Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4376 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Fantazija

amar1994 wrote:
imal sad :D
Ima, izgleda da je bilo malo više pudera. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4377 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
konektovan wrote:Prelijepo auto iz svih uglova.
A unutra sve na dugme :lol:
ImageImage
Po mom ukusu, nema dalje. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4378 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote:Zezaš vala Amare. Nisam ja ljubitelj VW-a, ali taj Pasat 5 je vrlo solidan unutra. Švabe imaju odvratno hladan dizajn, toliko da mi se gade, ali kvalitet konkretno te unutrašnjosti nije loš. Sa druge strane ako iko ima očajnu unutrašnjost kako po kvalitetu, tako i vizuelno, to su Japanci. Na prste jedne ruke se mogu izabrati primamljivi interijeri kod japanaca. Oni ili su hladni i bezidejni totalno uz kamenu plastiku koja istina ne zvecka puno, ili naprave kičeraj katastrofalnih razmjera.

A te "autonagazim" pošalice će vas ukopati. Dislajkovaću tu stranicu odmah.
Slozio bih se sa kolegom citrosom. Japaneri su meni unutra ko digitron :-) WnaAGo koncern ubi nijansama sive ko da su ih socijalisticki arhitekti crtali :D

U talijana to sljasti od boja.

Kod mene je ovakva unutrasnjost:

Image

A nemam nista ni protiv ove :D

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4379 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Navodno,spremna je najaca verzija novog 2.0 TBi motora sa 373 KS.
Trebao bi ici u Giuliu,Stelvio i 4C QV
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4380 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:Navodno,spremna je najaca verzija novog 2.0 TBi motora sa 373 KS.
Trebao bi ici u Giuliu,Stelvio i 4C QV
sta se desilo sa 1.8/1.75 :?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4381 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Libra je odlična. Jednom jedan lik, koga po pitanju auta izuzetno cijenim, reče da je Libra jedan od posljednjih auta u kome se osjećaš toplo kao kod kuće. :thumbup:

Tezis je u svakom pogledu priča za sebe. Presavršeno auto. :skoljka:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4382 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:Navodno,spremna je najaca verzija novog 2.0 TBi motora sa 373 KS.
Trebao bi ici u Giuliu,Stelvio i 4C QV
sta se desilo sa 1.8/1.75 :?
Ide on jos.
Giulietta QV i obicna 4C.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4383 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:Navodno,spremna je najaca verzija novog 2.0 TBi motora sa 373 KS.
Trebao bi ici u Giuliu,Stelvio i 4C QV
sta se desilo sa 1.8/1.75 :?
Ide on jos.
Giulietta QV i obicna 4C.
Dobre masine :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4384 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote:Libra je odlična. Jednom jedan lik, koga po pitanju auta izuzetno cijenim, reče da je Libra jedan od posljednjih auta u kome se osjećaš toplo kao kod kuće. :thumbup:

Tezis je u svakom pogledu priča za sebe. Presavršeno auto. :skoljka:

Libra, Kappa i Tezis...meni vise ne treba :thumbup: 2/3 sam vec ispunio :)

Mada sam slab i na ostale Talijane iz 90-tih narocito :D

P.S. Tek sad vidjeh ove slike 164-ke, valja mi sirit spisak jebo me svak :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4385 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Dok ne napravim kuću, samo jedan projekat ću ostvariti. A kada napravim kuću, samo je nebo granica. Doduše i uputnica za psihijatrijsku ustanovu me može omesti. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4386 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Isti sam Tita mi :lol: ....da stvar bude ludja sad sam guglao stare Mercedesove kabriolete i kupee :lol: :lol:

Nikako da se opredijelim koji ce to biti djedica u garazi, ako se bude imalo zdravlja,para, vremena i garaze :D

Idem od K coupe, preko Mečke w107, Jaguara XJS, do.... ma ne znam vise ni ja sam.

Alfisti halalite....

Image

Image

Image

Image

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4387 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Vrijeme je za spavanje, a nebi se loše bilo ni odjaviti sa foruma izvjesno vrijeme. :skoljka:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4388 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

http://www.autoslavia.com/1983-alfa-rom ... ta-5-200e/

Evo one sarajevske, više od 10.000 cijena...po meni, previše...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4389 Re: Alfa Romeo

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:

Libra, Kappa i Tezis...meni vise ne treba :thumbup: 2/3 sam vec ispunio :)

Mada sam slab i na ostale Talijane iz 90-tih narocito :D

P.S. Tek sad vidjeh ove slike 164-ke, valja mi sirit spisak jebo me svak :lol:
Evo za po gradu

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4390 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Kako mrzim tu lanciu :-? :run:

Imao je drug , 11l po gradu trosila :-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4391 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Dobra je Ipsilonka za djevojku. :thumbup: Motori su kao i kod Punta, tako da je i potrošnja tu negdje. 11 je puno, nešto tu nije bilo kako treba.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4392 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

Mahom ta auta sa slabim motorima ce uzeti 10-11 po Sarajevu i to hladno, jer im fali kuveta. U vakat sam imao nekoliko jarana/poznanika s Fabijama 1.4 (ceski od 68 KS i njemacki od 60 KS) i poslije 1.2 HajTiPolako, hladno su uzimali cenera po Sarajevu. Nista cudno s obzirom da je auto tesko preko tone a motorcic s mrsavih stotinjak njutnmetara. Kum je nekad davno imao Punta 2 1.2 i ni on nije malo trosio, mada su kod tog motora prenosi bili pravo dugi, hladno ide peta po gradu. Puno bolji izbor za ta auta je malo jaca motorizacija, ali takve je tesko naci.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4393 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

ado-šampion wrote:Kum je nekad davno imao Punta 2 1.2 i ni on nije malo trosio, mada su kod tog motora prenosi bili pravo dugi, hladno ide peta po gradu.
Kad su prenosi kratki onda ide peta po gradu bez problema.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4394 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

Za mene prenosi dugi znaci ide peta od 50 do 150. :) Prenosi kratki peta ide od 70-80 do 150. Mozda mi ne valja terminologija, ali na to sam mislio.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4395 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Razumijemo se, samo što ja to koristim drugačije - suprotno. Kad je petom npr. na 120 4000 obrtaja onda je kratka, a kad je na 120 2500 onda je dugačka. Ima auta koja se bukvalno ne mogu voziti petom ispod 70 ili 80.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4396 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Valda su dugi prenosi , prva - 60km/h , druga - 110km/h itd itd :D , trenutno astra ima najgore prenose i mislim da je auto poprilicno umrtvljen radi pola l manje prosjescne potrosnje .
axe22
Posts: 2848
Joined: 11/03/2013 21:21

#4397 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

530i wrote:Razumijemo se, samo što ja to koristim drugačije - suprotno. Kad je petom npr. na 120 4000 obrtaja onda je kratka, a kad je na 120 2500 onda je dugačka. Ima auta koja se bukvalno ne mogu voziti petom ispod 70 ili 80.

na alfi 159 1.9 tesko je cak i cetvrtom voziti 70, malo obrtaja.
Cetvrta je idealna oko 80-90, i u tom rasponu najmanja je potrosnja u cetvrtom stepenu prenosa.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4398 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

_BataZiv_0809 wrote:
citroen xm wrote:Libra je odlična. Jednom jedan lik, koga po pitanju auta izuzetno cijenim, reče da je Libra jedan od posljednjih auta u kome se osjećaš toplo kao kod kuće. :thumbup:

Tezis je u svakom pogledu priča za sebe. Presavršeno auto. :skoljka:

Libra, Kappa i Tezis...meni vise ne treba :thumbup: 2/3 sam vec ispunio :)

Mada sam slab i na ostale Talijane iz 90-tih narocito :D

P.S. Tek sad vidjeh ove slike 164-ke, valja mi sirit spisak jebo me svak :lol:
De ti meni reci bata jel ovo icemu
https://www.olx.ba/artikal/27000823/lancia-kappa/
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#4399 Re: Alfa Romeo

Post by corsa »

Valja ovaj E21 pored! :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4400 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

Ma ja bi ladju da nije grobina teska :-)
Post Reply