Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4351 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Ned071 wrote::mrgreen: Moracu promijenit auto. Bacam 140 maraka svako 10 hiljada...
:lol: :lol: :thumbup:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4352 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:
Ned071 wrote::mrgreen: Moracu promijenit auto. Bacam 140 maraka svako 10 hiljada...
:lol: :lol: :thumbup:
:lol: :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4353 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

basicm wrote:Meni najvise zao dati pare na filter ulja, onako fin nov odmah umoce u onaj smrad i isprljaju ga. :mrgreen:
vala i meni na filter nafte. potopi ga dusmanski u naftu. ako ga ne moze propuhat, onda odem naspem na petrolu za cenera, da mu bude malo lakse...
jasmin93
Posts: 253
Joined: 04/10/2009 21:05
Location: Sarajevo

#4354 Re: Renault Megane all about

Post by jasmin93 »

Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok

Megane II, 2003. god
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4355 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

jasmin93 wrote:Jel se nekome dešavalo da ne može otvoriti gepek? Jednostavno ne može i plus bude neki zvuk koji je kao znak da nešto nije ok

Megane II, 2003. god
Mozda do mikro prekidaca, ili neka zica koja se ostetila, pa gubi kontakt?! auto elektricaru, pa provjeri.
Stole45
Posts: 43
Joined: 05/09/2011 14:04

#4356 Re: Renault Megane all about

Post by Stole45 »

Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4357 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

Moze bit lezaj tocka, pogotovo ako se javlja oko 60-tak kmh, ako se javlja u krivini itd...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4358 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Stole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Blizu si probijanja zvucnog zida :)
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#4359 Re: Renault Megane all about

Post by zforumas »

Stole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Da nisi namontirao poprecne nosace k'o moj bivsi direktor. Pa obisao sve majstore niko nije mogao naci sta je "pokvareno" :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4360 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Stole45 wrote:Megan II, 2004.
Prilikom voznje u zadnje vrijeme osjetim neku buku, kao huk neki posebno kad brze vozim??
Mozda je nesto do guma?

Ne znam mogu li recimo nosaci motora / mjenjaca proizvoditi takav zvuk pri voznji :zoka:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4361 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4362 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4363 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

Leon16v wrote:
milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?
nisam primijetio.. obraticu paznju.. znaci procepi kad brzinu promijenim..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4364 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

milann1971 wrote:
Leon16v wrote:
milann1971 wrote:Grand scenic 1.9 dci, odjednom tokom voznje izgubi snagu, kao da auto nije u brzini iako jeste, stisnem gas a auto se ponasa kao da je u leru, prebacim u neku drugu brzinu i ide normalno, pocelo prije godinu dana, mislio da nisam dobro ubacio u brzinu, medjutim sad sve cesce se desava.. sta moze biti? hvala
Egr ventil, dimi li crno kad pročepi?
nisam primijetio.. obraticu paznju.. znaci procepi kad brzinu promijenim..
Znaci ne prima gas, dođe do nekog broja obrtaja i tu zasteka, crn dim ako izleti kad pročepi, onda je Egr vjerovatno.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4365 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4366 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

milann1971 wrote:on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
Meni se desavalo da dođe do 2500 obrtaja i gotovo stane onda, promjenim brzinu i krene uz crn dim.
Bio je Egr u pitanju, najbolje kod majstora da provjeri ili dijagnostika.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4367 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

Leon16v wrote:
milann1971 wrote:on nema sanse da procepi na davanje gasa, samo. kad promijenim brzinu odmah krene auto da radi ok..
Meni se desavalo da dođe do 2500 obrtaja i gotovo stane onda, promjenim brzinu i krene uz crn dim.
Bio je Egr u pitanju, najbolje kod majstora da provjeri ili dijagnostika.
kod mene nema toga, dajem gas do kraja nista, ne ide auto, ali prebacim u drugu brzinu i krece bez dima ikakva...bojim se dizne...jasta, kod majstora, pa nek kopa
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4368 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

Cini se kako je doslo vrijeme za veliki servis

Koje su ono cijene okvirno 1.6 benzin

Gdje je kolega forumas sto po brojevima ucitava kad treba sto mijenjati
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#4369 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Crni labude, pusti knjige nase, 6 godina ili 120 hiljada km, slobodno koristi taj interval i neces imati problema.

To vazi za Megana 3, 1.6 16v, pretpostavljam da je i kod tebe taj.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4370 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

Dvojka je kod mene
Pa sad mu je vrijeme po godinama...
Radjeno je 2011. Prema servisnoj...ako nisu lagali
Ipak je u ovlastenom radjeno

Ode 500 :mrgreen: kme
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#4371 Re: Renault Megane all about

Post by makkaj »

Black swan wrote:Cini se kako je doslo vrijeme za veliki servis

Koje su ono cijene okvirno 1.6 benzin

Gdje je kolega forumas sto po brojevima ucitava kad treba sto mijenjati

Prošli mjesec radio veliki servis, taj motor 1.6 16V, megnae 2003.godište. Uzeo dijelove na Ilidži, Trgomat, 199KM (daju neki popust od 15% na gotovisnko plaćanje, inače više izađe). Platio majstoru komšiji 90KM ruke. I ja još 20 antifriz i naknadno uzeo semering u reno shopu na grbavici 8KM. Dakle 317KM, valjda će me slušati kako treba :)
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#4372 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Ako dijelovi icemu valjaju, fakat je dzaba.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4373 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Davno sam ja napisao, sve iznad 350 KM za veliki servis benzinca je pljačka...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4374 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

NediM17 wrote:Ako dijelovi icemu valjaju, fakat je dzaba.
To je ta cijena otprilike...nadat se samo da su dijelovi ok i da neće praviti problem. Ovlašteni je 600KM ili više.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4375 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

makkaj wrote: Uzeo dijelove na Ilidži, Trgomat, 199KM
sta si uzeo
mozes li nabrojati
Post Reply