
hrastov žižak wrote:kolonia

Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.
Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
[/quote]Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.
Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
Fairplayer2 wrote:Slažem se, osim onog dijela o ujedinjavanju Kosova s Albanijom.
Ne samo da su drugačiji nego su oduvijek bili diskriminisani i smatrani građanima zadnjeg reda.
Prema tome, ta dva razloga, različitost u odnosu na Srbe i ostale Slavene općenito i još važnije to što su neprekidno diskiminisani su sami po sebi dovoljni razlozi da nikad ne požele ni u snu da se vrate pod noge onima koji su ih decenijama ponižavali. Pa nisu izgorili po glavi.
Ferka
Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.
Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
cvetic wrote:Inace ne znam koliko je vas bilo na Kosovu skorije.
Ja odem svakih 5-6 meseci i odlicno sam upoznat sa situacijom tamo. Situacija je katastrofalno losa - ekonomski gledano
Prosecna plata je najmanja u Evropi 150 evra, cene su vece nego kod nas u Srbiji, a nezaposlenost je najveca u Evropi preko 50% od toga preko 70% mladih nema nikakav posao.
Vecina Albanaca zeli samo da ode u inostranstvo, narocito mladih jer nikakve perspektive zivota na Kosovu nemaju.
I to se nece skorije promeniti. Ne vidim kako bi moglo.
cvetic wrote:I to ce tako biti dok se narodi totalno na podele u drzave u kojima ce ziveti vecina jednog naroda.Veliko Stopalo wrote:region ponovo kljucha.
u preshevu postavljen spomenik ovpmb,
u bijeljini plakati podrshke karadzichu,
hag oslobodio gotovinu i markacha,
u novom pazaru postavljena tabla u spomen achif efendiji,
bugarski carinici zaplijenili dijelove za pushke namijenjene bih,
na proljeche se najavljuje preustroj fbih,
u srbiji na vlasti grobar i dachich,
u sjevernoj mitrovici ponovo eksplozije odjekuju...
jebem ti balkan.
I tuzno je samo sto se mi ne mozemo dogovoriti o mirnoj podeli kao Cesi i Slovaci , nego je u nama vrela balkanska krv, koja svakih 20-30 godina izaziva nove ratove i sukobe.
Zato i ljudi beze sa ovih prostora.


Ovo Feliks uzima osvetu za Adelinu IsmailiHelikopter wrote:ALBANSKI BIZNISMEN ZA KURIR
Ćazim Osmani: Nisam ni u kakvoj vezi s Cecom!
STARS, 06:00, 21.11.2012.Autor: Foto: Dragan Kadić18 komentara
Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava da Ceci napravi problem, kaže albanski biznismen
CECA: Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list
Prekipelo im.
Nakon što je u jednom tabloidu juče osvanuo tekst koji se zasniva na informaciji o navodno bliskoj vezi između srpske folk zvezde Svetlane Cece Ražnatović i albanskog biznismena Ćazima Osmanija, akteri ove priče žestoko su negirali navode tih novina.
- Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava Ceci da napravi problem! Ako se to što sam s prijateljima bi na njenom koncertu u Beču i što smo napravili grupnu fotografiju može nazvati vezom, onda ja zaista ne razumem značenje reči veza! Nismo mi ni u kakvoj vezi! Bio sam s prijateljima na nastupu, fino smo se proveli, žena veoma lepo peva i izgleda, ali ja nemam ama baš nikakve veze s njom. Više je nego očigledno da je ovde reč o samovoljnoj interpretaciji pojedinih novinara. Ovo je samo jedna u nizu gluposti koje sam o sebi pročitao - rekao je Ćazim za Kurir.
Objavljena informacija ništa manje nije naljutila ni folk zvezdu, koja je najavila tužbu protiv autora spornog teksta i novina u kojima je objavljen.
- Bedan, lažni senzacionalizam, jeftin trač i ništa više od toga! Navikla sam da me spajaju sa svakom osobom koja se upozna i fotografiše sa mnom! Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list, pa ću zaštitu ponovo potražiti na sudu - kaže ogorčena Ceca.
(D. K. - M. V.)
http://www.kurir-info.rs/cazim-osmani-n ... nak-519642
Ejs,nije to nista za sta su oni u stanju,protiv drugih i drugacijih.A oni očajni pokušaji ismijavanja Albanaca kao primitvnih i nesposobnih, kroz floskule. " bogami napreduje glavni grad. a priština zamjenik kapitena. ili tetovo? ulcinj možda?" i sl. su više nego providni izrazi ksenofobije/albanofobije (svijesne ili nesvjesne).
Tako se to radi... Albanci ne nose Titove slike i ne sviraju k...cu.stotka12 wrote:U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".
Akadi wrote:Tako se to radi... Albanci ne nose Titove slike i ne sviraju k...cu.stotka12 wrote:U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".

Snaga Bezbednosti Kosovastotka12 wrote:"Braniće nas Vojska Kosova"
U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".
Dan Bezbednosnih snaga Kosova obeležen je danas u Prištini svečanim defileom njihovih pripadnika.
U defileu pred najvišim zvaničnicima Kosova, predsednicom Atifetom Jahjagom, predsednikom Skupštine Jakupom Krasnićijem i premijerom Hašimom Tačijem pripadnici BSK su se pojavili u novim, kodiranim i posebnim uniformama.
Jahjaga je visoko ocenila napredak BSK i činjenicu da Kfor smatra da su te snage uspele da ostvare pune operacione sposobnosti, kao preduslov za dalji napredak.
Premijer Tači je kazao da će BSK nakon ispunjenja zadataka koje su postavili Kfor i NATO, postati Vojska Kosova.
BSK su osnovane pre četiri godine.

