Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4326 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Obi Wan Bosnian wrote:
BAK-eV wrote:Pretpostavimo, da se usvoji Covicev prijedlog za izmjenu Izbornog zakona i biranje Predsjednistva.
Image
Ova ABC zajebancija ustvari i nije loša ideja ali samo u slučaju da se gleda po kantonima a ne po opštinama. Dakle cijeli SBK i HNK u ovu žutu C zonu.

Najveći uspjeh Alije i društva sa početka devedesetih je upravo to što su cijeli SBK i HNK ostali nepodjeljeni to jest zajednički. Naravno, danas je sve formalnopravno zajedničko ali ipak je psihološki nekako ostalih 8 kantona "zapikano" od jednih to jest drugih dok su psihološki SBK i HNK još uvijek zajednički. Psihologija je jako bitna ovdje. Nikako se ne smije dozvoliti da se SBK i HNK na bilo kakav način dijele a ovaj gore HDZ prijedlog upravo to radi. Na primjer Neum se svrstava u B plavu zonu i psihološki zapišava.

Dakle, ovaj ABC prijedlog nije loš ako je po kantonima. Apsolutno neprihvatljiv ako je po opštinama.
Realno, nikakav problem. Samo da bude vise zute naustrb zelene i plave. Moze i po opstinama, kad bi se dobro pomijesalo, da bude vise zutih zona.

Ali posto se radi o principu, ni ovo nece dobiti. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4327 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Tomahawk11 »

Kolinda wrote: I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Ovo je nesto najgore sto se moglo desiti narodima u BiH.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4328 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Tomahawk11 wrote:
Kolinda wrote: I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Ovo je nesto najgore sto se moglo desiti narodima u BiH.
Kamenjarci predlazu Aparthejd
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4329 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:Ajde doktore pogledaj malo srpskohrvatske forume i te price o "krscanskoj" vecini u BiH...

Vi vazda kasnite par decenija. Bilo pa proslo. Pokusali iskoristit - niste uspjeli.

Sad je kasno. :)
Ne bih baš rekao. Upravo suprotno.
Aha.

Vidim super vam ide. :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4330 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Better Man wrote:
Kolinda wrote:
Fašističko - rasistički prijedlozi izmjena izbornog zakona ne mogu proći i iduće izbore opozicija se treba udružiti da skinu Dragana Čovića, kriminalca, fašistu i ustašu, koji dočekuje ratne zločince i slavi ih ili nekog drugog ako bude kandidat.
U manje rečenica više nebuloza ne pročita odavno ,aj ti zakuhaj jednu kavu ,malo lokuma i dobro zašećeri možda se slegnu stvari malo, možda se sabereš...
I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Nisi shvatio čovjeka. Ne misli on doslovce tako. U stvari lik i ne zna o čemu je riječ ovdje, a ne još da zna problem s izbornim zakonom.

Koliko sam upratio veoma je ''jak'' s onim starinskim frazama i poskočicama...tipa Komšo i ostali duminaši. Pa onda ovdje ponekad koju opali, čisto da vidi je li još u formi.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4331 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:Ajde doktore pogledaj malo srpskohrvatske forume i te price o "krscanskoj" vecini u BiH...

Vi vazda kasnite par decenija. Bilo pa proslo. Pokusali iskoristit - niste uspjeli.

Sad je kasno. :)
Ne bih baš rekao. Upravo suprotno.
Aha.

Vidim super vam ide. :)
Nikad bolje kao ove godine.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4332 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

dobro druge, ali kad lazu sami sebe :-D
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4333 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Alfons Kauders wrote:
Realno, nikakav problem. Samo da bude vise zute naustrb zelene i plave. Moze i po opstinama, kad bi se dobro pomijesalo, da bude vise zutih zona.

Ali posto se radi o principu, ni ovo nece dobiti. :D
Ma ne može po opštinama jer je načelo gdje je neko dvotrećinska većina a onda se farba baš ovako kako HDZ farba. Zato treba po kantonima da bi cijeli SBK i HNK bili žuti.

A naravno da neće ništa dobiti. Čekamo drugostepenu za UZP a onda ćemo se dogovarati. Naravno u skladu sa presudom za UZP.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#4334 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Better Man »

Kolinda wrote: U manje rečenica više nebuloza ne pročita odavno ,aj ti zakuhaj jednu kavu ,malo lokuma i dobro zašećeri možda se slegnu stvari malo, možda se sabereš...
I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Kafu ne pijem, lokume ne jedem i šećer nikad ne koristim. Ima izbora i biće ih. Legitimni predstavnici nisu samo iz HDZ-a. Ono što kriminalac, fašista i ustaša Čović i Ljubić žele je to da samo kandidati HDZ-a mogu predstavljati hrvate i da su samo oni hrvati, a ostali nisu. Ako to nije fašizam, ustašizam i rasizam, onda ne znam šta je. A da ne spominjem što su išli i dočekivali ratne zločince i slavili ih poput Darija Kordića. Bliži se dan drugostepene presude Prliću i ostalima i ako se potvrdi prvostepena presuda, onda treba tražiti da se sva javna preduzeća sa predznakom Herceg Bosne ukinu, odnosno stave pod nadzor državnih preduzeća i da se sva obilježja Herceg Bosne ukinu i zabrane. Davno sam ja rekao da bi sve one koji se izjašnjavaju kao bošnjaci, srbi i hrvati proglasio nacionalnim manjinama, a svima onima koji se izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci da sva moguća prava, jer istinski državljani ove zemlje i treba da budu Bosanci i Hercegovci. Ne može neko sebe svrstavati u jedan od 3 konstutivna naroda samo na osnovu religijske pripadnosti. Trebao bi pod broj jedan da vodi porijeklo. tj. da su mu preci i on rođeni u Hrvatskoj, Srbiji itd.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4335 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Alfons Kauders wrote:
Realno, nikakav problem. Samo da bude vise zute naustrb zelene i plave. Moze i po opstinama, kad bi se dobro pomijesalo, da bude vise zutih zona.

Ali posto se radi o principu, ni ovo nece dobiti. :D
Ma ne može po opštinama jer je načelo gdje je neko dvotrećinska većina a onda se farba baš ovako kako HDZ farba. Zato treba po kantonima da bi cijeli SBK i HNK bili žuti.

A naravno da neće ništa dobiti. Čekamo drugostepenu za UZP a onda ćemo se dogovarati. Naravno u skladu sa presudom za UZP.
Super. Što ti je jurist i što ti je znanje. Znači kada (i ako) UZP presuda postane pravovaljana, pretpostavljam izbori više neće biti ni potrebni. Valjda nećemo imati obraza još i izbore zahtijevati, a ne nešto drugo, nekakvi domovi naroda...čuj naroda :) otkad su katolici narod, ha ja.
Jebote, koja furka :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4336 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kamen spoticanja »

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4337 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Better Man wrote:
Kolinda wrote: U manje rečenica više nebuloza ne pročita odavno ,aj ti zakuhaj jednu kavu ,malo lokuma i dobro zašećeri možda se slegnu stvari malo, možda se sabereš...
I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Kafu ne pijem, lokume ne jedem i šećer nikad ne koristim. Ima izbora i biće ih. Legitimni predstavnici nisu samo iz HDZ-a. Ono što kriminalac, fašista i ustaša Čović i Ljubić žele je to da samo kandidati HDZ-a mogu predstavljati hrvate i da su samo oni hrvati, a ostali nisu. Ako to nije fašizam, ustašizam i rasizam, onda ne znam šta je. A da ne spominjem što su išli i dočekivali ratne zločince i slavili ih poput Darija Kordića. Bliži se dan drugostepene presude Prliću i ostalima i ako se potvrdi prvostepena presuda, onda treba tražiti da se sva javna preduzeća sa predznakom Herceg Bosne ukinu, odnosno stave pod nadzor državnih preduzeća i da se sva obilježja Herceg Bosne ukinu i zabrane. Davno sam ja rekao da bi sve one koji se izjašnjavaju kao bošnjaci, srbi i hrvati proglasio nacionalnim manjinama, a svima onima koji se izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci da sva moguća prava, jer istinski državljani ove zemlje i treba da budu Bosanci i Hercegovci. Ne može neko sebe svrstavati u jedan od 3 konstutivna naroda samo na osnovu religijske pripadnosti. Trebao bi pod broj jedan da vodi porijeklo. tj. da su mu preci i on rođeni u Hrvatskoj, Srbiji itd.
Jebotem, ovaj bi se proslavio kao standup komičar.
Stvarno, što je vama u glavi ljudi moji. 2017. godinama a on još drvi o ustašama, presudama, i što je najcrnje izgleda radi se o i strućnjaku samouku iz oblasti etnologije.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4338 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Better Man wrote:
Kolinda wrote: U manje rečenica više nebuloza ne pročita odavno ,aj ti zakuhaj jednu kavu ,malo lokuma i dobro zašećeri možda se slegnu stvari malo, možda se sabereš...
I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Kafu ne pijem, lokume ne jedem i šećer nikad ne koristim. Ima izbora i biće ih. Legitimni predstavnici nisu samo iz HDZ-a. Ono što kriminalac, fašista i ustaša Čović i Ljubić žele je to da samo kandidati HDZ-a mogu predstavljati hrvate i da su samo oni hrvati, a ostali nisu. Ako to nije fašizam, ustašizam i rasizam, onda ne znam šta je. A da ne spominjem što su išli i dočekivali ratne zločince i slavili ih poput Darija Kordića. Bliži se dan drugostepene presude Prliću i ostalima i ako se potvrdi prvostepena presuda, onda treba tražiti da se sva javna preduzeća sa predznakom Herceg Bosne ukinu, odnosno stave pod nadzor državnih preduzeća i da se sva obilježja Herceg Bosne ukinu i zabrane. Davno sam ja rekao da bi sve one koji se izjašnjavaju kao bošnjaci, srbi i hrvati proglasio nacionalnim manjinama, a svima onima koji se izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci da sva moguća prava, jer istinski državljani ove zemlje i treba da budu Bosanci i Hercegovci. Ne može neko sebe svrstavati u jedan od 3 konstutivna naroda samo na osnovu religijske pripadnosti. Trebao bi pod broj jedan da vodi porijeklo. tj. da su mu preci i on rođeni u Hrvatskoj, Srbiji itd.
Obzirom da ne piješ kavu ,de pošalji i meni malo toga što te drži tako high ...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4339 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

kamen spoticanja wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
velikosrpski nego sta
Fra Petar :D Neću svašta da pričam.
Inače, mogao si i nešto od onog Galijaševića postaviti pa da ih obojicu čerupamo na ovoj temi. ili barem Kusturicu.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4340 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kamen spoticanja »

Hafis wrote:
kamen spoticanja wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
velikosrpski nego sta
Fra Petar :D Neću svašta da pričam.
Inače, mogao si i nešto od onog Galijaševića postaviti pa da ih obojicu čerupamo na ovoj temi. ili barem Kusturicu.
A mislili ste da su samo galijasevici moguci
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4341 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Better Man wrote:
Kolinda wrote: U manje rečenica više nebuloza ne pročita odavno ,aj ti zakuhaj jednu kavu ,malo lokuma i dobro zašećeri možda se slegnu stvari malo, možda se sabereš...
I još jednom da ponovim ,nema IZBORA dok narodi u BiH ne budu birali svoje legitimne predstavnike...
Kafu ne pijem, lokume ne jedem i šećer nikad ne koristim. Ima izbora i biće ih. Legitimni predstavnici nisu samo iz HDZ-a. Ono što kriminalac, fašista i ustaša Čović i Ljubić žele je to da samo kandidati HDZ-a mogu predstavljati hrvate i da su samo oni hrvati, a ostali nisu. Ako to nije fašizam, ustašizam i rasizam, onda ne znam šta je. A da ne spominjem što su išli i dočekivali ratne zločince i slavili ih poput Darija Kordića. Bliži se dan drugostepene presude Prliću i ostalima i ako se potvrdi prvostepena presuda, onda treba tražiti da se sva javna preduzeća sa predznakom Herceg Bosne ukinu, odnosno stave pod nadzor državnih preduzeća i da se sva obilježja Herceg Bosne ukinu i zabrane. Davno sam ja rekao da bi sve one koji se izjašnjavaju kao bošnjaci, srbi i hrvati proglasio nacionalnim manjinama, a svima onima koji se izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci da sva moguća prava, jer istinski državljani ove zemlje i treba da budu Bosanci i Hercegovci. Ne može neko sebe svrstavati u jedan od 3 konstutivna naroda samo na osnovu religijske pripadnosti. Trebao bi pod broj jedan da vodi porijeklo. tj. da su mu preci i on rođeni u Hrvatskoj, Srbiji itd.
Obzirom da ne piješ kavu ,de pošalji i meni malo toga što te drži tako high ...
Nemoj ga. Ovaj mi jedan od dražih. Jest da lupa, ali je nekako ushićen, nekako neiskvaren i u toj naivnosti čak i simpatičan. Ne bih ga u filter stavio za milju maraka. Najozbiljnije.
statixx
Posts: 9798
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4342 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by statixx »

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4343 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

kamen spoticanja wrote:
Hafis wrote:
kamen spoticanja wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
velikosrpski nego sta
Fra Petar :D Neću svašta da pričam.
Inače, mogao si i nešto od onog Galijaševića postaviti pa da ih obojicu čerupamo na ovoj temi. ili barem Kusturicu.
A mislili ste da su samo galijasevici moguci
Galijašević je Nikola Tesla za ovog našeg daidžu.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4344 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Alfons Kauders wrote:
Realno, nikakav problem. Samo da bude vise zute naustrb zelene i plave. Moze i po opstinama, kad bi se dobro pomijesalo, da bude vise zutih zona.

Ali posto se radi o principu, ni ovo nece dobiti. :D
Ma ne može po opštinama jer je načelo gdje je neko dvotrećinska većina a onda se farba baš ovako kako HDZ farba. Zato treba po kantonima da bi cijeli SBK i HNK bili žuti.

A naravno da neće ništa dobiti. Čekamo drugostepenu za UZP a onda ćemo se dogovarati. Naravno u skladu sa presudom za UZP.
Super. Što ti je jurist i što ti je znanje. Znači kada (i ako) UZP presuda postane pravovaljana, pretpostavljam izbori više neće biti ni potrebni. Valjda nećemo imati obraza još i izbore zahtijevati, a ne nešto drugo, nekakvi domovi naroda...čuj naroda :) otkad su katolici narod, ha ja.
Jebote, koja furka :D
Avise bez obzira na presudu bicete majorizirani.
Opet ce vam zlatni ljiljan biti predsjednik :mrgreen:
Sto trazite to cete i dobiti.
Kmecite dodiku :zzzz:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4345 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Evo i prašinara. Taman sam se pitao gdje su :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4346 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kamen spoticanja »

Galijašević je Nikola Tesla za ovog našeg daidžu.[/quote]

Kmeee
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4347 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
kamen spoticanja wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/fra-pet ... /170228018
velikosrpski nego sta
Fra Petar :D Neću svašta da pričam.
Inače, mogao si i nešto od onog Galijaševića postaviti pa da ih obojicu čerupamo na ovoj temi. ili barem Kusturicu.
Šta će fra Petar, trebao je kao fra Miljenko Šteko po vrletima Vran planine skupljati milodare za haške uznike ili kao hercegovački fratri tijekom rata, praviti spiskove bosanskih Hrvata koje treba preseliti u kršnu Hercegovinu, Liku i okolinu Knina.

Sad će i dokaskati @black swan da ga nazove fra sotonom i krug se zatvara.

O argumentima kada prođe postčinjenično doba. :-)
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#4348 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LSD »

Majorizirani i dalje kmeče o trećem entitetu, svom tv kanalu, pristaju uz Dodika, svojom politikom se pišaju po sopstvenim žrtvama palim u RSu, Čović i Ljubić ne izlaze iz Dodikovog rektuma, duboko se zavukli , samo nogice vire - dok ih Milorad vec godinama šiša ko ovce.

Image

Taj rad.


Al najjaca floskula im je
"Krst i križ udruženi protiv polumjeseca" :lol: :lol:
Last edited by LSD on 28/02/2017 11:23, edited 2 times in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4349 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Ne valjaju im fratri, ne valja im Papa...

Samo vladike potaman :D Nije krv voda :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4350 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Vodi ga kući ako ti se toliko dopada.
Uostalom nemam pojma ni tko ti je taj milenko Šteko što mi ga guraš u priču.
Inače, ako se ovo može nazvati fratrom, onda taj red treba ukinuti.
Drugo je što on svojom pričom navodi na vodu nekoj političkoj opciji koja ga zbog tog uzdiže više nego što objektivno vrijedi.
Ali, fratar i politika je nespojivo, bilo o kome da se radi.
Post Reply