Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4376 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

@Tuzla111 daj mi nađi ispod 2.000 tamo da odmah dva kupim, raspitajte se malo, opet kažem nemoj gledati 18, 19, 20 sprat, bogu iza nogu, gledaj niže spratove pa vidi cijene
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4377 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

james28 wrote:@Tuzla111 daj mi nađi ispod 2.000 tamo da odmah dva kupim, raspitajte se malo, opet kažem nemoj gledati 18, 19, 20 sprat, bogu iza nogu, gledaj niže spratove pa vidi cijene
Ocigledno jer im liftovi ne valjaju. AKo je zgrada dobra i liftovi dobri, 19ti sprat je isti kao i 10ti. Nema starog nebodera u SA da mu je cijena 2500KM po kvadratu, ne lupetaj. Zgrade na Grbavici sa po 6 spratova koje posjeduju lift su bolje od tih nebodera.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4378 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

james28 wrote:brate jel ti vidiš da je ovo 19. sprat, to jest predzadnji, naravno da ne vrijedi toliko gore, osim toga nije nešto posebno ni sređen, adaptiran stan na nižim spratovima ide i do 2.500 KM, to znam jer je prijatelj tamo kupio po toliko
Samo zato sto ti je prijatelj toliko platio stan ne znaci da toliko i vrijedi.
Znam i ja ljude koje su stanovi nakon renoviranja u onim manjim zgradama kostali preko 2500KM po kvadratu, TO i nije neko mjerilo. Ali nekome ko ima prava i kome ne smeta cijene ce toliko platiti
Itsoktobealone
Posts: 2346
Joined: 25/08/2012 17:54

#4379 Re: Cijene stanova All about

Post by Itsoktobealone »

https://www.olx.ba/artikal/28379904/sta ... an-131-m2/

Koliko je maksimalni iznos za platiti za ovaj stan? 320.000KM?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4380 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

ne bi me čudilo da traže 4.500 po kvadratu :-D
nego odkud su ovih 20 neuknjiženih kvadrata navukli
Itsoktobealone
Posts: 2346
Joined: 25/08/2012 17:54

#4381 Re: Cijene stanova All about

Post by Itsoktobealone »

zijancer wrote:ne bi me čudilo da traže 4.500 po kvadratu :-D
nego odkud su ovih 20 neuknjiženih kvadrata navukli
Za ovo drugo ne znam, Boga ti pitaj. A ovo prvo, nemoguće, kvadrat na Mejtašu ne može biti iznad 2800KM-3000KM.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4382 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:https://www.olx.ba/artikal/28379904/sta ... an-131-m2/

Koliko je maksimalni iznos za platiti za ovaj stan? 320.000KM?
Sigurno da ga cijene vise a da vrijedi ne bi rekao.
Itsoktobealone
Posts: 2346
Joined: 25/08/2012 17:54

#4383 Re: Cijene stanova All about

Post by Itsoktobealone »

Tuzla111 wrote:
Itsoktobealone wrote:https://www.olx.ba/artikal/28379904/sta ... an-131-m2/

Koliko je maksimalni iznos za platiti za ovaj stan? 320.000KM?
Sigurno da ga cijene vise a da vrijedi ne bi rekao.
Više od 320.000KM? :run:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4384 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

zijancer wrote:ne bi me čudilo da traže 4.500 po kvadratu :-D
nego odkud su ovih 20 neuknjiženih kvadrata navukli
Ma nista to, samo koliko je uknjizeno. Ljudi svasta rade, Dva stana pogledao na M dvoru, jedan pisalo da ima 10 dodatnih kvadrata i bila nacrtana prostorija, kad sma pogledao stan, to je vise licilo na 4 kvadrata koja su bila neiskoristiva totalno.
Drugi stan, neki arhitekta od 70 kvadrata kofol napravio stan od 103. Zadnji sprat, kosi krov. Kosi krov je isao do poda skroz tako da su prostorije manje vise neiskoristive, od 103 kvadrata bila manja kuhinja, OK dnevni boravak i spavaca soba gdje bi krever morao ici ispod kosog krova, jedva da bi se covjek mogao zavuci kako da legne :D. Vidjecu da nadjem oglas sigurno ga nije prodao :D.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4385 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:
Tuzla111 wrote:
Itsoktobealone wrote:https://www.olx.ba/artikal/28379904/sta ... an-131-m2/

Koliko je maksimalni iznos za platiti za ovaj stan? 320.000KM?
Sigurno da ga cijene vise a da vrijedi ne bi rekao.
Više od 320.000KM? :run:
Ma ludi su ljudi, Kazem ne vrijedi vise, al ce ga cijeniti vise. oko 2k idu oni u losijem stanju, ovi ce sigurno racunati da stan ima 151 kvadrata i vidjeces da traze preko 400k. Et pitaj ih pa nam javi. Ja ne bi nikad toliko ulozio u stan, moze se fin komad zemlje u gradu kupit a kuca nije skupa da se napravi.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4386 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:
Tuzla111 wrote:
Itsoktobealone wrote:https://www.olx.ba/artikal/28379904/sta ... an-131-m2/

Koliko je maksimalni iznos za platiti za ovaj stan? 320.000KM?
Sigurno da ga cijene vise a da vrijedi ne bi rekao.
Više od 320.000KM? :run:
Gledaj ovo, SUTEREN, HAVARIJA stan.
https://www.nekretnine.ba/single.php?se ... view=12134

Evo i ovaj.
https://www.nekretnine.ba/single.php?se ... view=46329
Itsoktobealone
Posts: 2346
Joined: 25/08/2012 17:54

#4387 Re: Cijene stanova All about

Post by Itsoktobealone »

Tuzla111 wrote: Ma ludi su ljudi, Kazem ne vrijedi vise, al ce ga cijeniti vise. oko 2k idu oni u losijem stanju, ovi ce sigurno racunati da stan ima 151 kvadrata i vidjeces da traze preko 400k. Et pitaj ih pa nam javi. Ja ne bi nikad toliko ulozio u stan, moze se fin komad zemlje u gradu kupit a kuca nije skupa da se napravi.
Aj pitat ću baš pa javim. Ne želim baš kuću, htio bih stan, i to negdje oko Mejtaša. Sviđa mi se to naselje. A ove linkove što si mi poslao, jel' ovo neka šprdancija za ovaj stan na Bjelavama ili? Pa izgleda ko iz drugog svjetskog rata :-)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4388 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

Itsoktobealone wrote:
zijancer wrote:ne bi me čudilo da traže 4.500 po kvadratu :-D
nego odkud su ovih 20 neuknjiženih kvadrata navukli
Za ovo drugo ne znam, Boga ti pitaj. A ovo prvo, nemoguće, kvadrat na Mejtašu ne može biti iznad 2800KM-3000KM.
zovi pa nam javi, baš me interesuje koliko fulam u čitanju ovih likova :D
User avatar
Phosphorus
Posts: 536
Joined: 02/05/2010 18:03

#4389 Re: Cijene stanova All about

Post by Phosphorus »

Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4390 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

Phosphorus wrote:Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
Ne znam u kakvom je stanju stan, ali to jeste puno za čvilu.

A apropo gore rasprave o šoping neboderima (šoping, a ne "žuti neboderi" ;-) ), zgrade su odlične, stanovi isto tako, volio bih da sam mogao sebi priuštiti tu stan.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4391 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

Phosphorus wrote:Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
CVila 1 i 2 su relativno veliki prostor pa ima svega ali su naselja generalno OK. Blizu je tramvaj, trola, obdanista, osnovna skola, dom zdravlja i sl.
Trzni centri su relativno blizu, hitna za ne baj Boze i tako to. Prije nekih 6 mjeseci to je bilo preskupo, realna cijena je bila oko 90000 ovisno o raznim faktorima. Sada su koliko vidim cijene stanova skocile, traze se neke ogromne cifre tako da nisam siguran.
User avatar
Phosphorus
Posts: 536
Joined: 02/05/2010 18:03

#4392 Re: Cijene stanova All about

Post by Phosphorus »

Hvala puno @agent_zero i @kox

A stan je renoviran/adaptiran, nenamješten + kuhinja.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4393 Re: Cijene stanova All about

Post by DaffyDuck »

Ovaj drugi je super stan, lokacija premija.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4394 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Phosphorus wrote:Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
naselja manje više ok. ali je većina zgrada jako staro i u lošem stanju tako da ako gledaš ova naselja gledaj onih par novijih zgrada
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4395 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

Tuzla111 wrote:
james28 wrote:@Tuzla111 daj mi nađi ispod 2.000 tamo da odmah dva kupim, raspitajte se malo, opet kažem nemoj gledati 18, 19, 20 sprat, bogu iza nogu, gledaj niže spratove pa vidi cijene
Ocigledno jer im liftovi ne valjaju. AKo je zgrada dobra i liftovi dobri, 19ti sprat je isti kao i 10ti. Nema starog nebodera u SA da mu je cijena 2500KM po kvadratu, ne lupetaj. Zgrade na Grbavici sa po 6 spratova koje posjeduju lift su bolje od tih nebodera.
jarane liftovi nedavno novi postavljeni
Last edited by james28 on 29/05/2018 14:44, edited 1 time in total.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4396 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

Tuzla111 wrote:
james28 wrote:brate jel ti vidiš da je ovo 19. sprat, to jest predzadnji, naravno da ne vrijedi toliko gore, osim toga nije nešto posebno ni sređen, adaptiran stan na nižim spratovima ide i do 2.500 KM, to znam jer je prijatelj tamo kupio po toliko
Samo zato sto ti je prijatelj toliko platio stan ne znaci da toliko i vrijedi.
Znam i ja ljude koje su stanovi nakon renoviranja u onim manjim zgradama kostali preko 2500KM po kvadratu, TO i nije neko mjerilo. Ali nekome ko ima prava i kome ne smeta cijene ce toliko platiti
ma mora te toliko koštati, 2.200-2.500 sa renoviranjem, neki ovdje ne znaju kako se cijene kreću, ali stan koji nije renoviran je 2.000 po kvadratu na tom području, ne može biti ispod nikako osim ako nije devastiran a takvih i nema više puno
Last edited by james28 on 29/05/2018 14:44, edited 2 times in total.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4397 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

Phosphorus wrote:Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
eto koliko je na Čvili kvadrat, preko 2 milje, a na Grbavici kao skupo 2 milje, ma dajj
Last edited by james28 on 29/05/2018 14:45, edited 1 time in total.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4398 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

DaffyDuck wrote:
Ovaj drugi je super stan, lokacija premija.
ovaj nije normalan, stan iz prahistorije zacijenio ovoliko
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4399 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

slažem se sa dafi dak, super je stan i lokacija
(ovo nije za nakupce, nego za nekoga ko kupuje da živi tu i ne planira preprodati).
ta raja trebaju gledati kostur, jer se sve, keramika, prozori, plin može vremenom srediti..ali ako se pravi kompromis na pogrešnim stvarima onda tu nema ispravke

phosporus, daj link za stan u pp :-D
Last edited by zijancer on 29/05/2018 15:04, edited 1 time in total.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4400 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Phosphorus wrote:Ne znam puno o Sarajevu, zanima me kakvo je stanje u naselju Cengic Vila 1 (ul. Dzemala Bijedica) i da li je skupo za 52m2 dati 110k KM?
I kakva su naselja generalno c. vila 1 i 2, hvala :)
Ako vec gledas u tom djelu grada stan onda gledaj onu novu gradnju. Jeftinija u bolja. Ovoj staroj gradnji ce tu morati cijena da drasticno pada u skorije vrijeme ako vec nije do sad
Post Reply