Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- burgundy
- Posts: 2328
- Joined: 20/10/2010 19:44
#4401 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Cestitke za stogodisnjicu nezavisnosti Albanije o kojem na ovom ko fol jednom od najboljih portala u regiji nisam vidio ni rijeci,i na oslobadjajucoj presudi za Haradinaja.Haradinaj je drugi put bio u Hagu i po drugi put oslobodjen optuzbi.Pametnom dosta.Covjek se nije skrivao kao pi...a,kao neki precednici i razni generali i djenerali.
- Akadi
- Posts: 439
- Joined: 06/09/2012 06:25
#4402 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Niko se ne ruga žrtvama nego četnicima i ostalim fašistima iz zemlje Servije koji i danas sanjaju kako će jednog dana proterat i poklat Albance... njima se rugamo...mirnisan wrote:znam,trebao bi i ti da znas.valjda mi u bih znamo sta znaci kad se neko ruga zrtvama.
Haradinaju se dva puta sudilo, dva puta oslobođen. Ako imaš dokaze protiv njega, pravac Hag.
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4403 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
96. Saint Kitts priznao Kosovo.(mozda je i bilo)
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#4404 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
http://en.wikipedia.org/wiki/Internatio ... dent_state
Čudi me da se njihov glas nije ranije kupilo. Opština Travnik ima više stanovnika.
Čudi me da se njihov glas nije ranije kupilo. Opština Travnik ima više stanovnika.
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4405 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Po onoj Kineskoj Poslovici nam se usrecilo da zivimo u interesantnim vremenimaSkijaš wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/Internatio ... dent_state
Čudi me da se njihov glas nije ranije kupilo. Opština Travnik ima više stanovnika.
Koliko kosta ta kuca
Skupit ce se nesto para,a ako bude nedostajalo Bedzet Pacoli je tu
-
nihoniho
- Posts: 1744
- Joined: 18/03/2008 19:10
- Location: cardak ni na nebu ni na zemlji
#4406 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
"Ne može se dogoditi da mi poslije svega ovoga nastavimo sa svojim susjedima održavati odnose kakve smo imali do sada. Ako nas je netko htio posvađati, našao je pravi način. Imao sam veliku ideju da sudjelujem u pomirenju svih naroda, i počelo je to i s Makedonijom i Mađarskom, i sada će sve to nestati samo zato što oni koji nas uvjeravaju da surađujemo i živimo u miru u stvari sve čine da se ne pomirimo", kaže Nikolić, prenosi B92.
pa je li ovo moguce !?
pa je li ovo moguce !?
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#4407 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
To je taj Beograd pred kojim sarajevski političari kleče.
-
emillio estevez
- Posts: 2016
- Joined: 27/05/2009 20:06
- Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110
#4408 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Akadi wrote:Niko se ne ruga žrtvama nego četnicima i ostalim fašistima iz zemlje Servije koji i danas sanjaju kako će jednog dana proterat i poklat Albance... njima se rugamo...mirnisan wrote:znam,trebao bi i ti da znas.valjda mi u bih znamo sta znaci kad se neko ruga zrtvama.
Haradinaju se dva puta sudilo, dva puta oslobođen. Ako imaš dokaze protiv njega, pravac Hag.
slom veliko serbianske politike ,, zele izravnjavane krivnje
,, niti je nikolic ratovao po Hrvatskoj ,, niti je proglasen cetnickim vozdom u Bih
,sve smo umislil
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#4409 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
sve na srbe, sve na srbeprljavi Hare wrote:"Dvanaeste,dvanaeste,
Tribunal je udario....."
i na veru svetosavsku
- vaučer
- Posts: 11542
- Joined: 04/08/2009 15:22
#4410 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ah ti Srbi.
Kao debela djevojka koja od bijesa razbija ogledalo.
Nisam ja jeo za tebe krmačo, imaš broj, javi se kad se stešeš.
Kao debela djevojka koja od bijesa razbija ogledalo.
Nisam ja jeo za tebe krmačo, imaš broj, javi se kad se stešeš.
- andromeda101
- Posts: 2539
- Joined: 21/04/2011 03:47
- Location: Milky Way
#4411 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Da smo mi ko Albanci.Skijaš wrote:To je taj Beograd pred kojim sarajevski političari kleče.
Da bar imamo drugačiji jezik ko Albanci, pa da nas srpske obaveštajne službe teže špijuniraju.
Niko Srbe nije više jebo do Albanaca.
Kad se sjetim kako su ih ponižavali. Šiptari ovo, Šiptari ono, Šiptari onakvi, pa udri u smijeh.
Bom im Šiptari uvališe za sva vremena.
Ni DB, ni JNA, ni srpska diplomatija, ama ništa im nije pomoglo protiv Albanaca.
Razbucali su ih Albanaci ko beba zvečku, na inteligentan način.
Nek kupe Tačija!
Šta više, svi smo se Šiptarima smijali. Svi. Nismo imali pojma koliko su oni zreli kao narod.
Uporedite njihove vođe i npr. Lagumdžiju ili Tihića.
Lagumdžija i Tihić su male mace koje četnici lako mogu kupiti.
Svakom našem vođi treba šup karta nakon mjesec dana ako se ne pokažu da su i blizu nivoa Tačija.
- andromeda101
- Posts: 2539
- Joined: 21/04/2011 03:47
- Location: Milky Way
#4412 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Srbi mlate u prazno o njihovim "trojkama".
Nemaju pojma.
Albanci imaju prave trojke.
Čitav im je narod povezan u trojkama.
To je disciplina.
Nemaju pojma.
Albanci imaju prave trojke.
Čitav im je narod povezan u trojkama.
To je disciplina.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#4413 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Svaka castvaučer wrote:Ah ti Srbi.
Kao debela djevojka koja od bijesa razbija ogledalo.
Nisam ja jeo za tebe krmačo, imaš broj, javi se kad se stešeš.
- andromeda101
- Posts: 2539
- Joined: 21/04/2011 03:47
- Location: Milky Way
#4414 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Oni će ovaj diplomatski poraz s Albancima koristiti da otmu RS.
Kad nam ne date Kosovo, dajte nam RS.
Kad to počnu raditi treba ih lupati sa svim i svačim.
Manijački genocidaši.
Albanci su izvukli nezavisnost na srpskom žutom kartonu u BiH.
Ni pod kakvu cijenu im se ne smije dozvoliti da sad Srbi oponašaju Albance pa traže RS.
Kad to Srbija počne raditi, treba se otvoreno ukazati na motiv da su oni sav onaj monstruizitet isplanirali, organizovali i pomogli da se ostvari u dijelu BiH koji se sad naziva RS.
Nema čistijeg dokaza.
Treba ih i drvljem i kamenjem.
Kad nam ne date Kosovo, dajte nam RS.
Kad to počnu raditi treba ih lupati sa svim i svačim.
Manijački genocidaši.
Albanci su izvukli nezavisnost na srpskom žutom kartonu u BiH.
Ni pod kakvu cijenu im se ne smije dozvoliti da sad Srbi oponašaju Albance pa traže RS.
Kad to Srbija počne raditi, treba se otvoreno ukazati na motiv da su oni sav onaj monstruizitet isplanirali, organizovali i pomogli da se ostvari u dijelu BiH koji se sad naziva RS.
Nema čistijeg dokaza.
Treba ih i drvljem i kamenjem.
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4415 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
R7 Motorway (New Sections 5 and 6), KOSOVO, 2012
Vise slika na: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 58&page=66
Vise slika na: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 58&page=66
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#4416 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Dačić i Tachi postigli dogovor o graničnim prelazima

http://www.aa.com.tr/ba/balkan/107938-- ... -prelazima
Hašim Tači: U Beograd šaljem najboljeg ambasadora

http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-u ... alphabet=l

http://www.aa.com.tr/ba/balkan/107938-- ... -prelazima
Hašim Tači: U Beograd šaljem najboljeg ambasadora

http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-u ... alphabet=l
- MojneBaKofrcenje
- Posts: 34
- Joined: 30/11/2012 06:26
- Contact:
#4417 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
96 UN drzava, dakle pola, su priznale Kosovo do sada
vise informacija ovdje: www.kosovothanksyou.com
vise informacija ovdje: www.kosovothanksyou.com
-
chupacabra
- Posts: 931
- Joined: 17/09/2010 22:39
#4418 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Bosnolog wrote:Dačić i Tachi postigli dogovor o graničnim prelazima
http://www.aa.com.tr/ba/balkan/107938-- ... -prelazima
Hašim Tači: U Beograd šaljem najboljeg ambasadora
http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-u ... alphabet=l
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4419 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
KOSOVO | PONEDELJAK 10.12.2012 | 00:29
Kontejneri na Jarinju, sve spremno
IZVOR: BETA, TANJUG
Jarinje -- Sve je spremno na Jarinju za primenu sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima. Stigli kontejneri, radovi se nastavljaju.

(Jarinje)
Na integrisani administrativni prelaz kod Jarinja, koji će sutra ujutro biti pušten u rad, večeras su dopremljeni kontejneri u kojima će biti smešteno osoblje koje će raditi na samom prelazu.
Dopremljeno je šest kontejnera, javlja Tanjugov izveštač sa lica mesta, a tokom njihovog postavljanja saobraćaj na relaciji Raška - Leposavić i obrnuto bio je povremeno obustavljan.
Radnici Elektrodistribucije završili su sa postavljanjem rasvete i sve je spremno da ujutru od osam časova na ovom prelazu počne da se primenju briselski sporazum o integrisanom upravljanju prelazima (IBM).
Radovi na izgradnji integrisanog prelaza kod Jarinja nisu završeni na vreme zbog četvorodnevnog protesta Srba sa severa Kosova na toj lokaciji, a kako je saopštio izvođač, radovi bi trebalo, ako vreme posluži, da budu finalizirani u narednih pet dana.
Tokom celog prethodnog dana na uspostavljanju infrastrukture za ovaj prelaz, koji se nalazi između centralne Srbije i severa Kosova, radilo je oko 20 građevinskih mašina i oko 60 radnika.
Danas će početi da se sprovodi IBM i na prelazu Merdare, a do kraja godine ovaj dogovor trebalo bi da zaživi i na prelazima Brnjak i Končulj.
Portparol kosovske politike Baki Keljani izjavio je da je sve spremno za početak primene sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima na Merdarama.
"Izvršene su sve pripreme i sve je spremno za početak primene sporazuma o IBM sutra u 8 sati ujutru", rekao je Keljani agenciji Beta.
Prištinski mediji preneli su izjavu rukovodioca tehničke ekipe za primenu sporazuma Fisnika Redžepija, koji je i savetnik ministra unutrašnjih poslova Kosova, da će primena sporazuma početi u ponedeljak u 8 sati.
"Mi smo okončali sve prireme i očekujemo odgovorne zvaničnike Srbije da počnu da rade na prelazu Merdare. Na osnovu poslova i dinamike mi očekujemo da u ponedeljak od 8 sati sve bude spremno za početak primene i normalan rad", kazao je Redžepi.
Šef pregovaračkog tima Beograda u tehničkom dijalogu sa Prištinom Dejan Pavićević izjavio je da ne očekuje nikakve probleme u implementaciji dogovora o integrisanom upravljanju prelazima (IBM) i potvrdio da će primena tog sporazuma na prelazu kod Jarinja krenuti već danas.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=667508
-------------------------------------------
Hajd, nek je sa srecom
Kontejneri na Jarinju, sve spremno
IZVOR: BETA, TANJUG
Jarinje -- Sve je spremno na Jarinju za primenu sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima. Stigli kontejneri, radovi se nastavljaju.

(Jarinje)
Na integrisani administrativni prelaz kod Jarinja, koji će sutra ujutro biti pušten u rad, večeras su dopremljeni kontejneri u kojima će biti smešteno osoblje koje će raditi na samom prelazu.
Dopremljeno je šest kontejnera, javlja Tanjugov izveštač sa lica mesta, a tokom njihovog postavljanja saobraćaj na relaciji Raška - Leposavić i obrnuto bio je povremeno obustavljan.
Radnici Elektrodistribucije završili su sa postavljanjem rasvete i sve je spremno da ujutru od osam časova na ovom prelazu počne da se primenju briselski sporazum o integrisanom upravljanju prelazima (IBM).
Radovi na izgradnji integrisanog prelaza kod Jarinja nisu završeni na vreme zbog četvorodnevnog protesta Srba sa severa Kosova na toj lokaciji, a kako je saopštio izvođač, radovi bi trebalo, ako vreme posluži, da budu finalizirani u narednih pet dana.
Tokom celog prethodnog dana na uspostavljanju infrastrukture za ovaj prelaz, koji se nalazi između centralne Srbije i severa Kosova, radilo je oko 20 građevinskih mašina i oko 60 radnika.
Danas će početi da se sprovodi IBM i na prelazu Merdare, a do kraja godine ovaj dogovor trebalo bi da zaživi i na prelazima Brnjak i Končulj.
Portparol kosovske politike Baki Keljani izjavio je da je sve spremno za početak primene sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima na Merdarama.
"Izvršene su sve pripreme i sve je spremno za početak primene sporazuma o IBM sutra u 8 sati ujutru", rekao je Keljani agenciji Beta.
Prištinski mediji preneli su izjavu rukovodioca tehničke ekipe za primenu sporazuma Fisnika Redžepija, koji je i savetnik ministra unutrašnjih poslova Kosova, da će primena sporazuma početi u ponedeljak u 8 sati.
"Mi smo okončali sve prireme i očekujemo odgovorne zvaničnike Srbije da počnu da rade na prelazu Merdare. Na osnovu poslova i dinamike mi očekujemo da u ponedeljak od 8 sati sve bude spremno za početak primene i normalan rad", kazao je Redžepi.
Šef pregovaračkog tima Beograda u tehničkom dijalogu sa Prištinom Dejan Pavićević izjavio je da ne očekuje nikakve probleme u implementaciji dogovora o integrisanom upravljanju prelazima (IBM) i potvrdio da će primena tog sporazuma na prelazu kod Jarinja krenuti već danas.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=667508
-------------------------------------------
Hajd, nek je sa srecom
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4420 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Dominika priznala Kosovo
Dominika, ostvrska država u južnim Karibima, priznala je Kosovo, saopštilo je danas Ministarstvo inostranih poslova Kosova.
"Ministar spoljnih poslova Kosova Enver Hodžaj je primio pismo zvaničnog priznanja Republike Kosovo od Dominike", navodi se u saopštenju.
Vlasti te zemlje su takođe poslale zvaničnu notu predsednici Kosova Atifete Jahjaga.
Dominika (Commonwealth of Dominica) je ostvrska država površine od 750 kvadratnih kilometara i sa 73.000 stanovnika. Glavni grad Dominike je Rozo. Dominika je članica UN od 1978. godine.
97.
Dominika, ostvrska država u južnim Karibima, priznala je Kosovo, saopštilo je danas Ministarstvo inostranih poslova Kosova.
"Ministar spoljnih poslova Kosova Enver Hodžaj je primio pismo zvaničnog priznanja Republike Kosovo od Dominike", navodi se u saopštenju.
Vlasti te zemlje su takođe poslale zvaničnu notu predsednici Kosova Atifete Jahjaga.
Dominika (Commonwealth of Dominica) je ostvrska država površine od 750 kvadratnih kilometara i sa 73.000 stanovnika. Glavni grad Dominike je Rozo. Dominika je članica UN od 1978. godine.
97.
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4421 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!






[imghttp://images3.kurir-info.rs/slika-900x608/integr-jarinje-useljavanje-kps-i-euleksa-foto-zoran-saponjic-1355134525-239663.jpg][/img]





KOSOVO
Otvoreni prelazi na Jarinju i Merdaru
POLITIKA, 08:28, 10.12.2012.editirano: 14:09, 10.12.2012.Autor: Z. Šaponjić,Agencija TANJUG47 komentara
Građani će prilikom prelasaka novog integrisanog prelaza lična dokumenta pokazivati pripadnicima MUP-a Srbije, a zatim KPS-u

saponja merdare i jarinje, foto: zoran saponjic
JARINJE - Integrisani prelaz na Jarinju je otvoren i već prolaze prva vozila. Njih prvo kontroliše srpska policija, a potom dokumenta pokazuju i pripadnicima KPS.
Ljudi se nadaju nadaju da će bitri sve po starom i kontrola vozila i putnika nije pretrpela nikakve izmene.
Pripadnici srpske policije i Euleksa su se pozdravili i rukovali dok predstavnici KPS nisu prilazili, javlja Kurirov dopisnik.
Na otvaranju integrisanog prelaza došao je i šef pregovaračkog tima u tehničkom dijalogu sa Prištinom Dejan Pavićević, kao i šef Euleksa Bernd Borhart. Osim njih, na Jarinju je prisutan i veliki broj novinarskih ekipa.
Šef pregovaračkog tima u tehničkom dijalogu sa Prištinom Dejan Pavićević je jutros izjavio na prelazu da će građani prelaziti samo sa ličnom kartom i da se neće plaćati carina. Ništa se neće menjati u odnosu na dosadašnji prelazak. Na prelazu Merdare će, prema njegovim rečina, početi naplata osiguranja, a da to na Jarinju neće biti slučaj.
Policajci KPS-a počeli su da kontrolišu vozila koja ulaze i izlaze sa Kosova, a pripadnici Euleksa samo posmatraju šta se na prelazu dešava
Punktovi na Jarinju, koji su ranije bili udaljeni tri kilometra, sada se nalaze na samo desetak metara. U jednom objektu biće pripadnici MUP-a Srbije, u drugom pripadnici Euleksa i kosovske policije.
Radiće se u četiri smene, u KPS-u će biti više srpskih nego albanskih policajaca. Zadatak Euleksa biće da ohrabre obe strane na međusobnu saradnju.
Građani će prilikom prelasaka novog integrisanog prelaza lična dokumenta pokazivati pripadnicima MUP-a Srbije, a zatim KPS-u. Na prelazu Jarinje neće biti postavljena rampa, već samo znak "stop".
Integrisani administrativni prelaz Jarinje, kako je dogovoreno, neće imati državne oznake. Neće se naplaćivati carina za sever Pokrajine, i koristiće se srpska dokumenta i srpske registarske tablice.
Osim prelaza Jarinje po novom režimu treba da počne da funkcioniše i prelaz Merdare, dok će do kraja ove godine biti integrisani i prelazi Brnjak i Končulj.
Na administrativnom prelazu Merdare jutros u osam sati zvanično je pušten u rad integrisani prelaz na osnovu dogovora o integrisanom upravljanju prelazima (IBM) postignutom u dijalogu Beograda i Prištine. Na ovom prelazu radovi na uspostavljanju infrastrukture za integrisani prelaz završeni su pre dva dana.
Prostor na prelazu je proširen kako bi se približili objekti u kojima su smešteni srpski i kosovski službenici.Izuzev približavanja objekata, nije promenjen režim kontrole - i dalje postoje dve odvojene kontrole, ali sada na jednom prostoru.
Na prelazu Merdare, na kome nema državnih simbola, nalaze se srpski, kosovski policajci i carinici, kao i službenici Euleksa. Na prelazu, prilikom prelaska na IBM režim kontrole, čija je primena počela nakon smene u 8 časova, nije bilo gužve.
Prvi koji je prešao prelaz po novom režimu bio je Radojko Stefanović iz Prokuplja.On je novinarima rekao da nema zadržavanja na prelazu i da se obavlja pregled bez većeg zadržavanja.
Gudeljević: Integrisani prelazi su na dobrobit građana
Portparol Euleksa Irina Gudeljević pozdravila je danas početak primene integrisanog upravljanja prelazima kod Jarinja i Merdara, što je postignuto dogovorom Beograda i Prištine u Briselu, naglasivši da je integrisano upravljanje na dobrobit običnih građana. "Mi smo prezadovoljni implementacijom postojećeg sporazuma između Beograda i Prištine. Kao i uvek, Euleks podržava sve dogovore koje su Beograd i Priština spremni da sprovode i to ćemo nastaviti da radimo i u budućnosti", rekla je Gudeljevićeva. Ona je rekla da Euleks ima carinu i policiju na prelazima, da vrši kontrolu. "Ono što je bitno jeste da mi ovde funkcionišemo kao tim", rekla je portparolka misije EU na Kosovu.Prema njenim rečima, najbitnije je što integrisano upravljanje prelazima služi za dobrobit građana, običnih ljudi. Komunikaciju u vezi sa svim detaljima oko prelaza treba da sprovedu Beograd i Priština. Euleks je ovde da bismo primenili ono što su postigli Beograd i Priština, uz posredovanje EU u Briselu i komunikacija u vezi s tim treba da bude urađena na relaciji Beograd-Priština-Brisel, istakla je Gudeljevićeva.
Ešton zadovoljna zbog otvaranja prelaza na vreme
- Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton izjavila je danas da je veoma zadoovljna što su dva integrisana prelaza na Kosovu otvorena na vreme i da će o tome, kao i celokupnom napretku u dijalogu Beograda i Prištine na političkom nivou, obavestiti šefove diplomatija EU, koji treba da odluče o dodeljivanju datuma za početak pregovora Srbiji. "Veoma zadovoljna što su dve kapije otvorene na vreme jutros i kao što znate još dve kapije biće otvorene do kraja godine", rekla je Eštonova u Briselu. Ona je dodala da će jedna od važnih tema sastanka šefova diplomatija EU biti i dijalog premijera Srbije i Kosova Ivice Dačića i Hašima Tačija, koji se vodi pod njenim pokroviteljstvom, a o kojem će ona obavestiti evropske ministre.
http://www.kurir-info.rs/otvoreni-prela ... nak-551835
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4422 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
http://www.kosovothanksyou.com/stotka12 wrote:Dominika priznala Kosovo
Dominika, ostvrska država u južnim Karibima, priznala je Kosovo, saopštilo je danas Ministarstvo inostranih poslova Kosova.
"Ministar spoljnih poslova Kosova Enver Hodžaj je primio pismo zvaničnog priznanja Republike Kosovo od Dominike", navodi se u saopštenju.
Vlasti te zemlje su takođe poslale zvaničnu notu predsednici Kosova Atifete Jahjaga.
Dominika (Commonwealth of Dominica) je ostvrska država površine od 750 kvadratnih kilometara i sa 73.000 stanovnika. Glavni grad Dominike je Rozo. Dominika je članica UN od 1978. godine.
97.
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#4423 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Poštovane sudije Ustavnog suda Republike Srbije,
Postoji više razloga koji mi daju slobodu da vam se obratim. Najpre i pre svega, u više različitih, a za zemlju izuzetno važnih prilika, iznosio sam javno svoj stav o ustavnim pitanjima. Moj stav je bio poznat i kada su usvajani po državu i srpski narod pogubni ustavni amandmani koji su prethodili Ustavu iz 1974, a kada je moj i vaš profesor Mihailo Đurić zbog kritike ustavnih rešenja oteran na robiju. Vama je ništa manje poznato da sam se zalagao i činio sve što je bilo u mojoj moći da Srbija posle raspada prethodne države bude ustavno uređena zemlja, kao što vam je poznat i moj doprinos u donošenju sadašnjeg Ustava Srbije, koga vi kao sudije Ustavnog suda treba da štitite. Pomenuo bih i svoje učešće u veoma važnom predlogu za ocenu ustavnosti Zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine, o čemu se Ustavni sud već izjasnio.
Tako dolazimo i do predloga Demokratske stranke Srbije za ocenu ustavnosti uredbi Vlade Srbije koje su zasnovane na briselskim „dogovorenim zaključcima“, zapravo sporazumima između Beograda i Prištine, zbog čega vam se i obraćam. Uveren sam da ćete zbog svih ovih navedenih razloga na pravi način razumeti i moju slobodu da vam se obratim. Pomenute uredbe, po mome i ne samo mome mišljenju, sa stanovišta međunarodnog i našeg unutrašnjeg prava, iscrtavaju, odnosno uspostavljaju međudržavnu granicu između Srbije i Kosova i Metohije, zapravo unutar Srbije same, između dva dela Srbije.
U tome predlogu koji je podnet Ustavnom sudu 24. oktobra 2012. iznet je i podrobno obrazložen zahtev da Ustavni sud do svoje konačne ocene donese privremenu meru, zapravo obustavi izvršenje svih pojedinačnih akata i radnji koji su doneseni, odnosno preduzeti na osnovu uredbi o kojima je reč. Kako se pred očima cele naše javnosti u najdramatičnijem smislu otvorilo pitanje da li je ustavno ili nije ustavno uspostavljanje integrisanog upravljanja prelazima na administrativnoj liniji sa Kosovom i Metohijom, samo po sebi se podrazumeva da je vaša dužnost da pravovremeno i u skladu sa Ustavom odgovorite na ovo za našu zemlju i naš narod sudbonosno pitanje.
Kao sudije Ustavnog suda vi najbolje znate da je pitanje granice prvorazredno ustavno pitanje, onako kako je ono utvrđeno u članu 8. Ustava Srbije. Zbog toga ste pre svega vi danas pozvani da odgovorite i ispunite svoju dužnost sudija Ustavnog suda i donesete odluku o zahtevu da se privremeno zabrani primena navedenih uredbi, pre svega Uredbe o kontroli prelaska administrativne linije prema AP Kosovo i Metohija. Ako smatrate da su ove uredbe u skladu sa Ustavom i da treba da se primenjuju, sada je trenutak da to saopštite građanima Srbije. Ukoliko smatrate da su ove uredbe protivustavne, još je važnije da saglasno vašoj nadležnosti odmah donesete potrebne odluke kako ne bi nastale neotklonjive štetne posledice po državne i nacionalne interese. Nema nikog drugog osim vas koji je pozvan i koji može merodavno da donese tu odluku. Siguran sam da ste svesni da je svakako najgore rešenje ćutanje i izbegavanje vlastite dužnosti i ustavne obaveze. Oči naših građana, oči srpskog naroda uprte su u vas i čekaju vašu odluku.
U Beogradu 10. decembra 2012.
S poštovanjem,
Vojislav Koštunica
Postoji više razloga koji mi daju slobodu da vam se obratim. Najpre i pre svega, u više različitih, a za zemlju izuzetno važnih prilika, iznosio sam javno svoj stav o ustavnim pitanjima. Moj stav je bio poznat i kada su usvajani po državu i srpski narod pogubni ustavni amandmani koji su prethodili Ustavu iz 1974, a kada je moj i vaš profesor Mihailo Đurić zbog kritike ustavnih rešenja oteran na robiju. Vama je ništa manje poznato da sam se zalagao i činio sve što je bilo u mojoj moći da Srbija posle raspada prethodne države bude ustavno uređena zemlja, kao što vam je poznat i moj doprinos u donošenju sadašnjeg Ustava Srbije, koga vi kao sudije Ustavnog suda treba da štitite. Pomenuo bih i svoje učešće u veoma važnom predlogu za ocenu ustavnosti Zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine, o čemu se Ustavni sud već izjasnio.
Tako dolazimo i do predloga Demokratske stranke Srbije za ocenu ustavnosti uredbi Vlade Srbije koje su zasnovane na briselskim „dogovorenim zaključcima“, zapravo sporazumima između Beograda i Prištine, zbog čega vam se i obraćam. Uveren sam da ćete zbog svih ovih navedenih razloga na pravi način razumeti i moju slobodu da vam se obratim. Pomenute uredbe, po mome i ne samo mome mišljenju, sa stanovišta međunarodnog i našeg unutrašnjeg prava, iscrtavaju, odnosno uspostavljaju međudržavnu granicu između Srbije i Kosova i Metohije, zapravo unutar Srbije same, između dva dela Srbije.
U tome predlogu koji je podnet Ustavnom sudu 24. oktobra 2012. iznet je i podrobno obrazložen zahtev da Ustavni sud do svoje konačne ocene donese privremenu meru, zapravo obustavi izvršenje svih pojedinačnih akata i radnji koji su doneseni, odnosno preduzeti na osnovu uredbi o kojima je reč. Kako se pred očima cele naše javnosti u najdramatičnijem smislu otvorilo pitanje da li je ustavno ili nije ustavno uspostavljanje integrisanog upravljanja prelazima na administrativnoj liniji sa Kosovom i Metohijom, samo po sebi se podrazumeva da je vaša dužnost da pravovremeno i u skladu sa Ustavom odgovorite na ovo za našu zemlju i naš narod sudbonosno pitanje.
Kao sudije Ustavnog suda vi najbolje znate da je pitanje granice prvorazredno ustavno pitanje, onako kako je ono utvrđeno u članu 8. Ustava Srbije. Zbog toga ste pre svega vi danas pozvani da odgovorite i ispunite svoju dužnost sudija Ustavnog suda i donesete odluku o zahtevu da se privremeno zabrani primena navedenih uredbi, pre svega Uredbe o kontroli prelaska administrativne linije prema AP Kosovo i Metohija. Ako smatrate da su ove uredbe u skladu sa Ustavom i da treba da se primenjuju, sada je trenutak da to saopštite građanima Srbije. Ukoliko smatrate da su ove uredbe protivustavne, još je važnije da saglasno vašoj nadležnosti odmah donesete potrebne odluke kako ne bi nastale neotklonjive štetne posledice po državne i nacionalne interese. Nema nikog drugog osim vas koji je pozvan i koji može merodavno da donese tu odluku. Siguran sam da ste svesni da je svakako najgore rešenje ćutanje i izbegavanje vlastite dužnosti i ustavne obaveze. Oči naših građana, oči srpskog naroda uprte su u vas i čekaju vašu odluku.
U Beogradu 10. decembra 2012.
S poštovanjem,
Vojislav Koštunica
-
CungaLunga
- Posts: 2921
- Joined: 07/05/2010 02:56
#4424 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Još malo pa će biti potrebno preimenovati temu:
preko sto država priznalo neovisnost
Onda pravac UN kao zemlja posmatrač zajedno sa Palestinom
preko sto država priznalo neovisnost
Onda pravac UN kao zemlja posmatrač zajedno sa Palestinom
- fantom slobode
- Posts: 9023
- Joined: 07/09/2006 15:24
#4425 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kako su im samo Kosovari zavukli, onako ne viri nista, do kraja, a sad ce Beograd da promesa 
A kako pricaju, ovo su privremeni granicni prelazi, Kosovari cekaju da otvore granicne prelaze sa Bosnom i Hercegovinom.
A kako pricaju, ovo su privremeni granicni prelazi, Kosovari cekaju da otvore granicne prelaze sa Bosnom i Hercegovinom.
