Ned071 wrote:Moracu promijenit auto. Bacam 140 maraka svako 10 hiljada...
Renault Megane all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4351 Re: Renault Megane all about
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#4352 Re: Renault Megane all about
amar1994 wrote:Ned071 wrote:Moracu promijenit auto. Bacam 140 maraka svako 10 hiljada...
![]()
![]()
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4353 Re: Renault Megane all about
vala i meni na filter nafte. potopi ga dusmanski u naftu. ako ga ne moze propuhat, onda odem naspem na petrolu za cenera, da mu bude malo lakse...basicm wrote:Meni najvise zao dati pare na filter ulja, onako fin nov odmah umoce u onaj smrad i isprljaju ga.
-
jasmin93
- Posts: 253
- Joined: 04/10/2009 21:05
- Location: Sarajevo
#4354 Re: Renault Megane all about
Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok
Megane II, 2003. god
Megane II, 2003. god
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4355 Re: Renault Megane all about
Mozda do mikro prekidaca, ili neka zica koja se ostetila, pa gubi kontakt?! auto elektricaru, pa provjeri.jasmin93 wrote:Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok
Megane II, 2003. god
-
Stole45
- Posts: 43
- Joined: 05/09/2011 14:04
#4356 Re: Renault Megane all about
Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4357 Re: Renault Megane all about
Moze bit lezaj tocka, pogotovo ako se javlja oko 60-tak kmh, ako se javlja u krivini itd...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#4358 Re: Renault Megane all about
Blizu si probijanja zvucnog zidaStole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#4359 Re: Renault Megane all about
Da nisi namontirao poprecne nosace k'o moj bivsi direktor. Pa obisao sve majstore niko nije mogao naci sta je "pokvareno"Stole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4360 Re: Renault Megane all about
Mozda je nesto do guma?Stole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Ne znam mogu li recimo nosaci motora / mjenjaca proizvoditi takav zvuk pri voznji
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#4361 Re: Renault Megane all about
Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4362 Re: Renault Megane all about
Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#4363 Re: Renault Megane all about
nisam primijetio.. obraticu paznju.. znaci procepi kad brzinu promijenim..Leon16v wrote:Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4364 Re: Renault Megane all about
Znaci ne prima gas, dođe do nekog broja obrtaja i tu zasteka, crn dim ako izleti kad pročepi, onda je Egr vjerovatno.milann1971 wrote:nisam primijetio.. obraticu paznju.. znaci procepi kad brzinu promijenim..Leon16v wrote:Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#4365 Re: Renault Megane all about
on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4366 Re: Renault Megane all about
Meni se desavalo da dođe do 2500 obrtaja i gotovo stane onda, promjenim brzinu i krene uz crn dim.milann1971 wrote:on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
Bio je Egr u pitanju, najbolje kod majstora da provjeri ili dijagnostika.
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#4367 Re: Renault Megane all about
kod mene nema toga, dajem gas do kraja nista, ne ide auto, ali prebacim u drugu brzinu i krece bez dima ikakva...bojim se dizne...jasta, kod majstora, pa nek kopaLeon16v wrote:Meni se desavalo da dođe do 2500 obrtaja i gotovo stane onda, promjenim brzinu i krene uz crn dim.milann1971 wrote:on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
Bio je Egr u pitanju, najbolje kod majstora da provjeri ili dijagnostika.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4368 Re: Renault Megane all about
Cini se kako je doslo vrijeme za veliki servis
Koje su ono cijene okvirno 1.6 benzin
Gdje je kolega forumas sto po brojevima ucitava kad treba sto mijenjati
Koje su ono cijene okvirno 1.6 benzin
Gdje je kolega forumas sto po brojevima ucitava kad treba sto mijenjati
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4369 Re: Renault Megane all about
Crni labude, pusti knjige nase, 6 godina ili 120 hiljada km, slobodno koristi taj interval i neces imati problema.
To vazi za Megana 3, 1.6 16v, pretpostavljam da je i kod tebe taj.
To vazi za Megana 3, 1.6 16v, pretpostavljam da je i kod tebe taj.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4370 Re: Renault Megane all about
Dvojka je kod mene
Pa sad mu je vrijeme po godinama...
Radjeno je 2011. Prema servisnoj...ako nisu lagali
Ipak je u ovlastenom radjeno
Ode 500
kme
Pa sad mu je vrijeme po godinama...
Radjeno je 2011. Prema servisnoj...ako nisu lagali
Ipak je u ovlastenom radjeno
Ode 500
- makkaj
- Posts: 222
- Joined: 27/10/2009 12:04
- Location: kod mene
#4371 Re: Renault Megane all about
Black swan wrote:Cini se kako je doslo vrijeme za veliki servis
Koje su ono cijene okvirno 1.6 benzin
Gdje je kolega forumas sto po brojevima ucitava kad treba sto mijenjati
Prošli mjesec radio veliki servis, taj motor 1.6 16V, megnae 2003.godište. Uzeo dijelove na Ilidži, Trgomat, 199KM (daju neki popust od 15% na gotovisnko plaćanje, inače više izađe). Platio majstoru komšiji 90KM ruke. I ja još 20 antifriz i naknadno uzeo semering u reno shopu na grbavici 8KM. Dakle 317KM, valjda će me slušati kako treba
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4372 Re: Renault Megane all about
Ako dijelovi icemu valjaju, fakat je dzaba.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4373 Re: Renault Megane all about
Davno sam ja napisao, sve iznad 350 KM za veliki servis benzinca je pljačka...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4374 Re: Renault Megane all about
To je ta cijena otprilike...nadat se samo da su dijelovi ok i da neće praviti problem. Ovlašteni je 600KM ili više.NediM17 wrote:Ako dijelovi icemu valjaju, fakat je dzaba.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4375 Re: Renault Megane all about
sta si uzeomakkaj wrote: Uzeo dijelove na Ilidži, Trgomat, 199KM
mozes li nabrojati
