Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#43901 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

udri me jace wrote: 22/07/2021 01:11 Svijet se otvara vakcinacija propada ... ovo je proslost ide pandemija grete tumberg
Upravo suprotno. Svijet se otvara tamo gdje vakcinacija funkcionise.
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#43902 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Vakcinacija ne propada, već se završava u tačci gdje je i logično i naučno jasno da se treba završiti.
To je moment kada se vakcinisu stariji od 65. godina, osobe da popratnim bolestima i svi ostali koji smatraju da trebaju primiti vakcinu. Preko toga ne ide niti u sjevernoj Koreji.
Milanović je postao troll kako je izabran za predsjednika Hrvatske, ali je neki dan rekao jako dobru stvar, parafraziram: onog trenutka kada cjepivo bude dostupno svima koji ga žele primiti, tj. kada ponuda bude veća od potražnje sve mjere se moraju ukinuti. Država je u tom momentu obavila svoju zadaću.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#43903 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Spremaj te se na ovakve scenarije uskoro i kod nas/vas



Naslovnica
Posts: 28347
Joined: 20/03/2013 15:38

#43904 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

https://edition.cnn.com/2021/07/22/indi ... index.html

More than two thirds of India may have Covid antibodies, new survey shows
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#43905 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

spinel_ wrote: 22/07/2021 09:29 Spremaj te se na ovakve scenarije uskoro i kod nas/vas



Kako me samo ova ubleha sa videa podsjeća na onu prikazu iu filma Snowpiercer. Isti glas, stav, držanje, sve....

Hollywood novi Nostradamus.

Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43907 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

spinel_ wrote: 22/07/2021 09:29 Spremaj te se na ovakve scenarije uskoro i kod nas/vas



Ne znam, još nisam siguran, znam da je to Right Said Fred, ali prije nego što se definitivno odlučim po pitanju pandemije, ja još čekam šta će po tom pitanju reći Pet Shop Boys.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#43908 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

tranquil wrote: 22/07/2021 14:43 Ne znam, još nisam siguran, znam da je to Right Said Fred, ali prije nego što se definitivno odlučim po pitanju pandemije, ja još čekam šta će po tom pitanju reći Pet Shop Boys.
Izdao si se matori. :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43909 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 15:04
tranquil wrote: 22/07/2021 14:43 Ne znam, još nisam siguran, znam da je to Right Said Fred, ali prije nego što se definitivno odlučim po pitanju pandemije, ja još čekam šta će po tom pitanju reći Pet Shop Boys.
Izdao si se matori. :D
Što to, misliš što pišem po temi Heavy Metal, a ovamo uzimam kao medicinski autoritet pop bendove?

Ako će ti biti lakše, eto sačekaću i mišljenje o vakcinaciji od Judas Priest :D

Samo nek je bluecheck kada budem postavljao screenshot koji potvrđuje moje mišljenje, ako je osoba validirana, onda je i mišljenje validirano.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#43911 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Veze vas dvojica nemate.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43912 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43913 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 21/07/2021 18:30
Naslovnica wrote: 21/07/2021 18:23 Elem, znači ne funkcionira ni potvrda o vakcinaciji nego isključivo test?
Sinoć je bila polemika o tome @salik79 , @jeza u ledja , @Point. , @spinel_
Da, i ja sam se slozio da nema puno logike:
jeza u ledja wrote: 19/07/2021 22:28 Ako vakcinisani mogu prenositi zarazu nema puno logike da i oni ne budu testirani.
Tako je, a zanimljivo je da si do neki dan tvrdio, pa cak i ismijavao one koji su pisali suprotno, da vakcinisani ne sire zarazu. I oko toga smo vodili dugu polemiku, kada sam te upucivao na Pointa.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43914 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

deogest wrote: 21/07/2021 18:56
Blitz1 wrote: 21/07/2021 18:48

Tako će na kraju i biti
Prije toga usloviti poslom i njega i njegovu porodicu, pa da vidis sto dolaze. Tako su u Francuskoj, Macron, ili ponovo zatvaranje ili ili vakcina, da vidis reda. :-) :izet:
Je li ovo "klonirani" direktor? Kakve gluposti ljudi pišu? :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43915 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 02:19
udri me jace wrote: 22/07/2021 01:11 Svijet se otvara vakcinacija propada ... ovo je proslost ide pandemija grete tumberg
Upravo suprotno. Svijet se otvara tamo gdje vakcinacija funkcionise.
Bravo trolu! Uporan si, mora se priznati. Ali uzmi jedan dan slobodan.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#43916 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 22/07/2021 15:42
jeza u ledja wrote: 21/07/2021 18:30

Da, i ja sam se slozio da nema puno logike:

Tako je, a zanimljivo je da si do neki dan tvrdio, pa cak i ismijavao one koji su pisali suprotno, da vakcinisani ne sire zarazu. I oko toga smo vodili dugu polemiku, kada sam te upucivao na Pointa.
Procitaj ponovo sta sam iznad napisao, sa naglaskom na "ako".

Nije pitanje da ili ne, vec koliko.
Point je svo ovo vrijeme govorio da vakcinisani mogu siriti zarazu, sto je tehnicki tacno, ali sustinski malo vjerovatno. Ja sam stavio vise izvora koji su to dokazali. To je bilo prije delta varijante. Sada s delta varijantom se ta vjerovatnoca prosirila, ali je i dalje manja od nevakcinisanih.
It’s feasible that a fully vaccinated person can be an asymptomatic carrier of COVID, and potentially transmit the virus, including the more contagious delta variant, Dr. Anthony Fauci said during an interview with NBC’s “Meet the Press” July 4.

″[W]e are looking at situations where you have vaccinated people who have breakthrough infections,” the White House chief medical advisor told Chuck Todd. “Namely, they’re infected despite the fact that they’ve been vaccinated.”

It could be that there are many more breakthrough cases than are being accounted for, because they tend to be asymptomatic and CDC guidance says vaccinated people don’t have to get tested after exposure.

It’s important to note, however, that vaccinated people who get infected have significantly less viral load in their nasopharynx, Fauci said.

When you look at the level of virus to be lower, that would mean you could make a reasonable assumption that those individuals would be less likely to transmit the infection to someone else,” he said.
Izvor:
https://www.wrcbtv.com/story/44275267/v ... id-variant
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#43917 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

aldinjo wrote: 22/07/2021 15:59
jeza u ledja wrote: 22/07/2021 02:19

Upravo suprotno. Svijet se otvara tamo gdje vakcinacija funkcionise.
Bravo trolu! Uporan si, mora se priznati. Ali uzmi jedan dan slobodan.
SDAaaaa demokratijaaaa. :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43918 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 16:16
salik79 wrote: 22/07/2021 15:42

Tako je, a zanimljivo je da si do neki dan tvrdio, pa cak i ismijavao one koji su pisali suprotno, da vakcinisani ne sire zarazu. I oko toga smo vodili dugu polemiku, kada sam te upucivao na Pointa.
Procitaj ponovo sta sam iznad napisao, sa naglaskom na "ako".

Nije pitanje da ili ne, vec koliko.
Point je svo ovo vrijeme govorio da vakcinisani mogu siriti zarazu, sto je tehnicki tacno, ali sustinski malo vjerovatno. Ja sam stavio vise izvora koji su to dokazali. To je bilo prije delta varijante. Sada s delta varijantom se ta vjerovatnoca prosirila, ali je i dalje manja od nevakcinisanih.
It’s feasible that a fully vaccinated person can be an asymptomatic carrier of COVID, and potentially transmit the virus, including the more contagious delta variant, Dr. Anthony Fauci said during an interview with NBC’s “Meet the Press” July 4.

″[W]e are looking at situations where you have vaccinated people who have breakthrough infections,” the White House chief medical advisor told Chuck Todd. “Namely, they’re infected despite the fact that they’ve been vaccinated.”

It could be that there are many more breakthrough cases than are being accounted for, because they tend to be asymptomatic and CDC guidance says vaccinated people don’t have to get tested after exposure.

It’s important to note, however, that vaccinated people who get infected have significantly less viral load in their nasopharynx, Fauci said.

When you look at the level of virus to be lower, that would mean you could make a reasonable assumption that those individuals would be less likely to transmit the infection to someone else,” he said.
Izvor:
https://www.wrcbtv.com/story/44275267/v ... id-variant
Fauci kada kaze to je tapija. Nadmeni kupljeni sarlatan koji je istinske pregaoce i naucnike trpao u zatvor... Neka ti objasni kako kod nas, a i u masi drugih slabovakcinisanih zemalja, se virus skoro nikako ne siri, iako smo u istoj hemisferi (i kod nas i kod njih je uveliko ljeto), dok u zemljama sa visokom stopom vakcinacije su te brojke vec odavno u "crvenom".
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#43919 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Jucer stigao u Tursku, da su se i nasalili na granici me (nas) pitati jesmo li vakcinisani ili imamo li negativan test. Doduse, jeste nas nasa teta na salteru, prilikom check-ina, nakon sto nam je isprintala karte, pitala za test.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31599
Joined: 16/04/2011 18:46

#43921 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Valja opravdati maske i vakcine....

Ja se ne vakciniso, mater im jebem
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45758
Joined: 29/12/2005 01:20

#43922 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:26 Fauci kada kaze to je tapija. Nadmeni kupljeni sarlatan koji je istinske pregaoce i naucnike trpao u zatvor... Neka ti objasni kako kod nas, a i u masi drugih slabovakcinisanih zemalja, se virus skoro nikako ne siri, iako smo u istoj hemisferi (i kod nas i kod njih je uveliko ljeto), dok u zemljama sa visokom stopom vakcinacije su te brojke vec odavno u "crvenom".
Ne zna Fauci ali eto ti znas. :D

Fauci trpa i u zatvor, vau.


Slabo trenutno sirenje virusa u BiH i u nekim drugim slabovakcinisanim zemljama nije dokaz ni za sta. Pravis pogresnu logiku jer jedno ne iskljucuje drugo.

Virus se slabo siri u Njemackoj, Skandinaviji, Madjarskoj, Austriji, Kanadi itd. :wink:

Argument ti je potpuno besmislen, i kao sto sam ti vec rekao, samo je pitanje vremena kad ce ponovo pogoditi BiH. Tad ces palamuditi o tome kako u stvari vakcine ne rade. :wink:
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#43923 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

biglebovski wrote: 22/07/2021 16:37
900 hiljada ljudi ne moze izaci iz kuce, ne moze ici na posao da zarade za hljeba, a sve da ne bi umro jos koji 80-ogodisnjak. A jebote, nisam znao da smo postali ovoliko suosjecajni :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31599
Joined: 16/04/2011 18:46

#43924 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

jeza u ledja wrote: 22/07/2021 16:41
salik79 wrote: 22/07/2021 16:26 Fauci kada kaze to je tapija. Nadmeni kupljeni sarlatan koji je istinske pregaoce i naucnike trpao u zatvor... Neka ti objasni kako kod nas, a i u masi drugih slabovakcinisanih zemalja, se virus skoro nikako ne siri, iako smo u istoj hemisferi (i kod nas i kod njih je uveliko ljeto), dok u zemljama sa visokom stopom vakcinacije su te brojke vec odavno u "crvenom".
Ne zna Fauci ali eto ti znas. :D

Fauci trpa i u zatvor, vau.


Slabo trenutno sirenje virusa u BiH i u nekim drugim slabovakcinisanim zemljama nije dokaz ni za sta. Pravis pogresnu logiku jer jedno ne iskljucuje drugo.

Virus se slabo siri u Njemackoj, Skandinaviji, Madjarskoj, Austriji, Kanadi itd. :wink:

Argument ti je potpuno besmislen, i kao sto sam ti vec rekao, samo je pitanje vremena kad ce ponovo pogoditi BiH. Tad ces palamuditi o tome kako u stvari vakcine ne rade. :wink:
Ja sam vazda govorio...ne mozes porediti zemlju npr od 60-70 i vise miliona sa zemljom od 3 miliona... Vise ljudi vise kontakata... Brze sirenje
biglebovski
Posts: 3176
Joined: 02/11/2005 16:43

#43925 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 22/07/2021 16:43
900 hiljada ljudi ne moze izaci iz kuce, ne moze ici na posao da zarade za hljeba, a sve da ne bi umro jos koji 80-ogodisnjak. A jebote, nisam znao da smo postali ovoliko suosjecajni :thumbup:
Tako valjda treba, ipak je to već treći 80+ godišnjak koji je umro sa kovidom down under ove godine. Sve je to u skladu sa najnovijim naučnim saznanjima vrhunskih naučnika, pa nije 2017 ili 2018...

Image

edit... svašta na ovom tviteru...

pa kaže, u isto vrijeme u Australiji...

Trajna amnestija proglašena je širom zemlje kako bi se ilegalne puške sklonile s ulica

https://www.smh.com.au/politics/federal ... 585hn.html
Locked