Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#4351 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

agnostic_front wrote:
AleksoMKD wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Zamisli boldrika u ovoj seriji
Lord Robin of house Baldrick.

House words: I have a cunning plan. :lol:

Inace glumac koji ga glumi je Sir Tony Robinson. Pravi vitez.
Imao je i neku emisiju na nekom od onih history/explorer/dicovery kanala, neka arheološka iskopavanja i to.


skoro isti ko u crnoj guji je
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4352 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

duboka_misao wrote: a repa na baneru ponosno se vijori
Hahaha, da nije Davos jedini sa povrcem na zastavi
agnostic_front wrote:
Imao je i neku emisiju na nekom od onih history/explorer/dicovery kanala, neka arheološka iskopavanja i to.
Ono kad imaju 3-4 dana da istraze lokalitet, prilicno dobra emisija.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4353 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

počinjem ponovo od prve gledati :D ko zna kakva će mi serija biti nakon skoro 4 godine :D

onako epizodu za epizodom
nit si stigao razmišljati mnogo :D
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4354 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

prva sezona je beton...kad samo pomislim na dvije ne prospavane noći a toliko sam se nećko da gledam i bila mi na HD player-u...užas
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4355 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

joj pogledao sam prvih pola sata
s tim da je prvih 15 minuta bilo prije izbačeno :D dakle njih sam najviše puta gledao
daklem napamet ih znam a dolazak kralja na sjever je tako nekako čudan kad znaš kako će završiti likovi
scenarij je pravo šahovski :D svaka serija ima smisla kao potez velemajstora
nema praznog hoda to tek vidiš kad znaš šta se događa u 4 sezone :D

biće ovo dobar podsjednik prije aprila iduće godine što će proći kao za čas :D kao i život :sax:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4356 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

dovršio sam prvu epiozodu ... jbt kalisi u prvoj sceni pokazuje sise
i u drugoj... svojoj
a kad joj je popularnost skočila 50 000% na imdbu... ne želi se VIŠE skidati u seriji... mislim ono... fakat beze
nije da me zanimaju njene sise ima ih dovoljno ali beze vala to ponašanje

blago rečeno čudno se osjećam kao kakvo božanstvo koje zna sudbinu tih ljudi :D što će reći da sam definitivno vezan za likove :razz:

stvarno čudno :D
idemo dalje
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4357 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Meni se vrlo dopalo Kalisino dupe u prvoj epizodi kada ulazi u kadu. Taman malo vece od normalnog, bas kako volim.

Nego, navuko sam jednu drugaricu skoro na GoT.
Negde je na sredini trece sezone i omiljeni joj je Rob Stark. :D
Dali da joj kazem?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4358 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

kako želiš :D bolje ne :D
ako do sada nije skontala :D da se čudne stvari događaju

pa šta očekivati od serije u kojoj u prvoj epizodi imamo toliko nabijene negativne energije te ubistvo dječaka :?
i onda kasnije očekivati sretan završetak za većinu likova a rat nije ni počeo niti je zima došla :D

večeras druga epizoda
:skoljka:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4359 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Ma strepi ona, jasno joj je ali nada poslednja umire :evil:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4360 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4361 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

malo je mučno gledati kad lažu ko je ranio džofrija
ili kako završi mesarov sin
jedna od gadnijih scena
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#4362 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Nek mi se javi na pp neko ko je pročitao svih 5 dijelova. HvOla. :D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4363 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

ne znam sto mi je
gadi mi se neke scene gledat
koje ukljucuju glupost ket tuli, kraljicine zavrzlame, starkovu naivnost
te dzofrija

fakat odron

naivnost sanse je u nivou njezinog oca
ovo je novi aspekt serije i knjiga

nije ba ni došao odmah čačka mečku
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4364 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Black swan wrote:ne znam sto mi je
gadi mi se neke scene gledat
koje ukljucuju glupost ket tuli, kraljicine zavrzlame, starkovu naivnost
te dzofrija

fakat odron

naivnost sanse je u nivou njezinog oca
ovo je novi aspekt serije i knjiga

nije ba ni došao odmah čačka mečku
Osim Tywina, Tiriona, Varisa i Maloprstog niko ne zna igrat igru.

Mislim Cersey je jebeni regent, a ove budale joj smaknu Neda pred ocima kad su drzali Starkove za muda.
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#4365 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Nisam slutio da ću ovo ikad napisati, ali...peta knjiga i definitivno potpuno razočarenje. :run:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4366 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

ma svaka je losija od prethodne s tim da je treća možda najvažnija po događajima i ima događanja
vidjet će se to po seriji
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#4367 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Prva knjiga petog dijela tu i tamo, druga već rasulo, čak su i poglavlja sa Teonom zanimljivija od Tiriona :skoljka: Deni :twisted: Noćna straža :run:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4368 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

ne znam zašto ali izbjegavam reprizirati prvu sezonu
evo sinoć sam radije krenuo gledati quai des overfes klozoa ili kako već iz 1947 :D

valjda sam se previše uživio u taj svijet i žao mi neda starka i svih koji će izginuti :cry:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4369 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Jadni Ned, njega mi je najvise zao.

Mada, kada razmislim, iako je bio suptilan u istrazi ko pijani medjed, iako je glupo upozorio Cersei kako bi spasio njezinu decu mozda bi i uspio na se nisu desile neke stvari van njegove kontrole.

1. Da nije Renli pobegao ko pickica i pokusao sam postati kralj (mislim da je imao oko 200 svojih houshold vojnika) vec da je stao zajedno sa Nedom koji je pola od svojih poslao sa Dondarionom da love planinu.
2. Da mala Sansa nije nagovestila kraljici da odlaze (doduse to je i Nedova krivica, trebao ju je zakljucati pod strazom do momenta odlaska) ali ajde, imala je 12 godina.
3. Da se Robert nije napio ko svinja kada je otiso u lov.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4370 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote:Jadni Ned, njega mi je najvise zao.

Mada, kada razmislim, iako je bio suptilan u istrazi ko pijani medjed, iako je glupo upozorio Cersei kako bi spasio njezinu decu mozda bi i uspio na se nisu desile neke stvari van njegove kontrole.

1. Da nije Renli pobegao ko pickica i pokusao sam postati kralj (mislim da je imao oko 200 svojih houshold vojnika) vec da je stao zajedno sa Nedom koji je pola od svojih poslao sa Dondarionom da love planinu.
2. Da mala Sansa nije nagovestila kraljici da odlaze (doduse to je i Nedova krivica, trebao ju je zakljucati pod strazom do momenta odlaska) ali ajde, imala je 12 godina.
3. Da se Robert nije napio ko svinja kada je otiso u lov.
Ma da je samo bio covjek od principa i istrajao u odluci da ne bude vise Hand of the King kad je Robertu podnio ostavku, mogao je bit' ziv i sve bi se drukcije desilo. Ali i nije mi toliko zao sto ga nema, jer njegova cast i maniri mu ne daju mjesta da prezivi "igru". Dosla ovca da vecera sa vukovima.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4371 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote:Jadni Ned, njega mi je najvise zao.

Mada, kada razmislim, iako je bio suptilan u istrazi ko pijani medjed, iako je glupo upozorio Cersei kako bi spasio njezinu decu mozda bi i uspio na se nisu desile neke stvari van njegove kontrole.

1. Da nije Renli pobegao ko pickica i pokusao sam postati kralj (mislim da je imao oko 200 svojih houshold vojnika) vec da je stao zajedno sa Nedom koji je pola od svojih poslao sa Dondarionom da love planinu.
2. Da mala Sansa nije nagovestila kraljici da odlaze (doduse to je i Nedova krivica, trebao ju je zakljucati pod strazom do momenta odlaska) ali ajde, imala je 12 godina.
3. Da se Robert nije napio ko svinja kada je otiso u lov.
Ma da je samo bio covjek od principa i istrajao u odluci da ne bude vise Hand of the King kad je Robertu podnio ostavku, mogao je bit' ziv i sve bi se drukcije desilo. Ali i nije mi toliko zao sto ga nema, jer njegova cast i maniri mu ne daju mjesta da prezivi "igru". Dosla ovca da vecera sa vukovima.
Ili to sto kazes.
Jebiga, pokusao da spasi Roberta ciji je cilj bio da se opija, prezderava i kurva do smrti.

U stvari cim je morao da ubije Sansinog vuka, najpametnije bi mu bilo da se spakuje i vrati u Vinterfel.

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#4372 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by duboka_misao »

AleksoMKD wrote:

Image


oplakah! kazu raja vise i ne gleda filmove s njim jer znaju da ce odapeti na kraju, covjek je ultimate spoiler !
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4373 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote:

Ili to sto kazes.
Jebiga, pokusao da spasi Roberta ciji je cilj bio da se opija, prezderava i kurva do smrti.
Moguce je i da se osjecao krivim zbog onoga sto se "nije" desilo izmedju njegove sestre i Roberta. Seka se trebala udat' za njega, nije htjela, Ned-u zao pa hajde da na neki nacin to "otplati" u lojalnosti.

Majku mu nema ni jednog tipa da je bio kompetentan kralj. Ludi kralj bio...lud. Robert jeo, pio, jebavao k'o krme. Jeoffrey bio psihopata koji je uzivao da muci ljude, kao i ludi kralj. Eh sad je Tommen kralj, izgleda koliko-toliko normalan, mada je jos dijete.

Jebo prijestolje, sve gori od goreg na njemu. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4374 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote:

Ili to sto kazes.
Jebiga, pokusao da spasi Roberta ciji je cilj bio da se opija, prezderava i kurva do smrti.
Moguce je i da se osjecao krivim zbog onoga sto se "nije" desilo izmedju njegove sestre i Roberta. Seka se trebala udat' za njega, nije htjela, Ned-u zao pa hajde da na neki nacin to "otplati" u lojalnosti.

Majku mu nema ni jednog tipa da je bio kompetentan kralj. Ludi kralj bio...lud. Robert jeo, pio, jebavao k'o krme. Jeoffrey bio psihopata koji je uzivao da muci ljude, kao i ludi kralj. Eh sad je Tommen kralj, izgleda koliko-toliko normalan, mada je jos dijete.

Jebo prijestolje, sve gori od goreg na njemu. :D
Bas tako, mozda bi Regar bio dobar kralj da je preziveo i pobedio ali ko zna.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4375 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

jbt zavrsavam prvu sezonu
svaki potez koji su zene povukle je samo dolijevao ulje na vatru
i stetile su same sebi od kalisi preko starkova do lanistera
najpametnija je opet tuli koja je pobjegla kad su joj muza ubili
Post Reply