Prepadne se kad krene ubrzavat auto na pocetku, ne zna da poslije samo auto usporibitanga_sa_otesa wrote: ↑28/02/2023 10:51Slab si majstore ....kvacilo se pusti u rikverc i onda volanas bez gasa...Better Man wrote: ↑28/02/2023 06:50
Majstore, savladao sam ja rikverc, ali razumi kad je bljuzgavica, ulica u zavoju i auta oko tebe parkirana i moraš paziti.Ne mogu tek tako po gasu slobodno ići u rikverc. Šta da me zanese i da nekog udarim? To.što.mi je auto tip top i što imam dobre zimske gume, ne znači da mogu kako hoću voziti I da ne trebam gledati na uslove na cesti.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#43576 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43577 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisu to vozači, davači komandi možda, oni daju komandu autu pa šta bude, ali vozači nisu.EasyMan wrote: ↑28/02/2023 12:24Prepadne se kad krene ubrzavat auto na pocetku, ne zna da poslije samo auto usporibitanga_sa_otesa wrote: ↑28/02/2023 10:51
Slab si majstore ....kvacilo se pusti u rikverc i onda volanas bez gasa...Mnogi dugogodisnji vozaci u rikverc voze da ne puste kvacilo do kraja
![]()
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#43578 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43579 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E to je najgore, što misli da zna, a ne zna. Takvi naprave najveća sranja.
Treba biti svjestan prvo svojih, a onda i limita cjelokupnog automobila (ovjesa, guma, mase, težišta), pa i saobraćajnice. Al' to je viša nauka.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#43580 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Necu puno pametovati, otisao nedavno na karting sa dvojicom koji su trkaci i misle da su vozaci samo takvi. Otresao ih ko sline, ali bukvalno
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43581 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hhaha stručnjaci za slickove. Pa kako je tebi valjalo jebemu
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#43582 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Filadendron96
- Posts: 711
- Joined: 23/02/2019 16:53
#43583 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nervira me puno stvari, ali ova kur**bolja da se čisti snijeg, pa čak i oni koji mogu, a neće, mi nikad neće biti jasna. Npr. ovo je ulica koja se spaja sa prilaznom ulicom do moje zgrade:

Moja je u dosta boljem stanju, ali ova je katastrofa. Inače se 4 ulaza vežu za nju i ne mogu da vjerujem da niko neće da izađe pa da makar počne čistiti, ali zato znaju da pišu i seru po društvenim mrežama kako službe ne rade svoj posao ili tako nešto, dok oni lično ne mogu dupe dignuti, lopatu uzeti i nešto uraditi za dobrobit svoju/svojih komšija. Naravno, tu je i čuveno tradicionalno ostavljanje auta na mjesto koje je neko drugi očistio, pa kada se vratiš s posla nemaš gdje ostaviti auto jer ih boli k**** ko je čistio, samo neka oni imaju gdje svoje auto parkirati. Jutros sam očistio dva mjesta za sebe i posuo malo soli da se možemo svi okretati sa autima ako treba, iako me leđa već malo bole, ali stvarno mislim da li sam idiot što eto hoću da olakšam i sebi i ostalima.
Fakat se čovjek treba zapitati, šta kada bi palo pola metra ili više snijega? Kad se sjetim onog snijega iz 2012. i kako smo naredni dan 04.02. odmah počeli čistiti ja, otac i još nekoliko komšija, pa smo makar nešto uspjeli očistiti i osposobiti ulicu, pa je bilo druženja uz čaj i zajebancije, dok danas sumnjam da bi tako bilo kada bi bilo. Da se ne shvati pogrešno ili da ja nešto paranoično se istresam, ali fakat se moramo zapitati u šta se pretvaramo i zašto postajemo tako lijeni po pitanju nekih stvari?

Moja je u dosta boljem stanju, ali ova je katastrofa. Inače se 4 ulaza vežu za nju i ne mogu da vjerujem da niko neće da izađe pa da makar počne čistiti, ali zato znaju da pišu i seru po društvenim mrežama kako službe ne rade svoj posao ili tako nešto, dok oni lično ne mogu dupe dignuti, lopatu uzeti i nešto uraditi za dobrobit svoju/svojih komšija. Naravno, tu je i čuveno tradicionalno ostavljanje auta na mjesto koje je neko drugi očistio, pa kada se vratiš s posla nemaš gdje ostaviti auto jer ih boli k**** ko je čistio, samo neka oni imaju gdje svoje auto parkirati. Jutros sam očistio dva mjesta za sebe i posuo malo soli da se možemo svi okretati sa autima ako treba, iako me leđa već malo bole, ali stvarno mislim da li sam idiot što eto hoću da olakšam i sebi i ostalima.
Fakat se čovjek treba zapitati, šta kada bi palo pola metra ili više snijega? Kad se sjetim onog snijega iz 2012. i kako smo naredni dan 04.02. odmah počeli čistiti ja, otac i još nekoliko komšija, pa smo makar nešto uspjeli očistiti i osposobiti ulicu, pa je bilo druženja uz čaj i zajebancije, dok danas sumnjam da bi tako bilo kada bi bilo. Da se ne shvati pogrešno ili da ja nešto paranoično se istresam, ali fakat se moramo zapitati u šta se pretvaramo i zašto postajemo tako lijeni po pitanju nekih stvari?
Last edited by Filadendron96 on 28/02/2023 13:59, edited 2 times in total.
-
Naslovnica
- Posts: 35446
- Joined: 20/03/2013 15:38
#43584 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
iynišo bi ja al imam problem s leđžima
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#43585 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja cistim svake zime u svojoj ulici. Ovi ostali nikad ne bi nikad ocistili, a svi polete da hodaju kud je cisto.
E moj jarane, danas nece da pometu ispred ulaznih vrata a ne da pricam da se opere.
O ciscenju snijega necu da pricam jer sam na to ispizdio davno
Sto je najgore i ova djeca mutava, niko se ne sanka ne grudva...
E moj jarane, danas nece da pometu ispred ulaznih vrata a ne da pricam da se opere.
O ciscenju snijega necu da pricam jer sam na to ispizdio davno
Sto je najgore i ova djeca mutava, niko se ne sanka ne grudva...
- Better Man
- Posts: 18732
- Joined: 01/10/2006 20:10
#43586 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovdje je zavojita ulica, pa moraš vrtiti volanom. Ne možeš uhvatiti pravac i voziti.EFD22 wrote: ↑28/02/2023 11:22To može tako ako koristiš retrovizore i znaš šta radiš.bitanga_sa_otesa wrote: ↑28/02/2023 10:51
Slab si majstore ....kvacilo se pusti u rikverc i onda volanas bez gasa...
Ako grliš suvozačevo sjedište i glava ti leta k'o u vrapca, onda ide gas na min 70% i kvačilo na vagu i anananananan pa motaš lijevo pa desno, nikako da uhvatiš pravac jebem mu.
To su oni kad napišu izgubio kontrolu nad vozilom, kurko druže, nije je nikad ni imao.![]()
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#43587 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ne znam kakvo ti je auto, kod mene mozes dodatno usporiti ako blago pritisnes kocnicu.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#43588 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Eh, nasao ti street racere da im dijelis lekcije u krivinama
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43589 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koliko vidim, ovo je otprilike trećina površine koju ja čistim kad padne veći snijeg, a kako bismo i ja i komšije mogli ujutru ići na posao. Nekih sat do sat i pol posla i čist put. A 2012. više nismo imali gdje bacati snijeg pa smo ga na šatorskom krilu odvlačili na kraj (slijepa ulica).Filadendron96 wrote: ↑28/02/2023 13:38 Nervira me puno stvari, ali ova kur**bolja da se čisti snijeg, pa čak i oni koji mogu, a neće, mi nikad neće biti jasna. Npr. ovo je ulica koja se spaja sa prilaznom ulicom do moje zgrade:
Moja je u dosta boljem stanju, ali ova je katastrofa. Inače se 4 ulaza vežu za nju i ne mogu da vjerujem da niko neće da izađe pa da makar počne čistiti, ali zato znaju da pišu i seru po društvenim mrežama kako službe ne rade svoj posao ili tako nešto, dok oni lično ne mogu dupe dignuti, lopatu uzeti i nešto uraditi za dobrobit svoju/svojih komšija. Naravno, tu je i čuveno tradicionalno ostavljanje auta na mjesto koje je neko drugi očistio, pa kada se vratiš s posla nemaš gdje ostaviti auto jer ih boli k**** ko je čistio, samo neka oni imaju gdje svoje auto parkirati. Jutros sam očistio dva mjesta za sebe i posuo malo soli da se možemo svi okretati sa autima ako treba, iako me leđa već malo bole, ali stvarno mislim da li sam idiot što eto hoću da olakšam i sebi i ostalima.
Fakat se čovjek treba zapitati, šta kada bi palo pola metra ili više snijega? Kad se sjetim onog snijega iz 2012. i kako smo naredni dan 04.02. odmah počeli čistiti ja, otac i još nekoliko komšija, pa smo makar nešto uspjeli očistiti i osposobiti ulicu, pa je bilo druženja uz čaj i zajebancije, dok danas sumnjam da bi tako bilo kada bi bilo. Da se ne shvati pogrešno ili da ja nešto paranoično se istresam, ali fakat se moramo zapitati u šta se pretvaramo i zašto postajemo tako lijeni po pitanju nekih stvari?
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43590 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad smo kod čišćenja snijega, jutros oko 6:30 pijem kafu u kafiću i gledam traktor putne službe kako čisti. Prvo čisti saobraćajnu traku pa zabaca na trotoar. Onda čisti trotoar ba zabaca na saobraćajnu traku. Onda opet čisti saobraćajnu traku pa zabaca na trotoar.kabal1337 wrote: ↑28/02/2023 14:33 Ja cistim svake zime u svojoj ulici. Ovi ostali nikad ne bi nikad ocistili, a svi polete da hodaju kud je cisto.
E moj jarane, danas nece da pometu ispred ulaznih vrata a ne da pricam da se opere.
O ciscenju snijega necu da pricam jer sam na to ispizdio davno
Sto je najgore i ova djeca mutava, niko se ne sanka ne grudva...
U njegovu odbranu, drugačije nije ni mogao (nema prostora), ali je simpatično. Ipak je na kraju i put i trotoar napravio prohodnim.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43591 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Uhvati krivinu pa vozi.Better Man wrote: ↑28/02/2023 16:23Ovdje je zavojita ulica, pa moraš vrtiti volanom. Ne možeš uhvatiti pravac i voziti.EFD22 wrote: ↑28/02/2023 11:22
To može tako ako koristiš retrovizore i znaš šta radiš.
Ako grliš suvozačevo sjedište i glava ti leta k'o u vrapca, onda ide gas na min 70% i kvačilo na vagu i anananananan pa motaš lijevo pa desno, nikako da uhvatiš pravac jebem mu.
To su oni kad napišu izgubio kontrolu nad vozilom, kurko druže, nije je nikad ni imao.![]()
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#43595 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
u prolazu kod krivaje nacuh da zbog kabadahije sa tamnim bmwom koji je zaglavljen u snijegu na vrhu, a koji prstom nece da mrdne, niko od komsija ne zeli da ucestvuje u ciscenju sirine za auta... ocistili stazu za pjesake i pride nabacili na sredinuFiladendron96 wrote: ↑28/02/2023 13:38 Nervira me puno stvari, ali ova kur**bolja da se čisti snijeg, pa čak i oni koji mogu, a neće, mi nikad neće biti jasna. Npr. ovo je ulica koja se spaja sa prilaznom ulicom do moje zgrade:
Moja je u dosta boljem stanju, ali ova je katastrofa. Inače se 4 ulaza vežu za nju i ne mogu da vjerujem da niko neće da izađe pa da makar počne čistiti, ali zato znaju da pišu i seru po društvenim mrežama kako službe ne rade svoj posao ili tako nešto, dok oni lično ne mogu dupe dignuti, lopatu uzeti i nešto uraditi za dobrobit svoju/svojih komšija. Naravno, tu je i čuveno tradicionalno ostavljanje auta na mjesto koje je neko drugi očistio, pa kada se vratiš s posla nemaš gdje ostaviti auto jer ih boli k**** ko je čistio, samo neka oni imaju gdje svoje auto parkirati. Jutros sam očistio dva mjesta za sebe i posuo malo soli da se možemo svi okretati sa autima ako treba, iako me leđa već malo bole, ali stvarno mislim da li sam idiot što eto hoću da olakšam i sebi i ostalima.
Fakat se čovjek treba zapitati, šta kada bi palo pola metra ili više snijega? Kad se sjetim onog snijega iz 2012. i kako smo naredni dan 04.02. odmah počeli čistiti ja, otac i još nekoliko komšija, pa smo makar nešto uspjeli očistiti i osposobiti ulicu, pa je bilo druženja uz čaj i zajebancije, dok danas sumnjam da bi tako bilo kada bi bilo. Da se ne shvati pogrešno ili da ja nešto paranoično se istresam, ali fakat se moramo zapitati u šta se pretvaramo i zašto postajemo tako lijeni po pitanju nekih stvari?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43596 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vjeruj mi da ocistim do susjednog ulaza, sa obje strane. Nas dvojica, nekad trojica, od 38 stanova...kabal1337 wrote: ↑28/02/2023 14:33 Ja cistim svake zime u svojoj ulici. Ovi ostali nikad ne bi nikad ocistili, a svi polete da hodaju kud je cisto.
E moj jarane, danas nece da pometu ispred ulaznih vrata a ne da pricam da se opere.
O ciscenju snijega necu da pricam jer sam na to ispizdio davno
Sto je najgore i ova djeca mutava, niko se ne sanka ne grudva...
Iz susjednih ulaza ociste bukvalno samo ispred, a trotoar između ulaza niko ne jebe.
A pitchkin dim je 15 metara trotoara, i ja se osjecam bolje i vrijednije. Nekoga ce uciniti sretnim kad prohoda po suhom.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43597 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Idu mi na kurac vizaci koji idu na planinu a ne znaju voziti u planinskim uslovima...
Sa bjelasnice kolona ide izmedju 30 i 40, tolika da ne vrijedi ni pokusati preticati. Jest padao snijeg i gornji dio ceste jest bio los, ali donji je skroz ok, bez nekih nanosa snijega,bez poledice, ali neki idioti guslaju i i boli ih za druge.
Sa bjelasnice kolona ide izmedju 30 i 40, tolika da ne vrijedi ni pokusati preticati. Jest padao snijeg i gornji dio ceste jest bio los, ali donji je skroz ok, bez nekih nanosa snijega,bez poledice, ali neki idioti guslaju i i boli ih za druge.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#43598 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Boli te k, pretici, navikao si 
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43599 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tako sam ja kao početnik naletio. Vidim očišćen put i počnem voziti malo slobodnije, četvrtom 60 km/h kad iza krivine odjednom naletim na put prekriven snijegom ispod kojeg je bio čisti led. Uspio sam usporiti do nekih (pretpostavljam) 40 km/h i onda je počeo slalom. Nekim čudom nisam sletio (nekako sam uspio da, umjesto u potočić, skrenem na mostić i vratim se na cestu pa sam prije krivine skrenuo na kontra stranu na proširenje taman prije nego što je naišao autobus). Bez gubitaka,m na moju sreću i nažalost pojedinih forumaša ovdje.
Vjerovatno je bilo ono naše: zona odgovornosti, druga opština, prelazak iz FBiH u RS i te fore sa blentitetima.
Vjerovatno je bilo ono naše: zona odgovornosti, druga opština, prelazak iz FBiH u RS i te fore sa blentitetima.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
