Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4426 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Chmoljo »

e da, ja sam upravo tu knjigu počeo čitati tako... i oči su mi ispale :mrgreen: došao do pola i nikad je ne završih :roll:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4427 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Meni je to stvarno prezamorno i odmah odustanem.
A i nije to to ako je nemaš pod rukom...
Mislim općenito.
A još ako joj je 50-tak godina i požutjela-još bolje. :)
Bosnian Dragon
Posts: 241
Joined: 24/05/2010 15:48

#4428 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bosnian Dragon »

Zna li neko gdje mogu skinuti knjigu The Dancing Wu Li Masters ali sa prevodom na nas...
User avatar
old_drummer
Posts: 125
Joined: 27/10/2010 14:21

#4429 Re: Šta trenutno čitate?

Post by old_drummer »

minjonja wrote:procitala neki dan majstora i margaritu. sta da kazem, dobra je knjiga, ali sam ja mozda i previse ocekivala kako su mi svi govorili kako je extra knjiga. mogao je jos malo doraditi taj odnos majstora i margarite, nesto nisam vidjela tu neku nenormalno veliku ljubav. malo je jedno poglavlje da bi se identificirala sa tim likovima i da ih shvatim.

a sad sam ovo uzela citati:
robert graves - grcki mitovi
Image
Ta knjiga je "extra" kako ti kazes, iz drugih, vise drustvenih i politickih razloga. Pa eto i religijskih. Konkretno, ljubav izmedju Majstora i Margarite ovdje nije glavna tema. Pa, nije ljubavni roman. :-)

Da ne bude off, sad citam "Castle of Otranto", Horace Walpole.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#4430 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ultima_palabra »

old_drummer wrote:Ta knjiga je "extra" kako ti kazes, iz drugih, vise drustvenih i politickih razloga. Pa eto i religijskih. Konkretno, ljubav izmedju Majstora i Margarite ovdje nije glavna tema. Pa, nije ljubavni roman.
U pravu si, ali meni i je i taj "ljubavni" dio fascinantan... bezvremenska knjiga, bez mane :)
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#4431 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dr.Gonzo »

Ovo
Image
i ovo:
Image
:mrgreen:
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#4432 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jedna tamo »

toni parsons novi početak
a da se samo pohvalim da sam u ovoj godini pročitala već 5 knjiga :D
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4433 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

dr.Gonzo wrote:Ovo
Image
Neobična, duhovita i zabavna knjiga; ne manjka joj magičnog realizma. Kad sam je tek počela čitati zapisivala sam si na papir likove koji se pojavljuju jer ih ima zaista previše i onda sam u neka doba skontala da od toga nema fajde niti je to toliko bitno. :-D
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4434 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

čitam sirius na poslu :D :lol:
User avatar
janje_
Posts: 2437
Joined: 05/04/2007 14:05

#4435 Re: Šta trenutno čitate?

Post by janje_ »

Image

neki dan poceo.. pravo jergovicevo stivo..
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4436 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

janje_ wrote:Image

neki dan poceo.. pravo jergovicevo stivo..
Taze pročitana. Preporučujem je svim ljubiteljima Jergovića. Na neki način ovo je njegova ispovjest ili bolje rečeno objašnjavanje nekih stvari; kao da ste sjeli i zajedno pili kafu pa se on raspričao :-D
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4437 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

dovrsio sva tri dijela "Diabla" (Richard Knaak), i poceo "knjiga bez imena" (Anonymus)... evo link...

http://www.najboljeknjige.com/content/k ... =264&tab=2
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4438 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Jest meni bila dosadna ta Ruta Tanenbaum. :D
Bosnian Dragon
Posts: 241
Joined: 24/05/2010 15:48

#4439 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bosnian Dragon »

Zna li neko gdje mogu skinuti knjigu The Dancing Wu Li Masters ali sa prevodom na nas...
njonjica
Posts: 3973
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#4440 Re: Šta trenutno čitate?

Post by njonjica »

Hvala kolegi forumasu PeroTrta (mislim da se tako "zove")...evo, nakon toliko godina u rukama mi opet Znakovi pored puta.

Sa zadovoljstvom.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4441 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bullet Tooth Tony »

Image

ruta me nije odusevila sekunde, u jednom trenutku sam se pitao da li je to uopste Jergovic :)

Zavrsio sam Harmsa i njegove slucajeve a preporucio bi Almodovarovu teoremu

Image
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#4442 Re: Šta trenutno čitate?

Post by bez_ideje »

Uh....Izvadila FUkoovo Klatno iz regala,oprasila malo i spremila zabiljezivac......sutra se nanovo fatamo u kostac :mrgreen:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4443 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Ja je cak nisam ni procitala do kraja toliko mi je bila bezveze. I sto kazes ti @Bullet Tooth Tony, kao da nije Jergovic. :D :roll:
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#4444 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

The Great Gatsby by Fitzgerald :)
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4445 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

seka wrote:
Eleonora wrote:Jest meni bila dosadna ta Ruta Tanenbaum. :D
Gdje ce ti biti dosadna pored svih imenTovanih likova :D

Jes' otisao malo u dubinu i sirinu...da sam se povremeno pitala, shto bi sa Rutom. :D
Ne znam sjecas li se detalja sa klupom, i imenovanjem tko ju je napravio...i sama sam se pitala wtf :? je relevantno u svoj prici...et' :D
Ja sam mislila da je do mene. Stvarno volim Jergovića ali Rutu sam smlatila samo tako :)
Mislim da je stvar u tome što je ta knjiga nekako suviše lokalna tj. zagrebačka.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4446 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Meni je Ruta bila prva od Jergovica i nije mi odvratila od njega. Poslije su dosli Mama Leone i Otac, koje u izvjesnoj mjeri korespondiraju, s tim da u prvoj dominira zenska a u drugoj muska komponenta.
Ne znam kakve su ostale, kazu da je Sarajevski marlboro odlicna a Dvori od oraha me i ne privlace previse, ne znam zasto.

Sada citam Vrata od utrobe od Mirka Kovaca, negdje je svrstase medju tri najbolje knjige sa ovih prostora pa rekoh da provjerim. Zraci bas posebnom atmosferom, onom hercegovackom i covjek si moze docarati taj ambijent prije i poslije II svjetskog rata. Nije bas za svaciji ukus, ali meni sasvim odgovara, definitivno ima nesto u sebi.
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#4447 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AC_grom_DC »

čitam biografiju najvećeg boksera svih vremena Muhammeda Alija.
opisuje život crnaca na američkom jugu, diskriminaciju crnaca, svoju porodicu, prve korake u boksu, prijatelje, neprijatelje, način treninga, rano je ustajao, puno trčao sve dok ne bi počeo da povraća od napora, mlaćenje u ringu, slomljene vilice, sekunde koje traju koju vječnost, susret sa svojom prvom ženom koja bi inače doživljavala nervne slomove kada bi on izgubio meč, život sa drugom ženom s kojom je imao problema kada je prešao na islam jer su im načini života postali različiti jer on nije podnosio njenu gologuzost a njoj nije padalao na pamet da strpa sise pa se sa njom ubrzo i razveo, zatim Alijevo odbijanje da ide u Vijetnam, svojevrsnu izolaciju u koju je bio natjeran , zatim ponovni povratak......volim autobiografske knjige slavnih ljudi a ni ova me nije razočarala mada me dovela u dilemu u vezi treninga sa preskakanjem konopčeta jer Muhamed Ali u svojoj knjizi tvrdi da preskakanje konopca pospješuje rad nogu i jača srce dok sam ja u nekim drugim literaturama i pričama čuo da preskakanje konopčeta nije dobro za srce....
tako da ....znam šta da radim .
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#4448 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zovemsecrveni »

Pretpostavljam da preskakanje konopčeta nije dobro jer konopče malo košta. Treba kupiti električnu pokretnu traku za trčanje sa ugrađenim LCD-ijem te još neku elektronsku opremu. :D
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#4449 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AC_grom_DC »

zovemsecrveni wrote:Pretpostavljam da preskakanje konopčeta nije dobro jer konopče malo košta. Treba kupiti električnu pokretnu traku za trčanje sa ugrađenim LCD-ijem te još neku elektronsku opremu. :D

ti si moderna deevojkaaaaaaaa
ti si moderna devojkaaaaaaa
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#4450 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sorei »

.
Last edited by sorei on 03/03/2011 23:43, edited 1 time in total.
Post Reply