Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/lavrov- ... /181207013

Svoj ti pos'o bacuska i dalje sape od BiH.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#44077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manijak1 »

Maraschino wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/lavrov- ... /181207013

Svoj ti pos'o bacuska i dalje sape od BiH.
žestoka reakcija :D :D iz Ureda Carine od predstavnika
Međunarodna zajednica nakon deset godina domaće odgovornosti treba da razmisli o tome kako je to sa tom domaćom odgovornošću, da li možda ipak treba još neka faza malo drugačijeg pristupa međunarodne zajednice, a opet kažem vremena Paddyja Ashdowna su prošla", Valentin Inzko, visoki predstavnik u BiH.

Jesu , on je zaradio svaki cent svoje plate , tebi treba za svaki proveden sat u BiH umanjiti istu za 10 posto .
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

manijak1 wrote:
Maraschino wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/lavrov- ... /181207013

Svoj ti pos'o bacuska i dalje sape od BiH.
žestoka reakcija :D :D iz Ureda Carine od predstavnika
Međunarodna zajednica nakon deset godina domaće odgovornosti treba da razmisli o tome kako je to sa tom domaćom odgovornošću, da li možda ipak treba još neka faza malo drugačijeg pristupa međunarodne zajednice, a opet kažem vremena Paddyja Ashdowna su prošla", Valentin Inzko, visoki predstavnik u BiH.

Jesu , on je zaradio svaki cent svoje plate , tebi treba za svaki proveden sat u BiH umanjiti istu za 10 posto .
Onda je ocito da nekome odgovara ovakvo stanje-nezavrsene drzave.

Da mi je samo znati ko je taj ko ce bilo kakav dogovor napraviti sa Dodikom ili Covicem a da sacuva drzavu BiH?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »


Članovi Centralne izborne komisije (CIK) BiH ni danas neće donijeti odluku o načinu popune Doma naroda Parlamenta Federacije BiH. Na ovaj način CIK je produžio postizbornu agoniju vezanu za formiranje vlasti na nivou države BiH i entiteta Federacija BiH.

Branko Petrić, Irena Hadžiabdić, Ahmet Šantić, Suad Arnautović, Vlado Rogić, Stjepan Mikić i Novak Božičković ni danas se nisu uspjeli dogovoriti o tome da na dnevni red sjednice Centralne izborne komisije (CIK) BiH stave odluku o načinu popune Doma naroda Parlamenta FBiH.

Dok je cijela država na čekanju, s obzirom na to da od Doma naroda Parlamenta Federacije BiH zavisi formiranje Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH, iz CIK-a ponosno najavljuju da će u petak biti upriličena promocija knjige "Kontroverze o izborima i izbornom sistemu u Bosni i Hercegovini" čiji je autor član CIK-a Suad Arnautović.
I niko ništa.
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#44080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by betametazon »

Sta mislite kakva ke buducnost Bosne, kako ce izgledati Bosna za 50, 100 godina...je li moguce da se ovo neko stanje na ivici sukoba, stanje zategnutih odnosa, nekakva stalna latentna suprotstavljenost nastavi dugorocno i da jednostavno tako egzistiramo do u nedogled? Da li ce sve puci, da li moze puci? Ili ce svi ili neki popustiti zahtjevima, ocekivanjima drugih? Hrvati nezadovoljni svojim polozajem, Srbi bi nekako da se osamostale, Bosnjaci bi da ovi prethodni vole BiH kao sto je vole oni...zacarani krug :roll:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

betametazon wrote:Sta mislite kakva ke buducnost Bosne, kako ce izgledati Bosna za 50, 100 godina...je li moguce da se ovo neko stanje na ivici sukoba, stanje zategnutih odnosa, nekakva stalna latentna suprotstavljenost nastavi dugorocno i da jednostavno tako egzistiramo do u nedogled? Da li ce sve puci, da li moze puci? Ili ce svi ili neki popustiti zahtjevima, ocekivanjima drugih? Hrvati nezadovoljni svojim polozajem, Srbi bi nekako da se osamostale, Bosnjaci bi da ovi prethodni vole BiH kao sto je vole oni...zacarani krug :roll:
Cuj zacaran krug, imas zemlju ili je prihvati ili se seli.

Lazu oni sto kazu ''ma mi bi nju prihvatili samo je vidimo drugacije''. LAZU
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#44082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by betametazon »

Maraschino wrote:
betametazon wrote:Sta mislite kakva ke buducnost Bosne, kako ce izgledati Bosna za 50, 100 godina...je li moguce da se ovo neko stanje na ivici sukoba, stanje zategnutih odnosa, nekakva stalna latentna suprotstavljenost nastavi dugorocno i da jednostavno tako egzistiramo do u nedogled? Da li ce sve puci, da li moze puci? Ili ce svi ili neki popustiti zahtjevima, ocekivanjima drugih? Hrvati nezadovoljni svojim polozajem, Srbi bi nekako da se osamostale, Bosnjaci bi da ovi prethodni vole BiH kao sto je vole oni...zacarani krug :roll:
Cuj zacaran krug, imas zemlju ili je prihvati ili se seli.

Lazu oni sto kazu ''ma mi bi nju prihvatili samo je vidimo drugacije''. LAZU
Da, o tome govorim, stav jednih je takav kao kod tebe, drugi opet imaju neke druge vizije, moja je filozofija da se ne moze na silu nesto voljeti.
Ti nisi odgovorio na moje piranje, samo si iznio stav jedne od strana. Moje pitanje je do kad ce svi imati razlicita stajalista, hoce li za 100 godina i dalje biti najvaznije teme zasata u predsjednistvu, obezbjedjenje predsjednika, pola zemlje i dalje protiv nato-a, trecina zemlje i drzava i za njih kukaju kako nemaju prava, i jedna i druga strana pljuju i nastoje na svakon koraku da ogade ostalim sarajevo, muslimane, islam, provokacije nekakvim neustavnim praznicima, kresenjem ustava od strane najvisih zvanicnika...a za sve to vrijeme zemlja polako propada. Da li ce se to ikad zavrsiti, promjeniti i kako ce to izgledati...?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

betametazon wrote: Da, o tome govorim, stav jednih je takav kao kod tebe, drugi opet imaju neke druge vizije, moja je filozofija da se ne moze na silu nesto voljeti.
Ti nisi odgovorio na moje piranje, samo si iznio stav jedne od strana. Moje pitanje je do kad ce svi imati razlicita stajalista, hoce li za 100 godina i dalje biti najvaznije teme zasata u predsjednistvu, obezbjedjenje predsjednika, pola zemlje i dalje protiv nato-a, trecina zemlje i drzava i za njih kukaju kako nemaju prava, i jedna i druga strana pljuju i nastoje na svakon koraku da ogade ostalim sarajevo, muslimane, islam, provokacije nekakvim neustavnim praznicima, kresenjem ustava od strane najvisih zvanicnika...a za sve to vrijeme zemlja polako propada. Da li ce se to ikad zavrsiti, promjeniti i kako ce to izgledati...?
Sta ocekivati od ljudi koji mrze zemlju u kojoj zive? Da nesto korisno urade za nju?

Te snage treba pobijediti a do tada valja svima ispastati.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#44084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

betametazon wrote:Sta mislite kakva ke buducnost Bosne, kako ce izgledati Bosna za 50, 100 godina...je li moguce da se ovo neko stanje na ivici sukoba, stanje zategnutih odnosa, nekakva stalna latentna suprotstavljenost nastavi dugorocno i da jednostavno tako egzistiramo do u nedogled? Da li ce sve puci, da li moze puci? Ili ce svi ili neki popustiti zahtjevima, ocekivanjima drugih? Hrvati nezadovoljni svojim polozajem, Srbi bi nekako da se osamostale, Bosnjaci bi da ovi prethodni vole BiH kao sto je vole oni...zacarani krug :roll:
Samo ne treba popustati.

Razvojem ekonomije, sve ce doci na svoje. Ako nista, necemo pricati o glupostima, nego cemo se baviti ozbiljnim stvarima. Ko je mogao znati da ce Njemacka nakon 1945 biti ovdje gdje jeste? Ko?

Mi samo moramo ocuvati mir. Jedino to. Sve ostalo ce doci samo. Ali i mnogo jace ekonomije ne bi mogle izdrzati da im se drzava sravni sa zemljom svako 40-50 godina.
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#44085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by betametazon »

Da li je iedno od rjesenja samo cekati da se nesto za 50, 100, 200 godina rijesi? Neko kaze "samo razvoj ekonomije" ali ne mozemo ocekivati da ce se ekonomija razvijati kad je uvijek i zauvijek u fokusu nacija, nacionalnost pa sve ostalo, ljudi vec preko 20 godina biraju iskljucivo one koji se predstave prvenstveno kao zastitnici nacionalnih interesa? Kako se to moze promjeniti kad je ljudima ocigledno to bitno?
S druge strane kazu zivimo u zemlji u kojoj je pola ljudi mrzi a ti sto mrze kazu da je mrze upravo radi onih koji je vole jer im je daju da budu svoji, jer im namecu nesto, jer bi da nadvladaju. A ovi sto vole ne zele da promjene svoj stav jer se boje da bi popustanje drugim znacilo cjepanje zemlje, aparthejd, pravljenje drzave u drzavi itd.

Ne znam, prokleti smo mi koji smo rodjeni ovdje, tacno tek sada osjetim na svojim ledjima taj usud zivota izmedju istoka i zapada, kao iz one bajke sargarepu/mrkvu - dodik tegli, za njega se uhvatio vucic, za vucica dacic, za dacic putin...a ovamo covic, za njega plenkovic, za njega kolinda, za njih sve trump..
A opet svi oni kao svoj argument imaju Aliju i njegovo ostavljanje u amanet Erdoganu i kao nemas im ti sta govoriti...

Razumijem i Hrvate, po kojoj logici je ok da se jedan entitet ozvanici i prihvati kao najnormalnija stvar kojoj su jos data i neka autonomna prava da ima policiju, da bira svog predsjednika i sl. uz istovremeno konstataciju da se u njemu desio strahovit zlocin, progon, etnicko ciscenje, genocid...a u drugom dijelu u kojem se ipak nije desio genocid i puno manji obim zlocina - e vi ne mozete?
Zasto je BiH ostavljena, nesto kao i Kosovo na pola puta, zasto smo toliko bitni na svjetskoj geopolitickoj sceni pa smo ostavljeni nedovrseni, bez pobjednika, bez porazenih, bez nekoga ko ce uvesti neko konacno rjesenje. Pa si kao drzava kojom niko nije zadovoljan, osim patriota ali iskljucivo na emotivnoj osnovi. Upravo ti patrioti imaju najvise primjedbi na samu drzavu onakva kakva jeste...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

betametazon wrote:Da li je iedno od rjesenja samo cekati da se nesto za 50, 100, 200 godina rijesi? Neko kaze "samo razvoj ekonomije" ali ne mozemo ocekivati da ce se ekonomija razvijati kad je uvijek i zauvijek u fokusu nacija, nacionalnost pa sve ostalo, ljudi vec preko 20 godina biraju iskljucivo one koji se predstave prvenstveno kao zastitnici nacionalnih interesa? Kako se to moze promjeniti kad je ljudima ocigledno to bitno?
S druge strane kazu zivimo u zemlji u kojoj je pola ljudi mrzi a ti sto mrze kazu da je mrze upravo radi onih koji je vole jer im je daju da budu svoji, jer im namecu nesto, jer bi da nadvladaju. A ovi sto vole ne zele da promjene svoj stav jer se boje da bi popustanje drugim znacilo cjepanje zemlje, aparthejd, pravljenje drzave u drzavi itd.

Ne znam, prokleti smo mi koji smo rodjeni ovdje, tacno tek sada osjetim na svojim ledjima taj usud zivota izmedju istoka i zapada, kao iz one bajke sargarepu/mrkvu - dodik tegli, za njega se uhvatio vucic, za vucica dacic, za dacic putin...a ovamo covic, za njega plenkovic, za njega kolinda, za njih sve trump..
A opet svi oni kao svoj argument imaju Aliju i njegovo ostavljanje u amanet Erdoganu i kao nemas im ti sta govoriti...

Razumijem i Hrvate, po kojoj logici je ok da se jedan entitet ozvanici i prihvati kao najnormalnija stvar kojoj su jos data i neka autonomna prava da ima policiju, da bira svog predsjednika i sl. uz istovremeno konstataciju da se u njemu desio strahovit zlocin, progon, etnicko ciscenje, genocid...a u drugom dijelu u kojem se ipak nije desio genocid i puno manji obim zlocina - e vi ne mozete?
Zasto je BiH ostavljena, nesto kao i Kosovo na pola puta, zasto smo toliko bitni na svjetskoj geopolitickoj sceni pa smo ostavljeni nedovrseni, bez pobjednika, bez porazenih, bez nekoga ko ce uvesti neko konacno rjesenje. Pa si kao drzava kojom niko nije zadovoljan, osim patriota ali iskljucivo na emotivnoj osnovi. Upravo ti patrioti imaju najvise primjedbi na samu drzavu onakva kakva jeste...
Puno komplikujes a situacija je veoma jednostavna..

BIH je ovakva kakva je iz razloga sto su susjedne drzave srbija i hrvatska planski unistile mogucnost da srbi i hrvati u BIH nakon raspada SFRJ prihvate BIH kao svoju drzavu, a susjedne drzave kao prijeteljeske drzave..medjutim epilopg je da su srbija i hrvatska matice a BIH nuzno zlo...

Posto je nemoguce bioloski(pokusalo se) unistiti bosnjake(muslimane) zapad dolazi na ideju i u Dejtonu stvara BIH ustav kojim se ne moze podijeliti niti normalno urediti drzava, jer normalna BIH je masovni egzodus srba iz BIH. Formiranjem manjeg entiteta se postize kontrola bosnjaka od strane srba u tom entitetu,a formiranjem federacije isto tako hrvati kontrolisu bosnjake u federaciji...A BIH kao cjelovita drzava je kao nagrada bosnjacima za nakaradan Ustav...sve je to i nekako funkcionisalo jer su i srpska i hrvatska politika smatrala da ce gusenjem bosnjaka oni sami ponuditi podjelu BIH ,pogotovo jer je SDA bila sklona i danas je stvaranjem bosnjacke drzavice...MEDJUTIM ogromnom dijelu bosnjaka je draza BIH i ovaka nakaradna nego religija,pa tako imamo slucaj da najjaca bosnjacka stranka nakon agresije , nikad nije dobila vise od 30% bosnjackih glasova.

Posto zapad ne zeli ni u kakvoj varijanti podjelu BIH i stvaranje muslimanske drzavice i stvaranje jake ruske karaule ,taj isti zapad odrzava status quo(nasim jezikom rahat patnju) koja na zalost rusitelja i mrzitelja BIH njih danaa najvise pogadja.

BIH ce promijeniti BIH srbi, onda kad konacno shvate da je opstanak i normalna BIH ,ujedno i recept za njihov bioloski i ekonomski opstanak...dotle jos malo rahat patnje.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#44087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hame_ »

betametazon wrote:Razumijem i Hrvate, po kojoj logici je ok da se jedan entitet ozvanici i prihvati kao najnormalnija stvar kojoj su jos data i neka autonomna prava da ima policiju, da bira svog predsjednika i sl. uz istovremeno konstataciju da se u njemu desio strahovit zlocin, progon, etnicko ciscenje, genocid...a u drugom dijelu u kojem se ipak nije desio genocid i puno manji obim zlocina - e vi ne mozete?
Ooo... i tom "drugom dijelu" ima lijeka - praljkovača.

Image
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#44088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by betametazon »

Puno komplikujem, puno je pitanja. Ja nisam politicki tip, vise sam filozofski pa me interesuje od onih koji se time vise bave (barem ovako amaterski kao i ja filozofijom), ipak zivimo svaki dan ovdje i zivimo ovu realnost koja se zove drzava BiH a koja je takva da su uglavnom svi, ne neki svoj nacin, nezadovoljni njom...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#44089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

Mektic.....

Krivo mu sto nije na dodikovoj poziciji,jer bi na kulturniji nacin radio ono isto sto i dodik radi ,a nesmije da radi u interesu BIH,jer bi bio proglasen potpunim srpskim izdajnikom..ko pile u kucinama :D
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#44092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

jedništva BiH na sastanku s čelnicima KSBiH

Dodik: Podržat ću sport i reprezentaciju Bosne i Hercegovine
Obećao pružiti pomoć kako bi bh. košarka u svim segmentima krenula naprijed i vratila se na mjesto koje i zaslužuje

Autor: Bhbasket.ba
prije 5 sati
A
A
A
21
Predsjednik Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine Mirza Teletović sa delegacijom saveza koju su činili generalni sekretar Amer Čolan, Nihad Selimović, Aid Berbić, Dalibor Miloš i Boris Spasojević bili su gosti Predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorada Dodika na utakmici u Laktašima između Igokee i Cibone u okviru redovnog kola ABA lige.

Razgovaralo se u aktuelnoj situaciji u savezu i bh. košarci, te o planovima za blisku budućnost.

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine obećao je da će pružiti pomoć i staviti se na raspolaganje Košarkaškom savezu, kako bi bh. košarka u svim segmentima krenula naprijed i vratila se na mjesto koje i zaslužuje.

- Podržat ću sport u BiH. Planirat ćemo sredstva u budžetu za Košarkaški savez BiH, reprezentaciju i općenito naš sport - poručio je Milorad Dodik.
Ova vijest..uopste nije protiv manjeg entiteta ni BIH....eto nek bude pocetak neke normalne saradnje i komunikacije. :bih:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

zavrzlama wrote: Ova vijest..uopste nije protiv manjeg entiteta ni BIH....eto nek bude pocetak neke normalne saradnje i komunikacije. :bih:
:lol: :lol:

daj se malo uozbilji kolega. 8-)
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#44094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Image
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#44095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sportman1 »

betametazon wrote:Puno komplikujem, puno je pitanja. Ja nisam politicki tip, vise sam filozofski pa me interesuje od onih koji se time vise bave (barem ovako amaterski kao i ja filozofijom), ipak zivimo svaki dan ovdje i zivimo ovu realnost koja se zove drzava BiH a koja je takva da su uglavnom svi, ne neki svoj nacin, nezadovoljni njom...

gledaj sebe i svoj licni interes a kolektivni interes ionako ne postoji.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#44096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

NIŠTA OD PLANOVA ČOVIĆA I DODIKA: Vijeće ministara Bosne i Hercegovine neće biti formirano još dva mjeseca, a razlog je…

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
Što bi rekao Gundulić: Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje.

Teška defanziva, da ne kažem opstrukcija.
Na što spade kuća državotvornih stranaka i BH bloka.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#44097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nikad_vise »

Hafis wrote:
NIŠTA OD PLANOVA ČOVIĆA I DODIKA: Vijeće ministara Bosne i Hercegovine neće biti formirano još dva mjeseca, a razlog je…

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
Što bi rekao Gundulić: Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje.

Teška defanziva, da ne kažem opstrukcija.
Na što spade kuća državotvornih stranaka i BH bloka.
Nemoj se sikirat @hafize,formirat ce se uskoro,inshallah sto bi rekao Covic :D
Vrijeme prolazi al boze moj,nikud ne zurimo :D ..samo polahko jbga,izgubili smo 20 godina poslije rata sta fali jos 10 godina nek ljudi pregovaraju i utvrduju pozicije.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#44098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

nikad_vise wrote:
Hafis wrote:
NIŠTA OD PLANOVA ČOVIĆA I DODIKA: Vijeće ministara Bosne i Hercegovine neće biti formirano još dva mjeseca, a razlog je…

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
Što bi rekao Gundulić: Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje.

Teška defanziva, da ne kažem opstrukcija.
Na što spade kuća državotvornih stranaka i BH bloka.
Nemoj se sikirat @hafize,formirat ce se uskoro,inshallah sto bi rekao Covic :D
Vrijeme prolazi al boze moj,nikud ne zurimo :D ..samo polahko jbga,izgubili smo 20 godina poslije rata sta fali jos 10 godina nek ljudi pregovaraju i utvrduju pozicije.
Ništa ja nisam rekao. Neka, insallah. Samo velim te euroatlanske integracije, mape puteva, statusi kandidata i ostale šuplje špice...da se to ne razvuče unedogled.
I pribojavam se da se inzko ne zabrine sporom dinamikom uspostave nove vlasti.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#44099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Seyfo »

Dogovorice se oni oko uspostave vlasti, Covic voli pare. Ne treba ni jedan dodatni razlog. Pa nije dzaba i sam rekao insallah. Uz osmijeh. I mig. ;-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#44100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nikad_vise »

Hafis wrote: Ništa ja nisam rekao. Neka, insallah. Samo velim te euroatlanske integracije, mape puteva, statusi kandidata i ostale šuplje špice...da se to ne razvuče unedogled.
I pribojavam se da se inzko ne zabrine sporom dinamikom uspostave nove vlasti.
Sto sporije to bolje.Kad Ameri i Evropa procjene da BiH treba u NATO,preko noci ce BiH postati clanica.Mi realno nismo spremni za to,kao i za statuse kandidata i slicno pa bolje da ne ide nista "nazohor" sto bi se reklo.Vi Hrvati ste vec u EU,tako da bi vi trebali biti jos smireniji,znam da vas je briga za nas Bosnjake,al nekako cemo izmoc,saburli smo mi narod :thumbup: :bih: Izdrzali smo 1000 godina bez EU,izdraz cemo jos 10-20 :D
Locked