Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#44226 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by muzicar_iz_parka »

Maraschino wrote:Preda za Klix.ba: Požurite s formiranjem vlasti, zabrinuti smo zbog kineskih investicija

Eto Kinezi sada problem kada je doslo do izgradnje TE u Tuzli a nisu bili problem kada se gradila u Stanarima prije par godina i nisu problem kada grade Peljeski most koji finansira EU. Licemjerstvo EU cinbenika².
Problem je u nama što se izgradnja novog bloka odugovlači. Da su prije 10 godina počeli sa tim dok se nije pristupilo EU energetskoj zajednici, ovi bi samo mogli da prihvate postojeće stanje.
Kao drugo, trebali su raspisati tender, bar provizorno.
Što su konkretniji razgovori sa EU, biće i više uslovljavanja.
Naš problem u energetskom sektoru je spajanje rudnika sa EP i pravljenjem socijalne ustanove od istoga, slabo šta se ulaže u ozbiljne projekte od prihoda elektroprivrede.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#44227 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

muzicar_iz_parka wrote:
Maraschino wrote:Preda za Klix.ba: Požurite s formiranjem vlasti, zabrinuti smo zbog kineskih investicija

Eto Kinezi sada problem kada je doslo do izgradnje TE u Tuzli a nisu bili problem kada se gradila u Stanarima prije par godina i nisu problem kada grade Peljeski most koji finansira EU. Licemjerstvo EU cinbenika².
Problem je u nama što se izgradnja novog bloka odugovlači. Da su prije 10 godina počeli sa tim dok se nije pristupilo EU energetskoj zajednici, ovi bi samo mogli da prihvate postojeće stanje.
Kao drugo, trebali su raspisati tender, bar provizorno.
Što su konkretniji razgovori sa EU, biće i više uslovljavanja.
Naš problem u energetskom sektoru je spajanje rudnika sa EP i pravljenjem socijalne ustanove od istoga, slabo šta se ulaže u ozbiljne projekte od prihoda elektroprivrede.
:thumbup: sve goli uhljeb i glasaci SDA....upropastise EP i rudnike
LipeCvat
Posts: 298
Joined: 09/04/2011 08:05

#44228 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LipeCvat »

Maraschino wrote:Preda za Klix.ba: Požurite s formiranjem vlasti, zabrinuti smo zbog kineskih investicija

Eto Kinezi sada problem kada je doslo do izgradnje TE u Tuzli a nisu bili problem kada se gradila u Stanarima prije par godina i nisu problem kada grade Peljeski most koji finansira EU. Licemjerstvo EU cinbenika².
samo im pod nos turati njihovu licemjernost;

https://www.trend.at/wirtschaft/atomic- ... e-10343405

ima toga koliko hočeš vjerovatno. Lani gledam neke dokumentarce o francuskim vinarijama koje kupuju Kinezi...

evo i ovo onako na brzaka

http://www.spiegel.de/wirtschaft/untern ... 05188.html

mada bi realno trebalo zaroniti u ta pravila o energetskoj sigurnosti da bi im se moglo adekvatno parirati
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44229 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

LipeCvat wrote: samo im pod nos turati njihovu licemjernost;

https://www.trend.at/wirtschaft/atomic- ... e-10343405

ima toga koliko hočeš vjerovatno. Lani gledam neke dokumentarce o francuskim vinarijama koje kupuju Kinezi...

evo i ovo onako na brzaka

http://www.spiegel.de/wirtschaft/untern ... 05188.html

mada bi realno trebalo zaroniti u ta pravila o energetskoj sigurnosti da bi im se moglo adekvatno parirati
Ovaj Don Preda mi izgleda pravo mutan i nimalo dobronamjeran. Stalno neka kontra, pesimizam, crnilo...a stvorili su sistem da ne moze bolje funkcionisati.
LipeCvat
Posts: 298
Joined: 09/04/2011 08:05

#44230 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LipeCvat »

Maraschino wrote:
LipeCvat wrote: samo im pod nos turati njihovu licemjernost;

https://www.trend.at/wirtschaft/atomic- ... e-10343405

ima toga koliko hočeš vjerovatno. Lani gledam neke dokumentarce o francuskim vinarijama koje kupuju Kinezi...

evo i ovo onako na brzaka

http://www.spiegel.de/wirtschaft/untern ... 05188.html

mada bi realno trebalo zaroniti u ta pravila o energetskoj sigurnosti da bi im se moglo adekvatno parirati
Ovaj Don Preda mi izgleda pravo mutan i nimalo dobronamjeran. Stalno neka kontra, pesimizam, crnilo...a stvorili su sistem da ne moze bolje funkcionisati.
može drobiti do bezsvjesti ali ovo su fakti. Evo već 9 velikih kineskih firmi u Holandiji a da se nisam ni datum ćlanka pogledao ....

https://www.mt.nl/business/9-chinese-be ... nnen/79822

a evo ovdje pregled u 2018 kineskih investicija u Evropi

https://www.nrc.nl/nieuws/2014/10/08/ch ... k-a1499627

i Holanđani kukaju što tako relativno malo ulažu kod njih u odnosu na ostale europske
zemlje. Licemjerje bez granica i prema Kinezima i prema BiH.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#44231 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dustaban »

Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44232 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/savjetn ... /190310073

Sta ceka sto ne napusti?
Hajmo se dogovarati ali po nasem ili nikako. :izet:
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44233 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

dustaban wrote:Image
21 vijek....Pirati sa kariba ,samo sto ovi pale i kollju zene i djecu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#44234 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Odakle je ova slika? Sta radi Covic ovdje?

Edit: Sad vidim da je montaza :)
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44235 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

channel10 wrote:Odakle je ova slika? Sta radi Covic ovdje?

Edit: Sad vidim da je montaza :)
nije montaza,nego mu vjetar otpuho subaru :D

jedan dobra komentar sa b92 :D
Mislio sam da je slika iz 1941 a onda skontam haubu od golfa... hahahaha
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#44236 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gumifufna »

Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44237 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
E jest ti usporedba...
:-)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44238 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

to je to i vizuelno i mentalitetom...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#44239 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Fudo387 »

gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
A, evo i spina...
Klasika.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44240 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
Ajde?!
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44241 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

Fudo387 wrote:
gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
A, evo i spina...
Klasika.
svi su oni isti...i cetnici sto kolju i u uniformama paradiraju i nene sto nosaju pite i kolace za vrijeme iftara..ko nas bre zavadi. :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44242 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

JThomas wrote:to je to i vizuelno i mentalitetom...
Sta je to, jel' iftar=cetnici? :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44243 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

ovo za 1941.

iskolutaće ti oči...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44244 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Fudo387 wrote:
gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
A, evo i spina...
Klasika.
I onda "kme, kme SDA uvijek pobjedjuje".
Ona tuka uz NS brani cetnika, ona druga drvi o "ratnoj zastavi" i tako to. Sevap nabiti nogom u zicegu iz politike, SDA, kakva god da je, za ove je izmislila istu.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44245 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

LBVIEW wrote:
JThomas wrote:to je to i vizuelno i mentalitetom...
Sta je to, jel' iftar=cetnici? :-)
jasta je..jedni kolju i pale zivu djecu i zene,a drugi bacaju vrelu vodu sa prozora i pepeo u oci.i jos truju iftarskim poslasticama.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#44246 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

JThomas wrote:ovo za 1941.

iskolutaće ti oči...
Aha, ja konto ti se nadovezao na ovog obektivnog.
A ovi majmuni, ne da su zaglavili u 41-oj, vec 1389-oj, nek se gone u 3pm.
Nego, dje su oni sto vicu " nemoj Dodicku na volej?"
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#44247 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Maraschino wrote:Preda za Klix.ba: Požurite s formiranjem vlasti, zabrinuti smo zbog kineskih investicija

Eto Kinezi sada problem kada je doslo do izgradnje TE u Tuzli a nisu bili problem kada se gradila u Stanarima prije par godina i nisu problem kada grade Peljeski most koji finansira EU. Licemjerstvo EU cinbenika².
:thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#44248 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

LBVIEW wrote:
Fudo387 wrote:
gumifufna wrote:Nista novo sad ce bosnjaci njima udaririti kontru sa iftarima na otvorenom
A, evo i spina...
Klasika.
I onda "kme, kme SDA uvijek pobjedjuje".
Ona tuka uz NS brani cetnika, ona druga drvi o "ratnoj zastavi" i tako to. Sevap nabiti nogom u zicegu iz politike, SDA, kakva god da je, za ove je izmislila istu.
:-)
Ovakvi trebaju SDA, SDA treba ovakvima...sve su ti ovo tekovine SDA borbe za prava Bosnjaka. Svake godine se pascad tamo skuplja...i sta?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#44249 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Fudo387 »

JThomas wrote:ovo za 1941.

iskolutaće ti oči...
Aha,
Vadi se, vadi.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#44250 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haman2 »

ČETNIČKOG DERNEKA U VIŠEGRADU: "Užasnuti smo prizorima, građani BiH su uznemireni, krajnje je vrijeme..."
- Današnji uznemirujući događaji u Višegradu koji glorifikuju nasilje i potiču mržnju samo udaljavaju multietničku BiH i cijelu regiju od pomirenja i EU principa vrijednosti i tolerancije - napisao je Wigemark.

Image

Iz Ambasade Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije stigle su reakcije na današnje okupljanje pripadnika Ravnogorskog četničkog pokreta u Višegradu.

Ambasador Velike Britanije u BiH, Matt Field na Twitteru je napisao da je šokiran prizorima iz Višegrada, gdje su se okupili pripadnici Ravnogorskog četničkog pokreta.

- Šokiran sam prizorima iz Višegrada. Sigurno su mnogi u BiH uznemireni. Nadam se da će vlasti detaljno istražiti. Govoru mržnje nije mjesto u savremenom društvu. Krajnje je vrijeme za okretanje ka budućnosti, uz uzajamno poštovanje - napisao je Field.

Image

I iz Ambasade SAD su reagirali na Twitteru, a poručeno je da je današnje ponašanje neprihvatljivo.

- Užasnuti smo izvještavajima o nacionalističkoj retorici tokom današnjeg događaja u Višegradu. Ovakvo ponašanje je neprihvatljivo. Očekujemo od relevantnih institucija da preduzmu potrebne korake, pozabave se ovim prijetnjama i pozovu na odgovornost - navedeno je na Twitteru.

Šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunnar Wigemar je također reagirao na Twitteru i naveo da su događaji u Višegradu uznemirujući.

- Današnji uznemirujući događaji u Višegradu koji glorifikuju nasilje i potiču mržnju samo udaljavaju multietničku BiH i cijelu regiju od pomirenja i EU principa vrijednosti i tolerancije - napisao je Wigemark.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/108 ... ijeme.html

NAPOMENA:Svake godine ista stvar, Visegrad i cetnikovanje. Tamo je spomenik Drazi Mihajlovicu. Da li neko otvori temu o cetnickim zlocinima. Ja pokusaoali ne ide, nekome se naslov ne dopada, a dopada se prca o "zlocincu Busuledzicu i njegovom fasizmu"
Last edited by Haman2 on 10/03/2019 19:59, edited 1 time in total.
Locked