RUSIJA

Post Reply
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4351 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

JohnnyS wrote:http://www.jutarnji.hr/otrovali-zestoko ... u/1356894/

Zapadnjačko-pedersko-lihvarocionističko-masonsko-vatikansko-petrodolarsko-liberlnokapitalističko-antikrimskoturistička propaganda ne preže ni od čega
Apsolutno si u pravu ...kako drugacije tumaciti bombastican naziv " OTROVALI ŽESTOKOG KRITIČARA PUTINA? Najbliži suradnik likvidiranog Nemcova u kritičnom stanju" a onda dalje u textu " Glavni liječnik u bolnici u kojoj je smješten Karamurza Aleksej Svet izjavio je za rusku agenciju Interfax da oporbeni aktivist najvjerojatnije ima težu upalu pluća i gušterače. Dodao je da je upala gušterače moguća posljedica trovanja, ali nije rekao je li tome doista slučaj, makar je napomenuo da vjerojatno nema govora o 'vanjskom elementu'.

Jbg, sta da ti kazem...treba malo sacekati ali ovako, valjda i oni zive ok klikova...sta li .
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4352 Re: RUSIJA

Post by statixx »



:mrgreen:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4353 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

kuba izdala
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4354 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

japin_mutapi wrote:kuba izdala
Rusija izdala:
Reuters wrote:EXCLUSIVE-Six powers agree way to restore U.N. sanctions in push for Iran deal-sources
NEW YORK/PARIS/ANKARA | By Louis Charbonneau, John Irish and Parisa Hafezi

May 31 Six world powers have agreed on a way to restore U.N. sanctions on Iran if the country breaks the terms of a future nuclear deal, clearing a major obstacle to an accord ahead of a June 30 deadline, Western officials told Reuters.

The new understanding on a U.N. sanctions "snapback" among the six powers - the United States, Britain, France, Germany, Russia and China - brings them closer to a possible deal with Iran, though other hurdles remain, including ensuring United Nations access to Iranian military sites.
http://in.reuters.com/article/2015/05/3 ... VK20150531
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4355 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Novi Armata T14 Ruski tenk, od starta projektovan tako da ce biti moguce daljinski upravljati sa njim potpuno bez ljudske posade uz povecanje zaliha municije i goriva za barem 50% ...to ce biti prvi automatizovani dron/robot/tenk ...izgleda da WW2 legneda T34 ima dostojnog nasljednika za 21 vijek
http://rt.com/news/263757-armata-platfo ... e-control/
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4356 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4357 Re: RUSIJA

Post by spreca »

UnscarD wrote:Novi Armata T14 Ruski tenk, od starta projektovan tako da ce biti moguce daljinski upravljati sa njim potpuno bez ljudske posade uz povecanje zaliha municije i goriva za barem 50% ...to ce biti prvi automatizovani dron/robot/tenk ...izgleda da WW2 legneda T34 ima dostojnog nasljednika za 21 vijek
http://rt.com/news/263757-armata-platfo ... e-control/
to onaj tenk sto se na paradi pokvario :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4358 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Level "politikin zabavnik"
Oni su tako imali tekstove o letecim autima i robotima koji ce nas zamjeniti u buducnosti
Al prodje od tad trinest bajrama...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4359 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Gdje su oni sto su tvrdili da je ova kriza kraj Rusije? :lol:

Putin prekucao 8-)

Image

:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4360 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

UnscarD wrote:
JohnnyS wrote:http://www.jutarnji.hr/otrovali-zestoko ... u/1356894/

Zapadnjačko-pedersko-lihvarocionističko-masonsko-vatikansko-petrodolarsko-liberlnokapitalističko-antikrimskoturistička propaganda ne preže ni od čega
Apsolutno si u pravu ...kako drugacije tumaciti bombastican naziv " OTROVALI ŽESTOKOG KRITIČARA PUTINA? Najbliži suradnik likvidiranog Nemcova u kritičnom stanju" a onda dalje u textu " Glavni liječnik u bolnici u kojoj je smješten Karamurza Aleksej Svet izjavio je za rusku agenciju Interfax da oporbeni aktivist najvjerojatnije ima težu upalu pluća i gušterače. Dodao je da je upala gušterače moguća posljedica trovanja, ali nije rekao je li tome doista slučaj, makar je napomenuo da vjerojatno nema govora o 'vanjskom elementu'.

Jbg, sta da ti kazem...treba malo sacekati ali ovako, valjda i oni zive ok klikova...sta li .
Kad zelis da vjerujes u nesto, onda ne treba nimalo sacekat :evil:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4361 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

spreca wrote:
UnscarD wrote:Novi Armata T14 Ruski tenk, od starta projektovan tako da ce biti moguce daljinski upravljati sa njim potpuno bez ljudske posade uz povecanje zaliha municije i goriva za barem 50% ...to ce biti prvi automatizovani dron/robot/tenk ...izgleda da WW2 legneda T34 ima dostojnog nasljednika za 21 vijek
http://rt.com/news/263757-armata-platfo ... e-control/
to onaj tenk sto se na paradi pokvario :mrgreen:

Probat će ga daljinskim voziti, očito da ljudi ne mogu... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4362 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Ma kakvo vjerovanje, senzacija
Za "klik" vise, isto kad su nasi napisali bombastican naslov "svaki treci policajac pozitivan na drogu"
Ispalo je da su ciljano testirali sestoricu sumnjivih i da su dvojica od njih bili pozitivni
Ili kad lupe kako svaki treci muskarac nije otac svog djeteta, a ne kazu da je to svaki treci od ovih koji vec sumnjaju a ne od ukupne populacije
Last edited by insomnia78 on 01/06/2015 12:23, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4363 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Tako isto i sa "haosom" u Rusiji.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4364 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

spreca wrote:
UnscarD wrote:Novi Armata T14 Ruski tenk, od starta projektovan tako da ce biti moguce daljinski upravljati sa njim potpuno bez ljudske posade uz povecanje zaliha municije i goriva za barem 50% ...to ce biti prvi automatizovani dron/robot/tenk ...izgleda da WW2 legneda T34 ima dostojnog nasljednika za 21 vijek
http://rt.com/news/263757-armata-platfo ... e-control/
to onaj tenk sto se na paradi pokvario :mrgreen:
Ne vjerujes valjda u te neke teorije zavjere ...fino su na razglas najavili da ce simulirati odvlacenje ostecene opreme a i svakako je tenk poslije sam otisao ...mislim ako vjerujes u ove teorije zavjere, sta je sljedece, ljudi reptili koji hoce da pokore svijet ? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4365 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

UnscarD wrote:
spreca wrote: to onaj tenk sto se na paradi pokvario :mrgreen:
Ne vjerujes valjda u te neke teorije zavjere ...fino su na razglas najavili da ce simulirati odvlacenje ostecene opreme a i svakako je tenk poslije sam otisao ...mislim ako vjerujes u ove teorije zavjere, sta je sljedece, ljudi reptili koji hoce da pokore svijet ? :D
Naš spreča je Rus :thumbup:

Uzmi u obzir da mozda zna nesto vise, just sayin UnscarD :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4366 Re: RUSIJA

Post by spreca »

UnscarD wrote:
spreca wrote:
UnscarD wrote:Novi Armata T14 Ruski tenk, od starta projektovan tako da ce biti moguce daljinski upravljati sa njim potpuno bez ljudske posade uz povecanje zaliha municije i goriva za barem 50% ...to ce biti prvi automatizovani dron/robot/tenk ...izgleda da WW2 legneda T34 ima dostojnog nasljednika za 21 vijek
http://rt.com/news/263757-armata-platfo ... e-control/
to onaj tenk sto se na paradi pokvario :mrgreen:
Ne vjerujes valjda u te neke teorije zavjere ...fino su na razglas najavili da ce simulirati odvlacenje ostecene opreme a i svakako je tenk poslije sam otisao ...mislim ako vjerujes u ove teorije zavjere, sta je sljedece, ljudi reptili koji hoce da pokore svijet ? :D
Nije bas na paradi a na repeticiji parade
В России сломался главный танк парада Победы

11.04.2015 18:110 комментариевПросм.: 3928


Новый и глубоко засекреченный танк Т-14 "Армата", который должен был стать настоящей гордостью парада Победы 9 мая в Москве, вряд ли сможет участвовать в мероприятии. Новинка российской оборонной промышленности банально сломалась во время репетиций парада, проводимых на полигоне Алабино в Московской области, сообщает российское издание "Газета.ру".

Танк Т-14 "Армата"
Танк Т-14 "Армата". © Фото с сайта topwar.ru

Согласно данным отчета военных, попавшего в распоряжение журналистов, в боевой машине "отказала система трансмиссии и управления агрегатами". При этом между танкистами Минобороны РФ и разработчиками танка с "Уралвагонзавода" возник нешуточный конфликт. Производители утверждают, что танк сломали неграмотные и плохо подготовленные солдаты-срочники. Военные же, в свою очередь, намекают, что новая продукция "Уралвагонзавода", мягко говоря, никуда не годится.

По словам высокопоставленного источника в Министерстве обороны РФ, который на условиях анонимности согласился пообщаться с журналистами "Газеты.ру", из-за неисправностей танка Т-14 "Армата" репетиции парада Победы срывались, как минимум, два раза. В документации запротоколированы два отказа новейшей компьютеризированой системы управления трансмиссией и неполадки (впрочем, не очень серьезные) с датчиками положения.

В свою очередь, на "Уралвагонзаводе", куда журналисты также обратились за официальным комментарием, они встретили полное отрицание и глубочайшее возмущение.

- Офицеры никогда за штурвалом не сидят! - заявил официальный представитель УВЗ. - Если механик-водитель вдруг заснул в танке, зачем вы про это пишете, кому это интересно? Или если кто-то отвинтил пробку, чтобы проверить уровень охлаждающей жидкости, зачем превращать это в сенсацию? Идут обычные рабочие процессы. Вы же не пишете статьи о том, что шеренга морских пехотинцев вдруг пошла не в ногу. Это абсолютно такая же ситуация. И, ни в коем случае, не системные проблемы.

Танк Т-14 "Армата" - не единственное изделие "Рособоронпрома", которое, скорее всего, не будет способно не то, что на боевое применение, а даже на показ зевакам во время парада. Новейший самолет Т-50, неофициально называемый "русским Стелсом", уже окончательно исключен из списка воздушных судов ВВС, которые пролетят 9 мая над Красной площадью. Причина - недоработки конструкции, из-за которых военные авиаторы просто не могут гарантировать безопасность пилотов и зрителей.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4367 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Dakle na samoj paradi je sve proslo OK ? Jbg, prototip, polako bit ce to ok ;-)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4368 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Tsk,tsk. Cime se putinkovi fasisti sluze.
Russia doctored MH17 photos to implicate Ukraine, report says
- See more at:
http://www.themalaysianinsider.com/mala ... sF5KR.dpuf
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4369 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Maske su pale.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4370 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Avetinho wrote:Tsk,tsk. Cime se putinkovi fasisti sluze.
Russia doctored MH17 photos to implicate Ukraine, report says
- See more at:
http://www.themalaysianinsider.com/mala ... sF5KR.dpuf
Da ovo objavi CNN pa da covjek ne provjerava ali kada to objavi neki Malezijski portal onda ne moze da se malo ne isprovjerava. I sta kaze petominutna google provjera?
Pa otprilike ovo. Bellingcat (koji je ovo objavio) je PR agencija osnovana 2 dana prije obaranje Malezijskog aviona. Osoba koja je osnovac i vlasnik Bellingcata je Eliot Higgins ranije poznat kao bloger Brown Moses koji je ovako reklamirao svoje usluge :
– The £100 reward, and a video blog dedicated to you, or an individual/organisation of your choice, with a 10 second dedication at the start and end of the video. Also, a note of personal thanks sent from me to you, as well as inclusion on the page of thanks. I reserve the right to exclude offensive organisations or individuals.

Postojale su i usluge pod naizvom Diamond Moses i Ultimate Moses koje su ukljucivale njegov face to face angazman. Koliko tacno je moguce kupiti Elliota aka Mozesa ? Za detalje vidjeti :
http://thetruthspeaker.co/2015/03/16/pi ... -exposure/

Uvid u finasije otkriva da je primio uplatu od 5000 funti iz izvora koji iako za isti direktno upitan, nije zelio da otkrije.
Ovo su osnovni propusti Bellingcat teorije oko oborenog aviona :

No provenance for the image files
Basic checks on authenticity not performed
Unjustified assumptions made from the checks they did do
Writing on areas completely outside their expertise – weather conditions, rocketry, satellite image interpretation, image forensics
Failure to use publically available data to verify the images
Failure to release image data to support their claims
Failure to have effective internal checks before publication

Za kompletnu i detaljnu analizu Eliotovih tvrdnji posjetiti link ispod na kojem je pozamasna lista raskrinkanih Eliottovih nebuloza:
http://7mei.nl/2015/02/02/mh17-bellingc ... oof-spoof/

Dakle taj Elliot je PR kurva koja za pare radi sve sto joj se naredi.

I sta kaze ovaj iznad " maske su pale" ? Da li bi ste vi vjerovali takvoj osobi i sta je uopste to sto njemu daje legitimitet (osim tih 5000 funti?) ?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4371 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Stara je PR teorija da tvrdnja iako netacna, objavljena u sto vise medija, dodje do gledalaca a njen demanti, zavisno koliko kvalitetno uradjen dodje do izmedju 5 i 10% inicijalnih konzumenata te vijesti.
Ovo sto stavljate su klasicni mehanizmi oblikovanja javnog mjenja, prisutni na zapadu preko 100 godina. Ovakvih kuca i "nezavisnih experata" cije usluge je moguce naruciti ima koliko hocete. Covjek bi pomislio da zivimo u informatickom dobu i da je odredjena zrelost kao i zastitni mehanizmi prilikom "gutanja" svega i svacega sto nam se servira do sada morala biti izgradjena, ali avaj, vidim da je Lippmann/Bernays doktrina ziva i zdrava i u 21 vijeku. Barem za neke ;-)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4372 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

UnscarD wrote:
Avetinho wrote:Tsk,tsk. Cime se putinkovi fasisti sluze.
Russia doctored MH17 photos to implicate Ukraine, report says
- See more at:
http://www.themalaysianinsider.com/mala ... sF5KR.dpuf
Da ovo objavi CNN pa da covjek ne provjerava ali kada to objavi neki Malezijski portal onda ne moze da se malo ne isprovjerava. I sta kaze petominutna google provjera?
Pa otprilike ovo. Bellingcat (koji je ovo objavio) je PR agencija osnovana 2 dana prije obaranje Malezijskog aviona. Osoba koja je osnovac i vlasnik Bellingcata je Eliot Higgins ranije poznat kao bloger Brown Moses koji je ovako reklamirao svoje usluge :
– The £100 reward, and a video blog dedicated to you, or an individual/organisation of your choice, with a 10 second dedication at the start and end of the video. Also, a note of personal thanks sent from me to you, as well as inclusion on the page of thanks. I reserve the right to exclude offensive organisations or individuals.

Postojale su i usluge pod naizvom Diamond Moses i Ultimate Moses koje su ukljucivale njegov face to face angazman. Koliko tacno je moguce kupiti Elliota aka Mozesa ? Za detalje vidjeti :
http://thetruthspeaker.co/2015/03/16/pi ... -exposure/

Uvid u finasije otkriva da je primio uplatu od 5000 funti iz izvora koji iako za isti direktno upitan, nije zelio da otkrije.
Ovo su osnovni propusti Bellingcat teorije oko oborenog aviona :

No provenance for the image files
Basic checks on authenticity not performed
Unjustified assumptions made from the checks they did do
Writing on areas completely outside their expertise – weather conditions, rocketry, satellite image interpretation, image forensics
Failure to use publically available data to verify the images
Failure to release image data to support their claims
Failure to have effective internal checks before publication

Za kompletnu i detaljnu analizu Eliotovih tvrdnji posjetiti link ispod na kojem je pozamasna lista raskrinkanih Eliottovih nebuloza:
http://7mei.nl/2015/02/02/mh17-bellingc ... oof-spoof/

Dakle taj Elliot je PR kurva koja za pare radi sve sto joj se naredi.

I sta kaze ovaj iznad " maske su pale" ? Da li bi ste vi vjerovali takvoj osobi i sta je uopste to sto njemu daje legitimitet (osim tih 5000 funti?) ?
:lol:
Smanji dozivljaj bolan.Nisam ni cito tekst a to sa padanjem maski je stara forumska zajebancija.Sad kad sam procitao tvoj post vidim da si opisao jednog naseg starog forumskog znalca koji pise pod nickom Chellenger ili tako nekako :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4373 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

UnscarD wrote:Stara je PR teorija da tvrdnja iako netacna, objavljena u sto vise medija, dodje do gledalaca a njen demanti, zavisno koliko kvalitetno uradjen dodje do izmedju 5 i 10% inicijalnih konzumenata te vijesti.
Ovo sto stavljate su klasicni mehanizmi oblikovanja javnog mjenja, prisutni na zapadu preko 100 godina. Ovakvih kuca i "nezavisnih experata" cije usluge je moguce naruciti ima koliko hocete. Covjek bi pomislio da zivimo u informatickom dobu i da je odredjena zrelost kao i zastitni mehanizmi prilikom "gutanja" svega i svacega sto nam se servira do sada morala biti izgradjena, ali avaj, vidim da je Lippmann/Bernays doktrina ziva i zdrava i u 21 vijeku. Barem za neke ;-)

Zijev :zzzz:

Ufatilo putinka u lazi. Jedna laz gore-dole, vrlo vazno. Valjda si citao zadnje vijesti o tome gdje cenzura caruje. Putinko je proglasio krivicnim djelom objavljivanje smrtovnica i javne sahrane ruskih vojnika poginulih u Ukrajini, dok se trudi evo vec drugu godinu da cijeli svijet ubijedi kako nema ruske vojske u Ukrajini.

Ako ne umijes sam naci vijest, javi pa cu stavit link.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4374 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Avetinho wrote:
UnscarD wrote:Stara je PR teorija da tvrdnja iako netacna, objavljena u sto vise medija, dodje do gledalaca a njen demanti, zavisno koliko kvalitetno uradjen dodje do izmedju 5 i 10% inicijalnih konzumenata te vijesti.
Ovo sto stavljate su klasicni mehanizmi oblikovanja javnog mjenja, prisutni na zapadu preko 100 godina. Ovakvih kuca i "nezavisnih experata" cije usluge je moguce naruciti ima koliko hocete. Covjek bi pomislio da zivimo u informatickom dobu i da je odredjena zrelost kao i zastitni mehanizmi prilikom "gutanja" svega i svacega sto nam se servira do sada morala biti izgradjena, ali avaj, vidim da je Lippmann/Bernays doktrina ziva i zdrava i u 21 vijeku. Barem za neke ;-)

Zijev :zzzz:

Ufatilo putinka u lazi. Jedna laz gore-dole, vrlo vazno. Valjda si citao zadnje vijesti o tome gdje cenzura caruje. Putinko je proglasio krivicnim djelom objavljivanje smrtovnica i javne sahrane ruskih vojnika poginulih u Ukrajini, dok se trudi evo vec drugu godinu da cijeli svijet ubijedi kako nema ruske vojske u Ukrajini.

Ako ne umijes sam naci vijest, javi pa cu stavit link.
Ako ce biti autentican kao ovaj Eliot Higgins iz Bellingcat-a sto si stavio ranije, moze stavi, uvijek mi je zabavno baviti se zapadnom propagandom.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4375 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

U medjuvremenu u Rusiji :-D

Proizvodjac BUK rakete Almaz-Antey identifikovao vrstu i tip rakete kojom je oboren Malezijski avion i to na osnovu zahtijeva i dijelova koji su im dostavljeni od strane Holandskih istrazitelja.

http://rt.com/news/264421-buk-missile-m ... stigation/

Otprilike ljudi kazu ovo. Ne bavimo se time ko je oborio avion, samo dajemo tehnicku analizu koja je kompletna dostavljena istraziteljima.
Prema njoj, avio je oboren raketom 9M38M1 BUK-M1 sistema.
Sto se njih tice, tehnicka analiza je dostupna svima (za razliku od USA satelitiskih snimaka) a kazu da im nije problem i da se napravi simulacija sa istim modelom rakete i tipom aviona.

Oni ovo nisu rekli ali logicno se namece zakljucak da Rusi nisu oborili ovaj avion jer Rusi za razliku od Ukrajinaca nemaju BUK M1 sistem u upotrebi vec 15-ak godina.
Post Reply