Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#4376 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

prdimahovina wrote:
omar little wrote:оће мени неко помоћи у невољи, јебате? :sad:
Boss http://www.imdb.com/title/tt1833285/
Gus Van Sant režirao prvu epizodu i zadao stil. Prva sezona odlična. Meni bolje legla nego house of cards (slična tema, beskrupulozni političar, odlično napisana, Kelsey Grammer jede...)


Newsroom http://www.imdb.com/title/tt1870479/?ref_=sr_1
privukla me prva scena i Aaron Sorkin...i onda se navukao
ma gledala je obe te :D, pusti je ba, gledala je sve sta valja (od poznatih kako reche :D) ja bash kreno da joj preporucim neku nepoznatu :D :P
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4377 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

hvala vee-jay i prdimahovina :) gledala sve to. boss mi je najbolja serija u zadnje vrijeme sto se pojavila. hvalila sam je vec ovdje, kelsey majgerijem ubi sve zivo. <3 it crowd je za dusu lijeciti, eni tajm, eni plejs. <3

bas zato sto sam sve gledala sam dosla ovdje traziti prijedloge. horion bosona mi je malo pomogao.

a, ti, pametnjakovicu, kad sam rekla poznate mislih na razvikane i rasirene. :P ho's nesto novo? zaljubila sam se u samsu iz brkova <3 ovaj sto vozi :D




edit: tek sad vidjeh da sam covjeku nik pogresno bila napisala. ispravljeno.
Last edited by omar little on 17/05/2013 15:02, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#4378 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by suncica24 »

omar little wrote:hvala vee-jay i prdimahovina :) gledala sve to. boss mi je najbolja serija u zadnje vrijeme sto se pojavila. hvalila sam je vec ovdje, kelsey majgerijem ubi sve zivo. <3 it crowd je za dusu lijeciti, eni tajm, eni plejs. <3

bas zato sto sam sve gledala sam dosla ovdje traziti prijedloge. horion bosnia mi je malo pomogao.

a, ti, pametnjakovicu, kad sam rekla poznate mislih na razvikane i rasirene. :P ho's nesto novo? zaljubila sam se u samsu iz brkova <3 ovaj sto vozi :D

:lol:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4379 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Jesi gledala Deadwood?
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.

Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#4380 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Armirani beton!!!

Broadchurch http://www.imdb.com/title/tt2249364/

Odlična britanska serija, koja je itekako dramatična, napeta, i u kojoj jedva čekate da saznate šta će se dalje dešavati.
Zanimljiv scenario koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
Sinoć sam pogledao dvije epizode na RTL HR, i te dvije epizode su mi užasno brzo proletile.
Preporuka za seriju :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4381 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

chakany wrote:Armirani beton!!!

Broadchurch http://www.imdb.com/title/tt2249364/

Odlična britanska serija, koja je itekako dramatična, napeta, i u kojoj jedva čekate da saznate šta će se dalje dešavati.
Zanimljiv scenario koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
Sinoć sam pogledao dvije epizode na RTL HR, i te dvije epizode su mi užasno brzo proletile.
Preporuka za seriju :thumbup:
Slažem se, dobra serija. :thumbup:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4382 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

suncica24 wrote:
:lol:
dze si, suno :D :D :D

edit: ontopic :D ovaj broadchurch bi se mogao pogledati isto.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4383 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

vicious wrote:
omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Jesi gledala Deadwood?
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.

Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to. :)

eh, sad je vec bolje :D, imam 3-4 opcije novih serija.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4384 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:
vicious wrote:
omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
Jesi gledala Deadwood?
Priča možda malo spora, ali gluma, karakterizacija, scenografija... čista desetka.

Nekoliko odličnih britanskih serija:
mini-serija Exile http://www.bbc.co.uk/programmes/b0110cpy
The Shadow Line http://www.imdb.com/title/tt1701920/
The Hour http://www.imdb.com/title/tt1778108/?ref_=sr_1
deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to. :)

eh, sad je vec bolje :D, imam 3-4 opcije novih serija.
Ja Deadwood još nisam prebolio što je završen :D

Još dvije solidne francuske serije, bile su preporuke ovdje:
Engrenages http://www.imdb.com/title/tt0477507/?ref_=ttep_ep_tt
Braquo (malo vuče na The Shield - i za tu preporuka ako nisi gledala) http://www.imdb.com/title/tt1429534/?ref_=sr_1
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4385 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

deadwood je beton. to su bili zlatni dani hbo :D deadwood, sopranos i the wire.

meni je the shield odlicna, imali su malo oscilacija ali, opcenito, jaka serija. i izdrzava test vremena bez problema.

i ove dvije stavljam na listu, tenks. :)
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#4386 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

na ove @viciousove dodao bih još samo engleski dragulj Utopia - http://www.imdb.com/title/tt2384811/

za ljubitelje humora nelagode, čitaj britanskog Office-a i Curb Your Enthusiasm ide preporuka za jednu seriju koja je otišla još malo dalje. Radi se o danskom Klovnu - http://www.imdb.com/title/tt0434695/
ima izvala za izvoza :) ps. nije za svakoga.
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#4387 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

omar little wrote:
deadwood i the hour jesam, ovde druge dvije nisam. hvala, provjerim i to. :)

eh, sad je vec bolje :D, imam 3-4 opcije novih serija.
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMis :P :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4388 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

gdje su ovi sto gledaju TVD? :D
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#4389 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

ciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD? :D

u krevecu da nisu :D, nina buba, vakat je :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4390 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Saian wrote:
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMis :P :D
kakav kapitalisticki i sebican pristup jednoj tako plemenitoj ideji zajednice i dijeljenja. :D sad smo svi bogatiji za nove serijske ideje.
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#4391 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Joker88 »

ciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD? :D
Sreca pa si crvena, inace preletim po temi vidim samo omara :D

Jooj, jesi li ti za Damona i Elenu?
Klaus mi je bio presladak kad je rekao : " He's your first love, I intend to be your last "
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4392 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

Joker88 wrote:
ciribiribelaa wrote:gdje su ovi sto gledaju TVD? :D
Sreca pa si crvena, inace preletim po temi vidim samo omara :D

Jooj, jesi li ti za Damona i Elenu?
Klaus mi je bio presladak kad je rekao : " He's your first love, I intend to be your last "

sezona nikako nije mogla bolje zavrsiti, sve kako treba, ja zadovoljna. :D :D
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#4393 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

omar little wrote:
Saian wrote:
et vidis, skillz en tim vrk, ti uletis sa gledala saN sve pod sunceN, aj da vidim koji dasa umije preporuchit, ja onda podebljam sa gledala je sve u ovoj i susjedne dvije galaksije i onda zavrsimo oboje sa 3-4 nove potencijalne tonbe serije, bizMis :P :D
kakav kapitalisticki i sebican pristup jednoj tako plemenitoj ideji zajednice i dijeljenja. :D sad smo svi bogatiji za nove serijske ideje.

pa zar moram naglashavati da trolam vizionarski, samo kad je za dobro svih nas, zajednice, dzemaata, zhupe, kibuca, ceha i OOUN-A :D

nego sto ne probash ove introspekting dajeri liding azhBahe ili ti TVD :D
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#4394 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Joker88 »

ciribiribelaa wrote:
sezona nikako nije mogla bolje zavrsiti, sve kako treba, ja zadovoljna. :D :D
:shock:
I still don't like Elena. Al kraj mi je bio pravo dobar :D Jadni Stefan ..

edit: ako budemo pratile next sezonu i bile na forumu, napravicemo temu pa makar samo mi pisale :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4395 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

:lol: :lol: moze, ali mi cemo dozvoliti spoilere. :D
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#4396 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sanchez22 »

Ne smijem ni pogledati vase komentare za tvd,nece biti zanimljivo.*procitao jadni stefan :evil:
Idem pogledati arrow kad sam vec skinuo :roll:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#4397 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by VenomousV »

ako budete pravile temu linkajte je ovdje :D
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#4398 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by horion_bosona »

omar little wrote:
horion_bosona wrote:
omar little wrote:de, neku seriju mi dajte za pogledat'. ovo veliko sve gledala i gledam; nesta pametno, inteligentno, saljivo, zavidne produkcijske kvalitete, glumacki nenadjebivo, nista proceduralne bezveznoce i epizodne price vec sezonski pristup naraciji, na bilo kojem jeziku. et', fala, i bog vam dao zdravlja i srece.
pratim: Boardwalk Empire, Breaking Bad, Mad Men

pratio, pa odustao prije godinu-dvije: Sons of Anarchy, Californication

sad sam poceo Shameless US, prva sezona je odlicna crnohumorna zajebancija, dok se druga pretvorila u dramljenje, mozda i to odustanem...

preporucio sam vec interesantnu mini-seriju A Young Doctor's Notebook, sa Jon Hammom, po Bulgakovim Zapisima seoskog doktora (vise mi se svidjela od Balabanovog Morfija)
sons of anarchy sam i ja gledala. prve dvije sezone su mi bile odlicne i obecavajuce, a onda se sve strmopizdilo od trece. odgledala sam, bila bolesna pa mi dobro doslo za ubiti vrijeme, ali necu u buducnosti.

shameless sam gledala prve dvije ili tri, britanski original, ali sam i to odustala kad su postali isprani i repetitive.

A Young Doctor's Notebook - ma, bravo! :) citala sam o ovome prosle godine i zaboravila da pocinje emitiranje.

hvala ti puno, imala sam osjecaj da ce mi neko od ovih par likova sto pratim uspjeti pomoci. :)

edit:
i sve ostalo sam gledala. nista ne trazim no se falim samo :D
:) u tom slucaju tesko da ce te zadovoljiti (samo) ovaj Seoski doktor, jer sve ukupno traje tek sat vremena (4x20min), sto je ispod svakog pristojnog minimuma... :oops: :P ali nije da ne vrijedi...

slab sam sa serijama, pogotovo kad vidim sta ostali preporucuju, za dobar dio naslova nisam ni cuo...

sjetio sam se dobre serije(a) koju sam pogledao u zadnje vrijeme - Tinker Tailor Soldier Spy (1979) i Smiley's People (1982), ako ti se svidio film ovo ce jos vise...

i da, dobro podsjecanje od strane ostalih forumasa, The Newsroom i Luck, kvalitetne HBO-ove serije, poceo a nisam priveo kraju...
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4399 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

horion_bosona wrote:
:) u tom slucaju tesko da ce te zadovoljiti (samo) ovaj Seoski doktor, jer sve ukupno traje tek sat vremena (4x20min), sto je ispod svakog pristojnog minimuma... :oops: :P ali nije da ne vrijedi...
jos si i dovitljiv :D, odlicno.
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#4400 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sanchez22 »

Sajlas,Sajlas djubre jedno :sad:
Post Reply