Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#4351 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mustang1 »

PS4 i monitor aBd .. Za PS4 ne znam hoce li biti polovan ali monitor svakako hoce ..
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#4352 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sehro »

Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4353 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Sehro wrote:Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
Ne, nikako, gotovo je.
Imaš njegovu adresu, ako je kakva veća cifra u pitanju odeš do njega i riješiš to
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4354 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Sehro wrote:Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
prijavi adminima putem kontakt forme. nek ga barem banuju :D
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4355 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by rangoj »

Novajlija10 wrote:Kad vidim kako ima naivnih nimalo mi ih nije žao,takve je sevap zaebat..čuj poštom telefon lol
Ne kupuj elektroniku sa pika!
TAČKA.
:-D
Zašto ne od provjerenih prodavnica - pik radnji?!

Razumijem da ne treba kupovati od kojekakvih likova koji prodaju "odlučno očuvane" i "kao nove" telefone, ali pik radnje?!
Ja sam uzimao nekoliko puta i do sada nisam imao problema, od različitih radnji. Najskuplja narudja mi je bila u januaru 1500KM - dva nexusa 5...

To sto je tehnika jeftinija je više stvar utaje poreza i carina, te jeftinog poslovanja preko pika, nego nekih prevara. Ne plate porez, potplate carinika, i još nemaju nikakve radnike niti održavanje poslovnog koje moraju plaćati.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#4356 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ranger »

http://www.pik.ba/artikal/13738447/bmw- ... t-m-optic/
lik ubacio sliku unutrasnjosti drugog BMW-a (slika 11).. al fulio opremu opasno...
lijevo od volana dva "koluta" od kojih desni sluzi za podesavanje visine svjetlosnog snopa, a auto je opremljeno ksenonima koji to automatski rade
lajsna je klacina mat siva, a na ostatku auta imitacija karbona
sjedista na slici profilisana a na ostalim slikama se jasno vidi da su obicna...
juce ga raja ispreskakala na pitanjima a on naravno jutros sve obrisao (..beni pik)
juce je bio jos jedan oglas sa istim autom sa pravim slikama, poderanog volana i rucice mjenjaca.
oprez! :run:
User avatar
fatality
Posts: 2160
Joined: 24/02/2008 14:11

#4357 Re: AW: Prevaranti na PIK-u

Post by fatality »

ranger wrote:http://www.pik.ba/artikal/13738447/bmw- ... t-m-optic/
lik ubacio sliku unutrasnjosti drugog BMW-a (slika 11).. al fulio opremu opasno...
lijevo od volana dva "koluta" od kojih desni sluzi za podesavanje visine svjetlosnog snopa, a auto je opremljeno ksenonima koji to automatski rade
lajsna je klacina mat siva, a na ostatku auta imitacija karbona
sjedista na slici profilisana a na ostalim slikama se jasno vidi da su obicna...
juce ga raja ispreskakala na pitanjima a on naravno jutros sve obrisao (..beni pik)
juce je bio jos jedan oglas sa istim autom sa pravim slikama, poderanog volana i rucice mjenjaca.
oprez! :run:
I sta je bio konkretan cilj ovog "varanja"?
Da uzmes auto a on ti ponudi samo dostavu, ono ne mozes ga pogledat ?
Stvarno me zanima kako na ovaj nacin, kod auta, mislis nekog prevarit ?

sa fontela
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#4358 Re: AW: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

fatality wrote:
ranger wrote:http://www.pik.ba/artikal/13738447/bmw- ... t-m-optic/
lik ubacio sliku unutrasnjosti drugog BMW-a (slika 11).. al fulio opremu opasno...
lijevo od volana dva "koluta" od kojih desni sluzi za podesavanje visine svjetlosnog snopa, a auto je opremljeno ksenonima koji to automatski rade
lajsna je klacina mat siva, a na ostatku auta imitacija karbona
sjedista na slici profilisana a na ostalim slikama se jasno vidi da su obicna...
juce ga raja ispreskakala na pitanjima a on naravno jutros sve obrisao (..beni pik)
juce je bio jos jedan oglas sa istim autom sa pravim slikama, poderanog volana i rucice mjenjaca.
oprez! :run:
I sta je bio konkretan cilj ovog "varanja"?
Da uzmes auto a on ti ponudi samo dostavu, ono ne mozes ga pogledat ?
Stvarno me zanima kako na ovaj nacin, kod auta, mislis nekog prevarit ?

sa fontela
cilj je valjda da trosis raji vrijeme... ono navuces ih da dodju pogledati :lol:
User avatar
fatality
Posts: 2160
Joined: 24/02/2008 14:11

#4359 Re: AW: Prevaranti na PIK-u

Post by fatality »

azdralovic wrote:
fatality wrote:
ranger wrote:http://www.pik.ba/artikal/13738447/bmw- ... t-m-optic/
lik ubacio sliku unutrasnjosti drugog BMW-a (slika 11).. al fulio opremu opasno...
lijevo od volana dva "koluta" od kojih desni sluzi za podesavanje visine svjetlosnog snopa, a auto je opremljeno ksenonima koji to automatski rade
lajsna je klacina mat siva, a na ostatku auta imitacija karbona
sjedista na slici profilisana a na ostalim slikama se jasno vidi da su obicna...
juce ga raja ispreskakala na pitanjima a on naravno jutros sve obrisao (..beni pik)
juce je bio jos jedan oglas sa istim autom sa pravim slikama, poderanog volana i rucice mjenjaca.
oprez! :run:
I sta je bio konkretan cilj ovog "varanja"?
Da uzmes auto a on ti ponudi samo dostavu, ono ne mozes ga pogledat ?
Stvarno me zanima kako na ovaj nacin, kod auta, mislis nekog prevarit ?

sa fontela
cilj je valjda da trosis raji vrijeme... ono navuces ih da dodju pogledati :lol:
Pa to da, ono ako ti je dosadno i nemas sta pametnije radit :D. Ali sad to navest kao prevaru je za moj ukus previse

sa fontela
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#4360 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sehro »

seoBIH wrote:
Sehro wrote:Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
prijavi adminima putem kontakt forme. nek ga barem banuju :D
Hvala na odg.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#4361 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ranger »

da ti, ko npr. ja trazis ovakvo auto, i sjednes u auto naspes stoju goriva, potrosis subotu do Gradacca i dodjes i vidis da je hajvan stavio lazne slike itekako bi se osjecao prevarenim...
andreadeaa
Posts: 3
Joined: 05/09/2014 12:04

#4362 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by andreadeaa »

Imam pitanje u vezi slanja telefona putem euroekspresa. Citam njihovu stranicu i naisla sam na dio da ukoliko posiljaoc nema neki ugovor sa euroekspresom ,tada on placa troskove slanja. O kakvom se ugovoru radi ako neko zna? kupac i ja smo se dogoovrili da on snosi troskove usluge. :?
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#4363 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Melo15 »

andreadeaa wrote:Imam pitanje u vezi slanja telefona putem euroekspresa. Citam njihovu stranicu i naisla sam na dio da ukoliko posiljaoc nema neki ugovor sa euroekspresom ,tada on placa troskove slanja. O kakvom se ugovoru radi ako neko zna? kupac i ja smo se dogoovrili da on snosi troskove usluge. :?
Ti ako nemas ugovor s njima(uz koji dobijas i popuste dodatne na slanje), moras platiti kad saljes u slucaju povrata bez preuzimanja, ali zato povecas cijenu, umjesto 300, stavis 320, ispadne ti kao da je on uplatio postarinu...
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#4364 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kataklinger »

Al' mi idu na nervni sistem ovi kreteni iz AS Dalmi. Istaknuta cijena na PiK-u je naravno ona bez PDV-a, a dole pod "Detaljno" "Cijena sa PDV: xxxxx". Mrš.

P.S. za potencijalnog "svakom loncu poklopac", bmk što je to marketinški trik u svrhu privlačenja pažnje korisnika i što imaju pravo na to, jednostavno je jadno do bola. To sam samo kod njih i primijetio. Trenutno na PiK-u 82766 vozila, ono zamisli da se na svakom oglasu napravi ova navlakuša, koji će mi onda q filtriranje po cijeni?
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#4365 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by basicm »

ranger wrote:da ti, ko npr. ja trazis ovakvo auto, i sjednes u auto naspes stoju goriva, potrosis subotu do Gradacca i dodjes i vidis da je hajvan stavio lazne slike itekako bi se osjecao prevarenim...
Ne mora znaciti da su xenoni fabricki, mozda su ovi s pika pa ostao dugmic za stelovanje. Stavio je tudju sliku doduse, sasvim dovoljno da ne ides gledati auto, slagao ovo slagace i sve drugo. Auto nije vidilo M optica, samo prednji branik ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#4366 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ranger »

basicm wrote:
ranger wrote:da ti, ko npr. ja trazis ovakvo auto, i sjednes u auto naspes stoju goriva, potrosis subotu do Gradacca i dodjes i vidis da je hajvan stavio lazne slike itekako bi se osjecao prevarenim...
Ne mora znaciti da su xenoni fabricki, mozda su ovi s pika pa ostao dugmic za stelovanje. Stavio je tudju sliku doduse, sasvim dovoljno da ne ides gledati auto, slagao ovo slagace i sve drugo. Auto nije vidilo M optica, samo prednji branik ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fabricki su, vidis perilice ispod..
niko ne stavlja perilice sa aftermarkt ksenonima :thumbup:
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4367 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Sehro wrote:Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
Koji mu je profil na Piku?
LINQ
Posts: 68
Joined: 04/09/2014 14:54

#4368 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by LINQ »

Sehro wrote:Upravo sam preko pošte dobio telefon kupljen na PIK-u. Lik je tvrdio da je telefon otkljucan na sve mreze, međutim telefon je zakljucan i ne moze se odkodirati? Platio sam u posti mogu li kako stopirati da ne dobije novac???
Pa koristite brate brzu poštu, pa zar vam nije isto dati 13 KM uz mogućnost pregleda ili 8 do 10 KM u običnoj pošti pa kad dođeš kući ono kaladont umjesto mobitela :roll: Nemojte ići od sebe ako ste vi pošteni da su i ostali. Svega na svijetu ima.

Evo ti konkretan primjer i definitivno najopasniji prevaranat na PIK-u jer je izuzetno "riječit", stručan (poznaje Hi-Fi vrlo dobro) i jako je oprezan na detaljima, na jednom profilu kupuje pokvarena pojačala i onda to očisti, sredi, namota i onda napiše oglase pune stručnih izraza i meni najsmješnije, navede cijenu koliko je bio nov - a on kupio polovno :lol: Slao sam piku upozorenje, slao im slike pojačala koje je kupovao za 40 KM a prodavao za 300 KM, njihov odgovor je bio da ne mogu spriječiti da neko preprodaje. Nije problem što on preproda, problem je što on ima pojačala i preko 2000 KM i neko se treba "zavaliti" jer je njima bilo mrsko da ga odstrane s pika. Ali šta ćeš, kakva zemlja, takav i PIK :)

Evo djeco, učite kako se piše detaljan opis artikla :D

http://www.pik.ba/artikal/13776664/hi-f ... e-prodaja/
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#4369 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

pa ja ne vidim prevaru u tome sto on kupi jeftino i sjebano, a on to onda ocisti i osposobi i proda skupo. dok god funkcionise i dok god je neko spreman platiti tu cijenu ne vidim zasto bi to bila prevara?

prevara bi bila da laze da funkcionise.

jedino na cemu se moze poraditi je zakon koji obavezuje prodavace da moraju davati garanciju na polovne stvari.
pa neces moci biti privatni prodavac a hiljadu transakcija imati i govoriti ja ovo privatno radim ne moram davati garanciju.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4370 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Vjerujem da se i ti bavis pojacalima ili tom hi fi tehnikom.
LINQ
Posts: 68
Joined: 04/09/2014 14:54

#4371 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by LINQ »

seoBIH wrote:Vjerujem da se i ti bavis pojacalima ili tom hi fi tehnikom.
Vjerujem da si i ti prvi u mahali, nijedan te trač ne može fulati ;-) Ovo je jedini forum na svijetu gdje te prvih hiljadu postova smatraju trollom koji je tu upao s nekim ciljem da nekog nešto ubjeđuje ili loži. Ne daj Bože da ti neko poželi dobrodošlicu, k'o zadnje seljačine jbt :roll:

Registruj se bilo gdje pa vidi hoćeš li biti dočekan kao ovdje. I da, ne radim i ne razumijem se nešto posebno u Hi-Fi i jer ne mogu da skontam te audiofile koji napojne kablove za pojačala plaćaju po 300 i više maraka ubjeđeni da će dobiti bolji zvuk :lol: Ali mi ne može biti normalno da lik "sklepa" pojačala i onda prodaje kao "high-end device" :roll: znao on ili ne, to nije originalno, to je popravljano.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4372 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Svaka roba ima svoga kupca. Tebi je očito krivo/žao što se ta roba ne nalazi na tvome profilu.
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#4373 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sanchez22 »

Crkne neki mali tranzistor i odmah je smece :cry:
Treba znati kupiti i sta mu je bio kvar,ako se ne razumijes u to,idi u ovlastenu trgovinu i izdvoji malo vise para za kvalitet.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#4374 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Laplace »

unknown genius wrote:cemu sluze ta pojacala?
Pa, da nešto oslabi. Mislim samo ime mu kaže..
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4375 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by fatamorgana »

Laplace wrote:
unknown genius wrote:cemu sluze ta pojacala?
Pa, da nešto oslabi. Mislim samo ime mu kaže..
:lol:
Post Reply