Mozes i tako al je tu put los, bolje je produzit pravo pa skrenut prema Crkvi, pa opet lijevo. Drzis se pravca pa opet prvo skretanje lijevo_BataZiv_0809 wrote:Cuj kod kuznog groblja, prvi put cujem za toKako mu se uopce prilazi autom? Pretpostavljam da se skrene u onu ulicu prvu prije ulaza u bolnicu (iz pravca Studentskog doma), ali kako dalje
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
#4326 Re: Zeničani
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83543
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4327 Re: Zeničani
Opa batoooceleron wrote:Mozes i tako al je tu put los, bolje je produzit pravo pa skrenut prema Crkvi, pa opet lijevo. Drzis se pravca pa opet prvo skretanje lijevo_BataZiv_0809 wrote:Cuj kod kuznog groblja, prvi put cujem za toKako mu se uopce prilazi autom? Pretpostavljam da se skrene u onu ulicu prvu prije ulaza u bolnicu (iz pravca Studentskog doma), ali kako dalje
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4328 Re: Zeničani
A gdje je uopće kužno groblje i zašto se tako zove? Čini mi se da sam čuo i ranije za to ali je li baš od neke epidemije ili kuge ili bolnice ili šta već?
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
#4329 Re: Zeničani
ne znam zasto se zove tako, ali se ono nalazi iza zadnje zgrade u Crkvicama, one koja se nalazi na ulazu u bonicu. Ima i lijepu Kapelicu, barem ja mislim da je Kapela.Eborg wrote:A gdje je uopće kužno groblje i zašto se tako zove? Čini mi se da sam čuo i ranije za to ali je li baš od neke epidemije ili kuge ili bolnice ili šta već?
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4330 Re: Zeničani
Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.
Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada?
Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?
Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83543
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4331 Re: Zeničani
Vezano za raniji upit, ni ja ne znam zasto je naziv kuzno groblje, ali mi je odmah sinulo koje bi moglo biti, metodom eliminacije, jelteEborg wrote:Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.
Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada?Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?
I ja sam cuo za taj "trend", fkt mi nije jasno cemu ici na benzinsku pumpu na pice
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66030
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4332 Re: Zeničani
Eborg wrote:Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.
Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada?Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?
je li na pumpu Almy ili onaj hotelčić?
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4333 Re: Zeničani
Ma ono pored, sve je to u kompletu pumpa brate.
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
#4334 Re: Zeničani
ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.
Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4335 Re: Zeničani
Kakav je Tapas, je li to u starom pozoristu? Je li kao Amici po cijenama i ponudi?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66030
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4336 Re: Zeničani
celeron wrote:ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.
Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
https://www.facebook.com/pages/Zve%C4%8 ... 8841941595
- N.N.
- Posts: 3554
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#4337 Re: Zeničani
Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/zenica/crna-h ... istvo.html
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66030
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4338 Re: Zeničani
N.N. wrote:Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/zenica/crna-h ... istvo.html
čini mi se da se predao
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#4339 Re: Zeničani
Nije ni odlazio iz Ze..tu je on,u TenuN.N. wrote:Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/zenica/crna-h ... istvo.html
- cenecimoveocino
- Posts: 2547
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#4340 Re: Zeničani
Idem na iftar veceras na Almy,napisem utiske.celeron wrote:ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.
Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
btw. stigla dijaspora
dovukao se BMW,Audi I par Jaguara sretoh na ulicama
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#4341 Re: Zeničani
Ako sam vas dobro skonto,Almy je benzinska stanica gdje je sada IN da se kafa pije i da se iftari.

- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#4342 Re: Zeničani
Ja opet ne kontam da je to BAS NA benzinskoj pumpi, jer tu cijeli Almyland, od hotela, pumpe, skladista....
Ako neko ide BAS na pumpu kao na "izlazak"....pa bolje mu je sa Maidom na zidic u crkvicama
Ako neko ide BAS na pumpu kao na "izlazak"....pa bolje mu je sa Maidom na zidic u crkvicama
-
Mustang1
- Posts: 29966
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4343 Re: Zeničani
Ma u onaj motel se ide nije na benzinsku
Kad se ide iz pravca Zenice pa sa desne strane ne ono sa lijeve strane .. Jedino ako nisu sad i tamo poceli
Ma bjezi raja iz grada
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#4344 Re: Zeničani
Pumpa ima i sa lijeve i sa desneMustang1 wrote:Ma u onaj motel se ide nije na benzinskuKad se ide iz pravca Zenice pa sa desne strane ne ono sa lijeve strane .. Jedino ako nisu sad i tamo poceli
Ma bjezi raja iz grada
- cenecimoveocino
- Posts: 2547
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#4345 Re: Zeničani
Ma dolje je puno,svaki stol je zauzet.
Mi smo bili u ovom novom restoranu uredenom u bosanskom stilu,nije lose.
Sto se iftara tice sve 5,supa,gulas,pita,salata,sve svjeze I cisto.
Jedino je malo bio problem kad smo dosli dok nismo pronasli stol,al sve u svemu odlicno.
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Mi smo bili u ovom novom restoranu uredenom u bosanskom stilu,nije lose.
Sto se iftara tice sve 5,supa,gulas,pita,salata,sve svjeze I cisto.
Jedino je malo bio problem kad smo dosli dok nismo pronasli stol,al sve u svemu odlicno.
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66030
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
DD_ASD
- Posts: 71
- Joined: 05/09/2011 21:03
#4347 Re: Zeničani
Zna li neko za pouzdan rentacar u Zenici?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83543
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4348 Re: Zeničani
Bio je u Hotelu Inter, ne znam da li jos uvijek radi. A i na parkingu kod stadiona, pored auta na prodaju, imaju cini mi se i oni za rentanje. Koliko su pouzdani, ne znam, nisam koristio usluge nikad 
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#4349 Re: Zeničani
Kojem poštanskom broju pripada Smetovski put?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#4350 Re: Zeničani
72000kritichar wrote:Kojem poštanskom broju pripada Smetovski put?
