Problem je u nama što se izgradnja novog bloka odugovlači. Da su prije 10 godina počeli sa tim dok se nije pristupilo EU energetskoj zajednici, ovi bi samo mogli da prihvate postojeće stanje.Maraschino wrote:Preda za Klix.ba: Požurite s formiranjem vlasti, zabrinuti smo zbog kineskih investicija
Eto Kinezi sada problem kada je doslo do izgradnje TE u Tuzli a nisu bili problem kada se gradila u Stanarima prije par godina i nisu problem kada grade Peljeski most koji finansira EU. Licemjerstvo EU cinbenika².
Kao drugo, trebali su raspisati tender, bar provizorno.
Što su konkretniji razgovori sa EU, biće i više uslovljavanja.
Naš problem u energetskom sektoru je spajanje rudnika sa EP i pravljenjem socijalne ustanove od istoga, slabo šta se ulaže u ozbiljne projekte od prihoda elektroprivrede.



