jedno stručno pitanje - kako si riješio hidroizolaciju na ovom "kosom plafonu" u tuš kabini?HAVANA wrote:Ma sve to stoji,zato sam i napisao moze ovako a moze i onako...Evo ovo kupatilo je izaslo 5000 km a vece je,ali dosta stvari i ja sam uradim.Ako nista nacnem nekretninu koju kupim,to mi je pod obavezno.Ja i macola prvi udjemo.Niko drugi.
Kad se dobije goli prostor onda ide teka i olovka.Smisljaj i racunaj.Nije problem potrositi ni 10 milja za kupatilo.Salom...
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- VladaFBiH
- Posts: 6612
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#4351 Re: Cijene stanova All about
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#4352 Re: Cijene stanova All about
Ovo je dvosoban stan koji je nekakvim pregrađivanjem lafo postao trosobanBancho wrote:Nemoj da te uzimaju na ovu foru da je ovo trosoban stan, jer ni pod razno stan od 56 kvadrata ne moze biti trosoban (jedino kod Tibre). Na tlocrtu se fino vidi da imaju dvije sobe, a ovo pod jedan sto su oni napisali da je dnevni boravak je trpezarija. Tu imas prostora za pregovaranje i da eventualno spustis jos vise cijenu i jos malo socijale i to je to. Kod mene je 66 i vodi se kao dvoiposoban, a realno imam tri sobe.JoeyTribbiani wrote:I ja sam u nekoj fazi potrage za stanom. Citam vas redovno I dvoumim se izmedju novogradnje ciji je rok kraj ljeta 2019. ili da gledam nesto gdje mogu useliti odmah ili ubrzo nakon kupovine.
Sta mislite o ovome na Pofalicima? Koja je realna cijena? Plus: lokacija, odnos cijene I kvadrature, solidno stanje.
Minus: spratnost, godina izgradnje, kupatilo.
Trosoban stan sa balkonom, Pofalići (109.500 KM)
https://www.olx.ba/r/29755000/474647
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#4353 Re: Cijene stanova All about
I to fino posaljes nekoga da ode da pogleda stan kao potencijalni kupac i kaze im sve najgore, sve moguce mane. Pa nakon toga dodjes ti, kao kupio bi, mozda i pored mana, ali...Bancho wrote:Nemoj da te uzimaju na ovu foru da je ovo trosoban stan, jer ni pod razno stan od 56 kvadrata ne moze biti trosoban (jedino kod Tibre). Na tlocrtu se fino vidi da imaju dvije sobe, a ovo pod jedan sto su oni napisali da je dnevni boravak je trpezarija. Tu imas prostora za pregovaranje i da eventualno spustis jos vise cijenu i jos malo socijale i to je to. Kod mene je 66 i vodi se kao dvoiposoban, a realno imam tri sobe.JoeyTribbiani wrote:I ja sam u nekoj fazi potrage za stanom. Citam vas redovno I dvoumim se izmedju novogradnje ciji je rok kraj ljeta 2019. ili da gledam nesto gdje mogu useliti odmah ili ubrzo nakon kupovine.
Sta mislite o ovome na Pofalicima? Koja je realna cijena? Plus: lokacija, odnos cijene I kvadrature, solidno stanje.
Minus: spratnost, godina izgradnje, kupatilo.
Trosoban stan sa balkonom, Pofalići (109.500 KM)
https://www.olx.ba/r/29755000/474647
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#4354 Re: Cijene stanova All about
E to je ciko rijesio koji je radio krov,kompletan krov zgrade sam zamijenio.VladaFBiH wrote:jedno stručno pitanje - kako si riješio hidroizolaciju na ovom "kosom plafonu" u tuš kabini?HAVANA wrote:Ma sve to stoji,zato sam i napisao moze ovako a moze i onako...Evo ovo kupatilo je izaslo 5000 km a vece je,ali dosta stvari i ja sam uradim.Ako nista nacnem nekretninu koju kupim,to mi je pod obavezno.Ja i macola prvi udjemo.Niko drugi.
Kad se dobije goli prostor onda ide teka i olovka.Smisljaj i racunaj.Nije problem potrositi ni 10 milja za kupatilo.Salom...
Last edited by HAVANA on 25/05/2018 11:19, edited 1 time in total.
-
Trebam te
- Posts: 2006
- Joined: 26/10/2010 13:53
#4355 Re: Cijene stanova All about
Bancho wrote:Nemoj da te uzimaju na ovu foru da je ovo trosoban stan, jer ni pod razno stan od 56 kvadrata ne moze biti trosoban (jedino kod Tibre). Na tlocrtu se fino vidi da imaju dvije sobe, a ovo pod jedan sto su oni napisali da je dnevni boravak je trpezarija. Tu imas prostora za pregovaranje i da eventualno spustis jos vise cijenu i jos malo socijale i to je to. Kod mene je 66 i vodi se kao dvoiposoban, a realno imam tri sobe.JoeyTribbiani wrote:I ja sam u nekoj fazi potrage za stanom. Citam vas redovno I dvoumim se izmedju novogradnje ciji je rok kraj ljeta 2019. ili da gledam nesto gdje mogu useliti odmah ili ubrzo nakon kupovine.
Sta mislite o ovome na Pofalicima? Koja je realna cijena? Plus: lokacija, odnos cijene I kvadrature, solidno stanje.
Minus: spratnost, godina izgradnje, kupatilo.
Trosoban stan sa balkonom, Pofalići (109.500 KM)
https://www.olx.ba/r/29755000/474647
Bezveze je ovaj stan na 18 spratu ...bolje je kupiti dobar stan do 2 sprata na Dobrinji...
- VladaFBiH
- Posts: 6612
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#4356 Re: Cijene stanova All about
vrijeđaš "Benis" - kod njih je trosoban i sa manje kvadrataBancho wrote:Nemoj da te uzimaju na ovu foru da je ovo trosoban stan, jer ni pod razno stan od 56 kvadrata ne moze biti trosoban (jedino kod Tibre). Na tlocrtu se fino vidi da imaju dvije sobe, a ovo pod jedan sto su oni napisali da je dnevni boravak je trpezarija. Tu imas prostora za pregovaranje i da eventualno spustis jos vise cijenu i jos malo socijale i to je to. Kod mene je 66 i vodi se kao dvoiposoban, a realno imam tri sobe.JoeyTribbiani wrote:I ja sam u nekoj fazi potrage za stanom. Citam vas redovno I dvoumim se izmedju novogradnje ciji je rok kraj ljeta 2019. ili da gledam nesto gdje mogu useliti odmah ili ubrzo nakon kupovine.
Sta mislite o ovome na Pofalicima? Koja je realna cijena? Plus: lokacija, odnos cijene I kvadrature, solidno stanje.
Minus: spratnost, godina izgradnje, kupatilo.
Trosoban stan sa balkonom, Pofalići (109.500 KM)
https://www.olx.ba/r/29755000/474647
-
Trebam te
- Posts: 2006
- Joined: 26/10/2010 13:53
#4357 Re: Cijene stanova All about
heheh soba ono samo dupli krevet moze stati i proci oko kreveta pod uglom...ili odmah k'o supermen skaces svrata na krevetVladaFBiH wrote:vrijeđaš "Benis" - kod njih je trosoban i sa manje kvadrataBancho wrote:Nemoj da te uzimaju na ovu foru da je ovo trosoban stan, jer ni pod razno stan od 56 kvadrata ne moze biti trosoban (jedino kod Tibre). Na tlocrtu se fino vidi da imaju dvije sobe, a ovo pod jedan sto su oni napisali da je dnevni boravak je trpezarija. Tu imas prostora za pregovaranje i da eventualno spustis jos vise cijenu i jos malo socijale i to je to. Kod mene je 66 i vodi se kao dvoiposoban, a realno imam tri sobe.JoeyTribbiani wrote:I ja sam u nekoj fazi potrage za stanom. Citam vas redovno I dvoumim se izmedju novogradnje ciji je rok kraj ljeta 2019. ili da gledam nesto gdje mogu useliti odmah ili ubrzo nakon kupovine.
Sta mislite o ovome na Pofalicima? Koja je realna cijena? Plus: lokacija, odnos cijene I kvadrature, solidno stanje.
Minus: spratnost, godina izgradnje, kupatilo.
Trosoban stan sa balkonom, Pofalići (109.500 KM)
https://www.olx.ba/r/29755000/474647
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#4358 Re: Cijene stanova All about
Isto njesra i kod Tibre i Miljacke.Trebam te wrote:
heheh soba ono samo dupli krevet moze stati i proci oko kreveta pod uglom...ili odmah k'o supermen skaces svrata na krevet![]()
- JoeyTribbiani
- Posts: 977
- Joined: 28/09/2011 17:46
- Location: Uvijek avangarda, nikad kopija
#4359 Re: Cijene stanova All about
To je trend, kaze spavaća 9 kvadrata a ima dva otvora (ulazna vrata i balkon/lođa). Znači na 9 kvadrata imaš dva slobodna zida. Gledao jedan stan na Kromolju, ono pravi se nova cesta, zgrada nije loša, relativno je blizu gradu autom... Dnevni boravak dobar, balkon fin, na prvu kvalitet radova solidan, ali spavaća baš takva kao što sam opisao u prvoj rečenici. Širina 2 metra i 20 cm. I pitam ja predstavnika investitora gdje ću ja ovdje sa bračnim krevetom majstore. Kaže on pa ne možeš po dužini zbog vrata. Stavi po širini, nađi neki od 2 metra i imaš 20 cm do zida da prolaziš 
-
Trebam te
- Posts: 2006
- Joined: 26/10/2010 13:53
#4360 Re: Cijene stanova All about
Vec, treba mi veci austrougarski stan u Sarajevu...100 m2 +
-
zijancer
- Posts: 4749
- Joined: 03/08/2004 20:52
- Location: 39
#4361 Re: Cijene stanova All about
kada negdje piše 53 - 56 kvadrata, to znači normalan komotan dvosoban stan koji sadrži:
kupatilo
kuhinju
trpezariju
dnevnu sobu
spavaću sobu
i eventualno ostavu
sve od 65 -70 kvadrata znači normalan doiposoban ili trosoban
sve od 50-40 kvadrata znači jednoiposoban, eventualno dvosoban ali bez trpezarije, sa mini kuhinjom ili mini kupatilom (ovdje je morao biti neki kompromis)
kupatilo
kuhinju
trpezariju
dnevnu sobu
spavaću sobu
i eventualno ostavu
sve od 65 -70 kvadrata znači normalan doiposoban ili trosoban
sve od 50-40 kvadrata znači jednoiposoban, eventualno dvosoban ali bez trpezarije, sa mini kuhinjom ili mini kupatilom (ovdje je morao biti neki kompromis)
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4362 Re: Cijene stanova All about
ja sam odrastao u sobi 8.75 kvadrata
ilitiga 3.5x2.5
plus radijator
koji oduzima barem pola kvadrata prostora
bio je jedan stolić krevet 1.20 metra i vitrinica
i to je to
usko malo... ali ćusto
lijepo i ugodno
zimi toplo ljeti vruće
to je bio jednoiposoban stan od 46 kvadrata koji je u turbokapitalizmu pretvoren u čak trosoban
ima fin dnevni i dvije sobe što hoćeš
ilitiga 3.5x2.5
plus radijator
bio je jedan stolić krevet 1.20 metra i vitrinica
i to je to
usko malo... ali ćusto
zimi toplo ljeti vruće
to je bio jednoiposoban stan od 46 kvadrata koji je u turbokapitalizmu pretvoren u čak trosoban
ima fin dnevni i dvije sobe što hoćeš
-
zijancer
- Posts: 4749
- Joined: 03/08/2004 20:52
- Location: 39
#4363 Re: Cijene stanova All about
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#4364 Re: Cijene stanova All about
Black swan wrote:ja sam odrastao u sobi 8.75 kvadrata
ilitiga 3.5x2.5
plus radijatorkoji oduzima barem pola kvadrata prostora
bio je jedan stolić krevet 1.20 metra i vitrinica
i to je to
usko malo... ali ćustolijepo i ugodno
zimi toplo ljeti vruće
to je bio jednoiposoban stan od 46 kvadrata koji je u turbokapitalizmu pretvoren u čak trosoban
ima fin dnevni i dvije sobe što hoćeš
hocete vi stanove. ne mozes potrebnih 70m² zbiti u 50m². moze ali na spratove.
meni je jedno kupatilo 6 a drugo 12m². mozes misliti koliko bi soba imao da sam tu ubacio krevete.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#4365 Re: Cijene stanova All about
https://www.olx.ba/artikal/13489443/cen ... va-palaca/ Bila je interesantna cijena dok je bilo direktno od vlasnika.Sad ne znam sta je i kako je.Trebam te wrote:Vec, treba mi veci austrougarski stan u Sarajevu...100 m2 +
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4366 Re: Cijene stanova All about
Sta si ti to u zatvoru rastoBlack swan wrote:ja sam odrastao u sobi 8.75 kvadrata
ilitiga 3.5x2.5
plus radijatorkoji oduzima barem pola kvadrata prostora
bio je jedan stolić krevet 1.20 metra i vitrinica
i to je to
usko malo... ali ćustolijepo i ugodno
zimi toplo ljeti vruće
to je bio jednoiposoban stan od 46 kvadrata koji je u turbokapitalizmu pretvoren u čak trosoban
ima fin dnevni i dvije sobe što hoćeš
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4367 Re: Cijene stanova All about
To ko Japanci stan od 100 kvadrata stane u 10mx5mMaraschino wrote:Black swan wrote:ja sam odrastao u sobi 8.75 kvadrata
ilitiga 3.5x2.5
plus radijatorkoji oduzima barem pola kvadrata prostora
bio je jedan stolić krevet 1.20 metra i vitrinica
i to je to
usko malo... ali ćustolijepo i ugodno
zimi toplo ljeti vruće
to je bio jednoiposoban stan od 46 kvadrata koji je u turbokapitalizmu pretvoren u čak trosoban
ima fin dnevni i dvije sobe što hoćeš![]()
hocete vi stanove. ne mozes potrebnih 70m² zbiti u 50m². moze ali na spratove.
meni je jedno kupatilo 6 a drugo 12m². mozes misliti koliko bi soba imao da sam tu ubacio krevete.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#4368 Re: Cijene stanova All about
Nista ovo.Prodano.HAVANA wrote:https://www.olx.ba/artikal/13489443/cen ... va-palaca/ Bila je interesantna cijena dok je bilo direktno od vlasnika.Sad ne znam sta je i kako je.Trebam te wrote:Vec, treba mi veci austrougarski stan u Sarajevu...100 m2 +
-
james28
- Posts: 143
- Joined: 21/04/2018 00:53
#4369 Re: Cijene stanova All about
to možda one niske zgrade, ali u žutim neboderima šta se god oglasi odmah se proda i to po 2.500 KM po kvadratuTuzla111 wrote:Isto kao i u B. Mutevelica, bruka stanova na prodaji, a ostatak Grbavice nista. Meni odmah razlog za nekupnju.kindlas wrote:Nesto mi je cudno s ovim cetvrtim spratom u Papagajciimaju samo 3 stana koja se prodaju i sva 3 su na cetvrtom spratu
-
james28
- Posts: 143
- Joined: 21/04/2018 00:53
#4370 Re: Cijene stanova All about
e čuj 22 stana po spratu, ne bih nikad poželio tu živjeti, to ko neko socijalističko odmaralište, a ne mjesto za ugodno življenje, preveliko, natrpano, skučeno, i opet kažem saobraćajna infrastruktura tamo uopšte nije prilagođena tolikom neboderu, kod nas se sve radi na divlje i neplanski, ove starije zgrade su makar urađene po pravilima gradnje, a ne "natrpaj što više stanova i uzmi lovu"
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#4371 Re: Cijene stanova All about
Nije istina, u zutim neboderima su jeftiniji stanovi, ispod 2k.james28 wrote:to možda one niske zgrade, ali u žutim neboderima šta se god oglasi odmah se proda i to po 2.500 KM po kvadratuTuzla111 wrote:Isto kao i u B. Mutevelica, bruka stanova na prodaji, a ostatak Grbavice nista. Meni odmah razlog za nekupnju.kindlas wrote:Nesto mi je cudno s ovim cetvrtim spratom u Papagajciimaju samo 3 stana koja se prodaju i sva 3 su na cetvrtom spratu
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#4372 Re: Cijene stanova All about
Kako su to zuti neboderi bolji molim te pojasni mi?james28 wrote:e čuj 22 stana po spratu, ne bih nikad poželio tu živjeti, to ko neko socijalističko odmaralište, a ne mjesto za ugodno življenje, preveliko, natrpano, skučeno, i opet kažem saobraćajna infrastruktura tamo uopšte nije prilagođena tolikom neboderu, kod nas se sve radi na divlje i neplanski, ove starije zgrade su makar urađene po pravilima gradnje, a ne "natrpaj što više stanova i uzmi lovu"
Pa jel bolje imati vise stanova na spratu a manje zgrada ili je bolje imati 3 zuta nebodera odvojena po 10 metara i iz jedne zgrade imas pogled na stan u drugoj. Samo zato sto imas stan u tom neboderu ne znaci da ces prodati bilo kome tu foru da su ti neboderi nesto posebno. Ja sam gledao stanove na Grbavici i jedine zgrade koje nisam uzimao u obzir ni pod razno su bili upravo ti neboderi.
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#4373 Re: Cijene stanova All about
Ne znam na kojem ti svijetu zivis ako mislis da je bilo koji stan u zutim neboderima vrijedan 2500KM po kvadratu.james28 wrote:to možda one niske zgrade, ali u žutim neboderima šta se god oglasi odmah se proda i to po 2.500 KM po kvadratuTuzla111 wrote:Isto kao i u B. Mutevelica, bruka stanova na prodaji, a ostatak Grbavice nista. Meni odmah razlog za nekupnju.kindlas wrote:Nesto mi je cudno s ovim cetvrtim spratom u Papagajciimaju samo 3 stana koja se prodaju i sva 3 su na cetvrtom spratu
https://www.nekretnine.ba/single.php?se ... view=61990
-
james28
- Posts: 143
- Joined: 21/04/2018 00:53
#4374 Re: Cijene stanova All about
brate jel ti vidiš da je ovo 19. sprat, to jest predzadnji, naravno da ne vrijedi toliko gore, osim toga nije nešto posebno ni sređen, adaptiran stan na nižim spratovima ide i do 2.500 KM, to znam jer je prijatelj tamo kupio po toliko
-
james28
- Posts: 143
- Joined: 21/04/2018 00:53
#4375 Re: Cijene stanova All about
nemam stan tamo, ne znam otkud ti to, ali bih volio, eh to opet zavisi od orijentacije stana, naravno da ne valja kad gledaš u prozor drugom, ali nisu toliko blizu zgrade, prođi tamo nekada pa ćeš vidjeti, a većina stanova uopšte ne gleda prema drugom neboderuTuzla111 wrote:Kako su to zuti neboderi bolji molim te pojasni mi?james28 wrote:e čuj 22 stana po spratu, ne bih nikad poželio tu živjeti, to ko neko socijalističko odmaralište, a ne mjesto za ugodno življenje, preveliko, natrpano, skučeno, i opet kažem saobraćajna infrastruktura tamo uopšte nije prilagođena tolikom neboderu, kod nas se sve radi na divlje i neplanski, ove starije zgrade su makar urađene po pravilima gradnje, a ne "natrpaj što više stanova i uzmi lovu"
Pa jel bolje imati vise stanova na spratu a manje zgrada ili je bolje imati 3 zuta nebodera odvojena po 10 metara i iz jedne zgrade imas pogled na stan u drugoj. Samo zato sto imas stan u tom neboderu ne znaci da ces prodati bilo kome tu foru da su ti neboderi nesto posebno. Ja sam gledao stanove na Grbavici i jedine zgrade koje nisam uzimao u obzir ni pod razno su bili upravo ti neboderi.
pogledaj one niske zgrade na Grbavici, stropovi niski, skučeno, radnički stanovi, i tamo pucaju cijene iznad 2.000
Last edited by james28 on 28/05/2018 14:53, edited 1 time in total.

