Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#43476 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/02/2023 21:42 bravo,ja uvijek iz unutrasnje motam u lijevu,a nekad i u desnu kad nema lijeve :evil:
Zivot na rubu! Adrenaliski ovisnik.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43477 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Treba preimenovat temu u Kružni tokovi i šta vas ponekad nervira mimo njih :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#43478 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Snake Eyes wrote: 19/02/2023 21:13
Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Jesi siguran da ovo nije primjer kako se ne treba kretati u ovakvom kruznom toku?
Jesi li htio ovako pitati: "Jesi li siguran da je ovo primjer kako se treba ispravno kretati u kružnom toku", ili sam pogrešno pročitao tvoje pitanje :?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#43479 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Snake Eyes »

HelaS wrote: 19/02/2023 22:09
Snake Eyes wrote: 19/02/2023 21:13

Jesi siguran da ovo nije primjer kako se ne treba kretati u ovakvom kruznom toku?
Jesi li htio ovako pitati: "Jesi li siguran da je ovo primjer kako se treba ispravno kretati u kružnom toku", ili sam pogrešno pročitao tvoje pitanje :?
Tvoje i moje pitanje imaju isto znacenje, sustinski.
stajeba
Posts: 325
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#43480 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by stajeba »

Ja sam sjeo za volan ima 15 dana, već idem na duže staze, jel moguće da narod ovako brzo vozi, pa mene cijelo vrijeme auti prestižu, vozim po tablama ograničenja, imam osjećaj da ljudima smetam na cesti. Napravio sam jednu veliku grešku danas i toliko mi je krivo, na semaforu nisam poštovao pravo desne strane, jer sam nešto umišljen bio da pravac koji ide prema meni imaju crveno svijetlo, baš sam utripovo, tolko mi je krivo. :sad:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43481 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naravno da smetas,nemoj se vuc po cesti 😁
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#43482 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Prebrzo voziš, kao početnik trebaš 10 km/h sporije od ograničenja.
#Uspori, mnogi te vole.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43483 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

canvra888 wrote: 19/02/2023 22:06 Treba preimenovat temu u Kružni tokovi i šta vas ponekad nervira mimo njih :lol:
I raskrsnica na dzidzikovcu. :D
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43484 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 20/02/2023 07:28 Prebrzo voziš, kao početnik trebaš 10 km/h sporije od ograničenja.
#Uspori, mnogi te vole.
Nakon koliko se dobije pravo da vozis po znaku, a nakon koliko se povecava za 10 u odnosu na znak? :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#43485 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.

I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti :lol:
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#43486 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.

I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti :lol:
Nisi razmišljao da može izletiti lopta i dijete? :?
Opreza nikada dosta.
Bolje i 10 km/h sporije nego 1 km/h brže.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43487 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 20/02/2023 09:34
Romeo 80 wrote: 20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.

I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti :lol:
Nisi razmišljao da može izletiti lopta i dijete? :?
Opreza nikada dosta.
Bolje i 10 km/h sporije nego 1 km/h brže.
:thumbup:
:thumbup:
Tako je, ja bih za pocetnike stavio 40 ispod ogranicenja, pa na takvim mjestima gdje je ogranicenje 30 da moraju voziti 10 km/h u rikverc, bolje i tako ali spasiti neciji zivot.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#43488 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leopard_SA »

Ateista wrote: 20/02/2023 09:36 :thumbup:
Tako je, ja bih za pocetnike stavio 40 ispod ogranicenja, pa na takvim mjestima gdje je ogranicenje 30 da moraju voziti 10 km/h u rikverc, bolje i tako ali spasiti neciji zivot.
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#43489 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Golemi ste ljudi :lol: :D :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#43491 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Romeo 80 wrote: 20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.

I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti :lol:
Po kojem zakonu moras? Navedi clan???? Clan o tome da pocetnici moraju voziti 10kmh nize od istaknutog znaka - NE POSTOJI.
Ne valja vrtiti nesto sto ne znas.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#43492 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

E bas necu, eto!!!!!












:D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43493 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...

Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.

Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43494 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Treba staviti na 10 godina.
kakaljin
Posts: 13500
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43495 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dozer wrote: 20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...

Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.

Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
Oznaka P je uredu da mozes skontati da li je taj vozac pocetnik ili ne, ali smanjivanje brzine ispod ogranicenja je ne tacno, oznaka za brzinu ti govori da je ta brzina za normalan protok saobracaja
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43496 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ma ok je to ba. Ali za koji klinac dvije godine?!
I, kazem ti sta instruktori govore pocetnicima.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43497 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dozer wrote: 20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...

Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.

Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
Za to da se mora voziti 10 ispod ogranicenja sam na forumu procitao, nikad nigdje nisam drugo cuo, ako to instruktori govore to je teski idiotizam. Ko ne zna voziti napravice sranje svakako, ko zna nece i ako prekoraci brzinu.
U moje vrijeme ni slovo P jos nije bilo obavezno, mozda se tek uvelo ali znam da se nije kontrolisalo i ja to nikad nisam nosio, niti dobio kaznu za to, a i to je glupozt, kao da ce to napraviti neku razliku.
Ne kontam ni one naljepnice beba u autu i slicno, znam da to nije obavezno vec onako stavljaju jer misle da ce zbog toga neko opreznije voziti pored njih, ali ko je normalan vozice oprezno svakako, budalama ta naljepnica nista ne znaci. Ja je nikad nisam stavio.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43498 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Pa evo sad vjeshalica govori da toga oko brzine nema u zobs-u, ne znam što se oko toga hvatate. Nemojte sa njom oko zobs-a :D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43499 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ateista wrote: 20/02/2023 14:46
Dozer wrote: 20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...

Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.

Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
Za to da se mora voziti 10 ispod ogranicenja sam na forumu procitao, nikad nigdje nisam drugo cuo, ako to instruktori govore to je teski idiotizam. Ko ne zna voziti napravice sranje svakako, ko zna nece i ako prekoraci brzinu.
U moje vrijeme ni slovo P jos nije bilo obavezno, mozda se tek uvelo ali znam da se nije kontrolisalo i ja to nikad nisam nosio, niti dobio kaznu za to, a i to je glupozt, kao da ce to napraviti neku razliku.
Ne kontam ni one naljepnice beba u autu i slicno, znam da to nije obavezno vec onako stavljaju jer misle da ce zbog toga neko opreznije voziti pored njih, ali ko je normalan vozice oprezno svakako, budalama ta naljepnica nista ne znaci. Ja je nikad nisam stavio.
A te naljepnice su mi poseban hit...koga boli qrac jel' beba u autu ili nije...? Sta..ako je beba u autu, to znaci da se smije militi po cesti, jer, zaboga, spava beba...?

Ja ih troje vozio, bez ikakvih naljepnica, i nikad nikoga nisam usporavao radi toga. Sad ce desebriznici i moderni/novi roditelji graknuti :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43500 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Romeo 80 wrote: 20/02/2023 13:05 E bas necu, eto!!!!!












:D
Ne piše nigdje da moraju voziti 10 ispod bilo kojeg ograničenja.

Nego u članu 186. Stav (8) piše:
Image

Što znači da se mora kretati 10 ispod regularnog ograničenja, a ne bilo kojeg znaka na kojeg naiđe.

Kažnjivo prema članu 237. sa 50 KM.

Što opet ne mijenja činjenicu da je ovo glupost, i to jedinstvena u svijetu ja mislim.
Post Reply