vade_mecum wrote:TomANDJerry wrote:... hajde vi opravdajte vaseg Hitlera i to sto ga podrzavate
covjek ima vecinu iza sebe...ocito nesto dobro radi i tesko je govoriti o osjecanjima jednog amerikanca koji vidi izlaz u Trumpu.
Covjek nema vecinu iza sebe, kao sto nije imao ni Bush. Nema tu sta nejasno.
I sega mi "ocito dobro radi". Sta radi? Pa tek je predsjednik par sati.
Njegov predsjednicki mandat, ako ga uopste izdrzi do kraja, ce biti protkan americkom predsjednickom verzijom reality showa, dramama, cirkusom, prepiranjem i svadjom. Svadjace se sa svima, ukljucujuci i svojom partijom. Pola od ovog za sto se lafo zalaze - njegova partija je cista suprotnost od toga. Ljude koje je postavio na rukovodeca mjesta, ubrzo ce im se pozicija osladiti pa ce prica biti drukcija.
Sto se tice vanjske politike, trebate boga moliti da ne bude kao sto je i ocekivana promjena politike na Balkanu. Znamo sta na Balkanu znaci pro-ruska politika. Sto se tice BI, ha ha ha.

Ostaje nam da uzivamo u novim vratolomijama. Jal ISIS, jal Iran, jal Palestina. Cim negdje pukne ocekujte sou. Na kraju ce pored sve suplje zaokrenuti prema Rusima za 180, jal on, jal onaj kojim ga zamjene. A tad tek moze biti narodno veselje.
A ko misli da ce liberali sjediti i hipsterovati ce dobro da se iznenadi, vec od sutra.
Manjinski kandidat, stranka koja ima manjinsku podrsku, a ima sve poluge vlasti. Kurac ce to neko trpiti jos dugo.
Osam godina su bojkotovali izvrsnu vlast. Pa evo sad mogu uzivati u plodovima svog beskompromisnog nerada.