Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#43251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Bakir moze samo kod Sebije na aparate, jer to sto je potpisao ne vazi nigdje. Kantoni imaju i dalje pravo veta prema postojecem Mehanizmu. Odnosno, ako bi sutra prihvatili nasu aplikaciju za clanstvo i krenulo se sa radom, vazio bi vec objavljeni Mehanizam.

A i MMF nije nikada bio sporan, jer dugovi se moraju vracati, sa ili bez Mehanizma, zna to i Bakir.
Kontradiktoran si. Ako ne važi to što je potpisano (Dodik i Bakir) kako može važiti mehanizam koordinacije plus u tom istom mehnaizmu kordinacije stoji da viši organi vlasti mogu odlučivati o odlukama nižiš. Ne kontam? :?
statixx
Posts: 9819
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#43252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by statixx »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
statixx wrote:Bakir moze samo kod Sebije na aparate, jer to sto je potpisao ne vazi nigdje. Kantoni imaju i dalje pravo veta prema postojecem Mehanizmu. Odnosno, ako bi sutra prihvatili nasu aplikaciju za clanstvo i krenulo se sa radom, vazio bi vec objavljeni Mehanizam.

A i MMF nije nikada bio sporan, jer dugovi se moraju vracati, sa ili bez Mehanizma, zna to i Bakir.
Kontradiktoran si. Ako ne važi to što je potpisano (Dodik i Bakir) kako može važiti mehanizam koordinacije plus u tom istom mehnaizmu kordinacije stoji da viši organi vlasti mogu odlučivati o odlukama nižiš. Ne kontam? :?
Pa tako sto je objavljen u SL, nije valjda da vazi ovaj kafanski dokument. :D A imas fino vec citirano sta tamo stoji. Postavio sam i clanak sa N1, kantoni su u najvisem tijelu i imaju pravo veta.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#43253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
statixx wrote:Bakir moze samo kod Sebije na aparate, jer to sto je potpisao ne vazi nigdje. Kantoni imaju i dalje pravo veta prema postojecem Mehanizmu. Odnosno, ako bi sutra prihvatili nasu aplikaciju za clanstvo i krenulo se sa radom, vazio bi vec objavljeni Mehanizam.

A i MMF nije nikada bio sporan, jer dugovi se moraju vracati, sa ili bez Mehanizma, zna to i Bakir.
Kontradiktoran si. Ako ne važi to što je potpisano (Dodik i Bakir) kako može važiti mehanizam koordinacije plus u tom istom mehnaizmu kordinacije stoji da viši organi vlasti mogu odlučivati o odlukama nižiš. Ne kontam? :?
Pa tako sto je objavljen u SL, nije valjda da vazi ovaj kafanski dokument. :D A imas fino vec citirano sta tamo stoji. Postavio sam i clanak sa N1, kantoni su u najvisem tijelu i imaju pravo veta.
U ovoj državi ne poštuju odluke ustavnog suda a da eto poštuju to što je objavjeno u službenim novinama. :lol: Da je to tako jednostavno kao što ti vidiš ne bi onda potpisivali ovaj dogovor uz blagoslov EU. Biće interesantno pratiti razvoj situacije po ovom pitanju. Sa druge strane oni koji su govorili da su Bakira preveslali što je potpisao ovaj dogovor da li to sada znači da je Bakir ipak na dobitku ako je Dodik odustao od dogovora?
statixx
Posts: 9819
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#43254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by statixx »

Ne vrijedi pisati... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#43255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Drvosjeca je dotakao dno.

Sada je poceo sa ukopavanjem. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#43256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Ne vrijedi pisati... :D
Bolje nemoj! :mrgreen:

Sa druge teme ali ista tematika...
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
statixx wrote:Tog mehanizma nema, nije nikada ni postojao. Forma koja je usvojena predlozena je jos 2013. Ocekivanja EU tada su bila da ce se napraviti pomak u centralizaciji drzave, i da ce mehanizam obezbijediti brzi i efikasniji put ka EU integracijama. Ali svakoj budali bilo je jasno da od toga nema nista, jer domaci politicari u tome su vidjeli samo priliku da ucvrste enoteritorijalne podjele i zadrze nadleznosti koje im pripadaju. Kakav crni Mehanizam.
Dezavujisanje javnosti je tvoj hobi?
Odluke Kolegija za evropske integracije donose se konsenzusom prisutnih članova Kolegija.

Ispod kolegija su
- Ministarske konferencije,
- Komisija za evropske integacije
- Potkomisije za EU integracije,
- Radne grupe za iste.

U svakom tijelu odlučuje se jednoglasno, dakle i kantonima, i entietaima dato je pravo veta.
Ukoliko dakle i najmanji kanton u FBIH-Bosansko podrinjski želi u nekom od navedenih tijela blokirati neku odluku, on to može uraditi. Isto je i sa entitetima, i sa državom.

Tada se konsenzus prebacuje na viši nivo.
Vrlo bitna je boldirana rečenica čime se praktično ta eventualna opstrukcija poništava. :oops: U praksi to znači kada neki od kantona kaže mi ulažemo veto u roku od 10 dana viši organ odlučuje bez obzira što su ovi uložili veto. :oops:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#43257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bh.tornjak »

jooojjjj razvaljotke.....hahhahahhaha

rekoh ja poslije primanja slijedi pusenje.....
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#43258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

srpski politicari najavljuju izlazak iz okvirnog mirovnog sporazuma kako rece glavni tumac istog a vi ovdje i dalje glodjete taj potpisani dikument iako vecina ni ne zna sta stoji u dokumentu. smijete se baketu sa pravom naravno ali ne vidite da i vi glodjete mickinu kosku.

:lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#43259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Ovaj Drvosjeca je stvarno genije.

Pa u najvecoj instanci imas 2 predstavnika kantona. I onda oni mogu blokirati. Sa radne grupe mozes prebaciti na komisiju, ali ne pise da u zadnjoj instanci nemas predstavnike kantona ili entiteta. :roll:
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#43260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mg »

Pismo mmf otislo!


Bake ga je popusio ko pijana maturantica. Niceg se ne sjeca, al mu se svi smiju!

Nakon dvije godine se sastane sa dodikom, ovaj ga izlevati ko sibicar na auto pijaci nauvnu budalu.

Jednostavno ne mogu da vjerujem da je toliki konj ispao!

Pa nas svoju vodi covjek ciji IQ nije preko 90!
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#43261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JThomas »

kad bakir (najčešće kofol) nešto zateže, onda su đikani i ustaše na aparatima, jes' im pokaz'o...

kad bakir nešto popušta, onda je to njegova državnička mudrost, politika kao umijeće mogućeg i to...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#43262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by It_is_a_Leclerc »

Dodik, u prvom redu, pa i Čović - su majstori trgovine, ucjene, najvulgarnijih "povuci-potegni" mehanizama.
Bakir se osramotio. U porodici Izetbegović, čini se, postoji neka genetska sklonost tome da ih prevari, nasamara i natakne ko stigne.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#43263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ridjobrki »

It_is_a_Leclerc wrote:Dodik, u prvom redu, pa i Čović - su majstori trgovine, ucjene, najvulgarnijih "povuci-potegni" mehanizama.
Bakir se osramotio. U porodici Izetbegović, čini se, postoji neka genetska sklonost tome da ih prevari, nasamara i natakne ko stigne.
Okej bi to bilo da se radi o siru sa pijace za njihov hastal ili da im neko uvaljuje truhle breskve, ovo je malo uzelo maha...
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#43264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by batara »

Đikan i latin nasamarise baketa ko bekana :run:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#43265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

meni je samo zao ovih iz EU i iz ambasada sto su cestitali i izrazili zadovoljstvo postignutim dogovorom. sad jadni moraju izrazavati zaljenje i zabrinutost razvojem situacije.

:lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#43266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tomahawk11 »

U kafani punoj dima....dogovarati drzavne akte, nekakve sporazume potpisivati :-) nije Dodo nista kriv, bekani se naguzili, hoce nekakav sporazum, postavili uslov, dobro, more, samo vi posaljite pismo MMF-u :izet:
A onda trola....ne vazi to vise...al otisao voz :lol: :lol: :roll:
A ja ne znam sto bi se neko cudio Baketu. Ja sam otisao na taj jedan predizborni skup, koja se tu suplja baca, tacno vidis da covjek mlati praznu slamu, prica bez pokrica, bez ikakvog uporista, ali bleeeee....cuje se iz tora :oops:
I tako ovce vodi ovan koji je jos jednom potvrdio da nije nizasta drugo nego za kurbana :skoljka:
User avatar
sinuhe
Posts: 12587
Joined: 03/06/2011 11:33

#43267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

Poljska skupstina
"Polish parliament" (Swedish and Norwegian: Polsk riksdag; Danish: Polsk rigsdag; German: Polnischer Reichstag; Dutch: Poolse landdag; Polish: Polski parlament) is an expression referring to the historical Polish parliaments (Sejm walny).[1] It implies chaos and general disorder, and that no real decision can be reached during sessions.
Any single member of the Polish parliament during the 17th and 18th century had an absolute veto (Latin: liberum veto), meaning that decisions could often only be made with great difficulty. Originally, the procedure was used for technical issues such as points of order, but came to be abused. Today, the expression is mostly used to describe an assembly that is too easy for minorities or individuals to disrupt and/or has too many parties present for meaningful and orderly debate and decision-making to take place.
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#43268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by batara »

Pencilin za đikane i škutore, steta sto se penzionisao..a do tada valja trpiti ovog bekana baketa ;-)

Image
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#43270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

kad ta lova od MMF a dodje na cije konto to legne entitetsko ili drzavno? i ako je drzavno ko mora odobriti da se novac prebaci entitetu?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#43271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

batara wrote:Pencilin za đikane i škutore, steta sto se penzionisao..a do tada valja trpiti ovog bekana baketa ;-)

Image
prica se da nije ovog bilo mostarski aluminij bi i danas ima najjeftiniju struju na svijetu i u vasioni. jednim potezom pera im je ovaj sjebo i kombinat i elektroprivredu a ovi danas ni kladionicama ne mogu nista.

ali balijski podanicki mentalitet ga je skinuo i izabrao ove. jer se ovi ovede onim "ma suti samo nek ne puca" a to je ja podanicku dusu balijsku meHlem.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#43272 Re: RE: Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirsek »

batara wrote:Pencilin za đikane i škutore, steta sto se penzionisao..a do tada valja trpiti ovog bekana baketa ;-)

Image
Najbolji ministar vanjskih poslova i najbolji pro BIH politicar i govornik kojeg ja poslije rata pamtim. Svaka mu je izjava i stav zlatni. Jedina mrlja je sto potpisa sa Dodikom ono o policiji 2004. ili 2005. kad smo trebali imati jedinstvenu policiju na nivou BIH.Taj njegov potpis jos uvijek ne mogu da shvatim.

Sent from my LG-H500 using Tapatalk
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#43273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

Dodik: Srbi imaju ono što niko nema - dvije države, Srbiju i RS
"Raspad Jugoslavije napravio je jednu hrvatsku i dvije srpske države. Ono što mi imamo nema niko drugi. Ovo je život, ovo je Srbija, ovo je srpski narod, ovo je Republika Srpska. Odavde sigurno otići nećemo. Branimo naše dostojanstvo, branimo naše živote, naše poštenje", rekao je predsjednik Republike Srpske na obilježavanju Dana sjećanja na sve srpske žrtve.

Dodik je poručio da se srpski narod oporavio zato što je vjerovao u Srbiju, Republiku Srpsku i srpski narod u cjelini.

"Živjela Srbija, živjela Republika Srpska, živio srpski narod, živjeli Srbi gdje god bili. Mi smo jedan narod i ostat ćemo jedan narod, poručio je Dodik", prenosi Tanjug.
kakav jurij gagarin kavi bakraci kako je ovaj uzletio od kako je zajedno sa covicem naguzijo baketa i sve balije koje bake predstavlja.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#43274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by KB9 »

i koji je sad fakat rasplet ove kafane? :lol:
homar
Posts: 1486
Joined: 16/06/2008 17:07

#43275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by homar »

KB9 wrote:i koji je sad fakat rasplet ove kafane? :lol:
Jasno kao dan, sva trojica njih dobri - uzeli pare od MMF-a i još koji miliončić od svojih, a mi svi donji.
Locked