SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4376 Re: RE: Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:
insomnia78 wrote:Kako ste vi uopste zakljucili da je rijec o dijaspori, osim rodje koji ce morati saljevati stravu?
Pa sapce policiji.
[emoji1] [emoji1]
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4377 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shiny »

O'zone wrote:Neka, neka, bili su preskočeni prošli put..ili nisu ali su vratili bašte...nešto se ne sjećam...

Ova izjava mi je vrh
Mi smo dali povjerenje općini i vijećnicima, oni trebaju da nam budu servis, da nam pomažu, a ne da odmažu
Moram da kažem da ste im malo povjerenja ($) dali :mrgreen:
A šta će čovjek, duša, da ga na ranu priviješ...

Mada, bez obzira na sve, one meni bašte navečer nisu smetale... baš špica tu bude, omladina, muzika, jedino mjesto gdje mi Sa na kakvu takvu metropolu liči... ili je do mene što volim tamo sjesti. Nisam snob, majke mi. I ne branim vlasnika, ako će tema na tu stranu
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#4378 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sunceKOtepsija »

MOSALJOZE wrote:
O'zone wrote:
MOSALJOZE wrote:Na Ilidži kod termalne plavi pasat karavan na pješačkom,ispred njega dječije biciklo(ili ono što je ostalo od njega),i jedna patrola.
:(
jbga :( neće niko da staje ondje, puko pravac a vozi se divljački, džaba što se patrola često krije ondje sa radarom
"Najgore"je kad neko stane pješacima.Jednostavno onde je bolje nikako ne stajati,raja je navikla da ide 70+,samo veći belaj može biti.
Ali kad vidis ono biciklo,želdac ce okrene.
ne mora znacit da je dijete bilo na biciklu, mozda je neko stariji kupiuo biciklo za neko dijete, a mozda i nije teze povrijeden (ako jeiko povrijeden-moguce je i da je neko bacio biciklo ispred automobila...itd. sacekajmo)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4379 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ovo ne da je sumnjivo, nego smrdi od samog starta.

Cuj u po SFF mu zatvarat radnju. :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#4380 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

rečeno mu je fino on po starom
ne možeš redati stolove po cesti i ispred haustora, a on se pravi lud
prvo 3 stola pa onda 5 i tako dok ne zauzme cijelu ulicu
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4381 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

jao_situacije wrote:rečeno mu je fino on po starom
ne možeš redati stolove po cesti i ispred haustora, a on se pravi lud
prvo 3 stola pa onda 5 i tako dok ne zauzme cijelu ulicu
Ma on sve po zakonu radi.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#4382 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Logovan wrote:
jao_situacije wrote:rečeno mu je fino on po starom
ne možeš redati stolove po cesti i ispred haustora, a on se pravi lud
prvo 3 stola pa onda 5 i tako dok ne zauzme cijelu ulicu
Ma on sve po zakonu radi.
apsolutno.
to se vidi koliko je prisan sa policijom iz s.g.
jučer ja prolazim i lagano sjede policajci iz s.g. sa njim i tabire politiku, samo jedinica za podršku patrolira tamo po branilaca sarajeva
ibrete se lokalni policajci ovima što patroliraju ko vid ovih levatina što hodaju
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4383 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shiny »

Pa kad ima policije ne valja, kad nema policije ne valja...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4384 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

O'zone wrote:Ne mogu se prestati smijati članku
Jedan policajac je viknuo da sjednu u auto, na što su oni potrčali i ušli u vozilo. Autu je zatim prišao drugi specijalac sa fantomkom i puškom. Bojeći se da bi specijalac mogao otvoriti vatru na njih, želeći da ga upozori da u autu ima pet civila, čitateljka mu je kroz prozor prošaptala da ih je pet u autu, na što je dobila nasilnu reakciju.
Pa nije ISIS majku mu..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mogu misliti da je bilo ono "Nemate pravo držati nas ovdje, identifikujte se, skinte fantomku, znate mi ćemo Vas prijaviti za naslino zadržavanje, unaske u xxxx zemlji nije ovako"

I ja bih se jedva suzdržao da im ne izrešetam auto
U CLANKU fino pise grupa sarjalija :lol: :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#4385 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote:
mario001 wrote:
direstraits0078 wrote:Niti je gđa prošaptala, niti je to što je rekla da ih je 5 u vozilu bilo u kontekstu u kojem želi da to predstavi.

Međutim, policija je trebala postupiti profesionalno, narediti da se udalje, a onda primijeniti odgovarajuća sredstva prisile.

Pa onda neka prave zajednički selfie u pritvoru.

Mozda je na tog policajca par minuta ranije neko pucao, logicno da je pod stresom, i da nije bas strpljiv da objasnjava glupaci da ne moze izlaziti iz auta dok traje akcija
Normalno. Još ga neko uzme drkat sa glupostima.....
Sve to stoji, ali stoji i da je kultura policije na istom nivou kao i kultura svadljive gđe u vozilu. Odnosno, odsustvo kulture.
Odradi posao kulturno i zdravo đaci. Nek se žali Nailovoj materi poslije. Ovako se iskompromituju bez veze i bez potrebe.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4386 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

direstraits0078 wrote: Sve to stoji, ali stoji i da je kultura policije na istom nivou kao i kultura svadljive gđe u vozilu. Odnosno, odsustvo kulture.
Odradi posao kulturno i zdravo đaci. Nek se žali Nailovoj materi poslije. Ovako se iskompromituju bez veze i bez potrebe.
Postoji kultura kad te zaustavi u prometu ili u kontroli ali da se poziva na kulturu gdje je došlo do vatrenog obračuna i gdje je adrenalin napumpan do kraja je nesuvislo.

Uvijek je ovako...jedna strana priče a svaki put se desilo da je i sa druge strane bilo provociranja pa onda kuku majko napali nas.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4387 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

unaske u xxxx zemlji nije ovako
da mi je po marka za svaki put kad sam ovo čuo

kud joj murija ne složi jednu vaspitnu iza ušiju
mali_balon
Posts: 14563
Joined: 12/09/2012 09:57

#4388 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

E jbga sad da je zapucao bilo bi pa pod stresom je bio pucalo se itd itd....pa zato ima obuka......zato je policajac specijalac da se izbori sa stresom u stresnim situacijama....Naravo autoritativnim smirenim glasom narediti sta da gospoja radi a ne histarisati....
Nista ovo sto mi palamudimo dok tercius ne objasni :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#4389 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote:
direstraits0078 wrote: Sve to stoji, ali stoji i da je kultura policije na istom nivou kao i kultura svadljive gđe u vozilu. Odnosno, odsustvo kulture.
Odradi posao kulturno i zdravo đaci. Nek se žali Nailovoj materi poslije. Ovako se iskompromituju bez veze i bez potrebe.
Postoji kultura kad te zaustavi u prometu ili u kontroli ali da se poziva na kulturu gdje je došlo do vatrenog obračuna i gdje je adrenalin napumpan do kraja je nesuvislo.

Uvijek je ovako...jedna strana priče a svaki put se desilo da je i sa druge strane bilo provociranja pa onda kuku majko napali nas.
Da si malo pažljivije čitao, vidio bi da su mi poznate obje strane priče. Situacija s gospođom se desila nakon što je adrenalin pao na normalnu razinu. Takođe, da si pažljivo pratio, vidio bi da podržavam policiju, ali ne opravdavam neodgovorne pojedince koji srozavaju ugled policije.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4390 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

direstraits0078 wrote:
O'zone wrote:
direstraits0078 wrote: Sve to stoji, ali stoji i da je kultura policije na istom nivou kao i kultura svadljive gđe u vozilu. Odnosno, odsustvo kulture.
Odradi posao kulturno i zdravo đaci. Nek se žali Nailovoj materi poslije. Ovako se iskompromituju bez veze i bez potrebe.
Postoji kultura kad te zaustavi u prometu ili u kontroli ali da se poziva na kulturu gdje je došlo do vatrenog obračuna i gdje je adrenalin napumpan do kraja je nesuvislo.

Uvijek je ovako...jedna strana priče a svaki put se desilo da je i sa druge strane bilo provociranja pa onda kuku majko napali nas.
Da si malo pažljivije čitao, vidio bi da su mi poznate obje strane priče. Situacija s gospođom se desila nakon što je adrenalin pao na normalnu razinu. Takođe, da si pažljivo pratio, vidio bi da podržavam policiju, ali ne opravdavam neodgovorne pojedince koji srozavaju ugled policije.
Ja ti ponavljam da u tim momentima kultura ne postoji. Tvoje kao civila je da slušaš naredbe službenog lica a ne da se praviš pametan. To nije samo ovdje to je svugdje u svijetu ali mi jedino palamudimo oko toga.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#4391 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Ja ne mogu da shvatim ljude koji dobiju napad kurcevitosti samo pred sluzbenim licem. Pred svojim sefom, pred muzem, zenom, bilo kim su fini i poslusni, a pred policijom su kurceviti i to proporcionalno opremljenosti policajca.
To je neki feler, greska u evoluciji. Dakle, u mnogim zemljama svijeta se za to dobije metak ili kundak u zube. U nekim mozda neces, ali hajd pogodi kojih zemalja je vise.
De ba skuliraj se i poslusaj, minuta i gotovo. Nije ti rekao da skidas gace.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4392 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

ima žena ojre
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4393 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

O'zone wrote:Neka, neka, bili su preskočeni prošli put..ili nisu ali su vratili bašte...nešto se ne sjećam...

Ova izjava mi je vrh
Mi smo dali povjerenje općini i vijećnicima, oni trebaju da nam budu servis, da nam pomažu, a ne da odmažu
Moram da kažem da ste im malo povjerenja ($) dali :mrgreen:
Pa ono je bilo ludilo, sjedis za bankomatom :D :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4394 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

drugi profil wrote:Ja ne mogu da shvatim ljude koji dobiju napad kurcevitosti samo pred sluzbenim licem. Pred svojim sefom, pred muzem, zenom, bilo kim su fini i poslusni, a pred policijom su kurceviti i to proporcionalno opremljenosti policajca.
To je neki feler, greska u evoluciji. Dakle, u mnogim zemljama svijeta se za to dobije metak ili kundak u zube. U nekim mozda neces, ali hajd pogodi kojih zemalja je vise.
De ba skuliraj se i poslusaj, minuta i gotovo. Nije ti rekao da skidas gace.

Početak pucnjave između policije i osoba koje su pokušavale ukrasti automobil čitateljku i članove njene porodice spriječio je u odlasku kući te su u objektu Termalne rivijere morali ostati dodatnih sat vremena. Onda su im policajci rekli da smiju krenuti prema automobilu.
samo ispričala posljedice nakon što je vrlo vjerovatno rondala i negodovala jer su tamo sve blokirali
ono tipa što ja moram ovdje da čekam kad ćete vi završiti,hoću da idem,boli me briga i slične gluparije,to je jedini razlog
naravno požurila da se ispovijedi portalu da je oplakujemo
čisto sumnjam da joj je na čistu miru prišao i bilo šta rekao
kad je toliko čista neka se prezentira u javnosti sa idnetietom da je žrtva torture
ona je žrtva same sebe
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#4395 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

nek' je naruzio, ona konta najpametnija, sta treba da ugrozi i njih i sve prisutne? ovako kad se sve smiri - vozi..
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#4396 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

ortodont wrote:Čovjek mora dobiti svoj meme :D :
Image
sigurnosna situVacija na crvenom tepihu je zadovoljavajuća :lol:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#4397 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

mali_balon wrote:E jbga sad da je zapucao bilo bi pa pod stresom je bio pucalo se itd itd....pa zato ima obuka......zato je policajac specijalac da se izbori sa stresom u stresnim situacijama....Naravo autoritativnim smirenim glasom narediti sta da gospoja radi a ne histarisati....
Nista ovo sto mi palamudimo dok tercius ne objasni :D
Upravu su gradjani nije se trebalo tako drsko ponasati prema gdji, trebali su je svezati lisicama i ostaviti da lezi dok se ne zavrsi uvidjaj tu pored auta a do 6 h max u zakonskom okviru ;)
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#4398 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by direstraits0078 »

O'zone wrote: Ja ti ponavljam da u tim momentima kultura ne postoji. Tvoje kao civila je da slušaš naredbe službenog lica a ne da se praviš pametan. To nije samo ovdje to je svugdje u svijetu ali mi jedino palamudimo oko toga.
Ok, moodolator wins.

Kulture je bilo i kad su zločinci istresali olovo i čelik po gradu, očito je u međuvremenu nestala, s dolaskom homo novoculturisa moodolarisa moderarisa administricusa. Ejmen.
mali_balon
Posts: 14563
Joined: 12/09/2012 09:57

#4399 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

@ tercuis Znao sam da ces bit u svom elementu.... :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Hajd se malo stavite u poziciju te gospoje....puca se djeca strah i onda dodje lik u uniformi od kojeg ocekujes da pomogne da uputi da smiri on se izdere na tebe i jebe ti sve zivo....
Kako bi vi regovali jelde dosli bi mu i rekli jarane de me upucaj jer ti radis svoj poso, saspi mi zube kundakom, haj ne serite lako je tudjum kurcem gloginje mlatit....
Kao i ova svaka prica ima dvije strane.....tako da ni prica ove gospoje nema veze li et.....raspravlja se o "navodnom" ponasanju uniformisanog lica kojeg mi placamo....
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#4400 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duminjo »

Kod ceke se jutros dobro polupali Megan I petica, cini mi se. :-)
Post Reply