Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#4326 Re: Zeničani

Post by celeron »

_BataZiv_0809 wrote:Cuj kod kuznog groblja, prvi put cujem za to :roll: Kako mu se uopce prilazi autom? Pretpostavljam da se skrene u onu ulicu prvu prije ulaza u bolnicu (iz pravca Studentskog doma), ali kako dalje :D
Mozes i tako al je tu put los, bolje je produzit pravo pa skrenut prema Crkvi, pa opet lijevo. Drzis se pravca pa opet prvo skretanje lijevo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83543
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4327 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

celeron wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj kod kuznog groblja, prvi put cujem za to :roll: Kako mu se uopce prilazi autom? Pretpostavljam da se skrene u onu ulicu prvu prije ulaza u bolnicu (iz pravca Studentskog doma), ali kako dalje :D
Mozes i tako al je tu put los, bolje je produzit pravo pa skrenut prema Crkvi, pa opet lijevo. Drzis se pravca pa opet prvo skretanje lijevo :D
Opa batooo :D Morat cu to provjeriti :thumbup:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4328 Re: Zeničani

Post by Eborg »

A gdje je uopće kužno groblje i zašto se tako zove? Čini mi se da sam čuo i ranije za to ali je li baš od neke epidemije ili kuge ili bolnice ili šta već?
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#4329 Re: Zeničani

Post by celeron »

Eborg wrote:A gdje je uopće kužno groblje i zašto se tako zove? Čini mi se da sam čuo i ranije za to ali je li baš od neke epidemije ili kuge ili bolnice ili šta već?
ne znam zasto se zove tako, ali se ono nalazi iza zadnje zgrade u Crkvicama, one koja se nalazi na ulazu u bonicu. Ima i lijepu Kapelicu, barem ja mislim da je Kapela.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4330 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.

Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada? :roll: Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83543
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4331 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Eborg wrote:Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.

Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada? :roll: Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?
Vezano za raniji upit, ni ja ne znam zasto je naziv kuzno groblje, ali mi je odmah sinulo koje bi moglo biti, metodom eliminacije, jelte :D Nisu Prasnice, nije Crkvicko :) Vidjecu sa ovom ekipicom sa Zenica-onlinea, ima ih tamo zivih zenickih enciklopedija :D

I ja sam cuo za taj "trend", fkt mi nije jasno cemu ici na benzinsku pumpu na pice :D Bice da je raji toliko dosadilo izlazit u ze, da je i benzinska prihvatljiva. Tako sebi objasnjavam i fenomen In Stajla-rupcage u hotelu Rudar koja je par mjeseci radila ko singerica :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#4332 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Eborg wrote:Vidim evo na Google Maps, hvala ti. Nisam ni znao da ima tu groblje.

Kad smo već kod tarlahanja pa samim tim i motela, može li mi neko objasniti ovaj nekakav trend u zadnjih par godina da se ide na piće, ali baš samo na piće, na Almy pumpu van grada? :roll: Mene jednom nagovoriše, ja kontao rekoh neka kafana se napravila, to gori, kad ono pumpa najobičnija. Kasnije sam odbijao. Jesam li ja to okružen nekim čudnim ljudima ili je to i širi trend?


je li na pumpu Almy ili onaj hotelčić?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4333 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ma ono pored, sve je to u kompletu pumpa brate.
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#4334 Re: Zeničani

Post by celeron »

ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.

Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4335 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Kakav je Tapas, je li to u starom pozoristu? Je li kao Amici po cijenama i ponudi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#4336 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

celeron wrote:ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.

Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?


https://www.facebook.com/pages/Zve%C4%8 ... 8841941595
User avatar
N.N.
Posts: 3554
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4337 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#4338 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote:
Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?


čini mi se da se predao
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#4339 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote:
Kada je negirao, zar je on uopste u Ze ?
Nije ni odlazio iz Ze..tu je on,u Tenu :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2547
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#4340 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

celeron wrote:ma Almy je krkansko leglo. Ne mislim na krkane sa sela, vec i ove gradske. Ne znam ima i normalne raje koja ode, ali def. ne znam sta ih moze zainteresovat na takvim lokacijama. Jednom sam svratio da jedem, nikad vise. Ponuda je vrhunska, a zavrsni proizvod grobarski plus cijena paprena. A neki dan odem u Tapas ovaj novi, kod pravoslavne Crkve, vrhunska cijena, a i kvalitet hrane.

Neko mi rece da postoji neka konoba u Raspotocju, jel neko cuo za to i gdje je tacno?
Idem na iftar veceras na Almy,napisem utiske.
btw. stigla dijaspora
dovukao se BMW,Audi I par Jaguara sretoh na ulicama :izet:

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#4341 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Ako sam vas dobro skonto,Almy je benzinska stanica gdje je sada IN da se kafa pije i da se iftari.

:shock:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4342 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ja opet ne kontam da je to BAS NA benzinskoj pumpi, jer tu cijeli Almyland, od hotela, pumpe, skladista....

Ako neko ide BAS na pumpu kao na "izlazak"....pa bolje mu je sa Maidom na zidic u crkvicama :D
Mustang1
Posts: 29966
Joined: 29/12/2010 17:31

#4343 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ma u onaj motel se ide nije na benzinsku :D Kad se ide iz pravca Zenice pa sa desne strane ne ono sa lijeve strane .. Jedino ako nisu sad i tamo poceli :D Ma bjezi raja iz grada
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4344 Re: Zeničani

Post by phillie »

Mustang1 wrote:Ma u onaj motel se ide nije na benzinsku :D Kad se ide iz pravca Zenice pa sa desne strane ne ono sa lijeve strane .. Jedino ako nisu sad i tamo poceli :D Ma bjezi raja iz grada
Pumpa ima i sa lijeve i sa desne :D i mislio sam da je u "hotelu"
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2547
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#4345 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Ma dolje je puno,svaki stol je zauzet.
Mi smo bili u ovom novom restoranu uredenom u bosanskom stilu,nije lose.
Sto se iftara tice sve 5,supa,gulas,pita,salata,sve svjeze I cisto.
Jedino je malo bio problem kad smo dosli dok nismo pronasli stol,al sve u svemu odlicno.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
DD_ASD
Posts: 71
Joined: 05/09/2011 21:03

#4347 Re: Zeničani

Post by DD_ASD »

Zna li neko za pouzdan rentacar u Zenici?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83543
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4348 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bio je u Hotelu Inter, ne znam da li jos uvijek radi. A i na parkingu kod stadiona, pored auta na prodaju, imaju cini mi se i oni za rentanje. Koliko su pouzdani, ne znam, nisam koristio usluge nikad :)
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#4349 Re: Zeničani

Post by kritichar »

Kojem poštanskom broju pripada Smetovski put?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4350 Re: Zeničani

Post by phillie »

kritichar wrote:Kojem poštanskom broju pripada Smetovski put?
72000
Post Reply