Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43451 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Pa moraju kružni tokovi na dnevni red opet, nisu odavno :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#43452 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Možemo za promjenu malo raskrsnicu Dž. Bijedića i Ive Andrića, nismo nikako.
Da pohitimo dok nisu kružni napravili. :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#43453 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bleee_sa »

hopi wrote: 17/02/2023 20:44 ImageLjudi pomagajte uskoro će zeleno kako da skrenem ko ima prednost?
Ma idi ti u hadzi idrizovu dok se još vidi, ko ce pustat te s Bjelava :mrgreen:
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#43454 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

kakaljin wrote: 18/02/2023 16:31
nemezis wrote: 18/02/2023 15:20
Nije obavezno pa nije i jedino ispravno.
A ima nesto sto se zove saobracajna kultura koja je kod nas misaona imenica za vecinu vozaca
Kad ovog na crvenoj liniji pokupi ovaj sa plave linije koji ne izadje na drugom izlazu, sud ne pita za kulturu, kriv je crveni.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43455 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

nemezis wrote: 19/02/2023 10:52
kakaljin wrote: 18/02/2023 16:31

A ima nesto sto se zove saobracajna kultura koja je kod nas misaona imenica za vecinu vozaca
Kad ovog na crvenoj liniji pokupi ovaj sa plave linije koji ne izadje na drugom izlazu, sud ne pita za kulturu, kriv je crveni.
Po to se moze desiti samo radi ne postivanja saobracajne kulture i onda dolazi do takvi stvari. A da ima saobracajne kulture do toga ne bi doslo.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43456 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/02/2023 12:58
laserShow wrote: 17/02/2023 08:40
Velicina se ogleda u sposobnosti priznati gresku, a ne nastaviti gurati istu pricu i dalje. Opet te javno prozivam i kazem, nadji mi poveznicu s respicom ili bilo kojim drugim forumasem i da ja tebi uputim izvinjenje.
Ja nisam nikakva velicina,ja sam niko i nista isto kao i ti.nicija izvinjenja mi ne trebaju,posebno cyber nebitnih likova.
Pa ne treba ni meni tvoje izvinjenje, ali je valjda ljudski reci, napravio sam gresku, do mene je i da zavrsimo s time? Je li tesko preko tipkovnice otipkati NAPRAVIO SAM GRESKU?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43457 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

laserShow wrote: 19/02/2023 11:56

Pa ne treba ni meni tvoje izvinjenje, ali je valjda ljudski reci, napravio sam gresku, do mene je i da zavrsimo s time? Je li tesko preko tipkovnice otipkati NAPRAVIO SAM GRESKU?
ja ne grijesim,ja sam savrsen :D
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#43458 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/02/2023 11:57
laserShow wrote: 19/02/2023 11:56

Pa ne treba ni meni tvoje izvinjenje, ali je valjda ljudski reci, napravio sam gresku, do mene je i da zavrsimo s time? Je li tesko preko tipkovnice otipkati NAPRAVIO SAM GRESKU?
ja ne grijesim,ja sam savrsen :D
Još samo da se riješiš svoje skromnosti.
:thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43459 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 19/02/2023 11:58
Još samo da se riješiš svoje skromnosti.
:thumbup:
radim na tome,treniram svaki dan pred ogledalom ...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#43460 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
A kad je tako ispravno sto postoje 2 iskljucne trake?
Kojim pravilom je zabranjeno izaci iz unutrasnje trake ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43461 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

lijeva je za ukras ,da se vidi sirina i raskos :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#43462 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

hopi wrote: 17/02/2023 20:44 ImageLjudi pomagajte uskoro će zeleno kako da skrenem ko ima prednost?
Ovaj odozgo ide pravo/ desno i on ima prednost.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#43463 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

vjeshalica wrote: 19/02/2023 14:12
hopi wrote: 17/02/2023 20:44 ImageLjudi pomagajte uskoro će zeleno kako da skrenem ko ima prednost?
Ovaj odozgo ide pravo/ desno i on ima prednost.
Da, kad rade semafori. Kada ne rade semafori onda hopi ima prednost.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43464 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

vjeshalica wrote: 19/02/2023 14:09
Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
A kad je tako ispravno sto postoje 2 iskljucne trake?
Kojim pravilom je zabranjeno izaci iz unutrasnje trake ?
Nije zabranjeno. Ko je rekao da jeste?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#43465 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Dozer wrote: 19/02/2023 15:37
vjeshalica wrote: 19/02/2023 14:09

A kad je tako ispravno sto postoje 2 iskljucne trake?
Kojim pravilom je zabranjeno izaci iz unutrasnje trake ?
Nije zabranjeno. Ko je rekao da jeste?
Pa onda nije ispravna slika. Jer nije prikazala mogucnost dozvoljenog izlaza iz unutrasnje trake ;)
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43466 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Pa cim je isprekidana u cijelom kruznom, sta kaze logika?

A slika prikazuje pravilan ulaz, kretanje i izlaz. Kao sto se vidi, nema vozila s drugih ulaza. Ovo su osnove kruznog jbt...ne mogu da vjerujem da se polemise oko toga.....
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43467 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/02/2023 11:59
Naslovnica wrote: 19/02/2023 11:58
Još samo da se riješiš svoje skromnosti.
:thumbup:
radim na tome,treniram svaki dan pred ogledalom ...
Nekad sam bio uobrazen, sad sam se promijenio i sad sam savrsen. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43468 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Ateista wrote: 19/02/2023 17:36

Nekad sam bio uobrazen, sad sam se promijenio i sad sam savrsen. :D
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#43469 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Dozer wrote: 19/02/2023 16:55 Pa cim je isprekidana u cijelom kruznom, sta kaze logika?

A slika prikazuje pravilan ulaz, kretanje i izlaz. Kao sto se vidi, nema vozila s drugih ulaza. Ovo su osnove kruznog jbt...ne mogu da vjerujem da se polemise oko toga.....
Ne moraju biti sa drugih ulaza pa da bi se izlazilo unutrasnjom. To sto si stavio ne znaci da nema drugih pravilnih varijanti. Kao sto je izlaz iz unutrasnje. :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43470 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Pa bravo. I jos jednom, jer ocito mnogi ne kontaju sta prikazuje slika...
To je.pravilan nacin ulaska, kretanja i zlaska iz kruznog toka, u zavisnosti od broja izlaza, logicno. Nigdje ne rekoh da je izlazak iz unutrasnje trake nepravilan, pa ne znam sto ste se zalijepili za to.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#43471 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Slika implicira da je to jedini ispravan način jer se autor nije potrudio da prikaze bar jedan primjer izlaska iz unutrasnje.
A to se u pravu uvijek eksploatise, pa ce ti se naci 1001 vozac koji ce uprijet prstom u sliku i traziti da mu kazes gdje pise da se moze iz unutrasnje.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#43472 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Snake Eyes »

Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Jesi siguran da ovo nije primjer kako se ne treba kretati u ovakvom kruznom toku?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43473 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Nemojte molim vas :D
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43474 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Pohvalno je što se opet tema pokrenula,...nikad dovoljno informacija sto se tiče kruznog.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43475 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

bravo,ja uvijek iz unutrasnje motam u lijevu,a nekad i u desnu kad nema lijeve :evil:
Post Reply