FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44151 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
arsenal. neka ga daju na posudbu. :-D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44152 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

5 0 5 wrote:
skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
arsenal. neka ga daju na posudbu. :-D
Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44153 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

skenderija04 wrote: Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.
ne znam sta im barca moze ponuditi. nece ljudi da igraju u trecoj ligi. arsenal zvuci prilicno primamljivo. ali odbio ih je toliko puta. ne znam sto bi bas sad pristao, kad je skoro dogurao do prvog tima.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44154 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

5 0 5 wrote:
skenderija04 wrote: Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.
ne znam sta im barca moze ponuditi. nece ljudi da igraju u trecoj ligi. arsenal zvuci prilicno primamljivo. ali odbio ih je toliko puta. ne znam sto bi bas sad pristao, kad je skoro dogurao do prvog tima.
Momak je u gadnoj situaciji. Rizikovao bi da mu propadne godina ako ostane. Menadzer mu je Pere Guardiola, sto znaci da nikakve ustupke nece praviti . Ako bi mogla neka klauzula nakon dvije godine pa makar ga i morali i trostruko platiti, samo neka se razvija.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44155 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

skenderija04 wrote: Momak je u gadnoj situaciji. Rizikovao bi da mu propadne godina ako ostane. Menadzer mu je Pere Guardiola, sto znaci da nikakve ustupke nece praviti . Ako bi mogla neka klauzula nakon dvije godine pa makar ga i morali i trostruko platiti, samo neka se razvija.
pa on je nedavno izjavio da hoce da ostane u barceloni cijelu karijeru. tako da bi posudba bila idealna. vidjet cemo sta o tome pere misli. :mrgreen:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#44156 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
Ne ide on nigdje. Lucho je zadovoljan sa njim i bice promovisan u prvi tim.
Eto zamjene za Busquetsa :mrgreen:

mada su te klauzule neviđeno sranje, koje pravi probleme i dozvoljava lešinarenje sa strane.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44157 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote:
skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
Ne ide on nigdje. Lucho je zadovoljan sa njim i bice promovisan u prvi tim.
Eto zamjene za Busquetsa :mrgreen:

mada su te klauzule neviđeno sranje, koje pravi probleme i dozvoljava lešinarenje sa strane.
Lucho bi da svi ostanu ali nekada nije isti interes igraca i trenera. A klauzula 12 miliona...
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#44158 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci

sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."

i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem

Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44159 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Image
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44160 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci

sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."

i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem

Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:

-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno

Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.

Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#44161 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

skenderija04 wrote:
LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci

sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."

i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem

Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:

-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno

Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.

Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
to je taj problem i slažem se sa tim

ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.

treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#44162 Re: FC Barcelona

Post by supercali »

LSD wrote:
skenderija04 wrote:
LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci

sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."

i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem

Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:

-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno

Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.

Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
to je taj problem i slažem se sa tim

ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.

treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
Samo da ispravim nije pep imao taj san nego van gaal
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44163 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote: to je taj problem i slažem se sa tim

ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.

treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
Pa to je. Nije da sam neki pobornik guranja Masie na silu, ali dolazis u situaciju da ti momci niti igraju niti se na njima moze zaraditi. Trzisna vrijednost im je veca od klauzule a da bi postao igrac mora im dati minute. Moze li? Ja mislim da ne. Lucho ne vjeruje mladima i to moramo prihvatiti. Ali sta je onda rjesenje? Posudba sa otkupnom klauzulom. Ok, ali ako je po sablonu svima klauzula 12 miliona onda je i logicno da ce ti pokoji reci da odjebes u skokovima i polozice je. Nesto se mora mjenjati u sistemu rada sa mladjima. Svejedno je da li igraju u drugoj, trecoj ili petoj ligi, problem je isti. Gomilaju se, nisu za prvi tim, a ne donose pare.
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44164 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44165 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

solo2 wrote:Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
Znaci vracamo se na isto, neka trce ko ludi a ova trojica gore ce vec nesto napraviti :D :D :D

A sta ako se ovoj trojici nesto desi? Nema veze, trcace ko navijeni :D

Sve zavisi od voljnog momenta ove trojice. Ako im se bude igralo, bice dobro. Ako ne, e onda cemo se dobro zapitati sta i kako.
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44166 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

skenderija04 wrote:
solo2 wrote:Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
Znaci vracamo se na isto, neka trce ko ludi a ova trojica gore ce vec nesto napraviti :D :D :D

A sta ako se ovoj trojici nesto desi? Nema veze, trcace ko navijeni :D

Sve zavisi od voljnog momenta ove trojice. Ako im se bude igralo, bice dobro. Ako ne, e onda cemo se dobro zapitati sta i kako.
Potpuno se slazem, znamo svi kako je sve izgledalo u januaru dok Messi nije proigrao,
to i jeste najveca snaga Barcelone jer kad on igra na nivou svi krila dobiju,
licno bih bio presretan da je masia izbacila jos barem jednog kao sto je Iniesta ali nema i onda daj halilovica i slicne
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44167 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

@solo2
Problem hiperprodukcije. Sada svi pricamo o Samperu, a sta sa Halilovicem, Denisom.... Ni sam ne znam sta je najpametnije

1. Da zatvore Masiu :D

2. Da ih gaje ko pilice za KFC i da ih prodaju za kikiriki

3. Da u statutu uvedu da mora igrati 8 iz juniorskog pogona

4. bilo koja druga opcija

Problemje organizacije a ne rada sa mladima.
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44168 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...

Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..

Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#44169 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

solo2 wrote:Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...

Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..

Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
Da, ali to stvara problem upravi. Taj sistem kupovanja gotovog prioizvoda je doveo do paradoksa. Barcelona nikada nije vise fakturisala i priliv para nikada nije bio veci. Ipak, nakon obnove ugovora Messija, dovodjenja Neymara i Suareza, platna struktura je poremecena. I obnove ugovora Piquea,Inieste i Busquetsa su bile u skladu sa povisicama koje oodredjuje vodeca trojka. I sta sad imamo? Problem sa skalom plata i taj problem je veliki.Iako je budzet kluba veci nego ikada do sada, na plate se trosi skoro 70% istoga sto je opasno za ekonomiju kluba. Idealno je 50%, dok je bio Rosell spusten je na 62 % sto je kao neki prag tolerancije. Sada je opet blizu 70% skoro pa kao za Laporte. To ce Barto rijesiti sa sponzorajem dresa i novim ugovorom sa Nikeom, ali taj sistem kupovine gotovih proizvoda moze i glave doci.
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44170 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

skenderija04 wrote:
solo2 wrote:Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...

Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..

Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
Da, ali to stvara problem upravi. Taj sistem kupovanja gotovog prioizvoda je doveo do paradoksa. Barcelona nikada nije vise fakturisala i priliv para nikada nije bio veci. Ipak, nakon obnove ugovora Messija, dovodjenja Neymara i Suareza, platna struktura je poremecena. I obnove ugovora Piquea,Inieste i Busquetsa su bile u skladu sa povisicama koje oodredjuje vodeca trojka. I sta sad imamo? Problem sa skalom plata i taj problem je veliki.Iako je budzet kluba veci nego ikada do sada, na plate se trosi skoro 70% istoga sto je opasno za ekonomiju kluba. Idealno je 50%, dok je bio Rosell spusten je na 62 % sto je kao neki prag tolerancije. Sada je opet blizu 70% skoro pa kao za Laporte. To ce Barto rijesiti sa sponzorajem dresa i novim ugovorom sa Nikeom, ali taj sistem kupovine gotovih proizvoda moze i glave doci.
Da ali to je trend od kojeg se nemoze pobjeci -
cak su i klubovi kao Bayern prisiljeni na to i ako se desi da ne kupujes i ulazes na vrijeme u najboljem slucaju zavrsavas kao Man. United - Barcelona sa trenutnom ekipom taj luksuz nemoze dozvoliti...
Znam da se mjenja politika kluba ali sta je tu je ocito je da im trebaju sponzori, ocito je da Masia nemoze da ponudi kvalitet (pogotovo ne nesto sto se moze iskoristiti sad' i odmah) i problem je sto ne treba ici nazad i gledati kako je radio npr. Rosel nego naprijed, osmisliti novu strategiju, ponuditi nesto novo.
Npr. Laporta je doveo Ronaldinha i zapoceo pricu koja je kasnije izrodila sav ovaj uspjeh u zadnje vrijeme.. da je cekao Messija ko zna kako bi bilo i da li bi Messi i ekipa tako brzo dosli na vrh evrope i nastavili ovaj niz
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#44171 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

nije laporta doveo ronaldinja nego rosel
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44172 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

dinty2 wrote:nije laporta doveo ronaldinja nego rosel
http://www.goal.com/en-india/news/2292/ ... hos-switch
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#44173 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

solo2 wrote:
dinty2 wrote:nije laporta doveo ronaldinja nego rosel
http://www.goal.com/en-india/news/2292/ ... hos-switch
laporta je bio predsjednik i htio je bekama
Image
solo2
Posts: 1296
Joined: 22/03/2011 19:49

#44174 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Svaka cast - znao sam da je Laporta bio tada u klubu.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#44175 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

Jesu li se dogovorili kako će riješiti status prvog golmana? Ili će i dalje biti po istom sistemu?
Post Reply