematski unistavanje. :lol:

Budimo realni Konzum vise nije konkurencija Bingu.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4450 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

klixo wrote:Kod nas je hrana postala nepodnosljivo lose kvalitete...Cak sam , posto jednom u dva-tri mjeseca idem za DE , poceo jaja uvoziti od tamo , kupim 100-150 jaja svaki put.
Kod nasih jaja zumance se preimenovalo u oranginu, bas htjedoh nedavno uslikati razliku, al zaboravih.
Pretjerujes! :-)
Post Reply