FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Crvena Tifoza
Posts: 11748
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#44026 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

5 0 5 wrote:
tufahija12345 wrote:Pametno nema sta, bez obzira da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. Svaka cast upravi.
cuj bez obzira! da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. ti poceo k'o kolega tomahawk. "nije bale toliki promasaj sa strane finansijskog i marketinskog aspekta. tu se sigurno isplatio." :D pa ne kupuje barcelona igrace da bi im oni prodavali majce po turskoj.
Beko + Arda, ma ima da plane tursko tržište. :D
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#44027 Re: FC Barcelona

Post by Vertig0 »

Vala ja sam pravo zadovoljan ovim transferom. Prvo jer je Arda dobar igrac, brz, borben, tehnika na nivou... Druga stvar i cijena je prihvatljiva. U vrijeme kada se za svakog igraca trazi 80+ miliona, ovih 34 mil je odlicna cijena. Bolje Ardu za 34 nego Pogbu za 80.
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#44028 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

Crvena Tifoza wrote:
5 0 5 wrote:
tufahija12345 wrote:Pametno nema sta, bez obzira da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. Svaka cast upravi.
cuj bez obzira! da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. ti poceo k'o kolega tomahawk. "nije bale toliki promasaj sa strane finansijskog i marketinskog aspekta. tu se sigurno isplatio." :D pa ne kupuje barcelona igrace da bi im oni prodavali majce po turskoj.
Ja sam to reko u kontekstu uprave, pa ne znaju oni hoce li Turan bit ko slag na tortu na terenu...oni razmišljaju sveobuhvatno. Tu je Enrike i ostali da procijene. A mislis da da je recimo Arda bosanac ili albanac da bi ga doveli. MA NEMA ŠANSE, BUDIMO REALNI :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#44029 Re: FC Barcelona

Post by suncica24 »

Ja sam to reko u kontekstu uprave, pa ne znaju oni hoce li Turan bit ko slag na tortu na terenu...oni razmišljaju sveobuhvatno. Tu je Enrike i ostali da procijene. A mislis da da je recimo Arda bosanac ili albanac da bi ga doveli. MA NEMA ŠANSE, BUDIMO REALNI :D
Uprava nema veze sa dovodjenjem Arde. Tu ne razmisljaju ni ocemu sem o izborima.
Turan je Enriqeova zelja i zahtjev.
Stoga i klauzula u ugovoru po kojoj Barca zadrzava pravo prodaje do 20 jula (uz 10% penala), u zavisnosti od uprave.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#44030 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

5 0 5 wrote:
tufahija12345 wrote:Pametno nema sta, bez obzira da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. Svaka cast upravi.
cuj bez obzira! da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. ti poceo k'o kolega tomahawk. "nije bale toliki promasaj sa strane finansijskog i marketinskog aspekta. tu se sigurno isplatio." :D pa ne kupuje barcelona igrace da bi im oni prodavali majce po turskoj.
Onda misliš da je realna cijena za igračke kvalitete Arde 41 milion?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#44031 Re: FC Barcelona

Post by sumirprimus »

ma nema igraca da vrijedi vise od 20 30 miliona,osim ovih par zlatnih koka...
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#44032 Re: FC Barcelona

Post by groove »

pocela i barca kao bayern kupovati igrace samo da bi oslabili konkurenciju :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#44033 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

5 0 5 wrote:
tufahija12345 wrote:Pametno nema sta, bez obzira da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. Svaka cast upravi.
cuj bez obzira! da li ce on biti odlican za igru barce ili ne. ti poceo k'o kolega tomahawk. "nije bale toliki promasaj sa strane finansijskog i marketinskog aspekta. tu se sigurno isplatio." :D pa ne kupuje barcelona igrace da bi im oni prodavali majce po turskoj.
khm....khm....sta sam pogrijesio :D
Ni ne slutis da si rekao jednu veliku istinu. Messi, Neymar, gricko....sve su to marketinske masine za pravljenje para. Smetalo ti ili ne, tako je.
Sad kad Turci polude za dresovima Barce :-D
LSD
Posts: 29905
Joined: 24/07/2007 08:26

#44034 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

DETALJI ARDINOG TRANSFERA:

FC Barcelona će Ardu platiti 34 milijuna €, a madridskom Atleticu može pripasti još 7 mil. € kroz varijable. Turski reprezentativac će potpisati petogodišnji ugovor s katalonskim gigantom. Zanimljivo je da je u ugovor postavljena opcija da novi odbor FC Barcelone može do 20. srpnja/jula (neposredno nakon izbora) prodati Ardu u Atletico za 30,6 mil. €


-------------------------------------------------------------------------

:roll: ne znam gdje je zamišljen Arda da igra :? vjerovatno umjesto Inieste, s tim da ni Andres nece tek tako prepustiti svoje mjesto....ne vidim gdje drugo ga Lucho može instalirati.
Turan je odlican igrac svakako, ali meni se ovaj transfer više cine kao slabljenje konkurencije (konkretno Atletica jer im je bio jedan od kljucnih igraca) neko kao neko veliko pojacanje Barce.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#44035 Re: FC Barcelona

Post by suncica24 »

LSD wrote:DETALJI ARDINOG TRANSFERA:

FC Barcelona će Ardu platiti 34 milijuna €, a madridskom Atleticu može pripasti još 7 mil. € kroz varijable. Turski reprezentativac će potpisati petogodišnji ugovor s katalonskim gigantom. Zanimljivo je da je u ugovor postavljena opcija da novi odbor FC Barcelone može do 20. srpnja/jula (neposredno nakon izbora) prodati Ardu u Atletico za 30,6 mil. €


-------------------------------------------------------------------------

:roll: ne znam gdje je zamišljen Arda da igra :? vjerovatno umjesto Inieste, s tim da ni Andres nece tek tako prepustiti svoje mjesto....ne vidim gdje drugo ga Lucho može instalirati.
Turan je odlican igrac svakako, ali meni se ovaj transfer više cine kao slabljenje konkurencije (konkretno Atletica jer im je bio jedan od kljucnih igraca) neko kao neko veliko pojacanje Barce.

Kakvo slabljenje konkurencije, kad je svakako naumio ici iz Atletija?
(a mislim, pa misa mu, koliko me sjecanje sluzi, ne tako davno ste kukali da treba jacati sredinu. A i ne moze ni Iniesta trajati dovijeka... )
User avatar
tzipiripi
Posts: 2470
Joined: 25/03/2011 09:01

#44036 Re: FC Barcelona

Post by tzipiripi »

Arda veličanstveni :lol:

Image
User avatar
p206
Posts: 8420
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#44037 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

Prva kopačka Anadolije
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44038 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Tomahawk11 wrote: khm....khm....sta sam pogrijesio :D
Ni ne slutis da si rekao jednu veliku istinu. Messi, Neymar, gricko....sve su to marketinske masine za pravljenje para. Smetalo ti ili ne, tako je.
Sad kad Turci polude za dresovima Barce :-D
ovako. neymar ili suarez su se isplatili. to govore 3 trofeja ove sezone. bez obzira koliko su placeni. to sto ce se prodati koji dres vise sa neymarovim imenom na ledjima, na racun dresa koji bi imao recimo iniestino ime, je beznacajno. fudbalski klubovi nisu masine koje prave velike pare. osrednja fabrika napravi vise para nego bilo koji (veliki) fudbalski klub.

kao sto je suncica vec spomenula, arda je trenutno doveden zbog izbora. ako je on luchov izbor, postujem. ali u isto vrijeme je doveden kako bi se umanjio "pregovaracki uspjeh" konkurenata glede pogbe. jer, sad kad je turan doveden za pola para, koji je svakako iza inieste, pogba izgleda kao veoma skupa luksuzna (i veoma vazno, nepotrebna) roba. kada se bude znao novi predsjednik, znat ce se i sudbina arde kao i pogbine kupovine.

znaci, za fudbalski klub je najbitnije osvajati prestizne trofeje i svaki fudbaler koji se kupi, mora prvo opravdati svoj doprinos tom cilju. a to sto ce nike prodati majicu u turskoj je sitnica u odnosu na ukupnu vaznost igraca. a i na klupski financijski profit.

tu je negdje i odgovor kolegi @ultimi. €41m, puno ili malo? nije uopste bitno. bitno je kakav je fudbaler i koliko ce biti koristan timu. barcelona je prodala thiaga za baksis. sad trose preko 100 miliona da dovedu igrace na istim pozicijama. pa kad vec dovode te igrace, onda je opet bolje turan, pa ce bar rafinha ili samper imati vise prostora. ako dovedu pogbu, ova dvojica ce do iduceg ljeta sigurno traziti novu nafaku.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#44039 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

A šta je sa transfer banom?
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44040 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

ultima_palabra wrote:A šta je sa transfer banom?
nista novo. istice u januaru. kada istekne, kupljeni igraci ce biti registrovani.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#44041 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

5 0 5 wrote:
Tomahawk11 wrote: khm....khm....sta sam pogrijesio :D
Ni ne slutis da si rekao jednu veliku istinu. Messi, Neymar, gricko....sve su to marketinske masine za pravljenje para. Smetalo ti ili ne, tako je.
Sad kad Turci polude za dresovima Barce :-D
ovako. neymar ili suarez su se isplatili. to govore 3 trofeja ove sezone. bez obzira koliko su placeni. to sto ce se prodati koji dres vise sa neymarovim imenom na ledjima, na racun dresa koji bi imao recimo iniestino ime, je beznacajno. fudbalski klubovi nisu masine koje prave velike pare. osrednja fabrika napravi vise para nego bilo koji (veliki) fudbalski klub.

kao sto je suncica vec spomenula, arda je trenutno doveden zbog izbora. ako je on luchov izbor, postujem. ali u isto vrijeme je doveden kako bi se umanjio "pregovaracki uspjeh" konkurenata glede pogbe. jer, sad kad je turan doveden za pola para, koji je svakako iza inieste, pogba izgleda kao veoma skupa luksuzna (i veoma vazno, nepotrebna) roba. kada se bude znao novi predsjednik, znat ce se i sudbina arde kao i pogbine kupovine.

znaci, za fudbalski klub je najbitnije osvajati prestizne trofeje i svaki fudbaler koji se kupi, mora prvo opravdati svoj doprinos tom cilju. a to sto ce nike prodati majicu u turskoj je sitnica u odnosu na ukupnu vaznost igraca. a i na klupski financijski profit.

tu je negdje i odgovor kolegi @ultimi. €41m, puno ili malo? nije uopste bitno. bitno je kakav je fudbaler i koliko ce biti koristan timu. barcelona je prodala thiaga za baksis. sad trose preko 100 miliona da dovedu igrace na istim pozicijama. pa kad vec dovode te igrace, onda je opet bolje turan, pa ce bar rafinha ili samper imati vise prostora. ako dovedu pogbu, ova dvojica ce do iduceg ljeta sigurno traziti novu nafaku.
Ne bih se slozio da fudbalski klubovi nisu masine za veliku lovu. Itekako jesu. Odavno je to prestalo biti samo loptanje. Pogledaj samo FIFA-u kolike pare vrte, pogledaj velike evropske klubove, pazi, ti si u pravu kad je u pitanju kupovina igraca, sve do 100 miliona je sica za iste, iako to gledano sa strane izgleda previse, ali se namiri. Trofeji koje uzmu igraci su samo jedna strana medalje.
Za fudbalski klub je bitno da osvaja trofeje, ali ne samo iz sportskog razloga. Sta mislis koliko je izgubio United tokom ove suse sa LP? Fudbal je, nazalost, odavno postao biznis.
Ja te razumijem, ti zelis da vjerujes da je Barca jos uvijek ekipa koja samo zeli da igra lopte. Vjeruj, to je odavno proslost.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#44042 Re: FC Barcelona

Post by Dr. Kuca »

Hoce li ga slati gdje na posudbu'
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#44043 Re: FC Barcelona

Post by suncica24 »

Ok, cekajte, da vidim da li razumijem "problem": Barca je kupila igraca koji joj treba na poziciji koja je slaba za manje od pola iznosa za koji je mogla kupiti drugog igraca.
Hm... ne kontam. Mozda da mi neko nacrta wtf is problem?!

A sto se tice obrtanja novca i marketinga. Naravno da je svaki igrac i potencijalna marketinska roba. Ali dzaba roba ako tim ne osvoji nista (nu, kopajte po statistici).
Tako da Arda u Barceloni naravno da je vrijedan marketinski kolac. Ali tek u okvirima Barce kao vrijednosne marke on dobija na cijeni, a ne Barca sto je kupila njega kao turcina. A kao s njim i potencijalni broj kupaca.

PS: I eto, ako ko zna sta se suska o Ikeru u Portu...
Jest da nije "nas" ali kad vec tamo nikog nije briga :D
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#44044 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

I za Rakitića se pisalo kako se sumnja da li je on kalibar za Barcu, nakon što ih je napustio svemogući asistent (#zmijuginMali :-D ), pa je frajer odigrao predobru sezonu koju je krunisao golom u finalu lige prvaka... sve to za samo 18 mil € :D

Belaj je što će ovi, pored što su doveli Ardu, raditi i na transferu Pogbe. 150 milki € će planuti ovog ljeta sigurno
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#44045 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

suncica24 wrote:
Ja sam to reko u kontekstu uprave, pa ne znaju oni hoce li Turan bit ko slag na tortu na terenu...oni razmišljaju sveobuhvatno. Tu je Enrike i ostali da procijene. A mislis da da je recimo Arda bosanac ili albanac da bi ga doveli. MA NEMA ŠANSE, BUDIMO REALNI :D
Uprava nema veze sa dovodjenjem Arde. Tu ne razmisljaju ni ocemu sem o izborima.
Turan je Enriqeova zelja i zahtjev.
Stoga i klauzula u ugovoru po kojoj Barca zadrzava pravo prodaje do 20 jula (uz 10% penala), u zavisnosti od uprave.
Suncice, ne kontam te, al nebitno, u pitanju je nesporazum. POd upravom nisam mislio na određene ljude nego na strukture kluba koje se pitaju za sve i svasta, al nebitno

Sto se cijene turana tiće, nimalo me ne cudi, cak ni transfer Bejla, to sa sada jednostavno tako, po meni transfer Ronalda ili donekle zidanea je rapidno povečao cijene svih fudbalera, pa cak i onih koji iz tima ko sto je dinamo se prodaju na zapad. Uostalom to nije nista novo, u antičkom Rimu je bilo kočijaša trkača koji su bili bogatiji na osnovu svog sportskog uspjeha od danasnjih superbogatih fudbalera :D
Ova klauzula o mogućnosti prodaje igrača je vruć krompir u ruke jer bi značio sramoćenje kluba ko se na to usudi. Dakle, nema ništa od toga :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44046 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

Ja mislim da bi trebali polako da razmisljamo o tome da zovemo policiju u vezi Skende.
Crvena Tifoza
Posts: 11748
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#44047 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Dr. Kuca wrote:Hoce li ga slati gdje na posudbu'

Nešto sam čitao prije par dana da bi možda igrao za Barça B tim do januara. Sad koliko je istine vidjet ćemo.
Crvena Tifoza
Posts: 11748
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#44048 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Tito_i_Partija wrote:Ja mislim da bi trebali polako da razmisljamo o tome da zovemo policiju u vezi Skende.

Možda čovjek kreči. :D
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#44049 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Crvena Tifoza wrote: Nešto sam čitao prije par dana da bi možda igrao za Barça B tim do januara. Sad koliko je istine vidjet ćemo.
Ne može igrati za B tim sigurno. (Iz istog razloga zbog kojeg ne može igrati ni za A).
Crvena Tifoza
Posts: 11748
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#44050 Re: FC Barcelona

Post by Crvena Tifoza »

Onda će kao i Suarez odmarati i trenirati.
Post Reply