Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#4351 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Paranoid »

Image

Image :lol:
User avatar
stotka12
Posts: 569
Joined: 04/11/2012 16:42
Location: Nec Spe Nec Metu

#4353 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stotka12 »

hrastov žižak wrote:kolonia
:lol:

......94

Joj sto vas boli Kosova, :-D ti nisi (u) KoloniJi/a?
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4354 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Dačić: I za Kosovo moguć neki novi Dejtonski sporazum VIDEO

| 20. 11. 2012. - 10:48h 11:16h | Komentara:

Premijer Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas na godišnjicu potpisivanja Dejtonskog sporazuma da je i za druge probleme kao što je Kosovo moguć neki novi Dejtonski sporazum.

Image
Dačić: Republika Srpska je prvi srpski entitet u srpskoj istoriji preko Drine
Dačić je novinarima u hotelu "M" rekao da je Dejtonski sporazum istorijski dokument koji je prekinuo rat i stvorio pravne, političke i ustavne uslove za funkcionisanje BiH a samim tim i za nastanak Republike Srpske.


- I za druge probleme kao što je Kosovo moguć je neki novi Dejtonski sporazum - rekao je Dačić.

On je dodao da Dejtonski sporazum možda ima neke manjkavosti ali da ne veruje da bi ga iko toliko godina posle napisao bolje nego što je to tada uradjeno.

- Republika Srpska je prvi srpski entitet u srpskoj istoriji preko Drine i zato taj sporazum zaslužuje da bude istorijski dokument u istoriji srpskog naroda - rekao je Dačić.

Uz napomenu da su promene Dejtonskog sporazuma moguće samo uz saglasnost svih naroda i entiteta u BiH, Dačić je ponoviio da je Srbija garant tog sporazuma i da želi dobre odnose sa BiH kao sa celinom, a naravno da ima specifične i posebne odnose sa Republikom Srpskom .

- Svi mi imamo zajedničku istoriju a siguran sam i zajedničku budućnost - poručio je Dačić.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/35393 ... i-sporazum

VIDEO > Dačić: Moguć novi Dejton za Kosovo:

tud
Posts: 28
Joined: 17/11/2012 11:38

#4355 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tud »

Ja cu ozenim albanku , olaksam braci srbi vracanje svete srpske zemlje :mrgreen:
Fairplayer2
Posts: 23
Joined: 12/11/2012 23:07

#4356 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Fairplayer2 »

Slažem se, osim onog dijela o ujedinjavanju Kosova s Albanijom.

Ne samo da su drugačiji nego su oduvijek bili diskriminisani i smatrani građanima zadnjeg reda.

Prema tome, ta dva razloga, različitost u odnosu na Srbe i ostale Slavene općenito i još važnije to što su neprekidno diskiminisani su sami po sebi dovoljni razlozi da nikad ne požele ni u snu da se vrate pod noge onima koji su ih decenijama ponižavali. Pa nisu izgorili po glavi.

Ferka

Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.

Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
Fairplayer2
Posts: 23
Joined: 12/11/2012 23:07

#4357 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Fairplayer2 »

da slažem se.

Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.

Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
[/quote]
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4358 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Dok se vodi ovaj proces za priznavanje nezavisnog Kosova od sto vise drzava svijeta i primanja Kosova u UN i EU u isto vrijeme Albanija i Kosovo su u velikoj izgradnji, velikim i brzim koracima idu naprijed. Snimak jednog dijela izgradnje novih dijelova grada Tirane!


Iliri, albanski pretci: http://en.wikipedia.org/wiki/Illyria

Albanija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Albanija

Kosovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Kosovo

Koliko zaista ima Albanaca i gdje: http://sh.wikipedia.org/wiki/Albanci
Last edited by Helikopter on 21/11/2012 14:09, edited 3 times in total.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4359 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Ex -Yu

Dačić: Ista prava za sve na Kosovu

Image

AGENCIJE - 20.11.2012 18:33

BEOGRAD - Srbija insistira da međunarodne misije pod okriljem UN osiguraju da svi građani na Kosovu imaju potpunu zaštitu i da uživaju jednaka prava, izjavio je danas premijer Srbije Ivica Dačić u razgovoru sa specijalnim predstavnikom UNMIK-a Faridom Zarifom.

Dačić je, kako je saopštila Vlada, ukazao da je neophodno da UNMIK ostane aktivan činilac sa značajnom ulogom u obezbeđivanju stabilne bezbednosti na Kosovu.

U razgovoru je istaknuto da bi sva sporna pitanja i problemi na Kosovu trebalo da budu riješavani dijalogom i mirnim putem, jer je to jedini način za obezbjeđivanje trajnog mira na ovim prostorima.

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 68171.html
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4360 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

bogami napreduje glavni grad. :zoka:
a priština zamjenik kapitena. ili tetovo? ulcinj možda?
sarajevonekad
Posts: 629
Joined: 06/07/2007 16:23

#4361 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by sarajevonekad »

Slažem se, i to ne samo za njih nego za bilo koga ko je ugnjetavan, diskriminisan, degradiran, demotivisan ili na bilo koji način ugrožen od bilo kojeg podređivača, a određeni politički krugovi, a Bogami i podosta običnog puka itekako imaju diskriminatorski stav prema Albancima, Romima, itd.

Općenito problem u ovom regionu zvanom bivša Jugoslavija je to što dosta svijeta zapravo uopšte ne poznaje ni neke osnovne Moralne postulate, kao npr. nije Moralno da onaj ko ima veću moć tu svoju moć zloupotrijebi i npr.diskriminiše, podređuje, degradira ili na bilo koji drugi način ugrožava onog ko ima manje moći.

Osnovni Moralni postulat je. "Što više moći, veća (Moralna) odgovornost!"

Ja u tom kontekstu posmatram pravo Albanaca, Roma i svih ostalih koji su podređeni na oslobađanje od te podređenosti, diskriminacije ili bilo kojeg drugog oblika ugrožavanja.

Samim tim, sva ova priča o tome kako otcjepljenje i nezavisnosti Kosova nisu u skladu sa medjunarodnim pravom padaju u vodu, jer zašto bi bilo ko morao trpiti da ga neko diskriminiše il kako reče ti, smatra građaninom zadnjeg reda? Uostalom, ima tu i psihološke dimenzije- ljudski um automatski raguje kada osjeti da je urgožen na bilo koji način (fizički, verbalno, psihološki)....

Ljudska prava, pogotovo pravo na Dostojanstvo je za svakog ko je iole Moralno zrela osoba iznad svega drugog.


A oni očajni pokušaji ismijavanja Albanaca kao primitvnih i nesposobnih, kroz floskule. " bogami napreduje glavni grad. a priština zamjenik kapitena. ili tetovo? ulcinj možda?" i sl. su više nego providni izrazi ksenofobije/albanofobije (svijesne ili nesvjesne).

Dalje, nije li i tolika glad za teritorijom, skrivena pod floskulom "pravo na vlastitu vijekovnu teritoriju (pa po cijenu diskriminisanja, podređivanja i protjerivanja "stranaca" n koji su trenutno većina na tom teritoriju) izraz nezasitosti?

Pa šta stvarno gubi Srbija ako izgubi Kosovo kad već ima deset puta toliko teritorije u svom posjedu, podjadnako ako ne i bogatije rudama, žitaricama, šumama i ostalim prirodnim bogatstvima?

Slično je i sa "nekim" stavovima koji dolaze iz hrvatske prema onom malom jadnom Neumu, zar ne?


Dakle, region bivše Jugoslavije još nije prebolio velike boginje ljudskog sazrijevanja, jer ovdje još uvijek vlada pravilo:
"Jači (neka) tlači!"

Samo što je prirodan i i otpor tlačenju, pa otud i šok tlačitelja/podređivača na ovim prostorima koji nisu dovoljno sazreli da skontaju da se svako živo biće instiktivno brani od svakog oblika ugrožavanja....

pozzz

s.


Fairplayer2 wrote:Slažem se, osim onog dijela o ujedinjavanju Kosova s Albanijom.

Ne samo da su drugačiji nego su oduvijek bili diskriminisani i smatrani građanima zadnjeg reda.

Prema tome, ta dva razloga, različitost u odnosu na Srbe i ostale Slavene općenito i još važnije to što su neprekidno diskiminisani su sami po sebi dovoljni razlozi da nikad ne požele ni u snu da se vrate pod noge onima koji su ih decenijama ponižavali. Pa nisu izgorili po glavi.

Ferka

Maverick78 wrote:Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.

Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
User avatar
Veliko Stopalo
Posts: 538
Joined: 31/10/2012 18:15

#4362 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Veliko Stopalo »

region ponovo kljucha.
u preshevu postavljen spomenik ovpmb,
u bijeljini plakati podrshke karadzichu,
hag oslobodio gotovinu i markacha,
u novom pazaru postavljena tabla u spomen achif efendiji,
bugarski carinici zaplijenili dijelove za pushke namijenjene bih,
na proljeche se najavljuje preustroj fbih,
u srbiji na vlasti grobar i dachich,
u sjevernoj mitrovici ponovo eksplozije odjekuju...

jebem ti balkan. :sad:
sarajevonekad
Posts: 629
Joined: 06/07/2007 16:23

#4363 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by sarajevonekad »

Bio sam i ja pretprošle godine, jer imam dole dalju rodbinu s nanine strane, i dijelim utiske sa tobom, kada je u pitanju taj ekonomski aspekt življenja.

Ipak, pošto se tema zove "Kosovo-all about", postoji i onaj politički aspekt, a tu ja podržavam njihovu nezavistnost (ili nešto slično gdje oni više neće morat pitat Bg. da li imaju pravo da ne budu građani drugog reda, tj. "šiptari", "šipci","iredentisti", "šovinisti", "narko dileri", "šverceri organima" itd. itd.).

Eh sad , što im ekonomije nije nigdje, to je već drugo pitanje, ali ako su sami izabrali da imaju svoju državu, onda moraju biti spremni i na sve izazove koje država ima.

Ali ja sam uvjeren da bi oni opet radije i bili pod ekonoskom krizom i "Američka vojna baza" (kako je Kosovo opisao jedan "intelektualac" koji se "brine" kako će Kosovljanima biti pod Amerikancima) nego da budu po Srbijom, pa makar neka buduća Srbija nemala nikakve veze sa rankovićevom ili miloševićevom Srbijom, jer, "ko se jednom o mlijeko opeče", taj i u jogurt duva.


pozdrav

s.

cvetic wrote:Inace ne znam koliko je vas bilo na Kosovu skorije.

Ja odem svakih 5-6 meseci i odlicno sam upoznat sa situacijom tamo. Situacija je katastrofalno losa - ekonomski gledano

Prosecna plata je najmanja u Evropi 150 evra, cene su vece nego kod nas u Srbiji, a nezaposlenost je najveca u Evropi preko 50% od toga preko 70% mladih nema nikakav posao.

Vecina Albanaca zeli samo da ode u inostranstvo, narocito mladih jer nikakve perspektive zivota na Kosovu nemaju.

I to se nece skorije promeniti. Ne vidim kako bi moglo.
Last edited by sarajevonekad on 21/11/2012 13:09, edited 1 time in total.
sarajevonekad
Posts: 629
Joined: 06/07/2007 16:23

#4364 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by sarajevonekad »

Da, i tu se slažem sa obojicom...

Na Balkanu su nasilnici i autritarni i uporniji od onih Pitomih i daleko mnogobrojniji, pa je samom ovom matematikom sve jasno....generalno govoreći....

S.

cvetic wrote:
Veliko Stopalo wrote:region ponovo kljucha.
u preshevu postavljen spomenik ovpmb,
u bijeljini plakati podrshke karadzichu,
hag oslobodio gotovinu i markacha,
u novom pazaru postavljena tabla u spomen achif efendiji,
bugarski carinici zaplijenili dijelove za pushke namijenjene bih,
na proljeche se najavljuje preustroj fbih,
u srbiji na vlasti grobar i dachich,
u sjevernoj mitrovici ponovo eksplozije odjekuju...

jebem ti balkan. :sad:
I to ce tako biti dok se narodi totalno na podele u drzave u kojima ce ziveti vecina jednog naroda.

I tuzno je samo sto se mi ne mozemo dogovoriti o mirnoj podeli kao Cesi i Slovaci , nego je u nama vrela balkanska krv, koja svakih 20-30 godina izaziva nove ratove i sukobe.

Zato i ljudi beze sa ovih prostora.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4365 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Ex -Yu


Presevo i okolina - Jug Srbije

Dačić zatražio da Albanci uklone spomenik OVPBM


Image

AGENCIJE, FOTO: BLIC.RS - 21.11.2012 13:00

BEOGRAD - Premijer Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da odnosi u regionu nazaduju ali da će Srbija voditi politiku "hladne glave" i pozvao Albance da iz centra Preševa uklone spomenik poginulim pripadnicima terorističke OVPBM. "Tabla mora da bude uklonjena i bolje je da je sami uklone. Mi nemamo dilemu da su Preševo i Bujanovac dio Srbije. Neka to kaže i međunarodna zajednica jer nemoj sutra da bude 'prekomerna upotreba sile'", rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija.

Dačić je dodao da bi skidanje table u Preševu moglo da izazove bezbjednosne probleme ali da država mora da reaguje povodom te "provokacije i nedopustivog akta".

Upitan da li bi oslobađanje Ramuša Haradinaja pred Haškim tribunalom uticati na dijalog Beograda i Prištine, Dačić je odgovorio da ima dovoljno razloga da se sve odloži i otkaže ali da se time ništa ne dobija. "Razvoj događaja u regionu ne ide naprijed, nego nazaduje. To sam rekao i Ketrin Ešton", rekao je Dačić.

On je, kao uzroke nazadovanja odnosa u regionu, naveo oslobađanje hrvatskog generala Ante Gotovine u Hagu, moguće oslobađanje Haradinaja i predstojeću proslavu Dana albanske zastave na jugu centralne Srbije.

Dačić je rekao i da će, povodom oslobađanja Gotovine, Srbija razmotriti mogućnosti na međunarodnoj pravnoj sceni i istakao da nije moguće da niko ne bude odgovoran za teške zločine nad Srbima.

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 68247.html
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4366 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

ALBANSKI BIZNISMEN ZA KURIR

Ćazim Osmani: Nisam ni u kakvoj vezi s Cecom!

STARS, 06:00, 21.11.2012.Autor: Foto: Dragan Kadić18 komentara

Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava da Ceci napravi problem, kaže albanski biznismen

Image
CECA: Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list

Prekipelo im.
Nakon što je u jednom tabloidu juče osvanuo tekst koji se zasniva na informaciji o navodno bliskoj vezi između srpske folk zvezde Svetlane Cece Ražnatović i albanskog biznismena Ćazima Osmanija, akteri ove priče žestoko su negirali navode tih novina.

- Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava Ceci da napravi problem! Ako se to što sam s prijateljima bi na njenom koncertu u Beču i što smo napravili grupnu fotografiju može nazvati vezom, onda ja zaista ne razumem značenje reči veza! Nismo mi ni u kakvoj vezi! Bio sam s prijateljima na nastupu, fino smo se proveli, žena veoma lepo peva i izgleda, ali ja nemam ama baš nikakve veze s njom. Više je nego očigledno da je ovde reč o samovoljnoj interpretaciji pojedinih novinara. Ovo je samo jedna u nizu gluposti koje sam o sebi pročitao - rekao je Ćazim za Kurir.

Objavljena informacija ništa manje nije naljutila ni folk zvezdu, koja je najavila tužbu protiv autora spornog teksta i novina u kojima je objavljen.
- Bedan, lažni senzacionalizam, jeftin trač i ništa više od toga! Navikla sam da me spajaju sa svakom osobom koja se upozna i fotografiše sa mnom! Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list, pa ću zaštitu ponovo potražiti na sudu - kaže ogorčena Ceca.

(D. K. - M. V.)

http://www.kurir-info.rs/cazim-osmani-n ... nak-519642
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4367 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Istoričari: Cilj stvaranje velike Albanije

AGENCIJE - 26.11.2012 16:52
BEOGRAD - Poruke upućene iz Skoplja sa proslave Dana albanske zastave i 100. godišnjice albanske države, kao i način na koji je obilježen taj dan ukazuju da je cilj albanskih političkih lidera prekrajanje granica u regionu i stvaranje velike Albanije, što ne bi doprinjelo stabilnosti Balkana, ocijenili su danas istoričari Čedomir Antić i Predrag Marković.

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 68925.html

-----------------------------------------------------------------------------------
Pa koliko se ja sjecam Srbija i Srbi su proslog mjeseca imali u Makedoniji manifestaciju i proslavu balkanskih ratova i njihovih takozvanih pobjeda nad Osmanlijama i okupacije teritorije Sandzaka, Kosova itd u 1 balkanskom ratu.

Srbija u Kumanovu proslavila 100 god. od osvajanja sjevernog Sandžaka:
http://sandzakpress.net/srbija-u-kumano ... g-sandzaka

Preneseno
Pa normalno da u svakoj normalnoj, demokratskoj i slobodnoj drzavi narodi imaju pravo obiljezavanja recimo svojih maticnih drzava i zastava svojih sunarodnjaka ili naroda istog etnickog porjekla. Kao primjer Bosnjaci iz Sandzaka imaju pravo da u Srbiji recimo obiljeze 100 godisnjicu drzave BiH. Srbi u BiH imaju pravo da obiljeze 100 godisnjicu Srbije. Hrvati u BiH imaju pravo da obiljeze 100 godisnjicu drzave Hrvatske. Albanci iz Makedonije imaju pravo da obiljeze 100 godisnjicu drzave Albanije. Makedonci iu Albaniji imaju pravo da obiljeze 100 godisnjicu drzave Makedonije, Bosnjaci u Svedskoj imaju pravo da slave, organizuju manifestacije i dizu svoje zastave i parole na proslavi recimo 100 godisnjice BiH, itd, itd. Najvaznije da na takvim manifestacijama nema fasistickih govora, velicanja fasista, govora mrznje medju narodima i poziva za djelenje tudjih teritorija.
User avatar
stotka12
Posts: 569
Joined: 04/11/2012 16:42
Location: Nec Spe Nec Metu

#4368 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stotka12 »

Helikopter wrote:ALBANSKI BIZNISMEN ZA KURIR

Ćazim Osmani: Nisam ni u kakvoj vezi s Cecom!

STARS, 06:00, 21.11.2012.Autor: Foto: Dragan Kadić18 komentara

Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava da Ceci napravi problem, kaže albanski biznismen

Image
CECA: Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list

Prekipelo im.
Nakon što je u jednom tabloidu juče osvanuo tekst koji se zasniva na informaciji o navodno bliskoj vezi između srpske folk zvezde Svetlane Cece Ražnatović i albanskog biznismena Ćazima Osmanija, akteri ove priče žestoko su negirali navode tih novina.

- Neki mediji su plasirali tu glupost! Očigledno je da neko tendenciozno pokušava Ceci da napravi problem! Ako se to što sam s prijateljima bi na njenom koncertu u Beču i što smo napravili grupnu fotografiju može nazvati vezom, onda ja zaista ne razumem značenje reči veza! Nismo mi ni u kakvoj vezi! Bio sam s prijateljima na nastupu, fino smo se proveli, žena veoma lepo peva i izgleda, ali ja nemam ama baš nikakve veze s njom. Više je nego očigledno da je ovde reč o samovoljnoj interpretaciji pojedinih novinara. Ovo je samo jedna u nizu gluposti koje sam o sebi pročitao - rekao je Ćazim za Kurir.

Objavljena informacija ništa manje nije naljutila ni folk zvezdu, koja je najavila tužbu protiv autora spornog teksta i novina u kojima je objavljen.
- Bedan, lažni senzacionalizam, jeftin trač i ništa više od toga! Navikla sam da me spajaju sa svakom osobom koja se upozna i fotografiše sa mnom! Umorna sam od svakojakih gluposti i izmišljotina koje o meni plasira taj niskotiražni list, pa ću zaštitu ponovo potražiti na sudu - kaže ogorčena Ceca.

(D. K. - M. V.)

http://www.kurir-info.rs/cazim-osmani-n ... nak-519642
Ovo Feliks uzima osvetu za Adelinu Ismaili :lol: .
User avatar
stotka12
Posts: 569
Joined: 04/11/2012 16:42
Location: Nec Spe Nec Metu

#4369 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stotka12 »

A oni očajni pokušaji ismijavanja Albanaca kao primitvnih i nesposobnih, kroz floskule. " bogami napreduje glavni grad. a priština zamjenik kapitena. ili tetovo? ulcinj možda?" i sl. su više nego providni izrazi ksenofobije/albanofobije (svijesne ili nesvjesne).
Ejs,nije to nista za sta su oni u stanju,protiv drugih i drugacijih.
User avatar
stotka12
Posts: 569
Joined: 04/11/2012 16:42
Location: Nec Spe Nec Metu

#4370 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stotka12 »

"Braniće nas Vojska Kosova"

U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".

Dan Bezbednosnih snaga Kosova obeležen je danas u Prištini svečanim defileom njihovih pripadnika.
U defileu pred najvišim zvaničnicima Kosova, predsednicom Atifetom Jahjagom, predsednikom Skupštine Jakupom Krasnićijem i premijerom Hašimom Tačijem pripadnici BSK su se pojavili u novim, kodiranim i posebnim uniformama.
Jahjaga je visoko ocenila napredak BSK i činjenicu da Kfor smatra da su te snage uspele da ostvare pune operacione sposobnosti, kao preduslov za dalji napredak.
Premijer Tači je kazao da će BSK nakon ispunjenja zadataka koje su postavili Kfor i NATO, postati Vojska Kosova.
BSK su osnovane pre četiri godine.



Jedna jedinica BSK će u sredu učestvovati u vojnoj paradi u Tirani na proslavi sto godina od proglašavanja nezavisnosti Albanije.
User avatar
Akadi
Posts: 439
Joined: 06/09/2012 06:25

#4371 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Akadi »

stotka12 wrote:U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".
Tako se to radi... Albanci ne nose Titove slike i ne sviraju k...cu. :thumbup:
User avatar
Halcyon
Posts: 2443
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#4372 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Halcyon »

Akadi wrote:
stotka12 wrote:U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".
Tako se to radi... Albanci ne nose Titove slike i ne sviraju k...cu. :thumbup:
:thumbup:
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4373 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Image
stotka12 wrote:"Braniće nas Vojska Kosova"

U Prištini je obeležen dan Bezbednosnih snaga Kosova, a tom prilikom kosovski premijer Hašim Tači je rekao da će BSK "vrlo brzo postati Vojska Kosova".

Dan Bezbednosnih snaga Kosova obeležen je danas u Prištini svečanim defileom njihovih pripadnika.
U defileu pred najvišim zvaničnicima Kosova, predsednicom Atifetom Jahjagom, predsednikom Skupštine Jakupom Krasnićijem i premijerom Hašimom Tačijem pripadnici BSK su se pojavili u novim, kodiranim i posebnim uniformama.
Jahjaga je visoko ocenila napredak BSK i činjenicu da Kfor smatra da su te snage uspele da ostvare pune operacione sposobnosti, kao preduslov za dalji napredak.
Premijer Tači je kazao da će BSK nakon ispunjenja zadataka koje su postavili Kfor i NATO, postati Vojska Kosova.
BSK su osnovane pre četiri godine.
Snaga Bezbednosti Kosova

Image

Kosovske bezbednosne snage (KBS) su nove, profesionalne, multi-etničke, lako naoružane i uniformisane bezbednosne snage, koje su podložne demokratskoj, civilnoj kontroli.

Zadatak KBS je da vodi operacije odgovora na krize na Kosovu i u inostranstvu; operacije civilne zaštite na Kosovu; i pomoć civilnim vlastima prilikom odgovora na elementarne nepogode i druge vanredne prilike.

Ove dužnosti obuhvataju operacije potrage i spašavanja; uklanjanje eksplozivnih materijala; kontrola i čišćenje opasnih materija; gašenje požara; i drugi poslovi humanitarne pomoći. KBS će predstavljati i štititi sve stanovnike Kosova.

Image

Ministarstvo za Kosovske bezbednosne snage: Deklaracija misije
Ministarstvo za Kosovoske bezbednosne snage (MKBS) je odgovorno za vršenje civilne kontrole nad Kosovskim bezbednosnim snagama (KBS), uključujući rukovođenje i upravljanje.

Ono se sastoji od mešavine civilnog i personala KBS, a odgovara, preko Premijera, Skupštini Kosova. Zadatak MKBS, koje je ujedno i naiviši nivo Generalštaba KBS, je da formuliše, primeni, vrši procenu i razvija strategije i aktivnosti KBS u okviru demokratske vlasti i u skladu sa Ustavom i zakonima Republike Kosovo.
Jedna jedinica BSK će u sredu učestvovati u vojnoj paradi u Tirani na proslavi sto godina od proglašavanja nezavisnosti Albanije.

https://www.rks-gov.net/sr-Latn-cs/Qyte ... s/FSK.aspx
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#4374 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

PAKLENI PLAN: Albanci tuže Srbiju za 20 milijardi evra!

DRUŠTVO, 06:00, 24.11.2012.Autor: S. Mališić,B. Bojić123 komentara

Grupa albanskih ekonomista E15 predlaže da svaki građanin Kosova pojedinačno tuži Republiku Srbiju sudu za ljudska prava u Strazburu na ime ratne odštete

Image
Tači smišlja kako još da nas ojadi

BEOGRAD - Hoće i jare, i pare!
Grupa albanskih ekonomskih stručnjaka E15 došla je na ideju da Kosovo i svaki građanin koji je pretrpeo štetu od srpskih vlasti tokom 1998-1999. treba da tuži Srbiju pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu. Kosovski ekonomski gurui izveli su i računicu da bi na taj način mogli da naplate ni manje ni više nego 20 milijardi evra! Ovu ideju obrazložili su činjenicom da Kosovo za sada nema načina da podnese tužbu pred Međunarodnim sudom pravde protiv Srbije budući da nije članica UN, ali da se novac može uzeti preko pojedinačnih tužbi na sudu u Strazburu.

Muhamed Mustafa, član radne grupe, ističe da bi pitanje ratne odštete Kosovo moralo da pokrene i u međunarodnoj zajednici.

Ismet Salihu iz Instituta vlade za ratne zločine iz Prištine upozorio je da takve pojedinačne tužbe ne bi imale šanse za uspeh i predložio uspostavljanje mehanizma udruživanja radi naplate ratne odštete.

Milovan Drecun, predsednik Skupštinskog odbora za KiM, kaže da to nije nova tema, da se takva mogućnost i ranije pominjala, ali da predstavlja čistu budalaštinu.

- Tema ratne odštete godinama se provlači pred svaki važan politički događaj. Nije svejedno što upravo sada pred izricanje presude Ramušu Haradinaju pred Tribunalom u Hagu Priština ponovo poteže pitanje odštete. Ali stvarno ne znam kako će dokazati da je Srbija bila agresor na svojoj teritoriji - smatra Drecun.

Toma Fila

Toma Fila: Albanci se malo zaigrali

Advokat Toma Fila kaže da su se albanski ekonomski „stručnjaci“ malo zaigrali.

- Da bi bilo koji građanin došao do suda u Strazburu, mora da iskoristi sve pravne lekove pred domaćim sudovima. Albanci bi morali prvo da podnesu tužbe pred sudovima države Srbije i tek ako bi izgubili, mogli bi da idu u Strazbur. To bi značio da Albanci priznaju našu državu Srbiju - navodi Fila.

http://www.kurir-info.rs/pakleni-plan-a ... nak-525169
User avatar
stotka12
Posts: 569
Joined: 04/11/2012 16:42
Location: Nec Spe Nec Metu

#4375 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stotka12 »

Post Reply