Zivot na rubu! Adrenaliski ovisnik.bitanga_sa_otesa wrote: ↑19/02/2023 21:42 bravo,ja uvijek iz unutrasnje motam u lijevu,a nekad i u desnu kad nema lijeve![]()
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#43476 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#43477 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Treba preimenovat temu u Kružni tokovi i šta vas ponekad nervira mimo njih 
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#43478 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jesi li htio ovako pitati: "Jesi li siguran da je ovo primjer kako se treba ispravno kretati u kružnom toku", ili sam pogrešno pročitao tvoje pitanjeSnake Eyes wrote: ↑19/02/2023 21:13Jesi siguran da ovo nije primjer kako se ne treba kretati u ovakvom kruznom toku?
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#43479 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tvoje i moje pitanje imaju isto znacenje, sustinski.HelaS wrote: ↑19/02/2023 22:09Jesi li htio ovako pitati: "Jesi li siguran da je ovo primjer kako se treba ispravno kretati u kružnom toku", ili sam pogrešno pročitao tvoje pitanjeSnake Eyes wrote: ↑19/02/2023 21:13
Jesi siguran da ovo nije primjer kako se ne treba kretati u ovakvom kruznom toku?![]()
-
stajeba
- Posts: 325
- Joined: 06/05/2012 18:47
- Location: Bosna i Hercegovina
- Grijem se na: sex
- Vozim: svoj fazon
- Horoskop: je za nevjernike
#43480 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam sjeo za volan ima 15 dana, već idem na duže staze, jel moguće da narod ovako brzo vozi, pa mene cijelo vrijeme auti prestižu, vozim po tablama ograničenja, imam osjećaj da ljudima smetam na cesti. Napravio sam jednu veliku grešku danas i toliko mi je krivo, na semaforu nisam poštovao pravo desne strane, jer sam nešto umišljen bio da pravac koji ide prema meni imaju crveno svijetlo, baš sam utripovo, tolko mi je krivo. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#43481 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da smetas,nemoj se vuc po cesti 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#43482 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prebrzo voziš, kao početnik trebaš 10 km/h sporije od ograničenja.
#Uspori, mnogi te vole.
#Uspori, mnogi te vole.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#43485 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.
I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti
I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#43486 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisi razmišljao da može izletiti lopta i dijete?Romeo 80 wrote: ↑20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.
I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti![]()
Opreza nikada dosta.
Bolje i 10 km/h sporije nego 1 km/h brže.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43487 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naslovnica wrote: ↑20/02/2023 09:34Nisi razmišljao da može izletiti lopta i dijete?Romeo 80 wrote: ↑20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.
I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti![]()
![]()
Opreza nikada dosta.
Bolje i 10 km/h sporije nego 1 km/h brže.
![]()
Tako je, ja bih za pocetnike stavio 40 ispod ogranicenja, pa na takvim mjestima gdje je ogranicenje 30 da moraju voziti 10 km/h u rikverc, bolje i tako ali spasiti neciji zivot.
- Leopard_SA
- Posts: 3650
- Joined: 22/07/2017 18:36
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#43489 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Golemi ste ljudi

- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#43491 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Po kojem zakonu moras? Navedi clan???? Clan o tome da pocetnici moraju voziti 10kmh nize od istaknutog znaka - NE POSTOJI.Romeo 80 wrote: ↑20/02/2023 09:20 Koliko su nasa ogranicenja brzine retardirana, to je cudo jedno! Sad nesto kontam vezano za manje ogranicenje za pocetnike. Npr. kad ides od aerodroma prema Kuli, postavili su onaj retardirani znak od 30km/h, zbog neke fantomske skole (skola je skroz lijevo u naselju, nidje veze), sto je vec samo po sebi imbecilno ondje.
I onda ti kao pocetnik na onom pravcu moras voziti max. 20 km/h na magistralnoj cesti![]()
Ne valja vrtiti nesto sto ne znas.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#43492 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E bas necu, eto!!!!!

- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43493 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...
Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.
Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.
Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
- Logovan
- Posts: 102808
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#43494 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Treba staviti na 10 godina.
-
kakaljin
- Posts: 13500
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#43495 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Oznaka P je uredu da mozes skontati da li je taj vozac pocetnik ili ne, ali smanjivanje brzine ispod ogranicenja je ne tacno, oznaka za brzinu ti govori da je ta brzina za normalan protok saobracajaDozer wrote: ↑20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...
Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.
Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43496 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ok je to ba. Ali za koji klinac dvije godine?!
I, kazem ti sta instruktori govore pocetnicima.
I, kazem ti sta instruktori govore pocetnicima.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43497 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Za to da se mora voziti 10 ispod ogranicenja sam na forumu procitao, nikad nigdje nisam drugo cuo, ako to instruktori govore to je teski idiotizam. Ko ne zna voziti napravice sranje svakako, ko zna nece i ako prekoraci brzinu.Dozer wrote: ↑20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...
Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.
Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
U moje vrijeme ni slovo P jos nije bilo obavezno, mozda se tek uvelo ali znam da se nije kontrolisalo i ja to nikad nisam nosio, niti dobio kaznu za to, a i to je glupozt, kao da ce to napraviti neku razliku.
Ne kontam ni one naljepnice beba u autu i slicno, znam da to nije obavezno vec onako stavljaju jer misle da ce zbog toga neko opreznije voziti pored njih, ali ko je normalan vozice oprezno svakako, budalama ta naljepnica nista ne znaci. Ja je nikad nisam stavio.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#43498 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa evo sad vjeshalica govori da toga oko brzine nema u zobs-u, ne znam što se oko toga hvatate. Nemojte sa njom oko zobs-a 
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43499 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A te naljepnice su mi poseban hit...koga boli qrac jel' beba u autu ili nije...? Sta..ako je beba u autu, to znaci da se smije militi po cesti, jer, zaboga, spava beba...?Ateista wrote: ↑20/02/2023 14:46Za to da se mora voziti 10 ispod ogranicenja sam na forumu procitao, nikad nigdje nisam drugo cuo, ako to instruktori govore to je teski idiotizam. Ko ne zna voziti napravice sranje svakako, ko zna nece i ako prekoraci brzinu.Dozer wrote: ↑20/02/2023 14:38 Nasi zakoni, ne samo saobracajni, u ogromnom broju imaju debilna rjesenja i stavke...
Ne znam stoji li to gdje u zakonu, ali znam da instruktori pocetnicima govore da moraju voziti 10 kmh ispod ogranicenja sve dok imaju P, a to je dvije godine. Za koji klinac to moraju? Zbog cega tacno...? Zbog cega uopste moraju imati P dvije godine? 3-6 mjeseci, ako se vec mora, i vozdra.
Ako za to vrijeme nije naucio/la voziti kako treba, nikad i nece.
U moje vrijeme ni slovo P jos nije bilo obavezno, mozda se tek uvelo ali znam da se nije kontrolisalo i ja to nikad nisam nosio, niti dobio kaznu za to, a i to je glupozt, kao da ce to napraviti neku razliku.
Ne kontam ni one naljepnice beba u autu i slicno, znam da to nije obavezno vec onako stavljaju jer misle da ce zbog toga neko opreznije voziti pored njih, ali ko je normalan vozice oprezno svakako, budalama ta naljepnica nista ne znaci. Ja je nikad nisam stavio.
Ja ih troje vozio, bez ikakvih naljepnica, i nikad nikoga nisam usporavao radi toga. Sad ce desebriznici i moderni/novi roditelji graknuti
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43500 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne piše nigdje da moraju voziti 10 ispod bilo kojeg ograničenja.
Nego u članu 186. Stav (8) piše:

Što znači da se mora kretati 10 ispod regularnog ograničenja, a ne bilo kojeg znaka na kojeg naiđe.
Kažnjivo prema članu 237. sa 50 KM.
Što opet ne mijenja činjenicu da je ovo glupost, i to jedinstvena u svijetu ja mislim.
