BiH proizvodi (domaće je najbolje)
Moderator: anex
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4376 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ma kakvi. Pađeni i Agromilk jaci za klasu. Inace K Plus kisele paprike. Radi Vocar Gornji Rahic. Meni cista petica
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#4377 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Slucajno naletih na SAVRSENSTVO od sapuna, a domaceg je porijekla, proizvodnja u Brckom..handame BIO REMIX sapuni...
Ima ih za svakakve namjene, ja isprobah za masnu kozu lica, akne itd i moram reci da mi godi, vise nego dr. Pasha...12KM su ali vrijede svake marke, imate stranicu na FBu...
Da dodam da imaju i halal certifikat i da imaju bas jak i lijep miris
Pakovanje kao dr. Pasha..
http://bio-remix.com/
Ima ih za svakakve namjene, ja isprobah za masnu kozu lica, akne itd i moram reci da mi godi, vise nego dr. Pasha...12KM su ali vrijede svake marke, imate stranicu na FBu...
Da dodam da imaju i halal certifikat i da imaju bas jak i lijep miris
http://bio-remix.com/
Last edited by Nisrin on 04/12/2015 20:20, edited 1 time in total.
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#4378 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Klas promovirao namjensko brašno za pite i kolače
Home | VIJESTI | Bosna i Hercegovina | Događaji | Klas promovirao namjensko brašno za pite i kolače
Klas promovirao namjensko brašno za pite i kolače
Autor A. H. Prije 23 sati 26 minuta
Veličina slova: Decrease font Enlarge font
TV1.ba VIDEO
Prehrambena industrija Klas d.d. Sarajevo upriličila je promociju svog novog proizvoda - Namjensko brašno za pite i kolače u sarajevskoj pekari „Poričanin“ na Baščaršiji.
Namjensko brašno za pite i kolače proizvedeno je od pažljivo biranih zrna pšenice u najvećem i najsavremenijem mlinu u Jugoistočnoj Europi, a njegov kvalitet garantira stroga primjena međunarodno priznatih standarda upravljanja kvalitetom kao što su ISO, HACCP i Halal.
„Novim proizvodom u kategoriji namjenskog brašna osvježili smo i upotpunili asortiman mlinskih proizvoda, a posebno je zanimljivo što smo promociju organizirali u Pekari Poričanin, uglednoj tradicionalnoj sarajevskoj pekari koja u srcu Baščaršije uspješno posluje već 62 godine. S druge strane, Klas je renomirana industrijska pekara s tradicijom dugom 113 godina. Dakle, vezuju nas tradicija, iskustvo i kvalitet proizvoda“, rekao je brand manager mlinskih proizvoda Klasa Haris Škiljo.
Vlasnik pekare „Poričanin“ Mehmed Poričanin otkrio je zanimljive detalje o dugogodišnjoj saradnji ove pekare i Klasa.
„Bio sam dječak kada je moj amidža naručivao brašno iz Klasa. Brašno nam je u pekaru stizalo zaprežnim kolima. I tada, kao i danas, zadovoljni smo kvalitetom Klasovog brašna. Kvalitet je, dakle, konstanta. Posebno mi je drago što se Klas, nakon nekoliko godina stagnacije, vratio na tržište u punom kapacitetu i svom ranijem sjaju. Ja sam u penziji, ne radim više u pekari, ali su mi moje kćerke i zetovi, koji su nastavili njegovati tradiciju pekare „Poričanin“, kazali da su prezadovoljni kvalitetom novog Klasovog brašna – Namjenskog brašna za pite i kolače“, rekao je Mehmed Poričanin.
Uposlenici pekare „Poričanin“ potrudili su se da, koristeći novo Klasovo brašno, za medije i kupce pripreme razne pekarske proizvode, počev od hljeba, peciva do kolača i muffina. U tome su bili, zaista, kreativni i originalni.
„Pekarski zanat je zanimljiv i inspirativan. Lično uživam radeći ovaj posao, a sve nam je mnogo lakše kada imamo kvalitetno brašno, kao što je Klasovo“, kaže pekar Damir Hasović.

Home | VIJESTI | Bosna i Hercegovina | Događaji | Klas promovirao namjensko brašno za pite i kolače
Klas promovirao namjensko brašno za pite i kolače
Autor A. H. Prije 23 sati 26 minuta
Veličina slova: Decrease font Enlarge font
TV1.ba VIDEO
Prehrambena industrija Klas d.d. Sarajevo upriličila je promociju svog novog proizvoda - Namjensko brašno za pite i kolače u sarajevskoj pekari „Poričanin“ na Baščaršiji.
Namjensko brašno za pite i kolače proizvedeno je od pažljivo biranih zrna pšenice u najvećem i najsavremenijem mlinu u Jugoistočnoj Europi, a njegov kvalitet garantira stroga primjena međunarodno priznatih standarda upravljanja kvalitetom kao što su ISO, HACCP i Halal.
„Novim proizvodom u kategoriji namjenskog brašna osvježili smo i upotpunili asortiman mlinskih proizvoda, a posebno je zanimljivo što smo promociju organizirali u Pekari Poričanin, uglednoj tradicionalnoj sarajevskoj pekari koja u srcu Baščaršije uspješno posluje već 62 godine. S druge strane, Klas je renomirana industrijska pekara s tradicijom dugom 113 godina. Dakle, vezuju nas tradicija, iskustvo i kvalitet proizvoda“, rekao je brand manager mlinskih proizvoda Klasa Haris Škiljo.
Vlasnik pekare „Poričanin“ Mehmed Poričanin otkrio je zanimljive detalje o dugogodišnjoj saradnji ove pekare i Klasa.
„Bio sam dječak kada je moj amidža naručivao brašno iz Klasa. Brašno nam je u pekaru stizalo zaprežnim kolima. I tada, kao i danas, zadovoljni smo kvalitetom Klasovog brašna. Kvalitet je, dakle, konstanta. Posebno mi je drago što se Klas, nakon nekoliko godina stagnacije, vratio na tržište u punom kapacitetu i svom ranijem sjaju. Ja sam u penziji, ne radim više u pekari, ali su mi moje kćerke i zetovi, koji su nastavili njegovati tradiciju pekare „Poričanin“, kazali da su prezadovoljni kvalitetom novog Klasovog brašna – Namjenskog brašna za pite i kolače“, rekao je Mehmed Poričanin.
Uposlenici pekare „Poričanin“ potrudili su se da, koristeći novo Klasovo brašno, za medije i kupce pripreme razne pekarske proizvode, počev od hljeba, peciva do kolača i muffina. U tome su bili, zaista, kreativni i originalni.
„Pekarski zanat je zanimljiv i inspirativan. Lično uživam radeći ovaj posao, a sve nam je mnogo lakše kada imamo kvalitetno brašno, kao što je Klasovo“, kaže pekar Damir Hasović.
-
Heller
- Posts: 4404
- Joined: 02/05/2012 22:32
- Location: Tuzla
#4379 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Gorica mljekare livno oko 8 KM kilogram, dosta manje mastan od Edamera i Gaude pravo dobar, puno bolji ukus ima od nekih masnijih njemackih sireva.
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#4380 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ima li ko od nasih domacih proizvodjaca da proizvodi Majonezu, kecap ??
-
nikimostar
- Posts: 653
- Joined: 09/05/2010 15:42
#4381 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
AS_sa wrote:Ima li ko od nasih domacih proizvodjaca da proizvodi Majonezu, kecap ??
http://www.fructatrade.com/index.php/brendovi/tomico
-
Bosnjak333
- Posts: 1264
- Joined: 06/06/2012 18:53
#4382 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Bolje ti je da otrov pijes nego da jedes Tomico majonezu.nikimostar wrote:AS_sa wrote:Ima li ko od nasih domacih proizvodjaca da proizvodi Majonezu, kecap ??
http://www.fructatrade.com/index.php/brendovi/tomico
-
nikimostar
- Posts: 653
- Joined: 09/05/2010 15:42
#4383 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
ja ne jedem,samo sam odgovorio na pitanje
Kecap im nije los
Kecap im nije los
-
Bosnjak333
- Posts: 1264
- Joined: 06/06/2012 18:53
#4384 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kecap je stvarno dobar, ali majoneza je katastrofa.nikimostar wrote:ja ne jedem,samo sam odgovorio na pitanje![]()
Kecap im nije los
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#4385 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kontao sam nesto da je bar u rangu Polimarka, ne mora biti Tommy . Da nije bas odron tolikinikimostar wrote:ja ne jedem,samo sam odgovorio na pitanje![]()
Kecap im nije los
-
bosniamaj
- Posts: 251
- Joined: 23/06/2005 21:47
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#4387 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mnogo dobar u zadnje vrijeme, ranije je bio los
-
strucnjak_kofol
- Posts: 183
- Joined: 26/08/2015 09:33
#4388 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Nije los,ko voli ljuto, ali ja kupio blagi,a ono unutra ljuti, tako da pisem jos jedan minus domacim proizvodjacima zbog nemara
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4389 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Slazem se, odlican jeSlo Burner wrote:Mnogo dobar u zadnje vrijeme, ranije je bio los
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#4390 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Bonito tj. Mladegs Pak (ako se dobro sjećam imena firme) osim pod markom Bonito rade i ketchup pod Bingovom robnom markom a i za Zvijezdu su oni jedno vrijeme proizvodili, ne znam da li je još uvijek tako. Mislim da je i Dominus ketchup njihova proizvodnja.bumerangss wrote:Slazem se, odlican jeSlo Burner wrote:Mnogo dobar u zadnje vrijeme, ranije je bio losne znam kakav je bio prije ali prije 15-ak dana sam jeo pizzu u mutvak pizzeriji i uz pizzu su mi donijeli bas bonito blagi kecap i ja sam odusevljen odmah sutradan kupio u bingu isti od 1kg 2,75KM i jos dodju gratis dvije kesice bonito mjesavina zacina za hranu. Sve za 10
- bach
- Posts: 3478
- Joined: 05/11/2005 11:52
#4391 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ima Frukte trade, iz Dervente su čini mi se...AS_sa wrote:Ima li ko od nasih domacih proizvodjaca da proizvodi Majonezu, kecap ??
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#4392 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Onaj Bingo kecap je jako dobar, a jeftin. 2 KM litra ljutog. Samo kad bi se jos naucili i domaci proizvodjaci sta je trend pa malo pripazili s konzervansima pa tako recimo izbacili natrijev benzoat.
Al sve u svemu kvalitetan kecap i uz to super jeftin.
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#4393 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Eto, đe me nađe, i ja bas kupio taj Bingov kečap, i ono šta mi se ne svidja je da je bitno tečniji od nekog drugog, tako da ZDRAVOtututuuuu wrote:Onaj Bingo kecap je jako dobar, a jeftin. 2 KM litra ljutog. Samo kad bi se jos naucili i domaci proizvodjaci sta je trend pa malo pripazili s konzervansima pa tako recimo izbacili natrijev benzoat.Al sve u svemu kvalitetan kecap i uz to super jeftin.
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#4394 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Po sastavu na deklaraciji, ako je tocna tj., pise da ima dosta paradajza, al ko ce mu znati. Meni nije los. Ja sam inace kupovao Jutro kecap u boci koje sam nalazio u Konzumu, ali ih nazalost vise nema, nisu bili slataki i bez aditiva. Sad umjesto kecapa kupima paradajz sos u tetrapaku, puno mi je bolje (i puno jeftinije).
-
mekaba
- Posts: 1089
- Joined: 19/11/2009 15:17
#4395 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
U Konzumutututuuuu wrote:Po sastavu na deklaraciji, ako je tocna tj., pise da ima dosta paradajza, al ko ce mu znati. Meni nije los. Ja sam inace kupovao Jutro kecap u boci koje sam nalazio u Konzumu, ali ih nazalost vise nema, nisu bili slataki i bez aditiva. Sad umjesto kecapa kupima paradajz sos u tetrapaku, puno mi je bolje (i puno jeftinije).
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#4396 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Jebote koja paranoja, koji kompleksi.mekaba wrote:U Konzumutututuuuu wrote:Po sastavu na deklaraciji, ako je tocna tj., pise da ima dosta paradajza, al ko ce mu znati. Meni nije los. Ja sam inace kupovao Jutro kecap u boci koje sam nalazio u Konzumu, ali ih nazalost vise nema, nisu bili slataki i bez aditiva. Sad umjesto kecapa kupima paradajz sos u tetrapaku, puno mi je bolje (i puno jeftinije).![]()
![]()
samo da nam nehajno provucesh da ti kupujesh u Konzumu
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#4397 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kečap Heinz ili ništa
Svi drugi su smeće u poređenju s Heinzom, džaba patriotizam, džaba sve 
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#4398 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Hellmans je bolji.
Dobar je ona Pollimark sad, u vrecici s cepom. Prije je bio smece, sad je dobar. Al ovaj Bingov je bolji od mnogih koji su brend i skuplji.
Dobar je ona Pollimark sad, u vrecici s cepom. Prije je bio smece, sad je dobar. Al ovaj Bingov je bolji od mnogih koji su brend i skuplji.
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#4399 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mišo_Kovač wrote:Kečap Heinz ili ništaSvi drugi su smeće u poređenju s Heinzom, džaba patriotizam, džaba sve
-
strucnjak_kofol
- Posts: 183
- Joined: 26/08/2015 09:33
#4400 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
kompleksi ,kompleksi .....nema bolesnijih ljudi od ovih sto bojkotuju bosanskohercegovacke hrvatske firme ,cist nacionalizamtututuuuu wrote:Jebote koja paranoja, koji kompleksi.mekaba wrote:U Konzumutututuuuu wrote:Po sastavu na deklaraciji, ako je tocna tj., pise da ima dosta paradajza, al ko ce mu znati. Meni nije los. Ja sam inace kupovao Jutro kecap u boci koje sam nalazio u Konzumu, ali ih nazalost vise nema, nisu bili slataki i bez aditiva. Sad umjesto kecapa kupima paradajz sos u tetrapaku, puno mi je bolje (i puno jeftinije).![]()
![]()
samo da nam nehajno provucesh da ti kupujesh u Konzumu
![]()
Jebo te kecap da te jebo kad neko ovisi od kecapa.
