arsenal. neka ga daju na posudbu.skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
FC Barcelona
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44151 Re: FC Barcelona
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44152 Re: FC Barcelona
Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.5 0 5 wrote:arsenal. neka ga daju na posudbu.skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44153 Re: FC Barcelona
ne znam sta im barca moze ponuditi. nece ljudi da igraju u trecoj ligi. arsenal zvuci prilicno primamljivo. ali odbio ih je toliko puta. ne znam sto bi bas sad pristao, kad je skoro dogurao do prvog tima.skenderija04 wrote: Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44154 Re: FC Barcelona
Momak je u gadnoj situaciji. Rizikovao bi da mu propadne godina ako ostane. Menadzer mu je Pere Guardiola, sto znaci da nikakve ustupke nece praviti . Ako bi mogla neka klauzula nakon dvije godine pa makar ga i morali i trostruko platiti, samo neka se razvija.5 0 5 wrote:ne znam sta im barca moze ponuditi. nece ljudi da igraju u trecoj ligi. arsenal zvuci prilicno primamljivo. ali odbio ih je toliko puta. ne znam sto bi bas sad pristao, kad je skoro dogurao do prvog tima.skenderija04 wrote: Barcelona bi se udarala nogom u guzicu kada bi mogli ugraditi klauzulu za otkup. 12 miliona je sitna lova. I Adama je u opasnosti. Sve je ovo logicno, vide momci da su sanse male.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#44155 Re: FC Barcelona
pa on je nedavno izjavio da hoce da ostane u barceloni cijelu karijeru. tako da bi posudba bila idealna. vidjet cemo sta o tome pere misli.skenderija04 wrote: Momak je u gadnoj situaciji. Rizikovao bi da mu propadne godina ako ostane. Menadzer mu je Pere Guardiola, sto znaci da nikakve ustupke nece praviti . Ako bi mogla neka klauzula nakon dvije godine pa makar ga i morali i trostruko platiti, samo neka se razvija.
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#44156 Re: FC Barcelona
Ne ide on nigdje. Lucho je zadovoljan sa njim i bice promovisan u prvi tim.skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
Eto zamjene za Busquetsa
mada su te klauzule neviđeno sranje, koje pravi probleme i dozvoljava lešinarenje sa strane.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44157 Re: FC Barcelona
Lucho bi da svi ostanu ali nekada nije isti interes igraca i trenera. A klauzula 12 miliona...LSD wrote:Ne ide on nigdje. Lucho je zadovoljan sa njim i bice promovisan u prvi tim.skenderija04 wrote:Samper hoce da ide.12 miliona klauzula. Prvi problem za Barsu ove sezone.
Eto zamjene za Busquetsa![]()
mada su te klauzule neviđeno sranje, koje pravi probleme i dozvoljava lešinarenje sa strane.
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#44158 Re: FC Barcelona
Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci
sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."
i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem
Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."
i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem
Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44160 Re: FC Barcelona
Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci
sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."
i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem
Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno
Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.
Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#44161 Re: FC Barcelona
to je taj problem i slažem se sa timskenderija04 wrote:Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci
sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."
i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem
Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno
Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.
Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.
treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#44162 Re: FC Barcelona
Samo da ispravim nije pep imao taj san nego van gaalLSD wrote:to je taj problem i slažem se sa timskenderija04 wrote:Sve je to razumljivo ali da vidimo kako je stanje:LSD wrote:Ma odluka je na igracu, a momak želi da ostane i da se probije u Barci....ako ga Lucho želi, onda ce ostatiti u Barci
sinoc ga je pohvalio Enrique: "Samper pokazuje sjajan mentalitet na terenu i izvan njega. On se razvija iz dana u dan."
i Bartri je isto skliznula klauzula, ima ponuda - ali ne želi da napusti....hoci reci, neki momci pokazuje karakter i želju za nametanjem
Munira i Halilovića treba negdje poslati, a Sandra i Sampera ostaviti....možda i Grimalda promovisati u prvi tim
-Adriano. Nema zime. Pokriveno
- Pedro - Nije najsretnije ali nije bas ni alarmantno
Dakle to su dva moguca odlaska za koje smo znali i prije.
Sad ova djeca. Sta s njima? Da treniraju i minute na kapaljku, ili odlazak pa sta buducnost donese. Sljedecih 15 dana ce biti sve jasnije. Svi vide da je prvih 13-14 mjesta zacementirano. Ostalo je onako usput.
ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.
treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44163 Re: FC Barcelona
Pa to je. Nije da sam neki pobornik guranja Masie na silu, ali dolazis u situaciju da ti momci niti igraju niti se na njima moze zaraditi. Trzisna vrijednost im je veca od klauzule a da bi postao igrac mora im dati minute. Moze li? Ja mislim da ne. Lucho ne vjeruje mladima i to moramo prihvatiti. Ali sta je onda rjesenje? Posudba sa otkupnom klauzulom. Ok, ali ako je po sablonu svima klauzula 12 miliona onda je i logicno da ce ti pokoji reci da odjebes u skokovima i polozice je. Nesto se mora mjenjati u sistemu rada sa mladjima. Svejedno je da li igraju u drugoj, trecoj ili petoj ligi, problem je isti. Gomilaju se, nisu za prvi tim, a ne donose pare.LSD wrote: to je taj problem i slažem se sa tim
ali vrati film unazad 2-3 godine....kod Pepa takvog cementa nije bilo, bar ne na 13-14 pozicija u timu...sjeti se da je gurao Cuencu i Tella, doveo ih do blizu afirmacije (hipoteticki govoreci, da je ostao na klupi, možda nikad ne bi vidjeli Neymara i Suareza u dresu Barce)....znaš da je imao neki utopijski san da mu prvih 11 budu momci iz Masije....to važi i za Bartru, Montoyu, Thiaga, Roberta i slicno....tad je bila jaka konekcija između prvog tima i omladinske škole, jer su imali trenera koji ih razvija.
Danas se radije kupuju polovnjaci tipa Vermalen i Mathieu, nego da se guraju nogama i rukama domaci momci....no, za to treba znanja i vremena sa mladim igracima, treba im se posvetiti na treninzima- a ne samo gurnuti u vatru, pa nek se sami snalaze...Lucho to ne može ili ne zna.
Npr. Ardu su kupili jer ne vjeruju Rafinhi ili S.Robertu...to je taj trend.
treba sistemski promjeniti pristup prema svojoj školi...vratiti onaj princip kod transfera 2+2
Nešto je Bartomeu izjavio u vezi toga neki dan, pa vidjecemo
-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44164 Re: FC Barcelona
Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44165 Re: FC Barcelona
Znaci vracamo se na isto, neka trce ko ludi a ova trojica gore ce vec nesto napravitisolo2 wrote:Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"
A sta ako se ovoj trojici nesto desi? Nema veze, trcace ko navijeni
Sve zavisi od voljnog momenta ove trojice. Ako im se bude igralo, bice dobro. Ako ne, e onda cemo se dobro zapitati sta i kako.
-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44166 Re: FC Barcelona
Potpuno se slazem, znamo svi kako je sve izgledalo u januaru dok Messi nije proigrao,skenderija04 wrote:Znaci vracamo se na isto, neka trce ko ludi a ova trojica gore ce vec nesto napravitisolo2 wrote:Nebih da se ponavljam ali ovi mladunci su prilicno tanki (cast izuzetcima) tako da mi je potpuno opravdano ponasanje Lucha...
Pep je gurao Cuencu i Tella i Bojana ali oni realno nikada nisu pokazali kvalitet koji je potreban za ostanak - Pedro ista prica...
Bio je prijeko potreban dolazak Suareza i Rakitica, Albe i Brava - kao sto nam uskoro treba dolazak zadnjeg veznog (ili promocija Mascherana na tu poziciju) i desnog beka (kvalitetnog) - ostalo "nahrani kerove - nista ne diraj"![]()
![]()
![]()
A sta ako se ovoj trojici nesto desi? Nema veze, trcace ko navijeni![]()
Sve zavisi od voljnog momenta ove trojice. Ako im se bude igralo, bice dobro. Ako ne, e onda cemo se dobro zapitati sta i kako.
to i jeste najveca snaga Barcelone jer kad on igra na nivou svi krila dobiju,
licno bih bio presretan da je masia izbacila jos barem jednog kao sto je Iniesta ali nema i onda daj halilovica i slicne
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44167 Re: FC Barcelona
@solo2
Problem hiperprodukcije. Sada svi pricamo o Samperu, a sta sa Halilovicem, Denisom.... Ni sam ne znam sta je najpametnije
1. Da zatvore Masiu
2. Da ih gaje ko pilice za KFC i da ih prodaju za kikiriki
3. Da u statutu uvedu da mora igrati 8 iz juniorskog pogona
4. bilo koja druga opcija
Problemje organizacije a ne rada sa mladima.
Problem hiperprodukcije. Sada svi pricamo o Samperu, a sta sa Halilovicem, Denisom.... Ni sam ne znam sta je najpametnije
1. Da zatvore Masiu
2. Da ih gaje ko pilice za KFC i da ih prodaju za kikiriki
3. Da u statutu uvedu da mora igrati 8 iz juniorskog pogona
4. bilo koja druga opcija
Problemje organizacije a ne rada sa mladima.
-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44168 Re: FC Barcelona
Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...
Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..
Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..
Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#44169 Re: FC Barcelona
Da, ali to stvara problem upravi. Taj sistem kupovanja gotovog prioizvoda je doveo do paradoksa. Barcelona nikada nije vise fakturisala i priliv para nikada nije bio veci. Ipak, nakon obnove ugovora Messija, dovodjenja Neymara i Suareza, platna struktura je poremecena. I obnove ugovora Piquea,Inieste i Busquetsa su bile u skladu sa povisicama koje oodredjuje vodeca trojka. I sta sad imamo? Problem sa skalom plata i taj problem je veliki.Iako je budzet kluba veci nego ikada do sada, na plate se trosi skoro 70% istoga sto je opasno za ekonomiju kluba. Idealno je 50%, dok je bio Rosell spusten je na 62 % sto je kao neki prag tolerancije. Sada je opet blizu 70% skoro pa kao za Laporte. To ce Barto rijesiti sa sponzorajem dresa i novim ugovorom sa Nikeom, ali taj sistem kupovine gotovih proizvoda moze i glave doci.solo2 wrote:Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...
Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..
Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44170 Re: FC Barcelona
Da ali to je trend od kojeg se nemoze pobjeci -skenderija04 wrote:Da, ali to stvara problem upravi. Taj sistem kupovanja gotovog prioizvoda je doveo do paradoksa. Barcelona nikada nije vise fakturisala i priliv para nikada nije bio veci. Ipak, nakon obnove ugovora Messija, dovodjenja Neymara i Suareza, platna struktura je poremecena. I obnove ugovora Piquea,Inieste i Busquetsa su bile u skladu sa povisicama koje oodredjuje vodeca trojka. I sta sad imamo? Problem sa skalom plata i taj problem je veliki.Iako je budzet kluba veci nego ikada do sada, na plate se trosi skoro 70% istoga sto je opasno za ekonomiju kluba. Idealno je 50%, dok je bio Rosell spusten je na 62 % sto je kao neki prag tolerancije. Sada je opet blizu 70% skoro pa kao za Laporte. To ce Barto rijesiti sa sponzorajem dresa i novim ugovorom sa Nikeom, ali taj sistem kupovine gotovih proizvoda moze i glave doci.solo2 wrote:Navalile posne godine - poslije skandala valjda.. ko je gledao mladunce prosle godine sve mu je jasno...
Ja bih to licno resformirao pa polahko sve iz pocetka,
BTW za halilovica mislim da je promasaj, jer da je valjao (za Barcu) do sad bi se nametnuo,
nije mu 16 godina pa da cekamo, vec ima iskustvo i lige prvaka i reprezentacije..
Za sad' ce morati kupovati formirane igrace jer to je nova formula uspjeha - dok masia ne proradi
a to znaci prodavati pilice za kikiriki a stavljati uslove otkupa nazad po istoj cijeni
cak su i klubovi kao Bayern prisiljeni na to i ako se desi da ne kupujes i ulazes na vrijeme u najboljem slucaju zavrsavas kao Man. United - Barcelona sa trenutnom ekipom taj luksuz nemoze dozvoliti...
Znam da se mjenja politika kluba ali sta je tu je ocito je da im trebaju sponzori, ocito je da Masia nemoze da ponudi kvalitet (pogotovo ne nesto sto se moze iskoristiti sad' i odmah) i problem je sto ne treba ici nazad i gledati kako je radio npr. Rosel nego naprijed, osmisliti novu strategiju, ponuditi nesto novo.
Npr. Laporta je doveo Ronaldinha i zapoceo pricu koja je kasnije izrodila sav ovaj uspjeh u zadnje vrijeme.. da je cekao Messija ko zna kako bi bilo i da li bi Messi i ekipa tako brzo dosli na vrh evrope i nastavili ovaj niz
- dinty2
- Posts: 1267
- Joined: 08/09/2008 22:11
#44171 Re: FC Barcelona
nije laporta doveo ronaldinja nego rosel
-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44172 Re: FC Barcelona
http://www.goal.com/en-india/news/2292/ ... hos-switchdinty2 wrote:nije laporta doveo ronaldinja nego rosel
- dinty2
- Posts: 1267
- Joined: 08/09/2008 22:11
#44173 Re: FC Barcelona
laporta je bio predsjednik i htio je bekamasolo2 wrote:http://www.goal.com/en-india/news/2292/ ... hos-switchdinty2 wrote:nije laporta doveo ronaldinja nego rosel

-
solo2
- Posts: 1296
- Joined: 22/03/2011 19:49
#44174 Re: FC Barcelona
Svaka cast - znao sam da je Laporta bio tada u klubu.
- HB_BHF
- Posts: 1798
- Joined: 11/02/2010 20:18
#44175 Re: FC Barcelona
Jesu li se dogovorili kako će riješiti status prvog golmana? Ili će i dalje biti po istom sistemu?
