SDP

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4376 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Alfons Kauders wrote:
Corto Maltese wrote:
Alfons Kauders wrote: samo zato jer je ministar mrski ateista i islamofob iz sdp-a... :D da iko drugi, sve bi bolio kurac o monks-u... :D :wink:
Kao neko čiji je ateizam dvadesetak godina stariji od njegovog, daću si pravo da kažem da je i tu neubjedljiv, iz koje god stranke dolazio.
bice da je to zato jer i nije ateista, vec ga tako nazivaju u IZ... mislio sam da je sarkazam bio ocit...
Ja sam isto mislio za moj, ali eto...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4377 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

convict wrote:Meni uopšte nije jasan ovaj koncept vrednovanja rada vlade brojem donesenih odluka. Hajde što je neka NVO ubola projekat pa ih neko finansira da skupljaju te podatke, ali da se o tome raspravlja kao o bitnom pokazatelju to mi fakat nije jasno. Valjda je bitan sadržaj tih odluka, a ne njihov broj?
Pocesto, nisam u stanju skontati ko je gori, vlast, opozicija ili nevladine organizacije.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4378 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote: i povrh svega, pojavljuje se lik da me citatima s wikipedije ubjedjuje kako je ustashki pozdrav 'za dom spremni' koji i danas koriste koalicioni partneri iz HSP-a u stvari stariji od NDH i kako je to jedan lijep i domoljuban pozdrav. super, kad je tako, prosetaj ti po Njemackoj sa svastikom pa kad te uhvate reci im da je to simbol starog Egipta...
lik ovdje... :D ja sam najmanje kriv sto ti nisi pratio nastavu na casovima istorije... :D tvoj problem, isto kao i tvoje odbijanje svake cinjenice koja se ne uklapa u tvoje rezonovanje... :D

poredjenje svastike sa pomenutim pozdravom nema blage veze s vezom... :D a ako ti vec smeta taj pozdrav, onda ti moraju smetati i ostali simboli NDH, od sahovnice do lijepe nase... dakle nidje veze :D

ostajem pri onom sto sam rekao - ako imas problema s tim, bujrum prijavi me moderaciji... u protivnom me prestani predstavljati kao nekog apologetu ili simpatizera ustaskog rezima...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4379 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

convict wrote:Meni uopšte nije jasan ovaj koncept vrednovanja rada vlade brojem donesenih odluka. Hajde što je neka NVO ubola projekat pa ih neko finansira da skupljaju te podatke, ali da se o tome raspravlja kao o bitnom pokazatelju to mi fakat nije jasno. Valjda je bitan sadržaj tih odluka, a ne njihov broj?
Prije 30-tak godina je krenuo taj pokušaj da se svemu da matematička vrijednost, pa čak i onome što nije mjerljivo. Naravno da je bitan sadržaj, ali hajde da brojimo barem odluke, jer sadržaj nam se može sviđati ili ne, ali brojevi su neumoljivi. Ideja čak i nije loša, jer razbija učmalost i ljenost, tjerajući ljude da nešto rade, da dostignu neke zadane brojčane vrijednosti, a čim mora raditi, za pretpostaviti je da će raditi kako valja (logika koja u Americi, Njemačkoj, Skandinaviji, Japanu... sasvim dobro fercera). Međuti, kao i svaka ideja, nakon izvjesnog vremena se pretvori u svoju suprotnost. A naročito je pogubna kada se copy/paste u društvo sa drukčijim društvenim odnosima i radnom etikom.
U svakom slučaju, uposlenici anketarskih NGO cvjetaju.
Last edited by Corto Maltese on 22/11/2011 16:22, edited 1 time in total.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#4380 Re: SDP

Post by jasko_ba »

ukinimo ih!
:D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4381 Re: SDP

Post by stochar »

ovo je iz poziva na proteste zbog lose sigurnosne situacije u gradu 2008. godine, koja se od tada pogorsala, broj krivicnih dijela protiv imovine i krivičnih dijela protiv života i tijela u porastu, i odjednom nam sada niko od ovdje pobrojanih vise nije nadlezan:
komeba wrote: Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.

Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.

„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.

U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.
Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.

Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Ktedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.
DaysleepeR wrote:Za Boga miloga samo nemojte da se provaljujemo pa da opet završimo pred Predsjedništvom.

Vlada i Skupština Kantona Sarajevo kao i Gradsko Vijeće su adrese za ovu tematiku.

MUP Kantona takođe kao i Kantonalno Tužilaštvo
.
obuca wrote:Ostavke, jedini moralan čin koji bi ljudi na funkcijama u kantonu Sarajevo trebali uraditi, ostavke ne samo gradonačelnice Semihe Borovac kojoj važniji Dubaji je od života građana grada Sarajeva, ne samo predsjedavajućeg skupštine kantona Denisa Zvizdića koji nije uradio ništa da se stane u kraj nelegalnom nošenju oružija, ne samo novog premijera kantona Samira Silajdžića koji nije našao za shodno da iz budžeta kantona sredstva usmjeri sredstva u institucije koje bi se bavile prevencijom kriminala bio on maloljetnički ili ne....
i, tad nam nije smetalo sto je Tajo NOVI premijer, nismo cekali 4 godine da se nauci poslu, vec smo trazili akciju ODMAH! eh, sad odjednom drugi arsini. ili tada nismo bili u pravu, ili se nesto glede odgovornosti nadleznih u medjuvremenu promijenilo?
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4382 Re: SDP

Post by stochar »

a ovo smo citali pred Katerdalom 16. februara 2008.:
Tvrdite, niste u stanju ništa promijeniti,
Niste nadležni, preplicete prste, masete statistikom,
Prebacujete vruć krompir iz ruke u ruku i bacite ga nazad u vatru.

Za moralnu odgovornost nije neophodan ni akt ni propis.
Potrebna je savjest ! Potreban je ponos !
Potrebna je cast ! Potreban je obraz !

Rekli su nam da ne možemo ništa promjeniti,
Ekstremne situacije zahtjevaju radikalne promjene.
I mi smo došli ovdje jer mislimo svojom glavom i brinemo za nase sutra.

Došli smo jer vjerujemo u bolje.
Došli smo jer znamo da se može bolje.
Bacite lopove u zatvore ! Niko ne moze biti iznad zakona !

Mi razumijemo politički sistem ove zemlje
I znamo ko je pobijedio na izborima. Mi smo Vas izabrali.
Sad Vas mi i posmatramo... Trazimo transparentnost ! Zahtjevamo rezultate !

Isto tako znamo da ne trebamo čekati godinama da bi izrazili svoje nezadovoljstvo.
Sarajevo se budi !
Sarajevo ce biti... sve drugo ce proci !

Iako mnogi ovdje jedva preživljavaju, oni svaki dan kroz razne poreze i naknade plaćaju radna mjesta onih
Koji nam zauzvrat daju tako malo. Ne zelimo vlast koja je samoj sebi svrha !
Želimo vlast koja je ponos društva !

Došlo je vrijeme kad prijetnje i laži više nisu dovoljne,
Da bi zaustavile glas naroda, jer Vas se narod ne boji.
Radite svoj posao ! Vratite nam mir !
sto se mene tice, ja bih hladno sve ovo opet procitao, nije se nesto puno promijenilo, osim sto ono sto je nekada govorio Ergot (znace ga stariji forumashi), sada govore drugi...
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4383 Re: SDP

Post by quasar »

Svakako treba vrsiti pritisak na vlast, ako ne pomogne, onda traziti smjene, ako ni to ne pomogne, imaju izbori pa birajte bolje.
Ja na zalost ne vidim nigdje bolje, a ovo je katastroficno.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4384 Re: SDP

Post by stochar »

quasar wrote:Svakako treba vrsiti pritisak na vlast, ako ne pomogne, onda traziti smjene, ako ni to ne pomogne, imaju izbori pa birajte bolje.
Ja na zalost ne vidim nigdje bolje, a ovo je katastroficno.
naravno da treba vrsiti pritisak, od toga koliko su bahati zavisi koliki intenzitet pritiska je potreban.

eh, za to treba imati zdrav gradjanski a ne stranacki aktivizam, koji ce jednako reagovati na nerad vlasti bez obzira ko je predstavlja.

bio sam na protestima od 2006., kritikovao vlast sto preko foruma sto preko megafona na ulici, pust'o muziku revolucionarne tematikke na protestima, i zato me boli kad vidim one koji su poslije mene uzimali megafon i nesposobnoj vlasti porucivali sve ono sto ja i sada porucujem nesposobnoj vlasti, kako koriste demagogiju Ergota i ostalih likova koji su nam tada govorili kako je ta vlast dobra, kako su nas oni 'izvukli iz rata pa ce valjda znati provesti nas i ka evropi', i kakve sve ne budalastine.

nazalost, situacijom u kojoj ce gradjanski aktivisti nakon promjene vlasti prelaziti u stranacke, umire nam i ono malo gradjanskog aktivizma koji se bio probudio...
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4385 Re: SDP

Post by popajic »

stochar wrote:
naravno da treba vrsiti pritisak, od toga koliko su bahati zavisi koliki intenzitet pritiska je potreban.

eh, za to treba imati zdrav gradjanski a ne stranacki aktivizam, koji ce jednako reagovati na nerad vlasti bez obzira ko je predstavlja.

bio sam na protestima od 2006., kritikovao vlast sto preko foruma sto preko megafona na ulici, pust'o muziku revolucionarne tematikke na protestima, i zato me boli kad vidim one koji su poslije mene uzimali megafon i nesposobnoj vlasti porucivali sve ono sto ja i sada porucujem nesposobnoj vlasti, kako koriste demagogiju Ergota i ostalih likova koji su nam tada govorili kako je ta vlast dobra, kako su nas oni 'izvukli iz rata pa ce valjda znati provesti nas i ka evropi', i kakve sve ne budalastine.

nazalost, situacijom u kojoj ce gradjanski aktivisti nakon promjene vlasti prelaziti u stranacke, umire nam i ono malo gradjanskog aktivizma koji se bio probudio...
Potpuno se slazem !
Ono sto meni licno kod tebe zasmeta je veliko nestrpljenje i poprilicna doza nerealnosti kod ocekivanja da se ono sto je obecano ( od strane SDPa ) odradi za 9 mjeseci.
Znam , sad ces reci - hocu da vidim bar neke pomake ! Ima ih , samo ne onoliko koliko smo ocekivali. S druge strane , ima onog sto mnogi nisu ocekivali ( suluda koalicija sa SDA :-) )...svaceg tu ima , ali ja jos uvijek ne vidim bolju alternativu !
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4386 Re: SDP

Post by stochar »

popajic wrote:
stochar wrote:
naravno da treba vrsiti pritisak, od toga koliko su bahati zavisi koliki intenzitet pritiska je potreban.

eh, za to treba imati zdrav gradjanski a ne stranacki aktivizam, koji ce jednako reagovati na nerad vlasti bez obzira ko je predstavlja.

bio sam na protestima od 2006., kritikovao vlast sto preko foruma sto preko megafona na ulici, pust'o muziku revolucionarne tematikke na protestima, i zato me boli kad vidim one koji su poslije mene uzimali megafon i nesposobnoj vlasti porucivali sve ono sto ja i sada porucujem nesposobnoj vlasti, kako koriste demagogiju Ergota i ostalih likova koji su nam tada govorili kako je ta vlast dobra, kako su nas oni 'izvukli iz rata pa ce valjda znati provesti nas i ka evropi', i kakve sve ne budalastine.

nazalost, situacijom u kojoj ce gradjanski aktivisti nakon promjene vlasti prelaziti u stranacke, umire nam i ono malo gradjanskog aktivizma koji se bio probudio...
Potpuno se slazem !
Ono sto meni licno kod tebe zasmeta je veliko nestrpljenje i poprilicna doza nerealnosti kod ocekivanja da se ono sto je obecano ( od strane SDPa ) odradi za 9 mjeseci.
Znam , sad ces reci - hocu da vidim bar neke pomake ! Ima ih , samo ne onoliko koliko smo ocekivali. S druge strane , ima onog sto mnogi nisu ocekivali ( suluda koalicija sa SDA :-) )...svaceg tu ima , ali ja jos uvijek ne vidim bolju alternativu !
drug, mi se slazemo u velikom broju stvari, ali ja jednostavno ne zelim da budem strpljiv, jer strpljenje nije ono sto smo proteklih pet godina aktivno propagirali, i uvijek se govorilo kako mi vise nemamo vremena za cekanje, nije se puno imalo razumijevanja (s pravom) za to sto je i Tajo bio novoimenovani premijer, niti je bilo nekog posebnog razumijevanja za Svilenog, pa ga nemam i ne zelim imati ni u slucaju ove vlasti.

to sa strpljenjem je upravo ono protiv cega Dubioza pjeva u pjesmi 'Suti i trpi', to je ono protiv cega smo bili cijelo vrijeme i uvijek se na svim protestima govorilo: vlast koja ne radi u interesu naroda mora biti kritikovana, pa ako ne poslusa glas naroda i kazhnjena.

jednostavno, i dan danas se zalazem za sve sto je receno u onom govoru od 16. februara 2008., kao i u ranijim govorima na protestima.

ni ja, nazalost ne vidim bolju alternativu, zato ce me i otjerati u grupu ljudi koji su mi uvijek bili gori od glasaca nacionalistickih stranaka - ljude koji ne izlaze na izbore, a nakon toga vjerovatno u one koji bjeze iz ove zemlje glavom bez obzira. znam sta neizlazak bilo koga na izbore znaci, ali jednostavno ja ne zelim da imam ovaj osjecaj 'zguzenosti' koji sad imam, koji je poceo kako kazes suludom koalicijom sa SDA (bas me zanima kako bi Milanovic prosao da koalira sa Jadrankom nakon izbora), a koji je sve jaci kad vidim da sve receno u onom gorkom i iskrenom govoru i sto je bilo upuceno onoj vlasti, komotno moze biti upuceno i ovoj novoj. ponavljam: nisam uopste ljut i bijesan zbog toga, ne ide mi na zivce, samo mi je zhao...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4387 Re: SDP

Post by vivaldi »

stochar wrote:, i uvijek se govorilo kako mi vise nemamo vremena za cekanje,
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4388 Re: SDP

Post by stochar »

vivaldi wrote:
stochar wrote:, i uvijek se govorilo kako mi vise nemamo vremena za cekanje,
Image

Uploaded with ImageShack.us
meni sad sve lici na onu anegdotu sa skupa 'jedne' nacionalisticke stranke:

Govornik: Jesmo li mi nacionalisticka stranka?

Skup u dvorani: Jesmoooooooo!

Govornik: E, pa, nismo!

Skup u dvorani: Nismooooooooooooo!


-
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4389 Re: SDP

Post by vivaldi »

Sad cu ja pitati: MoRemo li cekati? (Ti reci Ne mozemo, a onda cu opet pitati :D )
Građanka
Posts: 13
Joined: 17/11/2011 12:29

#4390 Re: SDP

Post by Građanka »

Hema_17 wrote:A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...

Apsolutno se slažem sa tobom ovo su najnovija istrazivanja CCI-a i dovoljno je samo kada se vidi da je Ministarstvo KS donijelo 140 odluka i stalno se nesto desava i radi se stalno je i u medijima evo sad i polako uvodjenje i drzavne mature pa zaboga ljudi pogledajte sta je covjek uradio za Pravni fakultet koji sam ja studirala maknuo ljude koji su seksualni manijaci i puni koripcije. Nemojte da se sad pravimo ludi djela govore i svi znamo koliko se u proteklom peridu radilo i uradilo. Sva častr ministru Suljagiću i Vladi...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4391 Re: SDP

Post by stochar »

Građanka wrote:
Hema_17 wrote:A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...

Apsolutno se slažem sa tobom ovo su najnovija istrazivanja CCI-a i dovoljno je samo kada se vidi da je Ministarstvo KS donijelo 140 odluka i stalno se nesto desava i radi se stalno je i u medijima evo sad i polako uvodjenje i drzavne mature pa zaboga ljudi pogledajte sta je covjek uradio za Pravni fakultet koji sam ja studirala maknuo ljude koji su seksualni manijaci i puni koripcije. Nemojte da se sad pravimo ludi djela govore i svi znamo koliko se u proteklom peridu radilo i uradilo. Sva častr ministru Suljagiću i Vladi...
bas, svaka cast... djela govore? koja ba djela? koga ti zajebavas? haj'mo sad ispocetka...

Čaklovica je podsjetio kako je Senat Univerziteta u Sarajevu prije nekoliko mjeseci, zbog nedoličnog ponašanja, kaznio četvoricu profesora Pravnog fakulteta. Riječ je, podsjećamo, o Bajri Goliću, Zdravku Lučiću i Sanjinu Omanoviću, koji su zbog sek safere na Odjeljenju Pravnog fakulteta u Tuzli suspendovani sa nastave, te Fuadu Saltagi, koji je kažnjen ukorom, jer kao nadređeni profesorima nije učinio ništa, iako je znao za sve što rade. (Oslobodjenje, 27.09.2011.)

bas ih je Suljagic maknuo... helem, natjeraces me sada da ti dokazujem kako Ministarstvo kojem medju rijetkima dajem prolaznu ocjenu nije bas tako dobro kakvo se predstavlja.

kazes: nemojmo se praviti ludi, djela govore. evo opet:

- Vjeronauka ne da nije ukinuta, vec nikad jaca

- Hrana u vrticima katastrofalna,

- Stanje u vrticima generalno lose

- Porast vrsnjackog nasilja u skolama

- Stari problemi ni blizu rjesavanja: porast narkomanije i spustanje granice u osnovne skole

haj' mi sad daj barem tri, od tih 140 mjera, koje su konkretne i sta je to sto su stalno po medijima? (ne pikam mijesanje u pitanja Vodovoda)


a ovo smo da podsjetim jos jednom, citali pred Katerdalom 16. februara 2008.:
Tvrdite, niste u stanju ništa promijeniti,
Niste nadležni, preplicete prste, masete statistikom,
Prebacujete vruć krompir iz ruke u ruku i bacite ga nazad u vatru...
(sire u ranijim postovima)

aferim!


p.s. evo ja cu ti dati jednu odlicnu mjeru Ministarstva obrazovanja KS: Plan upisa u srednje skole koji smanjuje broj upisanih u gimnazije, a forsira strukovne skole koje su zapostavljene! to je recimo jedna mjera koju cu ja uvijek pohvaliti, ali je samo kap u moru neispunjenih obecanja SDP-a...
zuxxon
Posts: 17
Joined: 10/10/2011 21:16

#4392 Re: SDP

Post by zuxxon »

stochar wrote:haj' mi sad daj barem tri, od tih 140 mjera, koje su konkretne i sta je to sto su stalno po medijima?
Građanka wrote:Nemojte da se sad pravimo ludi djela govore i svi znamo koliko se u proteklom peridu radilo i uradilo.
Nemoj se pravit' stochar-u, svi sve znamo :mrgreen:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4393 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Sta mislite, koliko je Necko ovdje bio "dobar"?


Sta je sa Zakonom o oduzimanju nelegalno stecene imovine?????
Građanka
Posts: 13
Joined: 17/11/2011 12:29

#4394 Re: SDP

Post by Građanka »

stochar wrote:
Građanka wrote:
Hema_17 wrote:A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...

Apsolutno se slažem sa tobom ovo su najnovija istrazivanja CCI-a i dovoljno je samo kada se vidi da je Ministarstvo KS donijelo 140 odluka i stalno se nesto desava i radi se stalno je i u medijima evo sad i polako uvodjenje i drzavne mature pa zaboga ljudi pogledajte sta je covjek uradio za Pravni fakultet koji sam ja studirala maknuo ljude koji su seksualni manijaci i puni koripcije. Nemojte da se sad pravimo ludi djela govore i svi znamo koliko se u proteklom peridu radilo i uradilo. Sva častr ministru Suljagiću i Vladi...
bas, svaka cast... djela govore? koja ba djela? koga ti zajebavas? haj'mo sad ispocetka...

Čaklovica je podsjetio kako je Senat Univerziteta u Sarajevu prije nekoliko mjeseci, zbog nedoličnog ponašanja, kaznio četvoricu profesora Pravnog fakulteta. Riječ je, podsjećamo, o Bajri Goliću, Zdravku Lučiću i Sanjinu Omanoviću, koji su zbog sek safere na Odjeljenju Pravnog fakulteta u Tuzli suspendovani sa nastave, te Fuadu Saltagi, koji je kažnjen ukorom, jer kao nadređeni profesorima nije učinio ništa, iako je znao za sve što rade. (Oslobodjenje, 27.09.2011.)

bas ih je Suljagic maknuo... helem, natjeraces me sada da ti dokazujem kako Ministarstvo kojem medju rijetkima dajem prolaznu ocjenu nije bas tako dobro kakvo se predstavlja.

kazes: nemojmo se praviti ludi, djela govore. evo opet:

- Vjeronauka ne da nije ukinuta, vec nikad jaca

- Hrana u vrticima katastrofalna,

- Stanje u vrticima generalno lose

- Porast vrsnjackog nasilja u skolama

- Stari problemi ni blizu rjesavanja: porast narkomanije i spustanje granice u osnovne skole

haj' mi sad daj barem tri, od tih 140 mjera, koje su konkretne i sta je to sto su stalno po medijima? (ne pikam mijesanje u pitanja Vodovoda)


a ovo smo da podsjetim jos jednom, citali pred Katerdalom 16. februara 2008.:
Tvrdite, niste u stanju ništa promijeniti,
Niste nadležni, preplicete prste, masete statistikom,
Prebacujete vruć krompir iz ruke u ruku i bacite ga nazad u vatru...
(sire u ranijim postovima)

aferim!


p.s. evo ja cu ti dati jednu odlicnu mjeru Ministarstva obrazovanja KS: Plan upisa u srednje skole koji smanjuje broj upisanih u gimnazije, a forsira strukovne skole koje su zapostavljene! to je recimo jedna mjera koju cu ja uvijek pohvaliti, ali je samo kap u moru neispunjenih obecanja SDP-a...

Ima bezboj mjera:

- izmjena zakona o osnovnom obrazovanju
- rekao si i sam povecanje broja upisanih u strukovne skole i prirodne fakultete
- drzavna matura se uvodi
- vjeronauka nije ni bila namjera da se ukida nego diskriminacija i da se djeci omladini da opcija u koliko nece vjeronauku imaju alternativni predmet ili nista ( ja sam iz miješanog braka i napokon da je neko poceo o tome da djeluje) jeste bila Suljagiceva super ambicija da ne ulazi u prosjek ali drustvo u kojem zivimo je takvo da ne moze ali ipak je dao alternative
- studentima srednjobosanskog kantona za ove studentske domove je omogucio kada je krenuo fakultet da bez obzira sto njihov kanoto nije uplatio radi neformiranja vlasti da im se uplati i omoguci
- izvini za Pravo jeste on uticao tasti gospodin Čakalovica to nije uradio dok je ministar bio Kešo
daj molim te niko niti jednu Kešino mjeru ne zna a ovi su na Pravu žarili i palili
- sve se desava i ide na bolje Ministar je među narodom nije iznad kako su se njegovi prethodnici ponašali posjetio je nedavno i đake koji na žalost su u bolnicama i tako imaju školu kad je to neko uradio????
- i ima još mjera ali zasto da ja tebi govorim kad ces ti reci nije Emir nije d kraja realizirao

On je za mene najbolji ministar u BiH i necu dea se raspravljam to je tako i njemu aferim !!!!!!!!!!!!! :-D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4395 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Građanka wrote: On je za mene najbolji ministar u BiH i necu dea se raspravljam to je tako i njemu aferim !!!!!!!!!!!!! :-D
Dušo, niko ti ne brani da on za tebe bude najbolji ministar na cijelom dunjaluku. Mada, tu meni nešto smrdi. Dobrog ministra obrazovanja bi trebali braniti oni pismeni, a kuditi nepismeni. Zašto je kod nas sve naopako?
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#4396 Re: SDP

Post by Za i Protiv »

Corto Maltese wrote:
Građanka wrote: On je za mene najbolji ministar u BiH i necu dea se raspravljam to je tako i njemu aferim !!!!!!!!!!!!! :-D
Dušo, niko ti ne brani da on za tebe bude najbolji ministar na cijelom dunjaluku. Mada, tu meni nešto smrdi. Dobrog ministra obrazovanja bi trebali braniti oni pismeni, a kuditi nepismeni. Zašto je kod nas sve naopako?

Znaci, svi oni koji za Suljagica misle da dobro radi svoj posao su nepismeni (i ja ga i podrzavam i branim i mislim da dobro radi svoj posao, a smatram se pismenim - 17 godina mog obrazovanja smatram dostatnim), a svi koji ga kude su akademici (u najmanju ruku)!

O ZIVOTE :run:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#4397 Re: SDP

Post by novi.dan.nova.nafaka »

vivaldi wrote:
stochar wrote:, i uvijek se govorilo kako mi vise nemamo vremena za cekanje,
Image
Otvaranje hiljada radnih mjesta - čini mi se da je i to neko spominjao u predizbornim kampanjama...
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4398 Re: SDP

Post by Hema_17 »

Danas na sjednici Skupštine kantona na dnevnom redu je Zakon o izmjenama i dopunama u osnovnom obrazovanju u cijem kreiranju su ucestvovali ljudi iz struke, kroz sindikate, strucne aktive po skolama, udruzenja... Vecina amandmana prethodno nabrojanih su prihvaceni i ugradjeni u ovaj Zakon. Nadalje, usvajanje ovog Zakona prati i usvajanje niza pravilnika, standarda, normi... Prvi put, ponavljam PRVI PUT ce se pojaviti Pravilnik o opisnom ocjenjivanju. Haaaalloooooo, u nasim skolama se opisno ocjenjuje vec 8 godina, a nemamo pravilnik :x Postavlja se pitanje kako je to moguce????
Dalje, pri upisu u srednje skole, nije vise presudan opci uspjeh, napuhan ocjenama iz vjestina i vjeronauke, nego zakljucne ocjene iz predmeta relevantnih za odredjenu srednju skolu.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4399 Re: SDP

Post by popajic »

VjecitiStudent wrote:Sta mislite, koliko je Necko ovdje bio "dobar"?


Sta je sa Zakonom o oduzimanju nelegalno stecene imovine?????
Ja, sta bi bilo da sutra osvane ?
Svi ratni i poratni pljackasi su izvor nelegalne imovine oprali u 1000 voda i sve to lijepo zakonski zaokruzili da im ne bi falila peruska s glave.
Vjerujes li stvarno da bi ta komisija uspjela uhvatiti za glavu ( ili rep) finansijsku konstrukciju za nicanje napr. Fahrine imperije ?! Ili da bi ih Budnjo nespremne docekao...i tako redom.
Imali su svoj mafijaski momentum , iskoristili ga i svi vozovi prosli.
Da sutra osvane taj zakon ( koji je trebao osvanuti prije 15-ak godina )nadrljao bi neki sitni levat i to je to.
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4400 Re: SDP

Post by boki86 »

stochar wrote:bas, svaka cast... djela govore? koja ba djela? koga ti zajebavas? haj'mo sad ispocetka...

Čaklovica je podsjetio kako je Senat Univerziteta u Sarajevu prije nekoliko mjeseci, zbog nedoličnog ponašanja, kaznio četvoricu profesora Pravnog fakulteta. Riječ je, podsjećamo, o Bajri Goliću, Zdravku Lučiću i Sanjinu Omanoviću, koji su zbog sek safere na Odjeljenju Pravnog fakulteta u Tuzli suspendovani sa nastave, te Fuadu Saltagi, koji je kažnjen ukorom, jer kao nadređeni profesorima nije učinio ništa, iako je znao za sve što rade. (Oslobodjenje, 27.09.2011.)
A ja bi tebe podsjetio da je Čaklovica rektor od 2006. godine i da je imao punih 5 godina (vrijeme vladavine SDA kadrova) da smijeni ili suspenduje doticne profesore...i gle cuda, dodje Suljagic (SDP) i tek tada Caklovici pade napamet da imaju ti neki sexualni manijaci koje treba skinuti..i sad kao na njegovu inicijativu. Pa da nije bilo Suljagica jos uvijek bi studentice dobivale sestice, a doticni "profesori" bili zadovoljeni. Ali dobro, ako je Caklovica rekao ona mu treba vjerovat...ni slucajno zdrav razum poslusati
stochar wrote:- Vjeronauka ne da nije ukinuta, vec nikad jaca
Nikada nije ni bio cilj ukidati vjeronauku. To mogu samo tvrditi oni koji ne zele da se udube u tematiku i daju pausalne ocjene. Da ti malo pisem-predmet vjeronauka je ulazio u prosjek ocjene, koja je kasnije vrednovana prilikom upisa na fakultet. Ta ista ocjena je povecavala prosjek onim ucenicima koji su isli na nju, a oni koji nisu, su zbog manjka predmeta, u startu imali manji prosjek. I na taj nacin dovedeni u neravnopravan polozaj prilikom upisa na fakultet. I ministar je samo uveo alternativni predmet, da ko zeli, moze ici na njega i tako izjednaciti mogucnost za ostvarivanjem prosjeka ocjena. Gdje si ti procitao, vidio odluku, nesto, bilo sta gdje pise da se zeli UKINUTI vjeronauka???? Crno na bijelo molim.

stochar wrote:- Hrana u vrticima katastrofalna,

- Stanje u vrticima generalno lose

- Porast vrsnjackog nasilja u skolama
Jel to radis u vrticu ili si jos uvijek njihov konzument?? Koliko sam ja upucen roditelji ne organizuju vise proteste protiv uprave Djece Sarajeva. Vjerovatno potkupljeni ili su ipak zadovoljni sadasnjom uslugom. Ako nista, vracen im je osmijeh kada im Deda mraz uruci poklon. A ta Arzija, koja je gle cuda dobila nogu upravo kada je Emir postao ministar, je htjela da taj osmijeh malo ukine. Sto bi se djeca smijala, kada mogu plakati. Jel i za smjenu i odlazak Arzije zasluzan neko drugi ili??

stochar wrote:- Stari problemi ni blizu rjesavanja: porast narkomanije i spustanje granice u osnovne skole
Molim te da mi proslijedish ovaj izvor koji govori o porastu narkomanije, bas mi treba za jednu studiju koju trenutno pravim. Bio bih ti stvarno zahvalan. Unaprijed hvala.
Last edited by boki86 on 23/11/2011 10:14, edited 1 time in total.
Post Reply