Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4326 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

_BataZiv_0809 wrote:Svi se sjecamo trenutka kad smo se zarazili omiljenim autom :thumbup:

Kad se sjetim prvog sjedanja u Kappu i osjecaja da sjedim u nekoj tvrdjavi ili prvog susreta sa Thesisom u Rimu kad sam ostao bez rijeci :kiselavoda:
:thumbup:

Ja jos ne sjede u R32 GTR jbga :( :roll:

PS. dobre vam ove alfe :run:
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#4327 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Ja sam zavolio Alfu kada je tetak 96 iz Njemacke od rodbine dobio Alfu 75 2.0. Trosila je benzin kao luda, imala ruzan enterijer, ali je lezala na cesti kao voz po sinama i izdvajala se iz mora Zastava, Lada, ponekog Opela, Forda i VW.

Fiat sam zavolio voznjom u Cromi TD i vezom sa Alfom. Postujem jos BMW, Citroena (modeli do pocetka 21 vijeka) i Hondu, a sve ostalo za mene je puko prevozno sredstvo.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4328 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

ElRe wrote:Ja sam zavolio Alfu kada je tetak 96 iz Njemacke od rodbine dobio Alfu 75 2.0. Trosila je benzin kao luda, imala ruzan enterijer, ali je lezala na cesti kao voz po sinama i izdvajala se iz mora Zastava, Lada, ponekog Opela, Forda i VW.

Fiat sam zavolio voznjom u Cromi TD i vezom sa Alfom. Postujem jos BMW, Citroena (modeli do pocetka 21 vijeka) i Hondu, a sve ostalo za mene je puko prevozno sredstvo.
Imamo sličan ukus, s tim da bih ja dodao tu još od japanaca Subaru i starije Mitsubishije. I jako volim pored talijana i engleska auta, Volvo i pokojni Saab, te ponekog Amera :)
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4329 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Da izvinete kod mene je sve isto, samo obrnuto. :D
1. Citroen
2. Alfa
3. Volvo

Cudan izbor, je li tako?!
Ove proizvodjace volim, ostale postujem. :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#4330 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Romeo 80 wrote: starije Mitsubishije.
:thumbup:

Image
i Eclipse iz 90-ih
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4331 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Joj kakv se galant nudio prije 2 god , nov auto bio :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4332 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

_BataZiv_0809 wrote:
Ned071 wrote:

Kakv pik... Samo se ibretim sta se ljudima desi pa za to daju pare
Ili u prevodu: malo si ljubomoran :P
Čuj pali iz prve ... :lol: :lol: :lol:

Kad smo kod vožnje talijana ... Lamborgini, Maseratti, Ferari ...
Vozao sam ja svakakvih auta, golfova, toyota, passata, audija ... čak i njegovo veličanstvo Opel Kadet GTI Limmit Eddition za relija sa svim ojačanim ovjesom itd ... ali otkad sam sjeo u Alfu 159 i projurio kroz prvu oštru krivinu ... :shock:
Ok ... Opel je bio za relija pa se to ne pika. 8-)

Nažalost prodao sam je ... bila je tako lijepa ... brza ... elegantna ... stabilna ... savršena. :thumbup:

Ako ne uzmem neki CLA 220 ili BMW 320 GT (u slučaju da me trefi Loto) ... uzet ću ponovo 159. Mislim da za tu cijenu ne može da se nabavi bolje auto. Pa košta tri puta manje od gore navedena dva ... a nije prevelika razlika ... :shock:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4333 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

Ramzess Veliki wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Ned071 wrote:

Kakv pik... Samo se ibretim sta se ljudima desi pa za to daju pare
Ili u prevodu: malo si ljubomoran :P
Čuj pali iz prve ... :lol: :lol: :lol:

Kad smo kod vožnje talijana ... Lamborgini, Maseratti, Ferari ...
Vozao sam ja svakakvih auta, golfova, toyota, passata, audija ... čak i njegovo veličanstvo Opel Kadet GTI Limmit Eddition za relija sa svim ojačanim ovjesom itd ... ali otkad sam sjeo u Alfu 159 i projurio kroz prvu oštru krivinu ... :shock:
Ok ... Opel je bio za relija pa se to ne pika. 8-)

Nažalost prodao sam je ... bila je tako lijepa ... brza ... elegantna ... stabilna ... savršena. :thumbup:

Ako ne uzmem neki CLA 220 ili BMW 320 GT (u slučaju da me trefi Loto) ... uzet ću ponovo 159. Mislim da za tu cijenu ne može da se nabavi bolje auto. Pa košta tri puta manje od gore navedena dva ... a nije prevelika razlika ... :shock:
štos prodo jaruga da te nije sta patila?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4334 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

ElRe wrote:
Romeo 80 wrote: starije Mitsubishije.
:thumbup:

Image
i Eclipse iz 90-ih
ovo je beton auto.... mitsubishi je stroj i steta je sto je tako lose zastupljen bio....
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4335 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

jedan selfi za raju

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4336 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

commendatore wrote: štos prodo jaruga da te nije sta patila?
Nije. Dobio sam posao u Maleziji na duže vrijeme.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4337 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
ElRe wrote:
Romeo 80 wrote: starije Mitsubishije.
:thumbup:

i Eclipse iz 90-ih
ovo je beton auto.... mitsubishi je stroj i steta je sto je tako lose zastupljen bio....
Pa kako ce od masovnog uvoza ovih , brudisa , bruda , alahisa , alauda ,alaham , tuning stajling kr glava , 16v , cl , gl , pm :izet: :
Image
Image
itd itd da ne trollam alfa temu :-)

, mozes mislit ladje krajem 90tih (imao drug od starog) :-) , al jbga nije bilo diejlova za 5KM i majstora na svakom cosku + nije ga TAS pravio , tako ti je sa vecinom ostalih egzotika kod nas , mazda 323 jos i nekako ima i kotrljaju se :mrgreen:

Image
97god

Image

2005god :lol: :lol: :lol:





:skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4338 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4339 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

Ramzess Veliki wrote:
commendatore wrote: štos prodo jaruga da te nije sta patila?
Nije. Dobio sam posao u Maleziji na duže vrijeme.
svaka cast maestro :run: uzivo dabogda :run: :thumbup:

sad ganola sparaj za 2,2 jtdm :mrgreen:
Last edited by commendatore on 12/10/2017 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4340 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
kita najobicnija , i mitshubishi je nastao 96 :)

kucni hidrografika d.o.o pa vidi slike koja auta imaju "kvalitetne" plastike kako kazes :lol:
Last edited by amar1994 on 12/10/2017 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4341 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
kita najobicnija , i mitshubishi je nastao 96 :)
svojevremeno sam imao ovu mrcinu :mrgreen:

Image

:skoljka: :run:

Image

1993 :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4342 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
kita najobicnija , i mitshubishi je nastao 96 :)
svojevremeno sam imao ovu mrcinu :mrgreen:

Image

:skoljka: :run:

Image

1993 :lol:
:thumbup: :mrgreen:

bolji je delfin :oops: :lol:

Image

gledaj dizajna i materijala :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4343 Re: Alfa Romeo

Post by commendatore »

stao mi jednom - spala mu klema :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4344 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Ko vozi Golfa i Passata ne misli o dizajnu nego o trajnosti.
I to je ok.
Moj stari vozi Volva E40, meni muka kad uđem u njega jer mi fali nekakve blještave dugmadi, a njemu se baš sviđa što je kabina tako jednostavna.

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4345 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

commendatore wrote:stao mi jednom - spala mu klema :mrgreen:
:lol: :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4346 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

commendatore wrote:
Ramzess Veliki wrote:
commendatore wrote: štos prodo jaruga da te nije sta patila?
Nije. Dobio sam posao u Maleziji na duže vrijeme.
svaka cast maestro :run: uzivo dabogda :run: :thumbup:

sad ganola sparaj za 2,2 jtdm :mrgreen:
:thumbup: Kontam o benzinu. Ne znam kakvi su Alfini benzinci?
Ova 159 2.0 JTDm mi je bila prvi dizelaš u mom vlasništvu, uvijek sam davao prednost benzinu.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4347 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
kita najobicnija , i mitshubishi je nastao 96 :)

kucni hidrografika d.o.o pa vidi slike koja auta imaju "kvalitetne" plastike kako kazes :lol:
Prdis i ti amare s tom spikom vise, haj malo popusti. Kakva bolan kita, ta unutrasnjost moze biti primjer mnogim novijim autima i danas. Cinjenica jeste da se gulio lak sa rukohvata ali nije se raspadao.

@Mufljuze, jr li ovo galant ili je neki drugi model???
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4348 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Moja je imala ovakav enterijer, i ljepši, volan je bio potpuno crn kao i tabla u sredini. :thumbup:
Jedino nije imala navi.

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4349 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Amare, ta unutrasnjost passata je nastala 96-te, prije micubisija, i po kvaliteti je daleko ispred ako sr uporede materijali, pogotovo na dodir. Dizajn je meni, subjektivno,takodjer bolji na passatu, iako je micu dobar auto.
kita najobicnija , i mitshubishi je nastao 96 :)

kucni hidrografika d.o.o pa vidi slike koja auta imaju "kvalitetne" plastike kako kazes :lol:
Prdis i ti amare s tom spikom vise, haj malo popusti. Kakva bolan kita, ta unutrasnjost moze biti primjer mnogim novijim autima i danas. Cinjenica jeste da se gulio lak sa rukohvata ali nije se raspadao.

@Mufljuze, jr li ovo galant ili je neki drugi model???
sto prdim , tom autu je bio nepohodan ESP zbog primitivnog zadnjeg vjesanja , to se galanti raspadaju jel :lol: , tebi ako je kvalitet mekoca svaka cast , ja kad vidim ono guljenje muka mi , komplikovan i skup trap a nidje veze sa drzanjem ceste , moze @dgl pricat sta hoce :P :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4350 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Ramzess Veliki wrote:Moja je imala ovakav enterijer, i ljepši, volan je bio potpuno crn kao i tabla u sredini. :thumbup:
Jedino nije imala navi.

Image
Dobra , haj sa srecom u Maleziji :)

Meni je ljepsa sa crvenom kozom :-D

Image

:run:
Post Reply