Ta neusklađenost je direktna posljedica dodikove politike, jednostavno to takva politika ne želi da se desi. Istini za volju smatram da ima i kod Bošnjaka onih kojima ta neusklađenost odgovara.channel10 wrote:Ma nije bitan Dodik i sta on priča ili Sarovic, nego zašto se nikad nisu uskladili ustavi entiteta sa ustavom države?
Pa problem bosanskog jezika je problem zato sto nije usklađen ustav entiteta sa ustavom države. A tu ima jos koliko hoćeš problema zbog neuskladjivanja ustava entiteta sa ustavom države.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43626 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#43627 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa neka rade i pritisnu medjunarodnu zajednicu kao što ovi južni Srbi rade za izborni zakon.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ta neusklađenost je direktna posljedica dodikove politike, jednostavno to takva politika ne želi da se desi. Istini za volju smatram da ima i kod Bošnjaka onih kojima ta neusklađenost odgovara.channel10 wrote:Ma nije bitan Dodik i sta on priča ili Sarovic, nego zašto se nikad nisu uskladili ustavi entiteta sa ustavom države?
Pa problem bosanskog jezika je problem zato sto nije usklađen ustav entiteta sa ustavom države. A tu ima jos koliko hoćeš problema zbog neuskladjivanja ustava entiteta sa ustavom države.
Znaci krenuti od toga i tražiti da se to rijesi jer je prošlo 23 godine, a to nije urađeno i to je osnova svega u ovoj državi.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#43628 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da li je pred nadleznim institucijama podnesena makar jedna tuzba zbog takvih nedejtonskih stavki entitetskog ustava tzv. RS? 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43629 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa sta su apelacije?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#43630 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Latini jebu i ne vade
http://avaz.ba/vijesti/bih/354589/jusko ... a-je-jasna
Kakav je degen ovaj Jusko...
Kičma se i dalje savija...Čija je on uzdanica, mislim na članstvo koje stranke?
http://avaz.ba/vijesti/bih/354589/jusko ... a-je-jasna
Kakav je degen ovaj Jusko...
Kičma se i dalje savija...Čija je on uzdanica, mislim na članstvo koje stranke?
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#43631 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SBBchannel10 wrote:Latini jebu i ne vade![]()
http://avaz.ba/vijesti/bih/354589/jusko ... a-je-jasna
Kakav je degen ovaj Jusko...
Kičma se i dalje savija...Čija je on uzdanica, mislim na članstvo koje stranke?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#43633 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Demokratski i plebiscitarno izrazavaju svoju podrsku spram vlastitih civilizacijskih tekovina poput genocida, etnickog ciscenja i pravoslavnog ekstremizma i terorizma. 
- zunazu
- Posts: 1429
- Joined: 02/11/2014 11:20
#43634 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pravo i obaveza Bošnjaka je naoružavanje kako se nikad ne bi ponovila nespremnost iz 1992. A daj Bože da to oružje nikad ne upotrijebimo.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da ne vjeruju slijepo u pomoć sa Zapada, jer su već jednom poslužili kao stražari đikanima pri činjenju genocida. Licemjerstvu odjeb.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da se bave prošlošću jednako npr kao jevreji i da odbace optužbe zločinaca da se previše bave prošlošću. Žrtva je uvijek u pravu i izvršilac zločina mu neće zatvarati usta demagoškim pričama o slijepom gledanju u budućnost.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da naprave strategiju sistemskog lobiranja za poništenje rezultata agresije i genocida temeljem presuda međunarodnih sudova, kao i promocije zaštite našeg naroda kao ugroženog u Evropi.
Da su Bošnjaci izvršili agresiju na Srbiju, počinili genocid nad Srbima, utrpali im svoj entitet i ponižavali ih kao većinu, Srbi bi taj problem davno politički riješili na način da Bošnjaka ne ostane ni u tragovima. Zato, dosta je defanzive i diletantizma, riješimo se SDA i zahtjevajmo od koalicije SDP-GS-nezavisni da naprave i provedu strategiju normalizacije države putem svepodržane eliminacije zaostalih agresorsko-genocidnih politika. Novce obezbjediti od prijateljskih zemalja i fondacija.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da ne vjeruju slijepo u pomoć sa Zapada, jer su već jednom poslužili kao stražari đikanima pri činjenju genocida. Licemjerstvu odjeb.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da se bave prošlošću jednako npr kao jevreji i da odbace optužbe zločinaca da se previše bave prošlošću. Žrtva je uvijek u pravu i izvršilac zločina mu neće zatvarati usta demagoškim pričama o slijepom gledanju u budućnost.
Pravo i obaveza Bošnjaka je da naprave strategiju sistemskog lobiranja za poništenje rezultata agresije i genocida temeljem presuda međunarodnih sudova, kao i promocije zaštite našeg naroda kao ugroženog u Evropi.
Da su Bošnjaci izvršili agresiju na Srbiju, počinili genocid nad Srbima, utrpali im svoj entitet i ponižavali ih kao većinu, Srbi bi taj problem davno politički riješili na način da Bošnjaka ne ostane ni u tragovima. Zato, dosta je defanzive i diletantizma, riješimo se SDA i zahtjevajmo od koalicije SDP-GS-nezavisni da naprave i provedu strategiju normalizacije države putem svepodržane eliminacije zaostalih agresorsko-genocidnih politika. Novce obezbjediti od prijateljskih zemalja i fondacija.
-
akaunt
- Posts: 518
- Joined: 07/01/2018 21:13
#43635 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SNSD će kandidovati Darka Mladića za mjesto predsjednika RS.
...to be jarrabi to be continued.....
Debilna tradicija svih naših naroda i narodnosti se nastavlja. Što više babo napravi zijana to je uticaj njegove porodice sve veći.
Zadnji koji nije ostavio drzavu u amanet djeci je bio izvjesni Broz Josip*
*Broz J. bravar s kraja XIX stoljeća, zasluzan za stvaranje onoga što gore pomenuti harče već trideset godina
Izvor: Sjećanje onih što ne zaboravljaju 196-
...to be jarrabi to be continued.....
Debilna tradicija svih naših naroda i narodnosti se nastavlja. Što više babo napravi zijana to je uticaj njegove porodice sve veći.
Zadnji koji nije ostavio drzavu u amanet djeci je bio izvjesni Broz Josip*
*Broz J. bravar s kraja XIX stoljeća, zasluzan za stvaranje onoga što gore pomenuti harče već trideset godina
Izvor: Sjećanje onih što ne zaboravljaju 196-
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43636 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja zaista ne znam sta bilo kome treba vise i dalje od sinocnjeg duela Sarajlica i Konakovica...
Njih dvojica su sinoc, kroz medjusobni duel, javno priznali na koji nacin i koliko miliona su dali kojekakvim direktorima koje su, opet po vlastitim priznanjima, oni sami postavili na pozicije.
Priznali su i kako ni jedan od tih direktora s tim destinama miliona nije napravio nista, ali i zasto se protiv njih ne pokrecu tuzbe - jer su "njihovi".
NARODE - NABIJEM TE NA QRAC GLUPOG I ZATUCANOG, KAD OVAKVIM PROTUHAMA DOZVOLJAVAS DA VLADAJU!!!
NA ISTI DIO TIJELA NABIJEM I SUDSTVO I TUZILASTVO, KOJE NI NA KOJI NACIN NE RAGUJE NA ONAKVE STVARI!
Njih dvojica su sinoc, kroz medjusobni duel, javno priznali na koji nacin i koliko miliona su dali kojekakvim direktorima koje su, opet po vlastitim priznanjima, oni sami postavili na pozicije.
Priznali su i kako ni jedan od tih direktora s tim destinama miliona nije napravio nista, ali i zasto se protiv njih ne pokrecu tuzbe - jer su "njihovi".
NARODE - NABIJEM TE NA QRAC GLUPOG I ZATUCANOG, KAD OVAKVIM PROTUHAMA DOZVOLJAVAS DA VLADAJU!!!
NA ISTI DIO TIJELA NABIJEM I SUDSTVO I TUZILASTVO, KOJE NI NA KOJI NACIN NE RAGUJE NA ONAKVE STVARI!
Last edited by Dozer on 28/02/2018 12:18, edited 1 time in total.
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#43637 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nije narod kriv.
narod ne krade, narod samo bira...
narod ne krade, narod samo bira...
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43638 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Lideri Zapadnog Balkana i Evrope okupili se u Sofiji, Čović se nije pojavio!?
https://faktor.ba/vijest/lideri-zapadno ... vio-286163
Pa gdje ce se pojaviti ako ne na ovaj skup.
Wigemark: Šest USB-ova sa odgovorima na Upitnik je jučer "misteriozno nestalo"
Pa je li ovo moguce? Na sve nacine proba se drzavu poniziti, usporiti, prikazati je nikakvom.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/markovi ... /180228079
Sta reci a ne zaplakati na ovakve vijesti.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43639 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Bake ko Cak Noris, sam protiv svih.
Kako ih nije sramota organizovati ovakav format sastanka.
Vucic, Dacic, Ivanic, Crnadak-- Kolinda, Covic, Marija Pejčinović Burić --Izetbegovic
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#43640 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Cuo sam da je Bake taman kad je sastanak pocinjo ubacio "Samo da vam kazem, nema treceg" 
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#43641 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kolinda na pressu prilicno korektna, s druge strane dragi Aco prilicno kurcevit.
Mladen i Dragan bi sad u ovom trenutku, ondje za stolom, potpisali sve sto traze dragi susjedi i komsije. I most Ljubovija, i Peljesac, i HE na Drini, i nuklearni odpad na granici, i (ne)povrat BiH imovine, sve, jer oni vole svoju domovinu
Kako je to samo simpaticno

Mladen i Dragan bi sad u ovom trenutku, ondje za stolom, potpisali sve sto traze dragi susjedi i komsije. I most Ljubovija, i Peljesac, i HE na Drini, i nuklearni odpad na granici, i (ne)povrat BiH imovine, sve, jer oni vole svoju domovinu
Kako je to samo simpaticno
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#43642 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
moze covic do oktobra i onda , adio dragane ... 
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#43643 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kolko vidim Bake izdominiro
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#43644 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa vidi nema bez amina bosnjaka nista ....512MB wrote:Kolko vidim Bake izdominiro
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#43645 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
512MB wrote:Kolko vidim Bake izdominiro
nije da ga simpatisem (kao ni stranku mu)....ali se danas bukvalno popiso po njima....
vidi i on jadan da mora pokazati zube.....jerbo ode mu stranka u mp3
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43646 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kad bude pricao djeci, sedam na jednog 
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#43647 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
žiku naslovaMaraschino wrote:Kad bude pricao djeci, sedam na jednog
Vučić Izetbegoviću: Ne govoriš istinu
http://avaz.ba/vijesti/bih/358207/vucic ... ris-istinu
-
Max Bunker
- Posts: 2406
- Joined: 19/03/2010 00:16
#43648 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Niti sam pristalica Baketa a stranke mu još manje ali ovo je već drugi put da je kako-tako pokazao zube i da mu se mora čestitati.
Vučić se tako arogantno pokušao ponijeti prema BiH, smatrajući nas zadnjim glupanima. On će nama kao dati neku plodnu zemlju (a mi je inače kao nemamo) a Srbija će uzeti akumulacije od brana i svu lovu sebi.
Vučić se tako arogantno pokušao ponijeti prema BiH, smatrajući nas zadnjim glupanima. On će nama kao dati neku plodnu zemlju (a mi je inače kao nemamo) a Srbija će uzeti akumulacije od brana i svu lovu sebi.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43649 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bake, samo taj radmuha_sa wrote:žiku naslovaMaraschino wrote:Kad bude pricao djeci, sedam na jednog
Vučić Izetbegoviću: Ne govoriš istinu
http://avaz.ba/vijesti/bih/358207/vucic ... ris-istinu
Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić verbalno su se sukobili na konferenciji za medije u Mostaru zbog utvrđivanja granica između BiH i Srbije.
Pitanje granica između dvije zemlje, BiH i Srbije, najveći je problem, pokazali su odgovori Vučića i Izetbegovića na pitanje novinara.
Oprečni su bili njihovi odgovori na ovo pitanje. Izetbegović ne može pristati na prijedlog Srbije, posebno kada su u pitanju hidrocentrale. Također, BiH ne može pristati na devijacije određenih teritorija.
- Ako se ne iznađe rješenje, zemlje mogu problem riješiti putem međunarodne arbitraže od koje BiH uopće ne bježi - kazao je Izetbegović.
Vučić je kazao da novi prijedlog Srbije dostavljen BiH uopće ne sadrži te elemente nego sasvim novu ponudu za koju je rekao da je "izuzetno povoljna za BiH" i da je "Izetbegović očigledno nije pročitao".
Rekao je da Izetbegović ne iznosi istinu i da Srbija nije tražila da se izvrši devijacija granice, odnosno da je ponudila BiH plodniju zemlju u zamjenu.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43650 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
av...av...avDodik: BiH nametnuta Srbima, na referendumu većina u RS bi bila za pripajanje Srbiji
Srna 16.03.2018 10:36
BEOGRAD - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi se većina Srba u Srpskoj danas, kada bi imali priliku, izjasnila na referendumu da se Srpska pripoji Srbiji.
Dodik je potvrdio da bi volio da se nekada raspiše takav referendum, da to ne krije i da o tome godinama govori.
"Ne krijem to, mislim da je to prirodno i da će na kraju ta politička priroda i pobijediti. To se ne može zaustaviti, to je i do sada zaustavljano, do sada je to bila tabu tema", rekao je predsjednik Srpske za TV "Pink".
BiH nametnuta Srbima
Dodik je ponovio da je BiH nametnuta Srbima kao moranje od međunarodnog faktora koji želi da kaže da je BiH država, a Republika Srpska nije, dok u Dejtonu i Ustavu piše da je BiH sastavljena od dva entiteta i tri naroda koji su izvorište svog suvereniteta i odluka na zajedničkom nivou.
"Mi polazimo od toga da Republika Srpska, sa stanovišta definicije države, ima sve elemente - teritoriju, narod i vlast. I jedino ona to ima u BiH, u kojoj danas ništa ne funkcioniše, osim Srpske. Zajednički nivo je izgubljen jer nema konsenzusa. Stranci nas 25 godina maltretiraju i manipulišu sa navodnim kompromisom u BiH, to je taj problem koji neće dozvoliti BiH da preživi", istakao je Dodik.
On je naglasio da je činjenica da je srpski narod bio spreman da preživi 20 godina torturu međunarodne zajednice i nije se odrekao Srpske, koju voli i u njoj se osjeća svoj na svome.
Predsjednik Dodik je rekao da je BiH "sklepana na nemogućim principima" i da, kada bi ostala sama, "ne bi sastavila 24 sata".
On je istakao da Srbi više ne smiju da uđu u zabludu o multietničkim zajednicama, te podsjetio da su Srbi dali svoju državu Srbiju, "uvalili se u Jugoslaviju jednu, pa drugu", i da je to bio opšti promašaj srpske nacionalne politike i srpske nacionalne ideje.
"I šta smo dobili na kraju tog vijeka u kome smo formirali Jugoslaviju, ništa, dobili smo stradanje, rasparčavanje, satanizaciju, izolaciju. Zar Srbi sada treba ponovo da budu u zabludi i da prihvate BiH na istim principima na kojima Jugoslavija nije mogla da uspije. Ko očekuje da smo toliko glupi politički?!", rekao je Dodik.
Komentarišući često etiketiranje Srba kao genocidnog naroda, Dodik je podsjetio da su muslimani u BiH, još prije početka proteklog rata, počeli sa propagandom o tome da su Srbi genocidan narod.
Rješenje za budućnost-međusobno izvinjenje
Govoreći o ratnim zločinima, Dodik je rekao da misli da je jedino rješenje za budućnost da se svi istovremeno izvine jedni drugima.
"Insistiranje da se samo Srbi izvinjavaju, značilo bi predodređivanje krivice. Stradali su Srbi, stradali i drugi u proteklom ratu, ali isto tako ostao je neraščišćen ogroman problem među nama, a to je Drugi svjetski rat, masovno ubijanje Srba", rekao je Dodik.
On je podsjetio na stradanje Srba u Prebilovcima, ali i o malo poznatom stradanju 6.000 Srba u mjestu Stari Brod, nizvodno od Višegrada, gdje ih je u zbijeg od Sarajeva, preko Romanije niz Drinu natjerao Jure Francetić, a pobile ustaše u roku od dva dana.
Dodik je naglasio da na zapadu vlada opšta antiruska histerija, dok Republika Srpska odlično sarađuje sa Rusijom, da se on godišnje bar jednom vidi sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, te da je za njega čast da sa jednim od vodećih ljudi svijeta porazgovara o problemima.
Predsjednik Republike Srpske poručio je da Srbi moraju da se vrate sebi i okupe se, te istakao da je najvažnije što se Srbija kroz Aleksandra Vučića vratila konceptu Srbije kao nacionalne države Srba i drugih građana koji u njoj žive.
"Mislim da je Srbija uspjela u posljednje tri godine ili pet da vrati Kosovo na međunarodni plan, da se o tome razgovara, dok se prije toga o tome ćutalo kao o gotovoj stvari", naveo je Dodik.
Amerika nije moćna kao prije
On je rekao da Amerika više nije moćna kao prije, ali da je ne treba zanemariti, te ukazao na postojanje dvojnih standarda.
"O vojsci Kosova ne postoji nijedan zvanični dokument, nigdje to nije pomenuto osim u nastojanjima Albanaca da to naprave, međutim dobili su podršku Amerike. S druge strane, Republika Srpska ima pravo na vojsku i u Ustavu, i u Dejtonskom sporazumu, ali to ne može da funkcioniše. Dokle će ovdje da budu različiti principi?!", naglasio je Dodik.
Dodik je istakao da Srpska ima pravo na vojsku više od bilo koga u regionu.
"Ako je ovo princip, onda ćemo mi tražiti da se ukine sporazum o Oružanim snagama BiH i tražićemo da se formira vojska Republike Srpske, jer mi više imamo pravo na to nego bilo ko u regionu", dodao je Dodik.
Dodik: Idem u Sarajevo da pokušam da otkočim razvoj Srpske
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da će se kandidovati za člana Predsjedništva BiH zato što Republika Srpska ima u sebi potencijala za vlastite odluke i razvoj koje "koče na nivou BiH", te poručio da "ide tamo da, u interesu Srpske, pokuša da to otkoči".
"Meni je prioritet Republika Srpska. Ne idem tamo zbog Bosne, ja idem tamo zbog Republike Srpske", rekao je Dodik za televiziju "Pink".
Dodik, koji je i lider SNSD-a, najavio je da će već ove sedmice imati razgovore sa koalicionim partnerima o tome, kako bi okupili širu koaliciju koja će obezbijediti pobjedu.
On je napomenuo da, iako sve ankete govore da je pobjeda neprikosnovena, treba biti oprezan i pozvao sve svoje članove partije, koalicione članove i simpatizere da se okupe.
"Ovaj put pobjeda mora biti velika. Sad na izborima pobjeđuje Republika Srpska - ako imamo snažnu političku podršku, onda možemo da iznesemo našu borbu sa međunarodnim faktorom koji je protiv Republike Srpske, ali i sa BiH pogotovo", rekao je Dodik.
On je objasnio da lider SDA Bakir Izetbegović neće moći da bude u novom sastavu Predsjedništva BiH, jer je već bio dva puta, istakavši da on nije bio poseban problem, nego predstavnici Srba u Sarajevu koji su mu popuštali.
"Problem je što su se naše politike, uslovno naši ljudi, prilagođavali njima. Imate gotovo nemoguću situaciju gdje su Srbi zauzeli srpska mjesta, a na zajedničkom nivou rade protiv Republike Srpske", rekao je Dodik.
Prema Dodikovim riječima, oni su tokom dvije i po godine zaustavili sve finansijske aranžmane Republike Srpske u iznosu od 710 miliona KM koji su morali da idu preko organa BiH, samo zato da Srpska ne bi dobijala novac.
"Oni su iz tog razloga počeli da govore kako je ovde loše, kako Republika ne valja. To naravno, odgovara Bakiru Izetbegoviću. Onda su ušli u hajku kako imamo paravojnu organizaciju, što je potpuno netačno. Tamo su, nažalost, svi Mektići", rekao je Dodik.
Opremanje policije po standardima EU
Predsjednik Republike istakao je Srpska po svim dokumentima i zakonima ima pravo na policiju opremljenu po standardima u Evropi, što podrazumijeva i adekvatno naoružanje.
Dodik je rekao da, prema zakonu i evropskim standardima, svaki policijac treba da ima pušku, adekvatnu uniformu, naoružanje i dovoljno municije kako bi mogao da se brani u svakom napadu teroriste ili bilo koga drugog.
"Branićemo se i nećemo dozvoliti nikada više da nam se dese skupljanja i likvidacija, kao što su nekada prije radili, a na to imamo legitimno pravo", poručio je Dodik.
On je naglasio da je Republika Srpska "iz razloga - satanizacije, izolacije i mnogo čega drugog, i aranžmana koji su potpisani" razoružana, a sve njene fabrike namjenske industrije uništene, dok u muslimanskom i hrvatskom dijelu BiH postoji čak šest fabrika oružja.
Prema njegovim riječima, prema jednom od aranžmana u Dejtonskom mirovnom sporazumu, u Republici Srpskoj 10 policajaca može da ima jednu pušku, što je ogroman rizik prilikom eventualnog napada na neku policijsku stanicu.
"Imamo pravo na to /naoružavanje i opremanje policije/, mi smo to nabavili veoma transparetno i vidljivo, za to je potrebno čak i da Sarajevo da dozvole, i odjednom se javlja problem. Sad ispade da ne znam šta se ovde dešava", rekao je Dodik.
Srpska i sjever Kosova u sastavu Srbije
Dodik je ocijenio da je ulazak Republike Srpske i sjevera Kosova i Metohije u sastav Srbije "možda rješenje da se ne ponize Srbi skroz".
"Mislim da treba da se na tu temu otvore razgovori. Ne mora da bude rata, može politički da se to riješi", rekao je Dodik.
On je ocijenio da više niko ne može da ponizi Srbiju, jer "Srbija ima jaku, autentničnu, snažnu politiku".
"Konstalacija međunarodnih odnosa kakva je danas, ne može više da produkuje politiku Srbije, koja bi bila ponižavajuća. Prema tome, ovo što /predsjednik Srbije Aleksandar/ Vučić radi sa stanovišta odbrane državnih interesa to je put kojim treba da se radi", rekao je Dodik.
Podsjetivši na svoje dugogodišnje iskustvo predsjednika, Dodik je ukazao da je najveći problem svih političara na ovom prostoru, što prećute kada im dođe sagovornik i kaže neugodnu stvar.
"Vučić nije prećutao. Rekao je: `ne možete nas ponižavati, možemo razgovarati, važni ste, ali pokažite mi ijedan papir gdje ima vojska Kosova i ja ću onda razgovarati na drugi način, ali nema nijedan`", rekao je Dodik.
On je istakao da je to argumentacija koju stranci moraju da razumiju i ukazao da je tako i u Republici Srpskoj.
"Kod nas možda ima jedna stvar koje sam se držao do skora - pošto smo mali, ignorišu nas, sankcionišu, satanizuju i svašta nešto rade i pošto nismo baš u mogućnosti da se međunarodno odbranimo kao međunarodno priznata država, mada imamo sve elemente države, mi smo morali da galamimio, da bi se čuli", rekao je Dodik.
Predsjednik Srpske ističe da je tako Srpska u politici možda bila glasnija nego što je trebalo, ali, u svakom slučaju, to je način na koji bude primijećena.
"A, ako nas ne primjećuju, onda će napraviti rješenje koja oni hoće", zaključio je Dodik

