Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4376 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Treba ti:
zupčasti remen, španer zupčastog, vodena pumpa, antifriz, mikroremen i njegov španer. Plus pregled remenica, zavisno u kakvom su stanju i koliko je auto prešlo. Plus možda neki semering, nešto...što se vidi kad se to sve skine i obrati pažnja.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4377 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

ok
mislio sam po cijenama takodjer ako ima racun :mrgreen:

gledam ove ponude
set ( kan.rem + span)

pa onda spaner zupcastog remena

zar ovo drugo nije u prvom sadrzano :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4378 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

kan. rem. je kanalni remen, tzv mikroremen, sto vozi klimu, alternator,servo pumpu, kod nekih auta i vodenu pumpu
taj remen sa spanerom je obicno 50-150KM i nema veze sa zupcastim al se cesto i on mijenja skupa
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4379 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

Ma auto me treba imati onaj koji ne vozi :thumbup:
Inace je porez na budale :mrgreen:

Ode kes
Al nek ide
Bolje na to nego za zdravlje i tome slicno spomenici i ostalo
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4380 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

Jučer pričam s jaranom, auto sa nekim srednjim motorom košta dnevno otprilike 1.5KM i kad ga ne vozis, za registraciju :lol:
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#4381 Re: Renault Megane all about

Post by makkaj »

Uzeo Zupčasti remen GATES (pogledaj na netu, hvale ga ljudi), vodenu pumpu comline (engleska, valjda će slušat), ruville španer, INA roler (njemačka). ovo je izašlo 199 KM. Ne razumijem se previše, ovo je ipak jeftina varijanta pa ne očekujem neke garancije, šta ja znam... nisu imali taj semering al eto našao u reno shopu za 8km. još mi je majstor uzo cvaju za zamjenu antirfriza (vidim da je valeo sipao jer mi je dao malo što je ostalu u flaši) i 90km za ruke.

BTW znam da tu neki podrazumjevaju i zamjenu mikroremena, pa svječice i još neke kontrole ali sam bio kratak sa "vremenom" pa će to pričekati možda idući mali servis :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4382 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

jos napisi i radnju gdje si sve to uzeo :izet:
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#4383 Re: Renault Megane all about

Post by makkaj »

Napiso sam par postova iznad, nebih da me neko optuži za reklamu :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4384 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

pa da si uzeo i taj famozni mikroremen doslo bi te skoro 500

to je to ko ima vremena i zna majstore moze malo proci jeftinije
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#4385 Re: Renault Megane all about

Post by makkaj »

Pa eto, evo gledam po netu, negdje taj mikoremen uključuju, negdje ne u veliki servis. Mada ne mislim da bi i sa njim došlo toliko, al eto ja ga nisam zamjenio pa nemam šta razmišljati, a ti mijenjaj ako ti je ćejf :P
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4386 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

ne bih ni ja ako nije obavezno :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4387 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Mikroremen kad pukne hoće da potkači i zupčasti pa napravi havariju. Nije vrijedno rizika, mikroremen je tipa 20-30 maraka, a njegov španer 60-100, zavisi kako koji...za te pare mirno spavaš, tj. voziš.
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#4388 Re: Renault Megane all about

Post by makkaj »

Ovo je svakako dobar savjet. U mom slučaju, doće i to na red, možda već na prvom sljedećem malom servisu.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4389 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

555 KM, u ovlaštenom
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4390 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

od juče mi se čuje neko zujanje, dolazi kao iz motora, ali kad otvorim haubu nema zvuka...
vjerujem da je povezano sa strujom, jer kad držim prekidač od stakala, palim svjetla i slično, napon malo padne i zujanje na tren prestane...i ranije mi se dešavalo da napon pada, ali nije bilo ovo zujanje prisutno...kontam da je do alternatora, ali ništa se iz njega ne čuje...more li biti neki relej ili slično?
nema problema pri paljenju i ostalo...
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#4391 Re: Renault Megane all about

Post by Brus Lee »

johntra wrote:od juče mi se čuje neko zujanje, dolazi kao iz motora, ali kad otvorim haubu nema zvuka...
vjerujem da je povezano sa strujom, jer kad držim prekidač od stakala, palim svjetla i slično, napon malo padne i zujanje na tren prestane...i ranije mi se dešavalo da napon pada, ali nije bilo ovo zujanje prisutno...kontam da je do alternatora, ali ništa se iz njega ne čuje...more li biti neki relej ili slično?
nema problema pri paljenju i ostalo...
Da nije do haube? :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4392 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Nije dobra je. Nije plastična. :D
vjerovatno je onda do napona, ne osjeti se to tako jako...samo ja to mogu osjetiti, mada mi ne zuji u glavi.... :D
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#4393 Re: Renault Megane all about

Post by Horcrux »

jasmin93 wrote:Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok

Megane II, 2003. god
Meni, neki dan. :/ Jesi rijesio?

Ima li ko preporuciti nekog auto elektricara u Sarajevu?
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4394 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Kako se kod renaulta daljinski karticom mogu zatvoriti prozori, siber i tako to... kad ti komsija javi da si ostavio otvoreno pa ono sa balkona :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4395 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

na II je dva puta brzo pritiskanje dugmeta za zakljucavanje
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4396 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

DoradO wrote:Kako se kod renaulta daljinski karticom mogu zatvoriti prozori, siber i tako to... kad ti komsija javi da si ostavio otvoreno pa ono sa balkona :D
Kod mene 3x dugme za zakljucavanje brzo... Tri puta zmigavci i zatvore se svi prozori... Opcija otvaranja kod mene ne postoji... Ili ja ne znam..
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#4397 Re: Renault Megane all about

Post by _ado_ »

Horcrux wrote:
jasmin93 wrote:Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok

Megane II, 2003. god
Meni, neki dan. :/ Jesi rijesio?

Ima li ko preporuciti nekog auto elektricara u Sarajevu?
Mikroprekidac. Skini "bravu" gepeka i vidi da nisu oksidirali kontakti na mikroprekidacu. Ako jesu, ocisti koroziju i trebalo bi da radi.
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4398 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

dgL_ wrote:
DoradO wrote:Kako se kod renaulta daljinski karticom mogu zatvoriti prozori, siber i tako to... kad ti komsija javi da si ostavio otvoreno pa ono sa balkona :D
Kod mene 3x dugme za zakljucavanje brzo... Tri puta zmigavci i zatvore se svi prozori... Opcija otvaranja kod mene ne postoji... Ili ja ne znam..
To je to, probao 2x nista, onda drzao otklj-zaklj zajedno nista... reko da se ne igram da nesto ne hakujem :) bolje da pitam a stid me u servisu pitat jer su mi objasnili zadnji put kad sam bio al nekako na jedno uslo na drugo izaslo...
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4399 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

DoradO wrote:
dgL_ wrote:
DoradO wrote:Kako se kod renaulta daljinski karticom mogu zatvoriti prozori, siber i tako to... kad ti komsija javi da si ostavio otvoreno pa ono sa balkona :D
Kod mene 3x dugme za zakljucavanje brzo... Tri puta zmigavci i zatvore se svi prozori... Opcija otvaranja kod mene ne postoji... Ili ja ne znam..
To je to, probao 2x nista, onda drzao otklj-zaklj zajedno nista... reko da se ne igram da nesto ne hakujem :) bolje da pitam a stid me u servisu pitat jer su mi objasnili zadnji put kad sam bio al nekako na jedno uslo na drugo izaslo...
Na II pritisneš dugme za zaključavanje i onda opet pritisneš i držiš. ( A jesu li ti električni podizači stakala na svim prozorima?)
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4400 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

da, uspjelo je ovo 3x brzo... nego kazem da sam probao prvo 2x kako je napisao @kafanski_covjek :)
Post Reply