Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4326 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

Image
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#4327 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

AleksoMKD wrote:
idia wrote:
Black swan wrote:http://watchersonthewall.com/inside-daz ... more-13090

čini se da u seriji pušu neki čudni vjetrovi :D
Meni se sve pomijesalo... Otkud Tyrion na kalisijinom dvoru? Iz koje je to knjige?
Ma to je ono da je serija na neki nacin alternativr universe gde se stvari odvijaju malo drugacije. Zato si i spajali vise likova u jedan i slicne promene kako bi valjda bilo lakse i brze.
Gendry na primer.
Ili Thenn-ovi.
Ne kontam kakav alternate univerzum haha
Neke likovi su spojili jer im nisu mogli priču ispričati niti se isplatilo objašnjavati ko su, šta su...a nit su previše zanimljivi za ekranizaciju.
Tyrion svakako završava kod Kalise Suljaković, i u knjizi i u seriji, očito.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4328 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

sizifinho wrote: Ne kontam kakav alternate univerzum haha
Neke likovi su spojili jer im nisu mogli priču ispričati niti se isplatilo objašnjavati ko su, šta su...a nit su previše zanimljivi za ekranizaciju.
Tyrion svakako završava kod Kalise Suljaković, i u knjizi i u seriji, očito.
Alternativ universe je, mozda mali ali ipak je.
I George je rekao knjige su knjige a serija je serija. Osnovna prica i kraj su iste ali osim spajanja vise likova u jedna ima i promena kao na primer Jejmi u Dorneu, Tirion kod kalise pre bitke za Merin i slicno.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#4329 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by todd_smith »

UltraBosnjak wrote:Ova serija vrh, al valja cekati 5-tu sezonu u Aprilu tek :-)
Hajde to, nego cekas godinu dana za 10 epizoda
User avatar
idia
Posts: 764
Joined: 16/10/2006 13:33
Location: Bec

#4330 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by idia »

Nisam sve knjige procitala i znam za te promjene ali Tyrion me bas iznenadi.. Knijge necu dalje citati dok se serija ne zavrsi, mislim da ce razocarenje tako biti manje :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4331 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

trebam nesto testirati, de nek neko ostavi post na temu ovdje, pliz. :)
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4332 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by shmizlica »

:lol: opet ja....šta sad experimetišeš, života ti :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#4333 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

ti mi cijeli dan testirno kuce :lol:

pokusavala staviti barcinu temu ili u bookmarks ili na subscribe i ne ide pa reko da vidim jel rade ove notifikacije za teme koje sam davno stavila u subscribe. radi!! ne mogu vjerovat da nesto radi.:D
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4334 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by shmizlica »

radi sve što je otprije koliko ja vidim. sad ne fercera da nešto mijenjaš
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4335 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

SPOJLER (osim za one koji su citali knjige)
.
.
.
.
.
.
http://www.huffingtonpost.com/2014/11/0 ... 01472.html
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#4336 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Brkooo »

Image


:lol:
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#4337 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by racionalista »

Stari Lanister se u medjuvremenu pojavio kao Archvampir u filmu Dracula: Untold :D

Film je truba po meni :D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4339 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

sljedeća serija na redu GOT S01
:D pa laganini da se posjetim dok ne počne nova sezona
taman fino 4 mjeseca s prekidima do sada snimljene sezone
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#4340 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by boogy »

Uskoro i igra od Telltale Gamesa u stilu The Wolf Among Us.



Website: http://www.telltalegames.com/gameofthrones/

Image
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4341 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

Uuu dobro izgleda.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4342 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Image
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#4343 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Towelie »

AleksoMKD wrote:Image
LEL
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4344 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Ali da budemo iskreni i ovu sliku koju su uzeli iz 4te sezone su izabrali sa posebnom paznjom. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#4345 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Meni nekako vuce na

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#4346 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Zamisli boldrika u ovoj seriji
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4347 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

kakavdanakneiskustvu wrote:Zamisli boldrika u ovoj seriji
Lord Robin of house Baldrick.

House words: I have a cunning plan. :lol:

Inace glumac koji ga glumi je Sir Tony Robinson. Pravi vitez.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4348 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#4349 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by duboka_misao »

AleksoMKD wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Zamisli boldrika u ovoj seriji
Lord Robin of house Baldrick.

House words: I have a cunning plan. :lol:

Inace glumac koji ga glumi je Sir Tony Robinson. Pravi vitez.
a repa na baneru ponosno se vijori
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#4350 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by agnostic_front »

AleksoMKD wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Zamisli boldrika u ovoj seriji
Lord Robin of house Baldrick.

House words: I have a cunning plan. :lol:

Inace glumac koji ga glumi je Sir Tony Robinson. Pravi vitez.
Imao je i neku emisiju na nekom od onih history/explorer/dicovery kanala, neka arheološka iskopavanja i to.
Post Reply