RUSIJA

Post Reply
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#4376 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

UnscarD wrote:U medjuvremenu u Rusiji :-D

Proizvodjac BUK rakete Almaz-Antey identifikovao vrstu i tip rakete kojom je oboren Malezijski avion i to na osnovu zahtijeva i dijelova koji su im dostavljeni od strane Holandskih istrazitelja.

http://rt.com/news/264421-buk-missile-m ... stigation/

Otprilike ljudi kazu ovo. Ne bavimo se time ko je oborio avion, samo dajemo tehnicku analizu koja je kompletna dostavljena istraziteljima.
Prema njoj, avio je oboren raketom 9M38M1 BUK-M1 sistema.
Sto se njih tice, tehnicka analiza je dostupna svima (za razliku od USA satelitiskih snimaka) a kazu da im nije problem i da se napravi simulacija sa istim modelom rakete i tipom aviona.

Oni ovo nisu rekli ali logicno se namece zakljucak da Rusi nisu oborili ovaj avion jer Rusi za razliku od Ukrajinaca nemaju BUK M1 sistem u upotrebi vec 15-ak godina.
Zbilja?
Odakle im ovaj iz 2008?
Image
Imali su ga pobunjenici i ruski placenici u Donbasu.Na pocetku im je Putash slao stare verzije protuzracnih sistema i tenkova ,pa sve do novih verzija.
Nego,sto bi sa onim vojnim ukrajinskim zrakoplovom SU-25 i satelitskim snimcima iz ministarstva obrane Rusije?
Pojela ih maca vjerojatno (neuspjela propaganda) i sada Ruje presle na pricu o BUK M1 :run: .
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4377 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Sorry ali to je BUK M2 na slici ;-)

Kako kazu iz Almaza...
Addressing allegations posted on social media that such BUK missiles have been seen at Victory Day parades in Russia, the manufacturer’s head, Yan Novikov, said that only the newer BUK-M2 systems with 9M317 missiles take part in modern parades, adding that even an untrained eye can tell the two apart.

Za bolje razumijevanje razlika, moze da posluzi ova slika :
Image

Hajmo dalje ;-)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4378 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Bliski susret treće vrste.

- Nakon "agresivnog nastupa" (ruska tvrdnja) u blizini ruskih teritorijalnih voda u Crnom moru, došlo je do leta upozorenja lovca Su-24. Američka strana je taj prelet, naravno, posmatrala pasivno i iako tvrde da "nisu nastupali agresivno", shvatili su poruku, priveli "rutinsku operaciju" kraju i vratili se u bazu :

Image



Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4379 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

UnscarD wrote:
Avetinho wrote:
Zijev :zzzz:

Ufatilo putinka u lazi. Jedna laz gore-dole, vrlo vazno. Valjda si citao zadnje vijesti o tome gdje cenzura caruje. Putinko je proglasio krivicnim djelom objavljivanje smrtovnica i javne sahrane ruskih vojnika poginulih u Ukrajini, dok se trudi evo vec drugu godinu da cijeli svijet ubijedi kako nema ruske vojske u Ukrajini.

Ako ne umijes sam naci vijest, javi pa cu stavit link.
Ako ce biti autentican kao ovaj Eliot Higgins iz Bellingcat-a sto si stavio ranije, moze stavi, uvijek mi je zabavno baviti se zapadnom propagandom.
Evo, zabavljaj se.
Reuters wrote: Putin classifies information on deaths of Russian troops in peacetime

President Vladimir Putin ordered on Thursday that deaths of Russian soldiers during special operations in peacetime should be classified as a state secret, a move that comes as Moscow stands accused of sending troops to fight in eastern Ukraine.

Putin, who has repeatedly denied any involvement of Russian troops in a pro-Russian separatist rebellion there, amended a decree that had previously classified only deaths during war time as secret.
http://www.reuters.com/article/2015/05/ ... HA20150528

Bas me zanima kakav ce spin mlada putincad pristaviti na ovo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4380 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

UnscarD wrote:U medjuvremenu u Rusiji :-D

Proizvodjac BUK rakete Almaz-Antey identifikovao vrstu i tip rakete kojom je oboren Malezijski avion i to na osnovu zahtijeva i dijelova koji su im dostavljeni od strane Holandskih istrazitelja.

http://rt.com/news/264421-buk-missile-m ... stigation/

Otprilike ljudi kazu ovo. Ne bavimo se time ko je oborio avion, samo dajemo tehnicku analizu koja je kompletna dostavljena istraziteljima.
Prema njoj, avio je oboren raketom 9M38M1 BUK-M1 sistema.
Sto se njih tice, tehnicka analiza je dostupna svima (za razliku od USA satelitiskih snimaka) a kazu da im nije problem i da se napravi simulacija sa istim modelom rakete i tipom aviona.

Oni ovo nisu rekli ali logicno se namece zakljucak da Rusi nisu oborili ovaj avion jer Rusi za razliku od Ukrajinaca nemaju BUK M1 sistem u upotrebi vec 15-ak godina.

Sta? Nije vise ukrajinska avijacija krivac?

Mislim da pro-ruski cetnike u Ukrajini uopste nije briga odakle im raketa kojom su oborili malezijski putnicki avion. Da li su rakete u upotrebi u Rusiji potpuno je nebitno. Osim toga, kakav izvjestaj bi ocekivao od putinkovih noznih prstolizaca, da impliciraju putinka direktno? Njihov nalaz ima istu tezinu kao i putinkove lazi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83556
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4381 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

8-)

Image
User avatar
pici
Posts: 46409
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4382 Re: RUSIJA

Post by pici »

_BataZiv_0809 wrote:8-)

Image
Image

8-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83556
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4383 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

pici wrote: Image

8-)
Ne valja boja brate :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4384 Re: RUSIJA

Post by madner »

Cuj Rusi nemaju BUK M1 :D
User avatar
pici
Posts: 46409
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4385 Re: RUSIJA

Post by pici »

_BataZiv_0809 wrote:
pici wrote: Image

8-)
Ne valja boja brate :lol:
Image

valjal ova 8-)
User avatar
pici
Posts: 46409
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4386 Re: RUSIJA

Post by pici »

Image

šČap mu ne gine 8-)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4387 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

madner wrote:Cuj Rusi nemaju BUK M1 :D
Tako kazu Rusi ...zamjenjeni su svi sa BUK M2 a ti ako imas dokaz da imaju M1 (razlika je vizuelna i lako uociljiva ali ostavljam ti da se sam informises), eto prilike pa demantuje Almaz-ovo saopstenje za stampu.
Ona slika od ranije sa parade iz 2008 je M2.

Edit. Odoh malo na more, taman da fulim ovu furtutmu u gradu, pa ce citamo za par dana ;-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4388 Re: RUSIJA

Post by madner »

Nije to smjesno nego pokusaj da se dokaze da je bila Ukrainska raketa. BUK M1 i M2 mozda izgledaju sasvim drugacije i imaju druge tehnicke specifikacije, no koriste istu raketu. Rusi imaju i 9М38M2/9M317 rakete, no cinjenica da je koristen 9M38M nije dokaz da nije Ruski sistem. :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4389 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

madner wrote:Nije to smjesno nego pokusaj da se dokaze da je bila Ukrainska raketa. BUK M1 i M2 mozda izgledaju sasvim drugacije i imaju druge tehnicke specifikacije, no koriste istu raketu. Rusi imaju i 9М38M2/9M317 rakete, no cinjenica da je koristen 9M38M nije dokaz da nije Ruski sistem. :D
Jesi li ti uopste procitao Almazovo saopstenje? Ne kazu da je koristen 9M38M (9M38M pod ovom oznakom koliko ja znam uopste ne postoji. Postoji 9M38 (bez M) i 9M38M1) ) nego je koristena 9M38M1 . Ustanovili su da je u materijalima koje su im Holandjani dostavili pronadjen "heavy fraction sub munitions" koja je samo i jedino dio 9M38M1 rakete a nije dio 9M38M2 i 9M317 i 9M317ME raketa koje su u upotrebi u Ruskoj vojsci kao ni starijih 9М38 i 3M9 KUB sistema i Almaz kaze da 9M38M1 Ruska vojska NEMA i NE KORISTI odavno.
Ako imas dokaz ili neku sliku na kojoj je vidljiv 9M38M1, eto budi prvi koji ce Almaz raskrinkati.

Ako budes i dalje zelio da ovo nastavis, hajde da odmah otklonimo zabune i oprijedlimo se da li zelis da u nastavku komunikacije koristimo NATO oznake ili izvorne GRAU oznake. Ja glasam naravno za GRAU :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4390 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Sada moram stvarno da idem, citamo se za par dana ....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4391 Re: RUSIJA

Post by madner »

Jos jednom, BUK M2 moze koristiti istu raketu kao i BUK M1. Oznaka sistema ne znaci da je nuzno druga raketa. Tako da je nemoguce tvrditi da je Rusi nisu mogli koristiti.

I
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83556
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4392 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Ma da je Zapad imao i promil dokaza da je rusko maslo, CNN i kompanija bi danima trubili o tome, povlacile bi se paralele sa 11.septembrom, Dzon Keri bi isao na javnu komemoraciju i plakao, EU bi "odlucno" osudila strasni teroristicki čin itd...

Deja vu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51325
Joined: 29/06/2011 23:39

#4393 Re: RUSIJA

Post by dječak sa šibicama »

Naravno, da ista mogu dokazati, dokazali bi.

A i da mogu, sta im vrijedi. Ne smiju prismrditi Putinu i Rusiji, nego guraju one nesretnike ukrajinske, da ginu za NATO interese.
User avatar
pici
Posts: 46409
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4394 Re: RUSIJA

Post by pici »

Dok su Rvati na jednoj a srBi na drugoj strani...HUUUURAAAA DO POSLJEDNJEG !!! :bih:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4395 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#4396 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

Rusija mozda ostane bez SP u fudbalu 2018. godine. Interesantno je da je americki FBI pokrenuo istragu protiv korumpiranih zvanicnika FIFA-e i da je Putin javno, i to vise puta, dao otvorenu podrsku korumpiranom i kompromitovanom Blatteru.
Nakon njegove ostavke, zvanicnici FIFA-e su danas po prvi put i zvanicno rekli da ce Rusija ostati bez SP ukoliko se dokaze da su kupovali glasove delegata. A to je upravo jedan od ciljeva istrage koju vodi FBI.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#4397 Re: RUSIJA

Post by megaman4 »

Opetja033 wrote:Rusija mozda ostane bez SP u fudbalu 2018. godine. Interesantno je da je americki FBI pokrenuo istragu protiv korumpiranih zvanicnika FIFA-e i da je Putin javno, i to vise puta, dao otvorenu podrsku korumpiranom i kompromitovanom Blatteru.
Nakon njegove ostavke, zvanicnici FIFA-e su danas po prvi put i zvanicno rekli da ce Rusija ostati bez SP ukoliko se dokaze da su kupovali glasove delegata. A to je upravo jedan od ciljeva istrage koju vodi FBI.
Ovo pokazuje sav jad SDA-a i Obame, koji pate od kompleksa zvani Rusija, pardon Putin. Na sve načine pokušavaju srušiti Putina, koji ima grešaka, da bi se dočepali onoga što Obamine gazde žele, a to su prirodna bogatstva sa kojima Rusija raspolaže. To je sav bit ove kampanje ka Rusiji i Putinu.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#4398 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

megaman4 wrote:
Opetja033 wrote:Rusija mozda ostane bez SP u fudbalu 2018. godine. Interesantno je da je americki FBI pokrenuo istragu protiv korumpiranih zvanicnika FIFA-e i da je Putin javno, i to vise puta, dao otvorenu podrsku korumpiranom i kompromitovanom Blatteru.
Nakon njegove ostavke, zvanicnici FIFA-e su danas po prvi put i zvanicno rekli da ce Rusija ostati bez SP ukoliko se dokaze da su kupovali glasove delegata. A to je upravo jedan od ciljeva istrage koju vodi FBI.
Ovo pokazuje sav jad SDA-a i Obame, koji pate od kompleksa zvani Rusija, pardon Putin. Na sve načine pokušavaju srušiti Putina, koji ima grešaka, da bi se dočepali onoga što Obamine gazde žele, a to su prirodna bogatstva sa kojima Rusija raspolaže. To je sav bit ove kampanje ka Rusiji i Putinu.
Da se docepaju ruskih puteva :pisnula:

Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4399 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Drvenija87 wrote:
megaman4 wrote:
Opetja033 wrote:Rusija mozda ostane bez SP u fudbalu 2018. godine. Interesantno je da je americki FBI pokrenuo istragu protiv korumpiranih zvanicnika FIFA-e i da je Putin javno, i to vise puta, dao otvorenu podrsku korumpiranom i kompromitovanom Blatteru.
Nakon njegove ostavke, zvanicnici FIFA-e su danas po prvi put i zvanicno rekli da ce Rusija ostati bez SP ukoliko se dokaze da su kupovali glasove delegata. A to je upravo jedan od ciljeva istrage koju vodi FBI.
Ovo pokazuje sav jad SDA-a i Obame, koji pate od kompleksa zvani Rusija, pardon Putin. Na sve načine pokušavaju srušiti Putina, koji ima grešaka, da bi se dočepali onoga što Obamine gazde žele, a to su prirodna bogatstva sa kojima Rusija raspolaže. To je sav bit ove kampanje ka Rusiji i Putinu.
Da se docepaju ruskih puteva :pisnula:


Prde Hasa masala.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... ctory.html

Izgleda da ima jos budala koje misle kako je putinko tu da spasi svijet od Velikog Sotrone.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4400 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

- Bijela kuća nije zadovoljna odnosom pape Franje prema V. Putinu. Papa je podržao Putina u sprječavanju vojne intervencije na Siriju, a prema vatikanskim izvorima, većina kardinala i biskupa (uglavnom iz Latinske Amerike) vide RF kao "jedinog zaštitnika hrišćana na Bliskom istoku". Takođe, nezadovoljni su papinim pozicioniranjem u vezi ukrajinske krize, te je američki ambasador pri Svetoj stolici zatražio od pape da "zauzme čvršći stav prema Putinu" uoči večerašnje posjete...

Image

:arrow: LINK

- Zanimljivo je da se američki mainstream mediji žale kako papa "zbunjuje američke katolike" ovako nejasnim odnosom. Kako dirljivo, iliti "very touching..." :sad:

Image


Vidjećemo večeras da li će ih papa poslušati, kad ih nije, a nije, slušao do sada.
Post Reply