Ja imam jos bolju ideju - svako registrovano auto da mora imati locator i da negdje u bazi AI prati 24 ssta dnevno poziciju svakog vozila,brzinu kretanja i slicno, te na taj nacin detektuje vecinu prekrsaja automatski i samo salje kazne.Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:53Ne mora baš toliko. Dovoljno je da se pročuje da svako vozilo možda ima policijsku dash kameru i da se takva vozila izmjenjuju (npr. sedmicu je ima jedan vozač a drugu sedmicu neo deseti itd.). Kad svaki auto na koji naiđeš možda ima kameru valjda ćeš više paziti kako voziš.drug_profi wrote: ↑09/03/2023 08:25
Nije to nekoliko ljudi. To bi pola drzave moralo raditi na gledanju snimaka.
Ovako veoma opasni prekršaji ostaju ne samo nekažnjeni nego i neregistrovani.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51673
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43751 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43752 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Taman posla.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#43753 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
- peglanje nepreglednih krivina u trenutku kad iz suprotnog smjera nailazi vozilo
- oduzimanje prvenstva prolaza poslije kog lik vozi ispod ograničenja,vjerovatno bez gasa
- preticanja preko pune, duple pune i u nepreglednim krivinama
- bahatu vožnju
-...
[Sad će neko reći da je sreća što se mene ne pita.]
Istog sam misljenja.
Stave ti kameru u tvoje vozilo. Koja stalno snima. Imas taster koji pritisnes kad ti sam primjetis neko divljanje ili prekrsaje. Cisto radi pravljenja nekog markera na snimci.Ti navratis jednom u xy vremena da ti isprazne memoriju. Ili jednostavno to premo direktnog upload-a.
Za tu uslugu, npr. dobijes popust na registraciju 10-70% u zavisnosti od kolicine materijala.
Kako bi fino svi vozili.....milina jedna.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43754 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
GDPR trenutno ne dozvoljava tako nešto, ni kao ideju.
Ali ne znači da se to neće promijeniti.
Ali ne znači da se to neće promijeniti.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#43755 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Uz uslov da se kaznjava i voznja sporija od 10 na sat od ogranicenja. Pa da svi budu u +-10, a ne da se gusla 50 na ogranicenju 80.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#43756 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
al ga mozete naprdjivat
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43757 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne mora ni taster - to se radi govornom komandom.zdruzdjo wrote: ↑09/03/2023 09:59Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
- peglanje nepreglednih krivina u trenutku kad iz suprotnog smjera nailazi vozilo
- oduzimanje prvenstva prolaza poslije kog lik vozi ispod ograničenja,vjerovatno bez gasa
- preticanja preko pune, duple pune i u nepreglednim krivinama
- bahatu vožnju
-...
[Sad će neko reći da je sreća što se mene ne pita.]
Istog sam misljenja.
Stave ti kameru u tvoje vozilo. Koja stalno snima. Imas taster koji pritisnes kad ti sam primjetis neko divljanje ili prekrsaje. Cisto radi pravljenja nekog markera na snimci.Ti navratis jednom u xy vremena da ti isprazne memoriju. Ili jednostavno to premo direktnog upload-a.
Za tu uslugu, npr. dobijes popust na registraciju 10-70% u zavisnosti od kolicine materijala.
Kako bi fino svi vozili.....milina jedna.
- Ateista
- Posts: 51673
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43758 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sreca pa nije dozvoljeno, ne toliko zbog ovoga sto predlazu laplace i zdruzdjo, to je i ok, vec zbog toga sto se ne bi stalo na tome i pitanje je dokle bi to dosloi gdje je granica, na kraju vjerovatno do one "moje ideje" gore opisane.
Cudi me da neke nedemokratske drzave vec nisu tako nesto uvele.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#43760 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam mislio prvenstveno na opasnu vožnju,golf 4 jučer,uporno preticanje kolone u krivini,puna,naselje,pješački. U 2 km je napravio prekršaja za godinu dana penzije bekom,i za ponovno polaganje
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43761 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To kad prevedu na bosanski.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#43762 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Joj ocam kolapsa na Skenderiji, past će mrtva glava

- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
- Ateista
- Posts: 51673
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43764 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jel to zbog jedne trake sto su zagradili?
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#43766 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
GDPR nema nikakve veze s Bosnom i Hercegovinom ako korisnik usluge nije iz EU.
Npr, ako se pozoves na GDPR da kliks izbrise tvoj profil na forumu, a ti si u BIH, ne moraju izbrisati.
Ako se neko iz njemacke pozove na GDPR i brisanje profila na forumu, klix to mora uraditi.
GDPR is specifically designed to protect the personal information of EU citizens and residents. Therefore, it only applies to EU citizens and residents inside the EU. However, it also applies to all companies that process the personal data of EU citizens, regardless of whether or not a company is based in the EU.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#43768 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene u zadnje vrijeme plaho nerviraju firauni sa kombijima i razglasom kako kupuju "sve vrste metala"...tačno me podsjete na filmove iz drugog svjetskog rata kad oni sa bubnjem najavljuju streljanje ili vješanje...
-
BadBoy
- Posts: 9608
- Joined: 01/11/2005 21:55
#43769 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tesle već imaju crne kutije tj. event data recorder (EDR).drug_profi wrote: ↑09/03/2023 09:35 Ja mislim da bi se tu naslo elemenata sukoba sa ljudskim pravima.
Inace, da se to hoce, svaki bi auto fabricki imao "crnu kutiju" sa zapisima o brzini, GPS poziciji, uz video snimak.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43770 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Crne kutije (u avionima) i nisu izmišljene da bi se nekoga kažnjavalo nego da bi se utvrdile okolnosti zbog kojih je došlo do nesreće i poduzele mjere koje bi spriječile iste ili slične nesreće. U tom cilju bi ugradnja crnih kutija u automobile bila dobra ideja. Možda neki od podataka otkriju slabost koja se ne vidi na crash testovima. Ili ponašanje koje dovodi do nesreća (nije da ne znamo, doduše).
Znam da nije isto kao u avionima, ali opet...
Znam da nije isto kao u avionima, ali opet...
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#43772 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jako mi se svidja ovaj tvoj prijedlog. Nazalost, nema od toga nista, a bilo bi super!Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:05Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:Kiki_Musampa wrote: ↑08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti![]()
- peglanje nepreglednih krivina u trenutku kad iz suprotnog smjera nailazi vozilo
- oduzimanje prvenstva prolaza poslije kog lik vozi ispod ograničenja,vjerovatno bez gasa
- preticanja preko pune, duple pune i u nepreglednim krivinama
- bahatu vožnju
-...
[Sad će neko reći da je sreća što se mene ne pita.]
- Ateista
- Posts: 51673
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43773 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jutros kolona, 30m pred skretanjem desno gdje se ne moze skrenuti od guzve dok se kolona jos malo ne pomjeri, idiot iza mene hladno preko trotoara prodje tih 30m jer mu je bilo mrsko sacekati jos oko 7 sekundi da se kolona pomjeri, koliko je meni trebalo da mogu skrenuti u istu ulicu... 
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#43774 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
od ekonomske do skenderije 40min jutros 


Last edited by DoradO on 10/03/2023 09:16, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43775 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja presao na drugu stranu rijeke i zacas stigao.
