Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#43426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kol'ko se uplati za ovu plaketu? Jel rade dostavu kući, možel se pouzećem platit? Ja bih dvije, jednu veću za dnevne i jednu u hodnik...
- SmokingMan
- Posts: 22597
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#43427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne mogu da vjerujem šta piše u Večernjem listu.Čim dođem sa posla postat ću prilog.dječak sa šibicama wrote:
haparati na haparatima
Ekipa na okupu.Naknadno dodato
Ako je Dragan doprinjneo provratku ovog dezorijentiranog društva na evropski put,dabogda se Bosna raspala ne na tri već na 103 entiteta.

- jasko_ba
- Posts: 8478
- Joined: 13/11/2006 17:47
#43428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne znam gdje ovo postaviti, ako ima odgovarajuci topic, nek moderator prebaci.
Sta reci, a ne zaplakati. I da dodje na sud, vjerovatno ce zavrsiti na uslovnoj 6 mjeseci i nikome nista. A to sto si mogao poginuti, jebat ga.
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1873 ... ile-kamere
Sta reci, a ne zaplakati. I da dodje na sud, vjerovatno ce zavrsiti na uslovnoj 6 mjeseci i nikome nista. A to sto si mogao poginuti, jebat ga.
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1873 ... ile-kamere
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sastanak delegacija SNSD-a i HDZ-a: Uprkos različitim stavovima ostajemo strateški partneri
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-nepr ... /161216120Predsjednik SNSD-a MIlorad Dodik rekao je nakon sastanka da su dvije delegacije razgovarali o ranije najavljenom zajedničkom prijedlogu Zakona o Ustavnom sudu BiH. Prema riječima Dodika, zajednički prijedlog bit će gotov u naredne dvije sedmice, a predsjednik SNSD-a i RS-a ponovio je kako su strane sudije u Ustavnom sudu BiH neprihvatljive.
SDA: Neprihvatljivo je mijenjanje nadležnosti i sastava Ustavnog suda BiH
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-nepr ... /161216120"SDA smatra neprihvatljivim i neće podržati donošenje bilo kakvog Zakona o Ustavnom sudu BiH kojim bi se mijenjale nadležnosti i sastav Ustavnog suda, a naročito prisustvo međunarodnih sudija koje bira predsjednik Evropskog suda za ljudska prava.
Taj zakon bi bio neustavan, jer su nadležnosti i sastav Ustavnog suda ustavne kategorije koje se mogu mijenjati samo izmjenom Ustava BiH.
- ze kalanga
- Posts: 1309
- Joined: 20/03/2016 19:52
#43430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDA Ustavni sud.... Da nije tužno, bilo bi smješno.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tužno ili smijeđno bez SDA teško da će ova ujdurma proći.ze kalanga wrote:SDA Ustavni sud.... Da nije tužno, bilo bi smješno.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#43432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zakon se može donijeti, na način da razradi i dopuni ustavne odredbe. ali ih mijenjati ne može.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#43433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
O kakvoj "treceentitetskoj klauzuli" govori SDP kad spominje nove zakone koje donosi vlada FBIH i VM?
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#43434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
O ovoj Jukicki sam imao dosta dobro misljenje do veceras......a li odgledavsi ovaj Apostrof sam se razocarao....nekulturna ,umisljena i ljigava da je to boze sacuvaj.......mijesa se svima u rijec.....ona i ostali iz VSTV nizasto nisu krivi i nemaju nikakvih prava ni na koga uticati ali zato zdusno brani i sudstv i tuzilastvo BiH kao navodno dobro rade svoj posao i da niko nema pravo komentitati njihov rad...jer po njenom je to uticaj na rad tih organa...mi svi znamo da je najveci problem BiH Sud i tuzilastvo......ja da sam na mjestu Mektica bio jebo bi joj spisak......dobar komentar je ostavio prvi gledalac koji je zvao iz Trebinja i svaka mu cast....takvih nas je potrebno malo vise
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#43435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
a što si imao dobro mišljenje?
žena je jeftini instalirani politikant kao i svi ostali, bila sve vrijeme...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#43436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ze kalanga wrote:SDA Ustavni sud.... Da nije tužno, bilo bi smješno.

- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#43437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ma slusao sam je jednom kod Senada na Face...tad je kao navodno bila izbacena iz sudstva i tad je i sam govorila da je to sve korumpirano i sve naj gore a sad kad su je vratili nazad sve brani i svi su kao andjeli cisti pravi....a sad je nabijem na hasimagu i ako nisam nimalo popijoJThomas wrote:a što si imao dobro mišljenje?žena je jeftini instalirani politikant kao i svi ostali, bila sve vrijeme...
pogledaj od 1:10:56
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#43438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Interesantan intervju i razbijanje suplje kako su Hrvati opstali samo tamo gdje je bila tzv. HZHB
http://dnevni-list.ba/web1/intervju-dr- ... ih-hrvata/
Kako općenito gledate na trenutačni položaj i međusobne odnose Hrvata u Bosni i Hercegovini?
– U posljednje se vrijeme, osobito iz nekih političkih krugova, promiče teza kako su Hrvati opstali samo na teritoriji nekadašnje Herceg-Bosne. Tvrdnja kako su Hrvati opstali samo na teritoriju bivše Herceg-Bosne, naprosto nije točna. Prema popisu, npr. u Tuzlanskoj županiji je ostalo 23.600, u Zeničkoj županiji 22.500, u Sarajevskoj 17.500 Hrvata. Trebala bi hrvatska vlast promijeniti svoj odnos prema Hrvatima izvan HB, jer kako reče jedan visoki dužnosnik, ona i dalje živi. Hrvatska vlast u BiH uglavnom smatra da je njihovo samo on što je u HB, i to se često prenosi i u Hrvatsku. Mnogi u BiH i u Hrvatskoj smatraju – ako ima Hrvata, onda ih ima u Hercegovini, a popis 2013. pokazuje da od 544.000 Hrvata, oko 220.000 živi u Hercegovini, a 320.000 u Bosni. I, pogledajte strašne nepravde – od onih sredstava Vijeća ministara 15% je dano u Bosnu, a 85% u Hercegovinu. Čemu to? Na takav način se još više produbljuje jaz između hercegovačkih i bosanskih Hrvata. Zar to nije nepravda u nebo vapijuća? Ovaj nejednak i nepravedan odnos hrvatske vlasti u BiH prema Hrvatima izvan HB već je dodijao i kardinalu.Puljiću, biskupu Komarici i glavnom tajniku Biskupske konferencije mons.Tomaševiću , pa su to javno prozvali.Više puta se skretala pažnja na to, ali nije bilo koristi. I to bi se moralo promijeniti.
S obzirom da sam na čelu Napretka i s obzirom da većina Napretkovaca nema šanse nešto reći javno, smatram svojom obvezom da u ime svih Napretkovaca javno ukažem, kao što sam i prije činio, na ovu ogromnu nepravdu. Mnogi su se suzdržavali, pa i ja ponekad , da javno o ovome puno govorimo, sve kao “zbog mira u kući”. Ovdje ima jedna zamka, jer čim svoje kritiziraš, izgleda kao da podržavaš druge. Cijelo došašće biblijska čitanja govore o nepravdi i pravdi. Nema se pravo šutjeti na nepravdu, iako se nije lako boriti. Mnoge pobune I revolucije su nastale prije svega zbog nepravde. Predlažem da sjednu zajedno najvažniji ljudi i predstavnici političkog, vjerskog, obrazovnog i kulturnog života svih Hrvata BiH i da porazgovaraju i usuglase se oko temeljnih pitanja za sve Hrvate i za BiH.
http://dnevni-list.ba/web1/intervju-dr- ... ih-hrvata/
Kako općenito gledate na trenutačni položaj i međusobne odnose Hrvata u Bosni i Hercegovini?
– U posljednje se vrijeme, osobito iz nekih političkih krugova, promiče teza kako su Hrvati opstali samo na teritoriji nekadašnje Herceg-Bosne. Tvrdnja kako su Hrvati opstali samo na teritoriju bivše Herceg-Bosne, naprosto nije točna. Prema popisu, npr. u Tuzlanskoj županiji je ostalo 23.600, u Zeničkoj županiji 22.500, u Sarajevskoj 17.500 Hrvata. Trebala bi hrvatska vlast promijeniti svoj odnos prema Hrvatima izvan HB, jer kako reče jedan visoki dužnosnik, ona i dalje živi. Hrvatska vlast u BiH uglavnom smatra da je njihovo samo on što je u HB, i to se često prenosi i u Hrvatsku. Mnogi u BiH i u Hrvatskoj smatraju – ako ima Hrvata, onda ih ima u Hercegovini, a popis 2013. pokazuje da od 544.000 Hrvata, oko 220.000 živi u Hercegovini, a 320.000 u Bosni. I, pogledajte strašne nepravde – od onih sredstava Vijeća ministara 15% je dano u Bosnu, a 85% u Hercegovinu. Čemu to? Na takav način se još više produbljuje jaz između hercegovačkih i bosanskih Hrvata. Zar to nije nepravda u nebo vapijuća? Ovaj nejednak i nepravedan odnos hrvatske vlasti u BiH prema Hrvatima izvan HB već je dodijao i kardinalu.Puljiću, biskupu Komarici i glavnom tajniku Biskupske konferencije mons.Tomaševiću , pa su to javno prozvali.Više puta se skretala pažnja na to, ali nije bilo koristi. I to bi se moralo promijeniti.
S obzirom da sam na čelu Napretka i s obzirom da većina Napretkovaca nema šanse nešto reći javno, smatram svojom obvezom da u ime svih Napretkovaca javno ukažem, kao što sam i prije činio, na ovu ogromnu nepravdu. Mnogi su se suzdržavali, pa i ja ponekad , da javno o ovome puno govorimo, sve kao “zbog mira u kući”. Ovdje ima jedna zamka, jer čim svoje kritiziraš, izgleda kao da podržavaš druge. Cijelo došašće biblijska čitanja govore o nepravdi i pravdi. Nema se pravo šutjeti na nepravdu, iako se nije lako boriti. Mnoge pobune I revolucije su nastale prije svega zbog nepravde. Predlažem da sjednu zajedno najvažniji ljudi i predstavnici političkog, vjerskog, obrazovnog i kulturnog života svih Hrvata BiH i da porazgovaraju i usuglase se oko temeljnih pitanja za sve Hrvate i za BiH.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#43440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
daddy-kool wrote:
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#43441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zipa ovog:
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Mu ... BiH/409837
Mur: Lideri trebaju da odluče o sudbini stranih sudija u Ustavnom sudu BiH
Srna 26.01.2017 12:34 SARAJEVO -
Šef Misije OEBS-a u BiH DŽonatan Mur rekao je danas da je učešće stranih sudija u Ustavnom sudu BiH pitanje za domaće lidere u BiH. "Učešće međunarodnih sudija nije pitanje za OEBS i međunarodnu zajednicu nego za domaće lidere", rekao je Mur novinarima u Sarajevu. On je istakao da za sada o tome nema konsenzusa. SNSD i HDZ BiH pokrenuli su inicijativu za donošenje zakona o Ustavnom sudu BiH, kojim bi, između ostalog, bilo predviđeno da strane sudije u ovom sudu budu zamijenjene domaćim.
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Mu ... BiH/409837
Mur: Lideri trebaju da odluče o sudbini stranih sudija u Ustavnom sudu BiH
Srna 26.01.2017 12:34 SARAJEVO -
Šef Misije OEBS-a u BiH DŽonatan Mur rekao je danas da je učešće stranih sudija u Ustavnom sudu BiH pitanje za domaće lidere u BiH. "Učešće međunarodnih sudija nije pitanje za OEBS i međunarodnu zajednicu nego za domaće lidere", rekao je Mur novinarima u Sarajevu. On je istakao da za sada o tome nema konsenzusa. SNSD i HDZ BiH pokrenuli su inicijativu za donošenje zakona o Ustavnom sudu BiH, kojim bi, između ostalog, bilo predviđeno da strane sudije u ovom sudu budu zamijenjene domaćim.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#43442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ko ne postuje odluke US dobije poziv za saslusanje u TBiH.
Ko dobije poziv u vecini slucajeva dobije i sracku.
http://www.rtvbn.com/3852151/predsjedni ... ena-na-ukc
Ko dobije poziv u vecini slucajeva dobije i sracku.
http://www.rtvbn.com/3852151/predsjedni ... ena-na-ukc
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jbt, gledam ovaj video o kontam koliko nama fali malo da budemo ljudi, odnosno koliko nas truju mediji. Zašto u medijima nema ovakvih stvari?
Najinteresantnije od 3:07, pogledati obavezno.
Najinteresantnije od 3:07, pogledati obavezno.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#43444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sto ne mogu patetike. A dje su ovakvi primjeri sa druge strane
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#43445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koga su ufatili tog su i jebali
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sa koje druge strane, misliš srpske? Srđan Aleksić recimo...insomnia78 wrote:Sto ne mogu patetike. A dje su ovakvi primjeri sa druge strane
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#43448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma imaš i Hasana Jusovića koji je spasio jednog vojnika...mislim da ima još toga samo što se slabo govori i piše o tome. Bitnije je šta Dodik kaže ili Čović, Bakir...jebo ima ja mater svima. 
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#43449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Wow ima Srdjan, ima Srdjan. Opetvste vi zreli za kakvog maltretiranja
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa

