Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#43277 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako ovo sve izgleda ispao je Bakir nasamaren I glup ali ja to jos nebi zakljucivao jer ne znamo sta se iza svega valja. Moze ovo biti jos jedan Dodikov poraz kojih je nakupio ove godine za rekorda. Samo polako jer uz Bakira bi ovdje porazeni bili I ovi iz EU I Amerike a to je vec malo teze.
Nesto obecat pa slagat moze samo seljak I kreten a Dodik se tu jasno svrstava. Kod mene privatno taj bi covjek bio pokopan za sva vremena a vidjet cemo kako ce Dodik proci ovaj put.
Zalosno je samo sto ce se ovim potezima sve ponovo zakociti a to nije nikom interes. Glavni krivac za sve ovo je Ivanic i njegova sujeta I strah od rezultata izbora. Vratio Dodika u igru a Bakir ga jos I zalijeva da ne "uvehne".
Nesto obecat pa slagat moze samo seljak I kreten a Dodik se tu jasno svrstava. Kod mene privatno taj bi covjek bio pokopan za sva vremena a vidjet cemo kako ce Dodik proci ovaj put.
Zalosno je samo sto ce se ovim potezima sve ponovo zakociti a to nije nikom interes. Glavni krivac za sve ovo je Ivanic i njegova sujeta I strah od rezultata izbora. Vratio Dodika u igru a Bakir ga jos I zalijeva da ne "uvehne".
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#43278 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
poražen je samo narod. a oni se igraju i zajebaju. njima je dobro u svakoj varijanti.
- muha_sa
- Posts: 140447
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#43279 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
koji narodJThomas wrote:poražen je samo narod. a oni se igraju i zajebaju. njima je dobro u svakoj varijanti.
onaj što kaže--šta ima veze što kradu, ne kradu njih neg nas
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#43280 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Specijalci RS i Srbije izvešće zjedničku antiterorističku vježbu
Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sp ... zbu/383652
Predlažem da FUP organizuje jednu vježbu specijalaca i antiterorističkih jedinica FBiH, Hrvatske i Turske, na području Sanskog Mosta recimo
Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sp ... zbu/383652
Predlažem da FUP organizuje jednu vježbu specijalaca i antiterorističkih jedinica FBiH, Hrvatske i Turske, na području Sanskog Mosta recimo
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#43281 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Treba nam jedno 80 000 ljudi u MUPu.
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#43282 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sta reci za ovoga ljigavca a platu prima u tim institucijama.Посланик СНСД у Парламентарној скупштини БиХ Никола Шпирић изјавио је данас да је СНСД задовољан с постигнутим договором о механизму координације, јер је то побједа с којом су поражене снаге које су радиле на јачању институција БиХ.
Nabijem ti pola familije na kardan.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#43283 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SIPA pretresa prostorije Tužilaštva BiH, tužilac Oleg Čavka osumnjičen za krađu dokaznog materijala
To narodna milicijo!
Poslagace ih Mektic &Co ko sardine koliko vidim , samo malo da potraje.

To narodna milicijo!
Poslagace ih Mektic &Co ko sardine koliko vidim , samo malo da potraje.

- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#43284 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Samo da zalijepim ovo ovdje u ol inkluziv.Devetsto godina ljudi tvrde za Bosnu da nije nikakva zemlja, pa ona opstaje. Raspadaju se carstva, stvaraju se carstva a Bosna i Hercegovina opstaje...
Mislim, ono, realno... jedina konstanta u ovoj zemlji je ta da smo sjebali, razjebali i odjebali svaku vlast. pa ćemo i ovu, makar za 100, 200 godina.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#43285 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
http://www.avaz.ba/clanak/257772/pripad ... potocarima
Agenti Srbije potvrdili za Al Jazeeru
Pripadnici MUP-a Srbije na tajnom zadatku u Potočarima
Objavljeno: 11. 10. 2016 - 12:26 Novosti
Bivši pripadnici Odjeljenja za opservaciju i dokumentovanje (OOD) MUP-a Srbije Milan Dumanović i Mladen Trbović podnijeli su krivičnu prijavu protiv vrha policije zbog zloupotrebe službenog položaja i trgovine utjecajem, piše AlJazeera.
Kao neposredan povod naveli su nelegalni boravak pripadnika tog odjeljenja na komemoraciji žrtvama srebreničkog genocida 2015. godine u Potočarima.
Dumanović i Trbović podnijeli su prijavu protiv Dejana Milenkovića, načelnika Službe za specijalne istražne metode, Gorana Nešića, načelnika OOD-a, Tomislava Radovanovića, zamjenika načelnika OOD-a i Dijane Hrkalović, sekretarke Uprave kriminalističke policije.
U izjavi za Al Jazeeru Durmanović kaže kako je usmeno naređenje da se krene u Potočare dobio rano ujutro na dan komemoracije.
U Srebrenicu je, prema njegovim riječima, krenuo sa još 18 kolega. Zadatak je bio da tajno snimaju komemorativni skup.
“Imali smo legitimacije, 'Srebrenica 2015.' je pisalo na njima. To su legitimacije koje su imali pripadnici obezbeđenja samog skupa, a kamere smo držali u ruci, nismo skrivali. Nama je zamenik načelnika Tomica Radovanović u nekom trenutku doneo te legitimacije. Od koga ih je uzeo i ko je njemu to dao, ja to stvarno ne znam”, kaže za Al Jazeeru Milan Durmanović.
On i načelnik odjeljenja Goran Nešić vide se na snimcima komemoracije u Potočarima koji su dostupni na internetu.
Prema zakonima Bosne i Hercegovine i bosanskohercegovačkog entiteta Republike Srpske, pripadnici snaga sigurnosti strane države ne mogu ni pod kakvim uslovima provoditi zadatke na teritoriji BiH bez odobrenja te države.
MUP Srbije bez odgovora
Na zahtjev za izjavu ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojše Stefanovića o okolnostima pod kojima su pripadnici MUP-a bili na teritoriji BiH, kao i komentar na krivičnu prijavu koju su podnijeli Trbović i Durmanović, do danas nismo dobili odgovor.
U Ministarstvu sigurnosti BiH za ovaj slučaj saznali su iz medija.
Ministar Dragan Mektić kaže da pripadnici stranih sigurnosnih agencija ne mogu biti na bilo kakvom zadatku na teritoriji te države bez znanja i odobrenja nadležnih domaćih službi.
“Osim prijavljenog obezbjeđenja, nismo imali nikakve druge najave, niti smo u tom momentu imali bilo kakvih saznanja da neko boravi mimo tog obezbjeđenja”, rekao je Mektić.
Agenti Srbije potvrdili za Al Jazeeru
Pripadnici MUP-a Srbije na tajnom zadatku u Potočarima
Objavljeno: 11. 10. 2016 - 12:26 Novosti
Bivši pripadnici Odjeljenja za opservaciju i dokumentovanje (OOD) MUP-a Srbije Milan Dumanović i Mladen Trbović podnijeli su krivičnu prijavu protiv vrha policije zbog zloupotrebe službenog položaja i trgovine utjecajem, piše AlJazeera.
Kao neposredan povod naveli su nelegalni boravak pripadnika tog odjeljenja na komemoraciji žrtvama srebreničkog genocida 2015. godine u Potočarima.
Dumanović i Trbović podnijeli su prijavu protiv Dejana Milenkovića, načelnika Službe za specijalne istražne metode, Gorana Nešića, načelnika OOD-a, Tomislava Radovanovića, zamjenika načelnika OOD-a i Dijane Hrkalović, sekretarke Uprave kriminalističke policije.
U izjavi za Al Jazeeru Durmanović kaže kako je usmeno naređenje da se krene u Potočare dobio rano ujutro na dan komemoracije.
U Srebrenicu je, prema njegovim riječima, krenuo sa još 18 kolega. Zadatak je bio da tajno snimaju komemorativni skup.
“Imali smo legitimacije, 'Srebrenica 2015.' je pisalo na njima. To su legitimacije koje su imali pripadnici obezbeđenja samog skupa, a kamere smo držali u ruci, nismo skrivali. Nama je zamenik načelnika Tomica Radovanović u nekom trenutku doneo te legitimacije. Od koga ih je uzeo i ko je njemu to dao, ja to stvarno ne znam”, kaže za Al Jazeeru Milan Durmanović.
On i načelnik odjeljenja Goran Nešić vide se na snimcima komemoracije u Potočarima koji su dostupni na internetu.
Prema zakonima Bosne i Hercegovine i bosanskohercegovačkog entiteta Republike Srpske, pripadnici snaga sigurnosti strane države ne mogu ni pod kakvim uslovima provoditi zadatke na teritoriji BiH bez odobrenja te države.
MUP Srbije bez odgovora
Na zahtjev za izjavu ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojše Stefanovića o okolnostima pod kojima su pripadnici MUP-a bili na teritoriji BiH, kao i komentar na krivičnu prijavu koju su podnijeli Trbović i Durmanović, do danas nismo dobili odgovor.
U Ministarstvu sigurnosti BiH za ovaj slučaj saznali su iz medija.
Ministar Dragan Mektić kaže da pripadnici stranih sigurnosnih agencija ne mogu biti na bilo kakvom zadatku na teritoriji te države bez znanja i odobrenja nadležnih domaćih službi.
“Osim prijavljenog obezbjeđenja, nismo imali nikakve druge najave, niti smo u tom momentu imali bilo kakvih saznanja da neko boravi mimo tog obezbjeđenja”, rekao je Mektić.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#43286 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kažu Dodik se još nije oporavio od onoga što mu je Silajdžić počiniobatara wrote:Pencilin za đikane i škutore, steta sto se penzionisao..a do tada valja trpiti ovog bekana baketa![]()
Šta sve ljudi pišu, ne povjerovat
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#43287 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Uvijek se sjetim onog famoznog Dodik i Hare - Blizanci zla, lansirano od strane Lagudmžije, a plasirano preko plaćenih federalnih, ali i Miletovih BL medija i potkupljenih NGOa... A sve da bi Zlatko sjeo i zagrlio se s njim kao s najrođenijim.
Sve smo zaslužili.
Sve smo zaslužili.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#43288 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dodik preživio i Rahmetli Tihića i politički rahmetlije Lagumdžiju i Silajdžića,preživljava i Bakira ali Bog kad tad uzima pod svoje za 5,10 ili 20 godina kad tad
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#43289 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Eto imali su tzv "ljevičari" svoj dan za igranje - i šta su napravili? Mislim da se Silajdžić od srca smije kako je Dodik prvo ispalio i napenalio Lagumdžiju, a sad i Bakira Junior Trezora, u stilu "kako ide kompromis i euroatlantski put?"Banksy wrote:Uvijek se sjetim onog famoznog Dodik i Hare - Blizanci zla, lansirano od strane Lagudmžije, a plasirano preko plaćenih federalnih, ali i Miletovih BL medija i potkupljenih NGOa... A sve da bi Zlatko sjeo i zagrlio se s njim kao s najrođenijim.
Sve smo zaslužili.
Sad ozbiljno, dr. Haris Ubleha je bio okružen i sam se okruživao sve najgorim lopovima, i sam je pravio masu čisto ublehaško lopovskih dilova, od entitetske privatizacije pa dalje.
Odbio je tzv "reformu policije" što je označilo i kraj njegove političke karijere, koju je pokušao da spasi u aranžmanu sa Davoutogluom i Tadićem putem tzv sporazuma i trilaterala, da bi se oprao pred medj. zajednicom koja ga je smatrala radikalom (interesantno, to nisu zamjerili Dodiku). U odbijanju tzv reforme policije, pokušao je učiniti svašta nešto preko svojih moći i fulao skroz - pokušao je da konačno i on nešto odbije i da se kao "osveti" za to što su ga izvarali obećanjima u Dejtonu, pa se onda nadao da će nakon odbijanja doći bolja ponuda. Ništa nije došlo, jer nema čime da se cjenka.
Sad i malo pozitive o njemu. Ko ne razumije logiku odbijanja reforme policije, neka pogleda situaciju kad je gorilo predsjedništvo pa zatražena "intervencija SIPE," koju su srpski kadrovi uredno blokirali. Da nije bilo policije FBiH izgorilo bi još mnoštvo toga. Silajdžić je davno shvatio da su tzv "reforme i jačanje državnih institucija" u prevodu samo slabljenje Bošnjaka. I nek je odbio reformu policije. Druga pozitiva je što potpucavanjem uspio da usmjeri Dodika da na nacionalizam potroši sve pare koje je Dodik dobio na konto lažne privatizacije Telekoma.
Još bi samo trebale one ćate iz ambasada da nam pojasne ko to danas Dodika radikalizira?
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#43290 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
"Idemo po našu Bosnu i Hercegovinu"
Trebao je sa sobom povesti i svog jarana, stranačkog kolegu Mehmeda Žilića.
Ljudi se pozivaju na one one koji su aktivno uništavali ovu državu. Ali, nije to ništa čudno, kad su ljudi mogli za dvije godine da zaborave SDP-ov mandat, nije ni čudno da se ne sjećaju onih od prije deset, petnaest ili dvadeset godina.
Trebao je sa sobom povesti i svog jarana, stranačkog kolegu Mehmeda Žilića.
Ljudi se pozivaju na one one koji su aktivno uništavali ovu državu. Ali, nije to ništa čudno, kad su ljudi mogli za dvije godine da zaborave SDP-ov mandat, nije ni čudno da se ne sjećaju onih od prije deset, petnaest ili dvadeset godina.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#43291 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, sve tačno. Društvo kojim se okružio je bio njegov najveći problem, Oručević prije svega. Rekla bih da je birajući njega za intimusa i savjetnika pucao sebi u nogu, od čega je na kraju i iskrvario.oakville wrote:
Nemam nikakvih sumnji da tada a i danas, MZ (štagod ona značila i kogagod podrazumijevala) nije bila prijatelj Bošnjaka, a da su tadašnje okolnosti jačanja Putina, odlaska Kosova i kompenzacije RS-om jako pogodovale Dodiku kojem se puštalo nezamislivo, o savezu s Lagumdžijom koji je pod kontrolom držao federalne medije i NGOe da ne govorim.
Nešto mislim, kad pogledamo unazad, čini se, zaista, da na svim nivoima, od državnog predsjedništva, vijeća, premijera, kantona, općina, svega, od kraja rata naovamo, dobijamo sve gore i gore i gore kadrove.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#43292 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Loši su i sda i sdp,ima pojedinaca dobrih ali Bakir i Nermin su loši.
a i ostale stranke su loše,NE SVE,ali većina da.
a i ostale stranke su loše,NE SVE,ali većina da.
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#43293 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sijaldžić je sam birao đilkoše i lopove oko sebe, jer je mislio da ih tako lakše kontroliše. Na kraju su oni iskontrolisali i ispratili njega. Isto tako, i sam se ponašao kao da je BiH još u ratu i da će naći slušaoce po svijetu - a slušalaca nema, jer BiH nije problem. Sve dalje što se može napraviti može se napraviti samo oslanjajući se na sebe i unutarnje kapacitete, kakve takve. Što rekli Kinezi "šuti, prikrij sve što znaš, grickaj vrijeme i gradi kapacitet."Banksy wrote:Da, sve tačno. Društvo kojim se okružio je bio njegov najveći problem, Oručević prije svega. Rekla bih da je birajući njega za intimusa i savjetnika pucao sebi u nogu, od čega je na kraju i iskrvario.oakville wrote:
Nemam nikakvih sumnji da tada a i danas, MZ (štagod ona značila i kogagod podrazumijevala) nije bila prijatelj Bošnjaka, a da su tadašnje okolnosti jačanja Putina, odlaska Kosova i kompenzacije RS-om jako pogodovale Dodiku kojem se puštalo nezamislivo, o savezu s Lagumdžijom koji je pod kontrolom držao federalne medije i NGOe da ne govorim.
Nešto mislim, kad pogledamo unazad, čini se, zaista, da na svim nivoima, od državnog predsjedništva, vijeća, premijera, kantona, općina, svega, od kraja rata naovamo, dobijamo sve gore i gore i gore kadrove.
Mnogo je do ljudi, ali je dosta i do toga što se primjenjuj koncepti iz 20 vijeka na situaciju iz 21 vijeka. Sva tzv. probosanska politika se vodi na istim osnovama od 2000 do danas, neuspješno, s mantrama tipa "jačanje državnih institucija," "euroatlantske integracije" blablaba - uglavnom sve same apstrakcije. A da su koncepti pogrešni, pokazuje situacija na terenu.
Doduše, ovo otrženjenje će i dobro doći, da se svi (valjda) malo preispitaju. U neku ruku, bilo kakvo miješanje tzv. MZ-a, koja je dekapacitirana i bez instrumenata moći (osim papirnih), bi stvari vratilo opet u letargiju i oslanjanje na fiktivne interese nekoga tamo daleko.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#43294 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Razlika između Hareta i sadašnjih kriminalaca, je u tome, da on ima mnogo više škole. Ali, to ne opravdava njegov neljudski čin, da je kao i mnogi drugi, došao i iskoristio ratni i postratni period radi ličnih interesa, i onda opet podigao sidra i produžio daleko odavde.
I još jednom da ponovim ironiju - "Idemo po našu Bosnu i Hercegovinu".
I još jednom da ponovim ironiju - "Idemo po našu Bosnu i Hercegovinu".
Last edited by almir90 on 11/10/2016 17:52, edited 1 time in total.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#43295 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ni jedan ni drugi nikad nisu odgovarali za svoja (ne)djela.cyprus wrote:Kažu Dodik se još nije oporavio od onoga što mu je Silajdžić počiniobatara wrote:Pencilin za đikane i škutore, steta sto se penzionisao..a do tada valja trpiti ovog bekana baketa![]()
![]()
Šta sve ljudi pišu, ne povjerovat
- sjedi 1
- Posts: 1296
- Joined: 26/10/2015 17:58
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#43297 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako je ovo nekad bila dobra i jaka tema...
- Danguba
- Posts: 15922
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#43298 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I sta kazu, pripadnici policijskih snaga druge drzave neovlasteno boravili na nasoj teritoriji.
Usput malo snimali, malo konfuzije pravili a spremni su bili i nereda napraviti.
Fino. Valja im malo uzvratiti reciprocitetom.
Sa ovakvima samo oko za oko zub za zub.
Usput malo snimali, malo konfuzije pravili a spremni su bili i nereda napraviti.
Fino. Valja im malo uzvratiti reciprocitetom.
Sa ovakvima samo oko za oko zub za zub.
-
Crvene_brigade
- Posts: 4258
- Joined: 19/10/2014 21:31
#43299 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nakon večerašnje burne sjednice Predsjedništva Demokratske fronte donesena je i odluka o isključenju i brisanju iz evidencije članstva Dževada Bečirevića, bivšeg načelnika Općine Centar i člana Predsjedništva Demokratske fronte..
Iako još uvijek nisu objavljeni konačni rezultati u nekim sredinama, na osnovu do sada prikupljenih podataka i ocjene Centralnog izbornog štaba, pošto su u pitanju prvi općinski izbori za DF, iz ove stranku ističu da mogu biti relativno zadovoljni sa, za sada, osvojena 93 vijećnička/odbornička mjesta.
Istovremeno, Predsjedništvo DF-a je konstatovalo da je taj rezultat, a pogotovo rezultat kandidata ove stranke za načelnička i gradonačelnička mjesta, daleko ispod očekivanja.
I ovaj put Predsjedništvo DF-a je podsjetilo da su, od početka kampanje za načelnike, gradonačelnike i vijećnike, sve ingerencije date općinskim i kantonalnim organizacijama i njihovim povjerenicima te njihovim prvobitnim procjenama uspjeha stranke. Stoga se i najveći dio odgovornosti za neispunjavanje planiranih kvota odnosi upravo na te stranačke strukture.
Naravno, ističu iz DF-a, to nikako ne amnestira i ostale nivoe stranke, među kojima su i predsjednik i Predsjedništvo DF-a. Stoga je Predsjedništvo odlučilo, između ostalog, da se do detalja uradi analiza za svaku općinsku i kantonalnu organizaciju te da se nakon toga organiziraju unutarstranački izbori kojima će se šansa pružiti novim, mladim stranačkim kadrovima, koje prije svega opredjeljuje ideja DF-a. Predsjedništvo DF-a je na današnjoj sjednici još jednom ponovilo princip o kojem će obavijestiti sve nivoe organizovanja, da neće biti nikakve koalicije sa Strankom demokratske akcije, Savezom za bolju budućnost i Hrvatskom demokratskom zajednicom, te poručilo svima, koji se i pored ovog upozorenja na to odluče, da odmah mogu napustiti redove DF-a.
Istovremeno DF će učestvovati u projektu ujedinjenja ljevice, i u tom smislu danas je formiran pregovarački tim, saopćeno je iz ove stranke.
Iako još uvijek nisu objavljeni konačni rezultati u nekim sredinama, na osnovu do sada prikupljenih podataka i ocjene Centralnog izbornog štaba, pošto su u pitanju prvi općinski izbori za DF, iz ove stranku ističu da mogu biti relativno zadovoljni sa, za sada, osvojena 93 vijećnička/odbornička mjesta.
Istovremeno, Predsjedništvo DF-a je konstatovalo da je taj rezultat, a pogotovo rezultat kandidata ove stranke za načelnička i gradonačelnička mjesta, daleko ispod očekivanja.
I ovaj put Predsjedništvo DF-a je podsjetilo da su, od početka kampanje za načelnike, gradonačelnike i vijećnike, sve ingerencije date općinskim i kantonalnim organizacijama i njihovim povjerenicima te njihovim prvobitnim procjenama uspjeha stranke. Stoga se i najveći dio odgovornosti za neispunjavanje planiranih kvota odnosi upravo na te stranačke strukture.
Naravno, ističu iz DF-a, to nikako ne amnestira i ostale nivoe stranke, među kojima su i predsjednik i Predsjedništvo DF-a. Stoga je Predsjedništvo odlučilo, između ostalog, da se do detalja uradi analiza za svaku općinsku i kantonalnu organizaciju te da se nakon toga organiziraju unutarstranački izbori kojima će se šansa pružiti novim, mladim stranačkim kadrovima, koje prije svega opredjeljuje ideja DF-a. Predsjedništvo DF-a je na današnjoj sjednici još jednom ponovilo princip o kojem će obavijestiti sve nivoe organizovanja, da neće biti nikakve koalicije sa Strankom demokratske akcije, Savezom za bolju budućnost i Hrvatskom demokratskom zajednicom, te poručilo svima, koji se i pored ovog upozorenja na to odluče, da odmah mogu napustiti redove DF-a.
Istovremeno DF će učestvovati u projektu ujedinjenja ljevice, i u tom smislu danas je formiran pregovarački tim, saopćeno je iz ove stranke.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#43300 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ujedinite se sa NS!!!
