Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4401 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Nekad se čovjek zapita tko je tko i što je što .
Napredne skupine su valjda uljudne i tolerantne .
Napredne skupine bi pomogle i dale više nego što netko i zaslužuje . A pogledaj ti naše " napredne skupine :lol: ".
- Svi koji ne misle isto ko " napredni " su fašisti
- Druge i drugačije obično nazvati pogrdnim imenom ili im ime uopće ne priznati , također sve do čega je stalo drugim i drugačijim obavezno proglasiti neprihvatljivim
- Pokušati na svaki način ukrasti demokraciju onima kojih je manje i to čak javno zastupati
- Osporavati zakone i Ustav svoje zemlje svaki put kad nije po volji većine
- Na svoje fašiste uvijek komentirati da se ne slažu s tim ali naravno da im ne pada na pamet poduzeti bilo što
- Meni i Hafizu braniteljima BiH po zakonu o braniteljima osporavati to pravo i sotonizirati nas te proglašavati nas agresorima na svoju zemlju i svoj dom te svoj zavičaj :zzzz:
- naprednjaci također lopove vide samo među drugima a svoje naravno braniti pod svaku cijenu
- naprednjacima je makroekonomija nešto s čim se rađaju sa naglaskom na Alfonsa i to je stvar na koju imaju ekskluzivu...
- Nepredni su lijepi i fini s tim da bi većina njih najradije da drugi i drugačiji nestanu s lica zemlje
Napredni su napredni samo što mi ovi ostali ne shvatamo njihovu naprednost i naklonost 8)
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4402 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Obi Wan Bosnian wrote:
Ne znam ti mi reci. Očekujem da vi budete na čelu tih promjena. Ipak se radi o evropskoj uljudbi katarza ovo ono.
Reko bi ti ali nemam iskustva sa rušenjem kantonalnih vlada i plenumima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4403 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:Image
Ovaj prvi s ljeva, s partizanskim pozdravom, sigurno je Komšo kad je bio mali.
Uvijek je bio, što ono kažu ''mimo svijeta''.
Taj s lijeva ce nosati tacnu po Dalmaciji, a ovi s desna ce biti ministri HDZ-a.

I tu pada sva prica o "pluralizmu" kod BiH Hrvata... Eto kao bilo bi politickog pluralizma, kada bi bili sigurni da se nece izabrati Komsic?

Bilo bi kurac moj. Vecina ce opet radije u ministre nego u konobare. Zato ce HDZ vazda drzati Hercegovinu, kako SDA drzi Sarajevo... I Banovice :)

Nema to previse veze s politikom, vec matematikom.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4404 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:Image
Ovaj prvi s ljeva, s partizanskim pozdravom, sigurno je Komšo kad je bio mali.
Uvijek je bio, što ono kažu ''mimo svijeta''.
Taj s lijeva ce nosati tacnu po Dalmaciji, a ovi s desna ce biti ministri HDZ-a.

I tu pada sva prica o "pluralizmu" kod BiH Hrvata... Eto kao bilo bi politickog pluralizma, kada bi bili sigurni da se nece izabrati Komsic?

Bilo bi kurac moj. Vecina ce opet radije u ministre nego u konobare. Zato ce HDZ vazda drzati Hercegovinu, kako SDA drzi Sarajevo... I Banovice :)

Nema to previse veze s politikom, vec matematikom.
I SDP Tuzlu
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4405 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Kolinda wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:Image
Ovaj prvi s ljeva, s partizanskim pozdravom, sigurno je Komšo kad je bio mali.
Uvijek je bio, što ono kažu ''mimo svijeta''.
Taj s lijeva ce nosati tacnu po Dalmaciji, a ovi s desna ce biti ministri HDZ-a.

I tu pada sva prica o "pluralizmu" kod BiH Hrvata... Eto kao bilo bi politickog pluralizma, kada bi bili sigurni da se nece izabrati Komsic?

Bilo bi kurac moj. Vecina ce opet radije u ministre nego u konobare. Zato ce HDZ vazda drzati Hercegovinu, kako SDA drzi Sarajevo... I Banovice :)

Nema to previse veze s politikom, vec matematikom.
I SDP Tuzlu
Tochno kolega.

I SNSD Laktase.

Pluralizam? Meni vise mirise na jednopartijski sistem.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4406 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Lincoln-Burrows wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Ne znam ti mi reci. Očekujem da vi budete na čelu tih promjena. Ipak se radi o evropskoj uljudbi katarza ovo ono.
Reko bi ti ali nemam iskustva sa rušenjem kantonalnih vlada i plenumima.
A imaš li sa samoupravama? To je recimo bio jedan klasičan primjer pokušaja rušenja aktuelnog ustavnog poredka. Nije uspjelo jer nije imalo nikakve osnove ali da ste imali presudu za UZP na svojoj strani ko zna.
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#4407 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Dasi »

Alfons Kauders wrote:Image
Jel' ovo Amir Zukic ispod Tite? :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4408 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Dasi wrote:
Alfons Kauders wrote:Image
Jel' ovo Amir Zukic ispod Tite? :D
ko god da je vjesao ove slike nema blage.... pa vidi koga je sve stavio u isti red pobogu
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4409 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Dasi wrote:
Alfons Kauders wrote:Image
Jel' ovo Amir Zukic ispod Tite? :D
ono je Palma....ova slika je iz srbije ili iz genocidne
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#4410 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Dasi »

spreca wrote:ono je Palma....ova slika je iz srbije ili iz genocidne
Ma zezam se ba. A vidi Linkolna i Cice, rame uz rame :)
Izbor likova im je :-) pola ih se u grobu okrece s kim zavrsise na zidu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4411 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Dasi wrote:
spreca wrote:ono je Palma....ova slika je iz srbije ili iz genocidne
Ma zezam se ba. A vidi Linkolna i Cice, rame uz rame :)
Izbor likova im je :-) pola ih se u grobu okrece s kim zavrsise na zidu.
mandela pored dodika
na jednoj strani che na drugoj cica
itd,itd...
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#4412 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by FreakyStyley »

Fra Petar Jeleč o "trećeentitetskim ublehašima": Herceg-Bosna je bila i ostala velikosrpski projekt
https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#4413 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Dasi »

mO k3 wrote:
Dasi wrote:
spreca wrote:ono je Palma....ova slika je iz srbije ili iz genocidne
Ma zezam se ba. A vidi Linkolna i Cice, rame uz rame :)
Izbor likova im je :-) pola ih se u grobu okrece s kim zavrsise na zidu.
mandela pored dodika
na jednoj strani che na drugoj cica
itd,itd...
Ma svega su nadrobili, paprikas pravi. Vrh su mi i Che i Gandhi jedan do drugog :)[/quote]
Ali okaciti na isti zid Gandia i Staljina je za neke nagrade :)
Last edited by Dasi on 28/02/2017 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4414 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

mO k3 wrote:
Dasi wrote:
spreca wrote:ono je Palma....ova slika je iz srbije ili iz genocidne
Ma zezam se ba. A vidi Linkolna i Cice, rame uz rame :)
Izbor likova im je :-) pola ih se u grobu okrece s kim zavrsise na zidu.
mandela pored dodika
na jednoj strani che na drugoj cica
itd,itd...
pa sve su to ba srbi...samo sto vi to neznate :lol: :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4415 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

jel to ovi sa http://www.guja.info imaju pauzu ili konsultacije sa bazom :lol:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4416 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Kolinda wrote: Brčko usporediti s Mostarom može samo netko tko ili ne želi gledati stvari realno ili pojma nema ,valjda je Brčko distrikt a Mostar samo jedan od gradova u fBiH, velika razlika između OŠ i gimnazije :-) ,a za ulice u Mostaru stvarno pojma nemam i zašto bi i imao već sam rekao kod mene nema niti jedna sporna , a ako si protiv naziva te OŠ što je ne primijete u nekog antifašistu s čim se dičite .
Predsjednice, de si ti prvo sama sa sobom dogovori koji su ti dometi. Sto se ulica tice, ne gledas dalje od vlastite avlije a sto se drustvenog uredjenja tices pucas po vertikali od srca Hercegovine do centra Posavine - za sve si expert. Ne moze to tako. Ili jedno ili drugo.
Naravno da ima i previse slicnosti izmedju Mostara i Brckog. Meni se nekad ucini da si prespavala period 92-95 a bogami i dobar dio poslijeratnog. Jer da nisi valjda bi znala da su oba grada rat docekali podijeljeni i sa dvije tj. tri funkcionirajuce opcine koje su se vremenom ujedinile. Oba grada su imale supervizora / gradonacelnika stranca koju su pomogli u procesima ujedinjenja. I u oba grada ne zivi nacelo jedan covjek jedan glas.
Naravno, tamo gdje se nema argumenata ima se emoticona.
I na forumu ti je vidim dosta promaklo jer da nije vidjela bi da i na samom ovom forumu postoji posebna tema vezano uz preimenovanje pomenute skole. Ne znam sta si citala ali ja nisam naisao na previse forumasa koji su se dicili Busuladzicem. U medjuvremenu mozes skoknuti na HZHB-ovske portale pa provjeriti cime se vi dicite iz blize povijesti (Boban, Praljak, Prlic i ostala fasisticka i na visegodisnju robiju osudjena bratija) ili nesto malo dalje povijesti (Pavelic, Boban, Francetic itd.). Kaze ona stara da se prvo treba pomesti ispred svoje avlije. Univerzalna je, vjeruj mi.
Izgleda da tvoja konfuzija nije ogranicena na vlastitu seksualsnost nego je generalne prirode.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4417 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Mirza007 wrote:
Kolinda wrote: Brčko usporediti s Mostarom može samo netko tko ili ne želi gledati stvari realno ili pojma nema ,valjda je Brčko distrikt a Mostar samo jedan od gradova u fBiH, velika razlika između OŠ i gimnazije :-) ,a za ulice u Mostaru stvarno pojma nemam i zašto bi i imao već sam rekao kod mene nema niti jedna sporna , a ako si protiv naziva te OŠ što je ne primijete u nekog antifašistu s čim se dičite .
Predsjednice, de si ti prvo sama sa sobom dogovori koji su ti dometi. Sto se ulica tice, ne gledas dalje od vlastite avlije a sto se drustvenog uredjenja tices pucas po vertikali od srca Hercegovine do centra Posavine - za sve si expert. Ne moze to tako. Ili jedno ili drugo.
Naravno da ima i previse slicnosti izmedju Mostara i Brckog. Meni se nekad ucini da si prespavala period 92-95 a bogami i dobar dio poslijeratnog. Jer da nisi valjda bi znala da su oba grada rat docekali podijeljeni i sa dvije tj. tri funkcionirajuce opcine koje su se vremenom ujedinile. Oba grada su imale supervizora / gradonacelnika stranca koju su pomogli u procesima ujedinjenja. I u oba grada ne zivi nacelo jedan covjek jedan glas.
Naravno, tamo gdje se nema argumenata ima se emoticona.
I na forumu ti je vidim dosta promaklo jer da nije vidjela bi da i na samom ovom forumu postoji posebna tema vezano uz preimenovanje pomenute skole. Ne znam sta si citala ali ja nisam naisao na previse forumasa koji su se dicili Busuladzicem. U medjuvremenu mozes skoknuti na HZHB-ovske portale pa provjeriti cime se vi dicite iz blize povijesti (Boban, Praljak, Prlic i ostala fasisticka i na visegodisnju robiju osudjena bratija) ili nesto malo dalje povijesti (Pavelic, Boban, Francetic itd.). Kaze ona stara da se prvo treba pomesti ispred svoje avlije. Univerzalna je, vjeruj mi.
Izgleda da tvoja konfuzija nije ogranicena na vlastitu seksualsnost nego je generalne prirode.
Vidi vidi čak se savjetnici uzimaju da bi se post ubacio na forum , iz aviona je vidljivo da ti je netko pisao tekst obzirom na tvoje dosad objavljeno ...
1. Između Mostara i Brčkog nema sličnosti već sam pojasnio zašto...
2. Drugo ,zašto bi za Mostar vrijedila druga pravila nego za bilo koji grad u fBiH ..
3. Ma možete vi otvoriti 100 tema izvjesna škola i danas nosi ime promotora ustaštva...
4.Moja avlija je Bogu hvala čista tako da nemam što čistiti.
5. Naravno da se primjeti moja ograničenost obzirom na Tesle i Einsteine sa suprotne strane :zzzz:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4418 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Kolinda wrote:
Mirza007 wrote:
Kolinda wrote: Brčko usporediti s Mostarom može samo netko tko ili ne želi gledati stvari realno ili pojma nema ,valjda je Brčko distrikt a Mostar samo jedan od gradova u fBiH, velika razlika između OŠ i gimnazije :-) ,a za ulice u Mostaru stvarno pojma nemam i zašto bi i imao već sam rekao kod mene nema niti jedna sporna , a ako si protiv naziva te OŠ što je ne primijete u nekog antifašistu s čim se dičite .
Predsjednice, de si ti prvo sama sa sobom dogovori koji su ti dometi. Sto se ulica tice, ne gledas dalje od vlastite avlije a sto se drustvenog uredjenja tices pucas po vertikali od srca Hercegovine do centra Posavine - za sve si expert. Ne moze to tako. Ili jedno ili drugo.
Naravno da ima i previse slicnosti izmedju Mostara i Brckog. Meni se nekad ucini da si prespavala period 92-95 a bogami i dobar dio poslijeratnog. Jer da nisi valjda bi znala da su oba grada rat docekali podijeljeni i sa dvije tj. tri funkcionirajuce opcine koje su se vremenom ujedinile. Oba grada su imale supervizora / gradonacelnika stranca koju su pomogli u procesima ujedinjenja. I u oba grada ne zivi nacelo jedan covjek jedan glas.
Naravno, tamo gdje se nema argumenata ima se emoticona.
I na forumu ti je vidim dosta promaklo jer da nije vidjela bi da i na samom ovom forumu postoji posebna tema vezano uz preimenovanje pomenute skole. Ne znam sta si citala ali ja nisam naisao na previse forumasa koji su se dicili Busuladzicem. U medjuvremenu mozes skoknuti na HZHB-ovske portale pa provjeriti cime se vi dicite iz blize povijesti (Boban, Praljak, Prlic i ostala fasisticka i na visegodisnju robiju osudjena bratija) ili nesto malo dalje povijesti (Pavelic, Boban, Francetic itd.). Kaze ona stara da se prvo treba pomesti ispred svoje avlije. Univerzalna je, vjeruj mi.
Izgleda da tvoja konfuzija nije ogranicena na vlastitu seksualsnost nego je generalne prirode.
Vidi vidi čak se savjetnici uzimaju da bi se post ubacio na forum , iz aviona je vidljivo da ti je netko pisao tekst obzirom na tvoje dosad objavljeno ...
1. Između Mostara i Brčkog nema sličnosti već sam pojasnio zašto...
2. Drugo ,zašto bi za Mostar vrijedila druga pravila nego za bilo koji grad u fBiH ..
3. Ma možete vi otvoriti 100 tema izvjesna škola i danas nosi ime promotora ustaštva...
4.Moja avlija je Bogu hvala čista tako da nemam što čistiti.
5. Naravno da se primjeti moja ograničenost obzirom na Tesle i Einsteine sa suprotne strane :zzzz:
Opet si predsjednice promasila "ceo fudbal".
Sto se gradova tice, teritorija se sada ogranicava na FBiH.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#4419 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by wonkaw »

Fra Petar Jeleč o "trećeentitetskim ublehašima": Herceg-Bosna je bila i ostala velikosrpski projekt

Franjevac, teolog i profesor Petar Jeleč prokomentarisao je sve aktuelniju priču o preuređenju BiH, a naročito pojmove federalizacije, trećeg entiteta i položaja Hrvata.

Jeleč tako ističe da se pred svake izbore naročito aktuelizira priča o potrebi stvaranja trećeg entiteta, a sve pod izgovorom opstanka Hrvata u BiH.

"Već dugo vremena se svaki put pred same izbore iz krugova tzv. hrvatske stožerne stranke i plaćenih hercegbosanskih medija počnu lansirati priče o potrebi stvaranja trećeg entiteta čije formiranje se smatra navodnim ključem opstanka bh. Hrvata na ovim prostorima. I svaki put kada prođu izbori, spomenuta halabuka u potpunosti stane, treći entitet se naravno ne formira, niti ga se više uopće spominje do sljedećih izbora", ističe Jeleč.

U treći entitet ne vjeruju ni oni koji o njemu najviše pričaju


Dodaje da u samu mogućnost njegovog formiranja ne vjeruju ni oni koji o njemu najviše pričaju, i niko drugi osim sluđenih birača koji misle kako bi formiranje etnički čistih teritorija donijelo nešto dobro ovdašnjim Hrvatima.

"Koliko im je dobra donijelo, može se jasno vidjeti u svim onim krajevima i mjestima u kojima ekskluzivno vladaju hrvatski političari, počevši od sjevera (ostaci ostataka Posavine) do juga Bosne i Hercegovine, gdje se u ovih dvadesetak godina iselila većina radno sposobnog stanovništva jer su njihove političke elite opljačkale sve što se popljačkati dalo, a nisu im ponudili nikakvu mogućnost zaposlenja niti život dostojan čovjeka, okrivljujući uvijek iznova za to navodnu majorizaciju iz Sarajeva i još navodniju ugroženost hrvatskog naroda u Federaciji. Hrvate koji žive u Dodikistanu od početka se ne smije ni spomenuti", naglašava Jeleč.

Profesor Jeleč smatra da je treći entitet zapravo jedna imaginarna kategorija, čista iluzija i od njegova stvaranja nema ništa niti će on ikada biti formiran, ma koliko to "bogohulno" zvučalo nekim njegovim zagovarateljima.

"Radi se zapravo o predizbornom triku HDZ-a koji ima za cilj privlačenje naivnih birača i skretanje pažnje s važnijih životnih tema koji muče obične ljude. Niko nikada nije definirao što je tačno taj entitet, koje su mu granice i koji teritorij bi on obuhvaćao, kakvo će mu biti uređenje, s kojim snagama ga se misli stvoriti", poručuje Jeleč.

Na to je nedavno upozorila i Diana Zelenika na zasjedanju Hrvatskog narodnog sabora.

"Svi oni koji vjeruju Draganu Čoviću, Boži Ljubiću i ostalim 'sabordžijama' iz Mostara kako će formirati treći entitet u velikoj su zabludi, jer za to ne postoje ni minimalni preduvjeti, ni na unutarnjem, niti na vanjskom planu. Apsurdno je i nemoguće da Čović iza leđa Bošnjaka, kao što su nekada radili Boban i Karadžić, s Dodikom stvori treći entitet samo od teritorija Federacije (tačnije njega zanima samo zapadna Hercegovina), dok istovremeno pristaje na otpisivanje Bosanske Posavine i drugih krajeva u kojima su Hrvati činili većinu stanovništva. Bilo je tužno a i tragikomično čitati neki dan kako se potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković, član HDZ-a BiH, morao posipati pepelom i objašnjavati svojim šefovima Čoviću i Dodiku da su mediji krivo prenijeli njegove misli i kako on nikada nije ni pomislio, a kamoli rekao da bi u treći entitet trebao ući i dio Bosanske Posavine koji su etnički očistili i okupirali Srbi", kazao je Jeleč.

Hrvati Posavine i treći entitet


Jerković je tada naglasio da u treći entitet ili federalnu jedinicu, koju su nedavno dogovorili hrvatski predstavnici, treba ući samo dio Posavine koji je sada dio Federacije BiH, a da nikada nije spominjana Republika Srpska, s čime se i on u potpunosti slaže skupa s predsjednicima Čovićem i Dodikom.

"Iz tih nekoliko rečenica se jasno vidi sva bijeda i nemoralnost ljudi iz HDZ-a BiH, a što je još tragičnije i ljudi rodom iz same Posavine, poput Josipa Jerkovića i mnogih drugih Dodikovih Hrvata u institucijama Republike Srpske", ističe Jeleč.

Temu trećeg entiteta nedavno je komentarisao i mons. Ivo Tomašević, sekretar Biskupske konferencije BiH, koji je jasno i nedvosmisleno naglasio kako je formiranje trećeg entiteta neprihvatljivo i da bi samo ozakonilo već postojeću nepravdu koja je počinjena Dejtonskim sporazumom te kako službenu hrvatsku politiku uopće ne zanimaju Hrvati koji žive u manjini s drugim narodima.

"Dugogodišnja gotovo potpuna odsutnost zauzimanja većine najviših hrvatskih predstavnika vlasti u BiH za Hrvate u entitetu RS, kao i za Hrvate u FBiH tamo gdje su manje brojni, već godinama jasno pokazuje da tzv. treći entitet uspostavljen od manjeg dijela FBiH nije rješenje koje bi omogućilo jednakopravnost Hrvata u BiH unutar hrvatskog korpusa u BiH, a to isto vrijedi, iako ne u istoj mjeri, i za druga dva naroda u BiH", kazao je Tomašević.

Jeleč kaže da je zbog ovakvog stava Tomašević bio žestoko napadnut od Čovićevog i Dodikovog režimskog piskarala Nine Raspudića koji je i njega i biskupe BKBiH zbog njihova prijedloga o uređenju BiH optužio da tim prijedlogom i zalaganjem za Hrvate u tzv. RS-u navodno nanose veliku štetu interesima Hrvata u Bosni i Hercegovini.

"Usput je opet napao i papu Franju što je posjetio Sarajevo, a nije od Nine Raspudića zatražio dozvolu da to učini. Tomašević je Raspudiću odgovorio otvorenim pismom 'Gospodine Raspudiću nemojte nas žive sahranjivati'. Iako je mons. Tomašević iznio vrlo trijezne i argumentirane stavove, mišljenja sam da Nini Raspudiću ne treba ništa pokušavati objašnjavati, jer je to čisto gubljenje vremena na likove koji već godinama rade protiv interesa svoga naroda. Raspudića su neki dan oštro kritizirali i mons. Franjo Topić i urednik Katoličkog tjednika Josip Vajdner. Iako s debelim zakašnjenjem, dobro je ipak da su crkveni ljudi nakon toliko vremena počeli uviđati o kakvom profilu ljudi se ovdje radi i koga su to mnogi crkveni ljudi iz BiH i Hrvatske znali dovoditi da im u crkvenim prostorima i medijima tumači kako trebaju raditi svoj posao, gdje se s patološkom mržnjom (o kojoj bi nešto mogli reći i psihijatri) posebno obrušavao na bosanske franjevce koji su ga odavno pročitali kao plaćeničko pero, pa mu je mržnja prema njima odavno pomutila pamet. U 'daidže' su se tako, prma najnovijem popisu ovog hercegovačkog 'Aristotela', učlanili i papa Franjo, mons. Ivo Tomašević, Franjo Topić te biskupi iz Bosne i Hercegovine, jer svi oni navodno rade protiv interesa bh. Hrvata, samo to valjda još nisu shvatili dok im 'filozof' ne objasni.

Treći entitet kao velikosrpski projekt


Franjo Topić je inače u jednom nedavnom intervjuu otvoreno kritizirao HDZ, ocjenjujući kako ta stranka nema sluha za istinske probleme većine Hrvata u BiH. Ilustrirao je to podatkom iz posljednjeg popisa stanovništva u BiH koji je pokazao kako na području Hercegovine živi blizu 220 hiljada Hrvata, dok ih je na prostoru koji se geografski opisuje kao Bosna 320 hiljada, a toj većini je, primjerice, iz prošlogodišnje finansijske podrške Vijeća ministara BiH, vrijedne 750 hiljada konvertibilnih maraka i namijenjene različitim projektima kulture, dato tek 15 posto sredstava, dok je ostatak 'usmjeren' ka Hercegovini.

"O hrvatskoj politici u Bosni i Hercegovini inače bi se moglo nadugo i naširoko govoriti i to bi zahtijevalo jednu dublju studiju. Ozbiljno analizirajući stanje posljednjih dvadeset i pet godina, otkad Hrvate u BiH predstavlja HDZ, mogu se lako utvrditi rezultati njene katastrofalne politike. HDZ je bosanskim Hrvatima ostavio samo pustoš i prazninu na svim nivoima života. I članovi iz drugih hrvatskih stranaka snose dio odgovornosti za ovo stanje, ali je njihova odgovornost kudikamo manja od HDZ-ove, jer oni jednostavno nisu bili na vlasti toliko dugo koliko je bila ova stranka, niti su imali novac, medije i utjecaj što ih je imala 'stožerna stranka svih Hrvata'. HDZBiH je kao Tuđmanova i Šuškova ispostava hrvatskoga HDZ-a svojom politikom, medijskim i obavještajnim radom omrznula Hrvatima njihovu domovinu BiH; one koje nije uspjela fizički preseliti u 'maticu' Hrvatsku nagnala je na mentalno iseljenje iz nje. Sumiramo li hrvatsku politiku posljednjih dvadeset i pet godina, možemo reći da je ona politika pljačke i nepotizma, mržnje prema Bosni i svemu bosanskome, politika otimanja narodnoga blaga i manipulacije ljudskom patnjom i nesrećom te politika sekundiranja velikosrpskom projektu u Bosni i Hercegovini. A tzv. Herceg-Bosna, treći entitet, federalizacija Federacije (!) sve je to u biti bio i ostao velikosrpski projekt odavno skuhan u memorandumskoj kuhinji u Beogradu na koji, iskreno se nadam - mada ne previše - ovoga puta neće nasjesti barem najodgovorniji ljudi u Crkvi od kojih se očekuje da jasno i nedvosmisleno upozore svoj narod i čitavu javnost na svu štetnost takve izdajničke politike", zaključuje Jeleč.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4420 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Evo HDZ u Vitezu ukinuo bosanski jezik sa zvanične web stranice.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4421 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

BAK-eV wrote:Evo HDZ u Vitezu ukinuo bosanski jezik sa zvanične web stranice.
Eto na, sad se neće razumijeti što piše.
Imperatore
Posts: 35
Joined: 24/02/2017 23:40

#4422 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Imperatore »

Fra Petar Jeleč se briga za Hrvate Posavine ali valjda su mu nebitni ovi srednje Bosne? Zna li Petar za Bugojno i što je bilo u Bugojnu? On bi volio da zemlju Hrvata nasele Arapi? On ne vidi kako SDA želi vlast u Stocu da naseli Arape?
Hrvati nisu željeli ništa, Bošnjaci su sami birali Komšića da sjebu Hrvate namjerno a jedino hrvatsko što je taj imao u sebi je hrvatski geler!

Gospodin Jeleč valjda misli da mi trebamo dopustiti stvaranje dzamarhije ovdje? Ne volim ni ja situaciju u Republici Srpskoj, svi znamo na šta nas asocira ta tvorevina ali ovdje se radi o biološkom opstanku..neka gospodin Jeleč ode u Zenicu i neka vidi kako tretiraju Hrvate tamo
Imperatore
Posts: 35
Joined: 24/02/2017 23:40

#4423 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Imperatore »

Svi ovdje krive Hercegovinu, kao zli hercegovci a u Posavini HDZ dobija više glasova nego u Hercegovini kao i u srednjoj Bosni.
Sukobi Hrvata i Bošnjaka nisu ni započeli u Hercegovini, u Hercegovini a pogotovo u Mostaru je bilo primirje dok je Armija napadala HVO u srednjoj Bosni da prošire svoj prostor pa ne vidim logiku ovdje?
Zašto su ovdje uvijek krivi ovi iz Hercegovine?

Na kraju taj 3 entitet upravo treba biti stvoren zbog srednje Bosne i Posavine za zaštitu Hrvata a ne zbog Hercegovine
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4424 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pemanapemani »

Slazem se u potpunosti. Bioloski opstanak Hrvata u manjem entitetu je ugrozen.
Sve snage treba usmjeriti da se taj trend zaustavi. Za pocetak je cilj da prava Hrvata u manjem entitetu budu na nivou prava Hrvata u FBiH.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4425 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Pratar Jeleč po godinama jedva može da poznaje situaciju iz devedesetih.
Post Reply