ma gledala je obe teprdimahovina wrote:Boss http://www.imdb.com/title/tt1833285/omar little wrote:оће мени неко помоћи у невољи, јебате?
Gus Van Sant režirao prvu epizodu i zadao stil. Prva sezona odlična. Meni bolje legla nego house of cards (slična tema, beskrupulozni političar, odlično napisana, Kelsey Grammer jede...)
Newsroom http://www.imdb.com/title/tt1870479/?ref_=sr_1
privukla me prva scena i Aaron Sorkin...i onda se navukao
Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#4376 Re: Gledate seriju - preporucite je
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4377 Re: Gledate seriju - preporucite je
hvala vee-jay i prdimahovina
gledala sve to. boss mi je najbolja serija u zadnje vrijeme sto se pojavila. hvalila sam je vec ovdje, kelsey majgerijem ubi sve zivo. <3 it crowd je za dusu lijeciti, eni tajm, eni plejs. <3
bas zato sto sam sve gledala sam dosla ovdje traziti prijedloge. horion bosona mi je malo pomogao.
a, ti, pametnjakovicu, kad sam rekla poznate mislih na razvikane i rasirene.
ho's nesto novo? zaljubila sam se u samsu iz brkova <3 ovaj sto vozi 
edit: tek sad vidjeh da sam covjeku nik pogresno bila napisala. ispravljeno.
bas zato sto sam sve gledala sam dosla ovdje traziti prijedloge. horion bosona mi je malo pomogao.
a, ti, pametnjakovicu, kad sam rekla poznate mislih na razvikane i rasirene.
edit: tek sad vidjeh da sam covjeku nik pogresno bila napisala. ispravljeno.
Last edited by omar little on 17/05/2013 15:02, edited 1 time in total.
- suncica24
- Posts: 4319
- Joined: 22/03/2006 21:29
- Location: Na vrh brda gdje vrba mrda
#4378 Re: Gledate seriju - preporucite je
omar little wrote:hvala vee-jay i prdimahovinagledala sve to. boss mi je najbolja serija u zadnje vrijeme sto se pojavila. hvalila sam je vec ovdje, kelsey majgerijem ubi sve zivo. <3 it crowd je za dusu lijeciti, eni tajm, eni plejs. <3
bas zato sto sam sve gledala sam dosla ovdje traziti prijedloge. horion bosnia mi je malo pomogao.
a, ti, pametnjakovicu, kad sam rekla poznate mislih na razvikane i rasirene.ho's nesto novo? zaljubila sam se u samsu iz brkova <3 ovaj sto vozi
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#4379 Re: Gledate seriju - preporucite je
Jesi gledala Deadwood?omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.
Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
- chakany
- Posts: 3445
- Joined: 05/09/2010 14:05
#4380 Re: Gledate seriju - preporucite je
Armirani beton!!!
Broadchurch http://www.imdb.com/title/tt2249364/
Odlična britanska serija, koja je itekako dramatična, napeta, i u kojoj jedva čekate da saznate šta će se dalje dešavati.
Zanimljiv scenario koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
Sinoć sam pogledao dvije epizode na RTL HR, i te dvije epizode su mi užasno brzo proletile.
Preporuka za seriju
Broadchurch http://www.imdb.com/title/tt2249364/
Odlična britanska serija, koja je itekako dramatična, napeta, i u kojoj jedva čekate da saznate šta će se dalje dešavati.
Zanimljiv scenario koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
Sinoć sam pogledao dvije epizode na RTL HR, i te dvije epizode su mi užasno brzo proletile.
Preporuka za seriju
- dale cooper
- Posts: 31355
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#4381 Re: Gledate seriju - preporucite je
Slažem se, dobra serija.chakany wrote:Armirani beton!!!
Broadchurch http://www.imdb.com/title/tt2249364/
Odlična britanska serija, koja je itekako dramatična, napeta, i u kojoj jedva čekate da saznate šta će se dalje dešavati.
Zanimljiv scenario koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
Sinoć sam pogledao dvije epizode na RTL HR, i te dvije epizode su mi užasno brzo proletile.
Preporuka za seriju
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4382 Re: Gledate seriju - preporucite je
dze si, sunosuncica24 wrote:
edit: ontopic
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4383 Re: Gledate seriju - preporucite je
deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to.vicious wrote:Jesi gledala Deadwood?omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.
Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
eh, sad je vec bolje
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#4384 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ja Deadwood još nisam prebolio što je završenomar little wrote:deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to.vicious wrote:Jesi gledala Deadwood?omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.
Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
eh, sad je vec bolje, imam 3-4 opcije novih serija.
Još dvije solidne francuske serije, bile su preporuke ovdje:
Engrenages http://www.imdb.com/title/tt0477507/?ref_=ttep_ep_tt
Braquo (malo vuče na The Shield - i za tu preporuka ako nisi gledala) http://www.imdb.com/title/tt1429534/?ref_=sr_1
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4385 Re: Gledate seriju - preporucite je
deadwood je beton. to su bili zlatni dani hbo
deadwood, sopranos i the wire.
meni je the shield odlicna, imali su malo oscilacija ali, opcenito, jaka serija. i izdrzava test vremena bez problema.
i ove dvije stavljam na listu, tenks.
meni je the shield odlicna, imali su malo oscilacija ali, opcenito, jaka serija. i izdrzava test vremena bez problema.
i ove dvije stavljam na listu, tenks.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#4386 Re: Gledate seriju - preporucite je
na ove @viciousove dodao bih još samo engleski dragulj Utopia - http://www.imdb.com/title/tt2384811/
za ljubitelje humora nelagode, čitaj britanskog Office-a i Curb Your Enthusiasm ide preporuka za jednu seriju koja je otišla još malo dalje. Radi se o danskom Klovnu - http://www.imdb.com/title/tt0434695/
ima izvala za izvoza
ps. nije za svakoga.
za ljubitelje humora nelagode, čitaj britanskog Office-a i Curb Your Enthusiasm ide preporuka za jednu seriju koja je otišla još malo dalje. Radi se o danskom Klovnu - http://www.imdb.com/title/tt0434695/
ima izvala za izvoza
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#4387 Re: Gledate seriju - preporucite je
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMisomar little wrote:
deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to.
eh, sad je vec bolje, imam 3-4 opcije novih serija.
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#4388 Re: Gledate seriju - preporucite je
gdje su ovi sto gledaju TVD? 
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#4389 Re: Gledate seriju - preporucite je
ciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD?
u krevecu da nisu
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4390 Re: Gledate seriju - preporucite je
kakav kapitalisticki i sebican pristup jednoj tako plemenitoj ideji zajednice i dijeljenja.Saian wrote:
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMis![]()
- Joker88
- Posts: 4398
- Joined: 05/08/2012 17:07
#4391 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sreca pa si crvena, inace preletim po temi vidim samo omaraciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD?
Jooj, jesi li ti za Damona i Elenu?
Klaus mi je bio presladak kad je rekao : " He's your first love, I intend to be your last "
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#4392 Re: Gledate seriju - preporucite je
Joker88 wrote:Sreca pa si crvena, inace preletim po temi vidim samo omaraciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD?
Jooj, jesi li ti za Damona i Elenu?
Klaus mi je bio presladak kad je rekao : " He's your first love, I intend to be your last "
sezona nikako nije mogla bolje zavrsiti, sve kako treba, ja zadovoljna.
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#4393 Re: Gledate seriju - preporucite je
omar little wrote:kakav kapitalisticki i sebican pristup jednoj tako plemenitoj ideji zajednice i dijeljenja.Saian wrote:
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMis![]()
sad smo svi bogatiji za nove serijske ideje.
pa zar moram naglashavati da trolam vizionarski, samo kad je za dobro svih nas, zajednice, dzemaata, zhupe, kibuca, ceha i OOUN-A
nego sto ne probash ove introspekting dajeri liding azhBahe ili ti TVD
- Joker88
- Posts: 4398
- Joined: 05/08/2012 17:07
#4394 Re: Gledate seriju - preporucite je
ciribiribelaa wrote:
sezona nikako nije mogla bolje zavrsiti, sve kako treba, ja zadovoljna.![]()
I still don't like Elena. Al kraj mi je bio pravo dobar
edit: ako budemo pratile next sezonu i bile na forumu, napravicemo temu pa makar samo mi pisale
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#4395 Re: Gledate seriju - preporucite je
- Sanchez22
- Posts: 1254
- Joined: 23/08/2012 16:02
#4396 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ne smijem ni pogledati vase komentare za tvd,nece biti zanimljivo.*procitao jadni stefan
Idem pogledati arrow kad sam vec skinuo
Idem pogledati arrow kad sam vec skinuo
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#4397 Re: Gledate seriju - preporucite je
ako budete pravile temu linkajte je ovdje 
- horion_bosona
- Posts: 2819
- Joined: 08/06/2005 10:20
#4398 Re: Gledate seriju - preporucite je
omar little wrote:sons of anarchy sam i ja gledala. prve dvije sezone su mi bile odlicne i obecavajuce, a onda se sve strmopizdilo od trece. odgledala sam, bila bolesna pa mi dobro doslo za ubiti vrijeme, ali necu u buducnosti.horion_bosona wrote:pratim: Boardwalk Empire, Breaking Bad, Mad Menomar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
pratio, pa odustao prije godinu-dvije: Sons of Anarchy, Californication
sad sam poceo Shameless US, prva sezona je odlicna crnohumorna zajebancija, dok se druga pretvorila u dramljenje, mozda i to odustanem...
preporucio sam vec interesantnu mini-seriju A Young Doctor's Notebook, sa Jon Hammom, po Bulgakovim Zapisima seoskog doktora (vise mi se svidjela od Balabanovog Morfija)
shameless sam gledala prve dvije ili tri, britanski original, ali sam i to odustala kad su postali isprani i repetitive.
A Young Doctor's Notebook - ma, bravo!citala sam o ovome prosle godine i zaboravila da pocinje emitiranje.
hvala ti puno, imala sam osjecaj da ce mi neko od ovih par likova sto pratim uspjeti pomoci.
edit:
i sve ostalo sam gledala. nista ne trazim no se falim samo
slab sam sa serijama, pogotovo kad vidim sta ostali preporucuju, za dobar dio naslova nisam ni cuo...
sjetio sam se dobre serije(a) koju sam pogledao u zadnje vrijeme - Tinker Tailor Soldier Spy (1979) i Smiley's People (1982), ako ti se svidio film ovo ce jos vise...
i da, dobro podsjecanje od strane ostalih forumasa, The Newsroom i Luck, kvalitetne HBO-ove serije, poceo a nisam priveo kraju...
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#4399 Re: Gledate seriju - preporucite je
jos si i dovitljivhorion_bosona wrote:
u tom slucaju tesko da ce te zadovoljiti (samo) ovaj Seoski doktor, jer sve ukupno traje tek sat vremena (4x20min), sto je ispod svakog pristojnog minimuma...
![]()
ali nije da ne vrijedi...
- Sanchez22
- Posts: 1254
- Joined: 23/08/2012 16:02
#4400 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sajlas,Sajlas djubre jedno 
