BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4326 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ned071 »

Da. A bajra je razvija ne placajuci porez. :bih:
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#4327 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

Ned071 wrote:Da. A bajra je razvija ne placajuci porez. :bih:
pusti tu suplju. ne trazi opravdanja za glup rezon...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4328 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ned071 »

Milion maraka za skolu bolnicu vrtic cestu je tebi suplja... Aferim patrioto
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4329 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

neznanje je blagoslov...

svi ovi "veliki domači proizvođaći" su novi "lijanovići"...

svake godine otvaraju nove firme, prenose inventar i brend, a staru firmu pokopaju s dugovima...
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4330 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Sir Gorica mljekare Livno nije loš, nešto izmedju njihove Gaude i Edamera a jeftiniji od oboje.
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#4331 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

zubi wrote:
Ned071 wrote:Da. A bajra je razvija ne placajuci porez. :bih:
pusti tu suplju. ne trazi opravdanja za glup rezon...
Glup rezon ne plaćanje poreza državi :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#4332 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Ja uopste ne znam koliko su duzni i sta su duzni.
Ali moraju nesta uplatiti drzavi, pa marku, marku.

Nece kupovat jer ne placa radnike dovoljno, a pazi ti znas eto kako cekin placa svoje radnike il sta ja znam. :-)

I jeste glup rezon.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4333 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

zaradi krvavo pare i baci ih onda na smece od proizvoda cisto jer su domaci

dobre li bosnjine logike
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#4334 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by RLewis »

DON_eARL wrote:
Nepass wrote:Neka pekara iz vareša dostavlja kifle i šta još u konzum. Vidio sam im kombi i pred lokalnim granapom. Kifle su stvarno dobre pa isprobajte :)
Možda i duže vremena dostavljaju ali ja nisam ranije primjetio.
Mislim da se zove mbm pekara ili sl.
Obavezno probaj njihov hljeb, veliki crni. :D
mislim da je MBM :thumbup:
Ja uzimam ražev hljeb i odlican je![/quote]

Image[/quote]
Igrom slucaja i posla kojim se bavim bio sam i toj pekari, od mene same pohvale. Mislim da su vlasnici braca koja su se vratila negdje sa zapada. Urednost i higijena stvarno na nakvisem nivou, u varesu imaju par marketa i tu pekaru. Proizvode jos i kolace, jedan pozitivan primjer kvalitete.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4335 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Ja sam dosad kupovala vecinom nesscafu 3u1, s okusima itd jer ne pijem tursku...medjutim, otkrih Vispakovu, i to ona "Mr. & Mrs. Vi"...s okusom karamele.,.imaju i cokoladu, vaniliju i irish okus, ali je kafa vrh i pritom kosta samo 2.05KM...
Scopio
Posts: 442
Joined: 04/11/2012 13:03

#4336 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Scopio »

oduševljen

Image


Osim sto je domaci i kvalitetan , ima odličan vrhunski dizajn sto je boljka svih nasih proizvoda
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#4337 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Koje pakovanje covjece,vrh. Jesi siguran da je ovo nas proizvod :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4338 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

Scopio wrote:oduševljen

Image


Osim sto je domaci i kvalitetan , ima odličan vrhunski dizajn sto je boljka svih nasih proizvoda
Gdje ima kupiti?
Scopio
Posts: 442
Joined: 04/11/2012 13:03

#4339 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Scopio »

Bingo I best
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4340 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Scopio wrote:oduševljen

Image


Osim sto je domaci i kvalitetan , ima odličan vrhunski dizajn sto je boljka svih nasih proizvoda

Koji je postotak aronije i borovnice, cijena? Stvarno je lijep i privlacan dizajn...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4341 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Pharmamed Travnik. Svi čajevi su im :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#4342 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

I od mene :thumbup: za Pharmamed
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4343 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

Ned071 wrote:Milione poreza duzni... I da ih jos ja guram. Nikad...
Klinac je duzna ijedna privatna firma. Onoj koja je eventualno duzna blokira se racun dok se ne naplati. Sve firme dobijajaju presjek obaveza i rok od 7 dana za placanje poreza. U slucaju da ne izmire poreze pristupa se blokadama. Ne lupajte i prestanite siriti dezinformacije. Odakle vam volja da pricate nesto o cemu pojma nemate?

Najveci duznici su drzavne firme. od Zeljeznica FBiH, preko Grasa i ostalih. Haj mi nadji privatnu firmu koja je duzna porez drzavi???
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4344 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

AmADin_gospo wrote:neznanje je blagoslov...

svi ovi "veliki domači proizvođaći" su novi "lijanovići"...

svake godine otvaraju nove firme, prenose inventar i brend, a staru firmu pokopaju s dugovima...
Imas li kakve argumente za ove tvrdnje? Tvoj komentar i link na tvoj profil proslijedicu instituciji zaduzenoj za ovo. Poslacu dopis UIO i poreznoj upravi FBiH uz tvoju saglasnost. Molim te da mi das saglasnost, naravno.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4345 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ned071 »

strong69 wrote:
Ned071 wrote:Milione poreza duzni... I da ih jos ja guram. Nikad...
Klinac je duzna ijedna privatna firma. Onoj koja je eventualno duzna blokira se racun dok se ne naplati. Sve firme dobijajaju presjek obaveza i rok od 7 dana za placanje poreza. U slucaju da ne izmire poreze pristupa se blokadama. Ne lupajte i prestanite siriti dezinformacije. Odakle vam volja da pricate nesto o cemu pojma nemate?

Najveci duznici su drzavne firme. od Zeljeznica FBiH, preko Grasa i ostalih. Haj mi nadji privatnu firmu koja je duzna porez drzavi???
A likova. Ukucaj spisak duznika uio ili pu f bih. I sta izadje na vrhu? Firma iz Zepca...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4346 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

Pogledaj malo spisak duznika direktnih poreza...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4347 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

pusti se ba šuplje, ne zna narod koje su fime cije i kako se zove pravno lice a kako "brend". uvozi se na jednu, prosljeđuje drugoj a završi kod treče, a trču samo "narod zna"

eno ti lijanovića, koliko od vas zna kojim je putem uvoženo i preko kojih firmi ? Lijanovići, Mi-Mo, Farmer, Farmko, Alpen Mit, i još par u lancu koje su zatvorene.

jedno je na papiru što piše, drugo je šta se radi van papira...
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#4348 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vejza00 »

AmADin_gospo wrote:Kad bajra bude redovno isplacivao plate, ponašao se prema radnicima ko radnicima a ne robovima, kad bude pravio proizvode od makar 1/4 sirovina BH porijekla, onda ću da se počnem razmišljati, dal da kupujem bajrine proizvode....
kad god sa nesto kupio u bajri dobio sam fiskalni racun, a ko god da ti izda fiskalni racun je samim tim i 'prijavio' porez drzavi koji ce drzava naplatiti budi siguran :bih:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#4349 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

vejza00 wrote:
AmADin_gospo wrote:Kad bajra bude redovno isplacivao plate, ponašao se prema radnicima ko radnicima a ne robovima, kad bude pravio proizvode od makar 1/4 sirovina BH porijekla, onda ću da se počnem razmišljati, dal da kupujem bajrine proizvode....
kad god sa nesto kupio u bajri dobio sam fiskalni racun, a ko god da ti izda fiskalni racun je samim tim i 'prijavio' porez drzavi koji ce drzava naplatiti budi siguran :bih:
Za razliku od Mujanića, gdje nikada nisam dobio fiskalni, osim ako sam ga tražio, i to je izgledalo kao da im čupam zdrav zub!
Ona na kasi se jadnica sva pogubi, lafo stoji tamo, a računa sve na digitron.
Ja ne znam ko stoji iza Mujanića, ali je sa nekim u dobrom talu i ima dobro dobra leđa.
Utaja poreza u milionskim iznosima!
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4350 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Pa postoji inspekcija pa prijavi! Mozes i anonimno kao N N lice pa poslije zovi ilinidi da se raspitas dokle je doslo sa prijavom i trazi papire na uvid na koji nacin su ih sankcionisali.
Post Reply