Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4376 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jel to ono s erotikom?
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4377 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

Eleonora wrote:Veceras sa police ''dohvatim'' Millera i Rakovu obratnicu.
:-) :-) dobra knjiga.... mada sam se znala zacrveniti dok je čitam :oops:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4378 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

inspektorica javert wrote:
Eleonora wrote:Veceras sa police ''dohvatim'' Millera i Rakovu obratnicu.
:-) :-) dobra knjiga.... mada sam se znala zacrveniti dok je čitam :oops:
:mrgreen:
To je Henry Miller 8-) :D
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4379 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

Eleonora wrote:
inspektorica javert wrote:
Eleonora wrote:Veceras sa police ''dohvatim'' Millera i Rakovu obratnicu.
:-) :-) dobra knjiga.... mada sam se znala zacrveniti dok je čitam :oops:
:mrgreen:
To je Henry Miller 8-) :D
Čovjek je majstor svog zanata 8-) pročitala je dvaput...mada ,davno je bilo,moglo bi se obnoviti..al' nikad je nisam smjela nikome preporučiti, zbog tih eksplicitnih scena, sramota me :lol:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4380 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

komi wrote::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jel to ono s erotikom?
Nije to erotika, to je perverzija. :oops:
:lol:
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4381 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

Sad je ova OPET došla na red Image odlična knjiga :thumbup:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4382 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Čovjek je majstor svog zanata 8-) pročitala je dvaput...mada ,davno je bilo,moglo bi se obnoviti..al' nikad je nisam smjela nikome preporučiti, zbog tih eksplicitnih scena, sramota me
I ja sam se prije nekad citala. Ma ludilo. :D Volim i njegov smisao za humor.
Dugo trazim i Crno proljece. Nikako negdje da naletim da je kupim.
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4383 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

Eleonora wrote:
Čovjek je majstor svog zanata 8-) pročitala je dvaput...mada ,davno je bilo,moglo bi se obnoviti..al' nikad je nisam smjela nikome preporučiti, zbog tih eksplicitnih scena, sramota me
I ja sam se prije nekad citala. Ma ludilo. :D Volim i njegov smisao za humor.
Dugo trazim i Crno proljece. Nikako negdje da naletim da je kupim.
Crno proljeće nisam čitala...red bi bio da se i to odradi :-)
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4384 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Eleonora wrote:
komi wrote::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jel to ono s erotikom?
Nije to erotika, to je perverzija. :oops:
:lol:
to sam čito ko mali da se uzbudim kad nije bilo struje ni TVa :D a ni slika :lol: :lol: :lol: :lol:
to i sexus te anđeliku sa gusarima :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock:
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4386 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

semlaca wrote:''Mostovi u okrugu Madison'' Robert James Waller upravo počinjem čitati.
Ne bih da te razočaram ali moram reči - jedna od rijetkih knjiga koju je film nadmašio u svakom pogledu.
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4387 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

Eleonora wrote:
Čovjek je majstor svog zanata 8-) pročitala je dvaput...mada ,davno je bilo,moglo bi se obnoviti..al' nikad je nisam smjela nikome preporučiti, zbog tih eksplicitnih scena, sramota me
I ja sam se prije nekad citala. Ma ludilo. :D Volim i njegov smisao za humor.
Dugo trazim i Crno proljece. Nikako negdje da naletim da je kupim.
probaj onda naci jarcevu obratnicu ... dobra knjiga, ali nema sanse da je citam dva puta.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4388 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

SinjaD wrote:
semlaca wrote:''Mostovi u okrugu Madison'' Robert James Waller upravo počinjem čitati.
Ne bih da te razočaram ali moram reči - jedna od rijetkih knjiga koju je film nadmašio u svakom pogledu.
i blade runner je takav i kum
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4389 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

Filter wrote:
Eleonora wrote:
Čovjek je majstor svog zanata 8-) pročitala je dvaput...mada ,davno je bilo,moglo bi se obnoviti..al' nikad je nisam smjela nikome preporučiti, zbog tih eksplicitnih scena, sramota me
I ja sam se prije nekad citala. Ma ludilo. :D Volim i njegov smisao za humor.
Dugo trazim i Crno proljece. Nikako negdje da naletim da je kupim.
probaj onda naci jarcevu obratnicu ... dobra knjiga, ali nema sanse da je citam dva puta.
O njoj smo i pričali ranije, na tu se komi palio :D
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4390 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

SinjaD wrote:
semlaca wrote:''Mostovi u okrugu Madison'' Robert James Waller upravo počinjem čitati.
Ne bih da te razočaram ali moram reči - jedna od rijetkih knjiga koju je film nadmašio u svakom pogledu.
engleski pacijent -ista stvar...film waay better :-)
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#4391 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1pajdo »

Evo upravo čitam "Teorijske osnove elektrotehnike"...
Zanimljivo štivo, preporučio bih je svakome :D
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#4392 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kusur »

Put u Jeruzalem od Jan Guilloua..jel iko od vas citao ov djelo? Stigao sam do pola knjige, onak nije lose.
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4393 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

inspektorica javert wrote: O njoj smo i pričali ranije, na tu se komi palio :D
:lol:
(nisam isao na trazilo, do mene)
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4394 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

nisam se palio na knjigu nego na pasuse u kojima ima erotike
takve knjige me ne zanimaju bile su samo sredstvo za postizanje ejakulacije :D
isto kao danas porno klipovi na internetu
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4395 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Pricali smo o Rakovoj obratnici :D
A Jarcevu moram tek da pronadjem :D
Meni se svidjaju Millerove knjige :D
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4396 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

meni ne :mrgreen:
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#4397 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cellisto »

auuuu...ko je to spomenuo Henryja Millera :-D skoro cijeli njegov opus mi stoji na policama, od srednje skole, kad sam bila fascinirana njegovim opisima... kao da mi je neko spomenuo druga iz djetinjstva :D
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4398 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Tek počela čitati.
Image
Volim Jergovića i njegove knjige su mi inače zanimljive te ne vidim razloga da i ovaj put ne bude tako.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4399 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:Tek počela čitati.
Image
Volim Jergovića i njegove knjige su mi inače zanimljive te ne vidim razloga da i ovaj put ne bude tako.

neces se pokajati, jedna od boljih njegovih knjiga. Nevjerovatno je kako covjek daje uvid u svoje najintimnije stvari, koje bi mnogi od nas najradije precutali. Koristi stvarna imena i pise iskreno, to se osjeti, iako bi uvijek mogao reci da su neke dijelovi samo fikcija, jer je roman tako i napisan.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4400 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Jos malo pa zavrsavam Hadži Murata od Tolstoja a spremam se poceti Zovem se crvena od Pamuka i Dijanini krugovi od Zeljka Antunovica.
Pamuka svi hvale pa rekoh da pocnem odnekuda a za ovog drugog nisam nikad ni cuo al mi se knjiga na prvu cini interesantnom zato sto je glavni lik zena i sto pise u prvom licu pa da vidim kako to izgleda.
Post Reply