Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4426 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

Seawolf wrote: 24/08/2023 12:09
Dugarry wrote: 24/08/2023 12:00

Nismo turisticka destinacija za gradjane evrope, niti imamo jaku kupovnu moc i mnogo ljudi koji zele putovati.

U tom slucaju imamo dvije opcije, platiti kompaniji kao sto je Ryan da napravi bazu u BiH, ili imati domacu aviokompaniju. Trece opcije nema.
Ovo je tačno što si napisao.

S tim što bi se Ryan Air-u trebalo baš dobro platiti da otvore bazu negdje van teritorije EU. Nerado rade takvo nešto.
Mislim da bi se ta investicija isplatila.
Seawolf
Posts: 7798
Joined: 14/06/2012 22:59

#4427 Re: Wizz air

Post by Seawolf »

Dugarry wrote: 24/08/2023 12:17
Seawolf wrote: 24/08/2023 12:09
Ovo je tačno što si napisao.

S tim što bi se Ryan Air-u trebalo baš dobro platiti da otvore bazu negdje van teritorije EU. Nerado rade takvo nešto.
Mislim da bi se ta investicija isplatila.
Ah, zavisi od toga kolika bi ta investicija bila, odnosno za koliki iznos bi Ryan Air uspostavio pristojnu bazu na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.

Mislim da bi tražili iznos koji je desetak puta veći od onog iznosa koji je Vlada Kantona izdvojila za tu namjenu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4428 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Dugarry wrote: 24/08/2023 12:00
Hajvan wrote: 24/08/2023 11:29 nema, al ne trce na neprijateljske teritorije i nihove aerodrome (ko neki)
osim u Skpoje, al i to je pola njihovo
Nismo turisticka destinacija za gradjane evrope, niti imamo jaku kupovnu moc i mnogo ljudi koji zele putovati.

U tom slucaju imamo dvije opcije, platiti kompaniji kao sto je Ryan da napravi bazu u BiH, ili imati domacu aviokompaniju. Trece opcije nema.
Pa nismo jer nema jeftinih letova. A imamo kupovnu moć za putovanje, nije baš da turističke agencije grcaju u dugovima već razvaljuju.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ini/504248
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4429 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

Seawolf wrote: 24/08/2023 12:21
Dugarry wrote: 24/08/2023 12:17

Mislim da bi se ta investicija isplatila.
Ah, zavisi od toga kolika bi ta investicija bila, odnosno za koliki iznos bi Ryan Air uspostavio pristojnu bazu na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.

Mislim da bi tražili iznos koji je desetak puta veći od onog iznosa koji je Vlada Kantona izdvojila za tu namjenu.
Mislim da se lagano moze izracunati sta se isplati a sta ne. Koliko prosjecan posjetioc ostavi novca u BiH po posjeti? Koliko ce eksyra posjetilaca doci ako se uvedu nove linije? Na osnovu toga izracunas da li se isplati investicija ili ne. Mislim da Vlada kantona Sarajevo ne treba da sve finansira sama, nego i vlada FBiH.
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4430 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 12:25
Dugarry wrote: 24/08/2023 12:00

Nismo turisticka destinacija za gradjane evrope, niti imamo jaku kupovnu moc i mnogo ljudi koji zele putovati.

U tom slucaju imamo dvije opcije, platiti kompaniji kao sto je Ryan da napravi bazu u BiH, ili imati domacu aviokompaniju. Trece opcije nema.
Pa nismo jer nema jeftinih letova. A imamo kupovnu moć za putovanje, nije baš da turističke agencije grcaju u dugovima već razvaljuju.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ini/504248
Nemamo kupovnu moc u odnosu na druge drzave.

Gosti su nam vecinom iz drzava regiona, koji mogu doci i autom. Osim njih tu su Arapi i Turci, a sa njima smo dobro povezani.
Znaci gdje ima potencijala, tu aviokompanije imaju linije.

"U strukturi noćenja stranih turista u pet mjeseci ove godine najviše noćenja ostvarili su turisti iz: Hrvatske (21,9 posto), Srbije (17,8 posto), Slovenije (8,9 posto), Turske (5,9 posto), Njemačke (4,3 posto), Crne Gore (3,6 posto) što je ukupno 65,4 posto."
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4431 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Dugarry wrote: 24/08/2023 12:53
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 12:25

Pa nismo jer nema jeftinih letova. A imamo kupovnu moć za putovanje, nije baš da turističke agencije grcaju u dugovima već razvaljuju.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ini/504248
Nemamo kupovnu moc u odnosu na druge drzave.

Gosti su nam vecinom iz drzava regiona, koji mogu doci i autom. Osim njih tu su Arapi i Turci, a sa njima smo dobro povezani.
Znaci gdje ima potencijala, tu aviokompanije imaju linije.

"U strukturi noćenja stranih turista u pet mjeseci ove godine najviše noćenja ostvarili su turisti iz: Hrvatske (21,9 posto), Srbije (17,8 posto), Slovenije (8,9 posto), Turske (5,9 posto), Njemačke (4,3 posto), Crne Gore (3,6 posto) što je ukupno 65,4 posto."
Ponavljam, nema jer nema jeftinih letova.
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4432 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 12:56
Dugarry wrote: 24/08/2023 12:53

Nemamo kupovnu moc u odnosu na druge drzave.

Gosti su nam vecinom iz drzava regiona, koji mogu doci i autom. Osim njih tu su Arapi i Turci, a sa njima smo dobro povezani.
Znaci gdje ima potencijala, tu aviokompanije imaju linije.

"U strukturi noćenja stranih turista u pet mjeseci ove godine najviše noćenja ostvarili su turisti iz: Hrvatske (21,9 posto), Srbije (17,8 posto), Slovenije (8,9 posto), Turske (5,9 posto), Njemačke (4,3 posto), Crne Gore (3,6 posto) što je ukupno 65,4 posto."
Ponavljam, nema jer nema jeftinih letova.
Da li su Arapima jeftini letovi?

Da li je Turkish jeftin?

Mislis da Holandjani ne dolaze masovno jer nema jeftinih letova za BiH?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4433 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Dugarry wrote: 24/08/2023 12:57
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 12:56

Ponavljam, nema jer nema jeftinih letova.
Da li su Arapima jeftini letovi?

Da li je Turkish jeftin?

Mislis da Holandjani ne dolaze masovno jer nema jeftinih letova za BiH?
Priština je inače turistička prijestolnica regiona i top destinacija za EU turiste.

Ta priča ne drži vodu.

Ljudi ne dolaze u BiH iz EUu tolikom broju (koja je BTW. sjajno reklamirana na Tik Tok-u) jer je previše komplikovano doći ovdje.

Kad ne bude, dolaziće se itekako.

Znam kao činjenicu da je iznajmljivanje apartmana po Sarajevu eksplodiralo kad je Wizz imao bazu ovdje.
I sad su svi ti ljudi u problemu, jer su napravili smještaj a nestali gosti.
Prosječnom čovjeku se ne isplati iznajmljivati arapima, demoliraše sve živo.
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#4434 Re: Wizz air

Post by jantruscek »

Dugarry wrote: 24/08/2023 11:57 Finska je takodje dio Skandinavije
SAS je karina od kompanije
Finska nije dio Skandinavije
Svedjani, Danci i Norvezani pricaju "istim" jezikom
slicno kao sto se Hrvati, Srbi i Bosanci & Hercegovci rezumiju medjusobno

SAS je vrhunski
posebno kada se poredi sa ovim smecem od Wizz-a
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4435 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 13:01
Dugarry wrote: 24/08/2023 12:57

Da li su Arapima jeftini letovi?

Da li je Turkish jeftin?

Mislis da Holandjani ne dolaze masovno jer nema jeftinih letova za BiH?
Priština je inače turistička prijestolnica regiona i top destinacija za EU turiste.

Ta priča ne drži vodu.

Ljudi ne dolaze u BiH iz EUu tolikom broju (koja je BTW. sjajno reklamirana na Tik Tok-u) jer je previše komplikovano doći ovdje.

Kad ne bude, dolaziće se itekako.

Znam kao činjenicu da je iznajmljivanje apartmana po Sarajevu eksplodiralo kad je Wizz imao bazu ovdje.
I sad su svi ti ljudi u problemu, jer su napravili smještaj a nestali gosti.
Prosječnom čovjeku se ne isplati iznajmljivati arapima, demoliraše sve živo.
Pristina sigurno subvencira letove, jer inace nema logike.
Siguran sam da nisu puni avioni Holandjana i Francuza.

Ako bude jeftinih letovs, bice vise gostiju, slazemo se. Mozda nece biti rentabilo za avioprevoznike i zato drzava treba investirati u to.
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4436 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

jantruscek wrote: 24/08/2023 13:01
Dugarry wrote: 24/08/2023 11:57 Finska je takodje dio Skandinavije
SAS je karina od kompanije
Finska nije dio Skandinavije
Svedjani, Danci i Norvezani pricaju "istim" jezikom
slicno kao sto se Hrvati, Srbi i Bosanci & Hercegovci rezumiju medjusobno

SAS je vrhunski
posebno kada se poredi sa ovim smecem od Wizz-a
Dobro, predajem se.

SAS je i Norveski
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#4437 Re: Wizz air

Post by jantruscek »

Dugarry wrote: 24/08/2023 13:05 Dobro, predajem se.
kome?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4438 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Dugarry wrote: 24/08/2023 13:03
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 13:01

Priština je inače turistička prijestolnica regiona i top destinacija za EU turiste.

Ta priča ne drži vodu.

Ljudi ne dolaze u BiH iz EUu tolikom broju (koja je BTW. sjajno reklamirana na Tik Tok-u) jer je previše komplikovano doći ovdje.

Kad ne bude, dolaziće se itekako.

Znam kao činjenicu da je iznajmljivanje apartmana po Sarajevu eksplodiralo kad je Wizz imao bazu ovdje.
I sad su svi ti ljudi u problemu, jer su napravili smještaj a nestali gosti.
Prosječnom čovjeku se ne isplati iznajmljivati arapima, demoliraše sve živo.
Pristina sigurno subvencira letove, jer inace nema logike.
Siguran sam da nisu puni avioni Holandjana i Francuza.

Ako bude jeftinih letovs, bice vise gostiju, slazemo se. Mozda nece biti rentabilo za avioprevoznike i zato drzava treba investirati u to.
Ja mislim da je i nama u interesu da subvencioniramo.

Para ima, rasipamo se samo tako.
Alfonso97
Posts: 187
Joined: 06/04/2021 16:38

#4439 Re: Wizz air

Post by Alfonso97 »

Meni nije jasno sto Lufthansa ukide Sarajevo Minken, avion je uvijek bio krcat
User avatar
Ozimician
Posts: 5726
Joined: 05/09/2012 23:21

#4440 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 13:01
Priština je inače turistička prijestolnica regiona i top destinacija za EU turiste.

Ta priča ne drži vodu.

Ljudi ne dolaze u BiH iz EUu tolikom broju (koja je BTW. sjajno reklamirana na Tik Tok-u) jer je previše komplikovano doći ovdje.

Kad ne bude, dolaziće se itekako.

Znam kao činjenicu da je iznajmljivanje apartmana po Sarajevu eksplodiralo kad je Wizz imao bazu ovdje.
I sad su svi ti ljudi u problemu, jer su napravili smještaj a nestali gosti.
Prosječnom čovjeku se ne isplati iznajmljivati arapima, demoliraše sve živo.
Tebi je 500x na ovoj temi objasnjen slucaj Pristine.

Bukvalno aerodrom koji leti na mnogo destinacija, ali 80% destinacija unutar 2-3 drzave. Dakle aerodrom za dijasporu.

Kosovska dijaspora dolazi avionom jer im je komplikovano doci autom na Kosovo.

EU turisti ne dolaze u BiH u vecem broju jer ih BiH ne zanima pretjerano, da zanima, nasla bi se neka turitsicka agencija pa nudila paket-aranzmane za BIH, ima i takvih, ali autobusima dolazi, od ostalih dolaze samo oni koji vole istrazivati, a vec su obisli cijelu Evropu i pola svijeta, pa eto da vide i nesto novo.

Jel ti to bgti zalis inajmljivace apartmana? A ovamo se zalimo na cijene nekretnina?

EDIT: ovdje gdje radim, niko i ne razmislja da provede odmor u BIH, niti mu je kad to palo napamet, odmor u BIH bi mogao biti zanimljiv eventualno kao vikend-trip omladini koja je zeljna "jeftine party destinacije", dakle drzava bi morala subvencionirati linije koje bi dovodile backpackere. Stvarno odlican ekonomski deal za drzavu.
Last edited by Ozimician on 24/08/2023 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
Maharadza
Posts: 16738
Joined: 30/01/2013 15:13

#4441 Re: Wizz air

Post by Maharadza »

Alfonso97 wrote: 24/08/2023 13:11 Meni nije jasno sto Lufthansa ukide Sarajevo Minken, avion je uvijek bio krcat
Zato su ga zamijenili sa Frankfurt - Sa koji je isto tako stalno pun.
User avatar
Point.
Posts: 28121
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4442 Re: Wizz air

Post by Point. »

Preko milion i po naših ljudi živi u dijaspori. Ne treba ni to zanemariti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4443 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Ozimician wrote: 24/08/2023 13:21
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 13:01
Priština je inače turistička prijestolnica regiona i top destinacija za EU turiste.

Ta priča ne drži vodu.

Ljudi ne dolaze u BiH iz EUu tolikom broju (koja je BTW. sjajno reklamirana na Tik Tok-u) jer je previše komplikovano doći ovdje.

Kad ne bude, dolaziće se itekako.

Znam kao činjenicu da je iznajmljivanje apartmana po Sarajevu eksplodiralo kad je Wizz imao bazu ovdje.
I sad su svi ti ljudi u problemu, jer su napravili smještaj a nestali gosti.
Prosječnom čovjeku se ne isplati iznajmljivati arapima, demoliraše sve živo.
Tebi je 500x na ovoj temi objasnjen slucaj Pristine.

Bukvalno aerodrom koji leti na mnogo destinacija, ali 80% destinacija unutar 2-3 drzave. Dakle aerodrom za dijasporu.

Kosovska dijaspora dolazi avionom jer im je komplikovano doci autom na Kosovo.

EU turisti ne dolaze u BiH u vecem broju jer ih BiH ne zanima pretjerano, da zanima, nasla bi se neka turitsicka agencija pa nudila paket-aranzmane za BIH, ima i takvih, ali autobusima dolazi, od ostalih dolaze samo oni koji vole istrazivati, a vec su obisli cijelu Evropu i pola svijeta, pa eto da vide i nesto novo.

Jel ti to bgti zalis inajmljivace apartmana? A ovamo se zalimo na cijene nekretnina?

EDIT: ovdje gdje radim, niko i ne razmislja da provede odmor u BIH, niti mu je kad to palo napamet, odmor u BIH bi mogao biti zanimljiv eventualno kao vikend-trip omladini koja je zeljna "jeftine party destinacije", dakle drzava bi morala subvencionirati linije koje bi dovodile backpackere. Stvarno odlican ekonomski deal za drzavu.
Ništa nije objašnjeno bez činjenica. U ovom slučaju to je samo tvoje mišljenje a s druge strane imamo Prištinu i linije i avio kompanije.
Kad budu činjenice, nije problem priznati nešto.

Isto je i sa EU turistima itd. Samo činjenice, a ne paušalne izjave i lično mišljenje, kao i info iz ličnog kruga od 15 ljudi max.

Što se ovoga ostalog tiče, to je lokalna tema o kojoj treba da pričaju ljudi koji ovdje žive.
Iznamljivači apartmana su ljudi koji se bore za zarade nešto i da mogu živjeti u ovoj državi.
Ne mogu svi otići vani, niti žele.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4444 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Još da dodam da se iznose nekakve fantazije da Kosovo od svojih 1.5 miliona stanovnika i 500.000 građana u dijaspori nekako ima veću dijasporu od BiH koja ima skoro 3 miliona građana u dijaspori.
I fantazije kako naša dijaspora eto dolazi autom u državu, a kosovari moraju avionom.
Nebuloza na nebulozu.

Naša dijaspora možda na ljetovanje dolazi autom, ali bi svi redom dolazili u Bosnu više nego dolaze sada na raznorazne i mnogobrojne bank holiday-e i uskrse, božiće i ostale praznike koje ne rade u EU a malo je dana za upaliti auto pa se jebavati na Gradiški i Slavonskom Brodu pa opet nazad.

Svi bi na dan-dva dolazili u BiH jeftinim letovima.

Zato nemojte više molim vas objašnjavat, dosta vas je.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#4445 Re: Wizz air

Post by n+1 »

Nigdje nije napisao da Kosovo ima veću dijasporu, nego da više dolaze avionom.
User avatar
Ozimician
Posts: 5726
Joined: 05/09/2012 23:21

#4446 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

Point. wrote: 24/08/2023 15:35 Preko milion i po naših ljudi živi u dijaspori. Ne treba ni to zanemariti.
Naravno, zbog dijapore i njihove rodbine u BiH i leti WizzAir, ruku na srce.

Da nije WizzAira, 90% Bosanaca ne bi vidjelo aviona.

Sad 1,5 mil. dijaspore je mislim cifra kao i 5 mil. Bosnjaka u Turskoj.

Tj. postoje, ali koliko odrzavaju veze sa BIH je upitno, moja procjena je svakako ispod 0,5 mil.

Takodjer, najveci broj te dijaspore koji vise puta godisnje dolazi u BIH nalazi se u zemljama odakle mogu opusteno autom da dodju u BIH, sto i cine vecinom: Austrija, Slovenija, Njemacka, Hrvatska.

WizzAir je firma u problemima (finansijskim), sto potvrdjuje njihov izvjestaj za proslu godinu. Ove godine svi rezu troskove, imaju problema sa osobljem, godina mrsavih krava. Svakako nakon korone sve aviokompanije su u krizi. Tako da ovi potezi WizzAira ne cude.

Vozio sam se WizzAirom prije mjesec i po iz Memmingena za Tuzlu i avion je bio poluprazan, to me jako iznenadilo, do sad je svaki put bio pun kao sibica. Moguce da je i njemacka nova dijaspora oformila porodice, pokupovala aute i sad tako idu za BiH.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4447 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

n+1 wrote: 24/08/2023 15:50 Nigdje nije napisao da Kosovo ima veću dijasporu, nego da više dolaze avionom.
Mi imamo veći potencijal po brojevima 6 puta. Nek je pola od toga onih koji dolaze autom, i dalje imamo veći potencijal.
Dugarry
Posts: 270
Joined: 09/10/2022 12:23

#4448 Re: Wizz air

Post by Dugarry »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 15:48 Još da dodam da se iznose nekakve fantazije da Kosovo od svojih 1.5 miliona stanovnika i 500.000 građana u dijaspori nekako ima veću dijasporu od BiH koja ima skoro 3 miliona građana u dijaspori.
I fantazije kako naša dijaspora eto dolazi autom u državu, a kosovari moraju avionom.
Nebuloza na nebulozu.

Naša dijaspora možda na ljetovanje dolazi autom, ali bi svi redom dolazili u Bosnu više nego dolaze sada na raznorazne i mnogobrojne bank holiday-e i uskrse, božiće i ostale praznike koje ne rade u EU a malo je dana za upaliti auto pa se jebavati na Gradiški i Slavonskom Brodu pa opet nazad.

Svi bi na dan-dva dolazili u BiH jeftinim letovima.

Zato nemojte više molim vas objašnjavat, dosta vas je.
Ne znam tacno kome se obracas, kad govoris vi.

Ne znam ni ko ti je rekao da nebi vise ljudi dolazilo da su letovi jeftiniji? Naravno da bi vise ljudi dolazilo, zato i govorim da drzava, entitet, kanton trebaju napraviti racunicu i subvencirati letove.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4449 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Dugarry wrote: 24/08/2023 16:04
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 15:48 Još da dodam da se iznose nekakve fantazije da Kosovo od svojih 1.5 miliona stanovnika i 500.000 građana u dijaspori nekako ima veću dijasporu od BiH koja ima skoro 3 miliona građana u dijaspori.
I fantazije kako naša dijaspora eto dolazi autom u državu, a kosovari moraju avionom.
Nebuloza na nebulozu.

Naša dijaspora možda na ljetovanje dolazi autom, ali bi svi redom dolazili u Bosnu više nego dolaze sada na raznorazne i mnogobrojne bank holiday-e i uskrse, božiće i ostale praznike koje ne rade u EU a malo je dana za upaliti auto pa se jebavati na Gradiški i Slavonskom Brodu pa opet nazad.

Svi bi na dan-dva dolazili u BiH jeftinim letovima.

Zato nemojte više molim vas objašnjavat, dosta vas je.
Ne znam tacno kome se obracas, kad govoris vi.

Ne znam ni ko ti je rekao da nebi vise ljudi dolazilo da su letovi jeftiniji? Naravno da bi vise ljudi dolazilo, zato i govorim da drzava, entitet, kanton trebaju napraviti racunicu i subvencirati letove.
NIsam se tebi obraćao već drugoj dvojici forumaša koji iznose tvrdnje bez ikakvih činjenica.
Ono što posebno iritira da su im takve ničim utemeljene izjave izgovor da oni iz dijaspore pričaju kako nama nešto ne treba.
User avatar
Ozimician
Posts: 5726
Joined: 05/09/2012 23:21

#4450 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:06 NIsam se tebi obraćao već drugoj dvojici forumaša koji iznose tvrdnje bez ikakvih činjenica.
Ono što posebno iritira da su im takve ničim utemeljene izjave izgovor da oni iz dijaspore pričaju kako nama nešto ne treba.
Pa dijaspora (i njihova rodbina u BiH) cini veliki dio medjunarodnog avio saobracaja u BiH, tako da itekako imaju pravo da prenose svoja iskustva sa tim i smijem se kladiti da vise koristim BH aerodrome nego ti, pa imam itekako pravo da pricam o tome.

Da li treba vise linija i vise destinacija? - TREBA

Da li drzava treba od novca svih gradjana da finansira nerentabilne linije da bi se poneki od forumasa provozali jeftino i vidjeli svijeta, ili da time navlaci tako vikend-backpacker evropske turiste? - NE TREBA

Jedan arapski turist u Sarajevu vrijedi (po potrosnji) barem kao 5 evropskih.
Mi bogatoj evropskoj klijenteli nismo zanimljivi turisticki i tacka. Na kraju krajeva, da jesmo, takva klijentela ne dolazi LCC.

Tvoj odnos prema EU je podanicki. Dakle mi svi (kao drzava) trebamo placati da neki EU omladinac dodje kod nas na cugu ili neki nas da ode tamo na vikend cugu, a ovamo imamo turiste kakve bi realno mnogo zemalja pozeljelo da ima (po potrosnji) i njih pljujemo sto dolaze kod nas ?

Nemoj mi sad pricati sovinisticke price o tome kako se ponasaju arapski turisti, znamo svi da ih ima svakakvih, ali ako hoces vidjeti ponasanje tih evropskih turista koje prizeljkujes - pogledaj slike i snimke iz Splita ovog ljeta. Arapi u BiH se nikad nisu onako ponasali.
Post Reply