Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4326 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
.....eno i Burundi i Papua Nova Gvineja priznale Kosovo....
- bokakotorska
- Posts: 1688
- Joined: 23/10/2009 20:17
- Location: Smederevski Sandzak
#4327 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Covece ostase josstotka12 wrote:.....eno i Burundi i Papua Nova Gvineja priznale Kosovo....
Tonga, Fiji i Brunej - na Pacifiku
i
Cape Verde, Ekvatorijalna Gvineja i Zapadna Sahara - u Africi
od onih uticajnijih na braniku Srpstva
Al gaze SAD krupnim koracima u vaskoliku demokratsku buducnost
Buni me samo koja Somalija je priznala, jerbo ja u soski imam 3 vize - Banadir, Puntland i Somaliland
Mora da je Banadir izdo
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4328 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Jel San Marino priznao?
Andora
?
Istina je da se ironijom nekad moze pokriti tuga ili ruganjem al to kratko traje.
Pitanje je hoce li Grcka prije priznati Kosovo ili Srbija?
Vise puta spomenuto "Mic po Mic"
,u UN se ne broje zemlje po velicini ili utjecaju nego po suverenitetu.
Svako priznanje je jedno vise,nijedna jos nije povukla znaci ide se ka carobnoj brojci
.
Clanstvo u Ujedinjenim Nacijama puni suverenitet.

Andora
Istina je da se ironijom nekad moze pokriti tuga ili ruganjem al to kratko traje.
Pitanje je hoce li Grcka prije priznati Kosovo ili Srbija?
Vise puta spomenuto "Mic po Mic"
Svako priznanje je jedno vise,nijedna jos nije povukla znaci ide se ka carobnoj brojci
Clanstvo u Ujedinjenim Nacijama puni suverenitet.
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
- bokakotorska
- Posts: 1688
- Joined: 23/10/2009 20:17
- Location: Smederevski Sandzak
#4330 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ja o tome se i radi, o suverenitetu.stotka12 wrote:Jel San Marino priznao?
Andora?
Istina je da se ironijom nekad moze pokriti tuga ili ruganjem al to kratko traje.
Pitanje je hoce li Grcka prije priznati Kosovo ili Srbija?
Vise puta spomenuto "Mic po Mic",u UN se ne broje zemlje po velicini ili utjecaju nego po suverenitetu.
Svako priznanje je jedno vise,nijedna jos nije povukla znaci ide se ka carobnoj brojci.
Clanstvo u Ujedinjenim Nacijama puni suverenitet.
Kosovo kao nezavisnu drzxavu i jesu priznale izuzev SAD, drzave koje se samo na papiru mogu zvati suverenim.
To se odnosi na africke, azijske, latinoamericke i 80% evropskih - koje zapravo slede instrukciju svog polit biroa iz Washingtona (za evropske Brisela).
Pogledaj gore spisak azijskih, africkih i latinoamerickih drzava koje NISU priznale direktivu SAD i bice jasno o cemu pricam. Tu spadaju sve zemlje koje zaista jesu suverene, izuzev Japana - u recimo Aziji.
Ironija je cela prica o Kosovu kao nezavisnoj drzavi ali to je nasa realnost.
Ziv bio, lagano samo.
- Maverick78
- Posts: 851
- Joined: 09/05/2012 01:15
- Location: Malmö / Sweden
#4331 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Srbija Kosovo jedino moze povratiti ratom i to protjerivanjem prakticno cjelokupnog stanovnistva, jer ovo koje sada jelte zivi tamo ni za zivu glavu nece vise da bude pod srpskom zastavom. Bitno je da Kosovo ima suverenitet i da srpska drzava prakticno nema vise nikakve ingerencije dole. Inace, imam prijatelja koji odu povremeno tamo, konkretno Prizren i Pec, i kazu da njih dole prakticno vise i ne zanimaju desavanja ovamo. Mozda malo ove starije, omladina nit mirise nit ih zanima Balkan, ex-yu prostor kako god. Vrlo cesto ne mozes ni da osjetis da si na Balkanu, sto zbog jezika, sto zbog vijesti, televizije, novina gdje se prakticno i ne pominjemo. Iskljucivo desavanja na Kosovu i Albaniji, desavanja ovamo pomenu ono tamo u rubrikama vijesti iz svijeta. A evo i internet forumi, imaju ih i oni puno, ali ne dolaze na ove ex-yu, dok ove druge balkanske narode mozes videti na ex-yu forumima (primjer je i ovaj forum). Oni vrlo rijetko ili nikako ne dolaze na ove nase niti ih to zanima, dok su redovni na albanskim forumima i sajtovima. Ima tu i jezicke barijere, ali i velike nezainteresovanosti za desavnja ovamo. Onda studije i tako to, ili se ostaje u Pristini ili se ide u Tiranu, dobro i to je zbog jezika, ali sve druge sfere zivota, totalno su drugi svijet u odnosu na nas ovamo. Bili su i prije, ali to je sad bas izrazeno.
Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
Ne znam zaista kako bi Srbija vise integrisala te ljude... posebno nove mladje generacije koje odrastaju u nezavisnom Kosovu i koje se vaspitavaju tako da nemaju vise apsolutno nista sa Srbijom, vec da im je Kosovo domovina, a matica Albanija. Sve i da Srbija pokusa nesto recimo kroz neko vrijeme, ne znam kako ce objasniti ljudima koji su rodjeni sada u nezavisnom Kosovu, e da vise kao zreli ljudi nece da zive u svojoj drzavi Kosovo nego da ce biti vraceni u okvir drzave Srbije. Da im nestaje sve cemu su uceni i gdje su odrastali i da sve to postaje ponovo Srbija... Da li neko zaista misli da ce te buduce generacije to prihvatiti? Narod koji jednom osjeti nivo drzavnosti i suvereniteta, nikako svojevoljno nece pristati na nizi nivo od toga. Jedino ona mogucnost koju sam pomenuo na pocetku, a od toga nema nista. Ja bih prije rekao da ce se kroz neko vrijeme Kosovo i Albanija ujediniti (mozda u neku uniju, ne mora to biti jedna drzava, neka konfederacija), nego da ce Srbija povratiti Kosovo.
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4332 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Tema je naravno Kosova koja radi na tome da ispuni uslove da bi bila primljena u UN,zajednicu Drzava.
Najinteresantniji mi je Argument protivnika Nezavisnosti Kosova koji se pozivaju na ovo sto si nabrojala.
Opste poznato je da svijetom upravlja grupa Drzava ili javnih ili tajnih organizacija,no to je vec druga tema.
Slazem se s tobom i drago mi je da si pronasla jednu zajednicku stvar Srbije i Kosova,a to je kako navodis polit biro
Washington,tako se rjesavaju problemi traze se zajednicke pozicije ili drugo a ne razlike.
Kosovari se sigurno slazu s tim da budu Vazali SAD,radujuci se sto ih nije dostigla sudbina drugih naroda ex juge (ne u tolikoj mjeri) koji su osjetili srpsku cizmu,makar ih zvali Satelit Drzava.
A srbija nek za sebe bude vazal drzava,ili ona to nije?
Navodim tvoje podatke:ako navodis da je 80 % posto Evrope u vazalstvu bilo koje vrste SAD,srbija sigurno ne spada u ostalih 20% "slobodnih".
Srbija i Kosovo su bar u vazalstvu ravnopravni
.
Kosovo nije priznato od velikih sila radi neoborivih dokaza da je to albanska ili srpska zemlja,nego iz razloga protjerivanja skoro 2 miliona sopstvenih gradjana,i s tim cinom kapi koja je prelila casu srpskih divljastva po Balkanu je izgubila pravo da rukovodi njima.
Svetinje imate i u CG sto ste njih pustili u Nezavisnost ili po tvojim rjecima dali da budu SAD-u vazal.
Inace sam ja zato bio da Kosovo ostane u Srbiji,problem bi se sam po sebi rijesio za 100 g ,koliko je okupirano od srba,bi Albanci postali vecina,al vjerovala ili ne niko me nije pitao
.
Ziva i ti meni bila,lagano nego sta Mic po Mic
.
Najinteresantniji mi je Argument protivnika Nezavisnosti Kosova koji se pozivaju na ovo sto si nabrojala.
Opste poznato je da svijetom upravlja grupa Drzava ili javnih ili tajnih organizacija,no to je vec druga tema.
Slazem se s tobom i drago mi je da si pronasla jednu zajednicku stvar Srbije i Kosova,a to je kako navodis polit biro
Washington,tako se rjesavaju problemi traze se zajednicke pozicije ili drugo a ne razlike.
Kosovari se sigurno slazu s tim da budu Vazali SAD,radujuci se sto ih nije dostigla sudbina drugih naroda ex juge (ne u tolikoj mjeri) koji su osjetili srpsku cizmu,makar ih zvali Satelit Drzava.
A srbija nek za sebe bude vazal drzava,ili ona to nije?
Navodim tvoje podatke:ako navodis da je 80 % posto Evrope u vazalstvu bilo koje vrste SAD,srbija sigurno ne spada u ostalih 20% "slobodnih".
Srbija i Kosovo su bar u vazalstvu ravnopravni
Kosovo nije priznato od velikih sila radi neoborivih dokaza da je to albanska ili srpska zemlja,nego iz razloga protjerivanja skoro 2 miliona sopstvenih gradjana,i s tim cinom kapi koja je prelila casu srpskih divljastva po Balkanu je izgubila pravo da rukovodi njima.
Svetinje imate i u CG sto ste njih pustili u Nezavisnost ili po tvojim rjecima dali da budu SAD-u vazal.
Inace sam ja zato bio da Kosovo ostane u Srbiji,problem bi se sam po sebi rijesio za 100 g ,koliko je okupirano od srba,bi Albanci postali vecina,al vjerovala ili ne niko me nije pitao
Ziva i ti meni bila,lagano nego sta Mic po Mic
- Adnan91ze
- Posts: 39
- Joined: 04/08/2012 23:47
- Contact:
#4333 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Bosna i Hercegovina je nezvanično priznala Kosovo, samim priznavanjem carinskim dokumenta i carinskih pečata navedene države.amrica wrote:S obzirom da su Makedonija i CG priznale Kosovo, cak i po cijenu protjerivanja svojih ambasadora, logicno pitanje kad ce BiH to isto uciniti?
Za ocekivati (100%, sto bi rekao jedan politicar) je da ce se RS protiviti. Da li pokrenuti referendum po tom pitanju? Da li BiH ima pravo raspisati referndum ili neko slicno validno ispitivanje javnog misljenja?
Mi priznali ne priznali, najjače države su priznale isto, BiH je u interesu da se sa R Kosovom uspostavi noramlan kontakt radi pozitvne robne razmjene...
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#4334 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
^^Neka ste
Samo po onom sto sam ja vidio, purgeri ih (Janjevce) uglavnom dozivljavaju kao teske primitivce ("nasilni su, skloni kriminalu, cudno pricaju" itd)...ne vjerujem da njihova "sposobnost" kao zlatari ima veze ni sa cim.
-
CungaLunga
- Posts: 2921
- Joined: 07/05/2010 02:56
#4335 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Demarkacija sa Srbijom moze cekati, mozda se jos malo raspadneKonsultacije u Podgorici
Crna Gora i Kosovo započeli proces demarkacije
Konsultacije sa ciljem da se potpiše međunarodni ugovor o državnoj granici između dvije zemlje, obje nekada u sastavu bivše Jugoslavije, započete su u srijedu susretom u Podgorici komisije Crne Gore i komisije Republike Kosovo
Utvrđen je plan daljih aktivnosti komisija u obavljanju poslova razgraničenja, utvrđivanja državne granice i priprema za zaključivanje međunarodnog ugovora o državnoj granici.
Prvi korak biće priprema poslovnika o zajedničkom radu komisija. Pripremiće se i uputstvo za rad zajedničkog radnog tijela za identifikaciju granične linije i izradu graničnih dokumenata.
„Na sastanku je zajednički konstatovano (...) da će zaključivanje međunarodnog ugovora o državnoj granici doprinijeti razvoju dobrosusjedskih odnosa, stabilnosti u regionu, poštovanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta dvije države”, kaže se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore.
Crna Gora je 2008. godine priznala Kosovo, što je izazvalo oštru osudu zvaničnog Beograda. Ambasadorka Crne Gore u Srbiji proglašena je nepoželjnom osobom i zamoljena da napusti zemlju, a diplomatski odnosi između dvije države ponovo su normalizovani tek godinu dana kasnije.
Posljednji izvještaj Evropske komisije o napretku Crne Gore, objavljen 10. oktobra, pohvalio je njene dobre odnose sa susjednim zemljama.
U izvještaju se ističe planirana demarkacija sa Srbijom, BiH, Kosovom i Hrvatskom, kao jedno od najvažnijih neriješenih pitanja između Crne Gore i njenih susjeda.
Crna Gora je do sada najdalje otišla u procesu razgraničenja sa BiH. Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović saopštio je u junu da je usaglašavanje sporazuma o granici između dvije zemlje u završnoj fazi.
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4336 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Sve indicije ukazuju na to.....Demarkacija sa Srbijom moze cekati, mozda se jos malo raspadne
Istocni Timor(Demokratska Republika Timor-Leste) je Danas priznao Kosovo.
Ima li neka lista koliko ih je dosad priznalo?
Ceka se da i Vojvodina prizna
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4338 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
MashAllah
Hvala za link.
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#4339 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Hašim Tači: Insistiranjem na podeli Kosova Srbija bi mogla završiti kao Beogradski pašaluk
http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-i ... alphabet=l

Beogradski Pasaluk je jedino legalan i legitiman, sve nakon 1878 velikosrbi su nacertanijskom ideologiom zlocinacko genocidnog Srbizma "Krvi i Tla" ubijali susjede i otimali njihov imetak i pretvarali tude u Srboslaviju,....
Tocak historije se ipak vraca poput bumeranga izvoru zla i svih ratova na Blakanu zadnjih 150 godina,..

- sheiitan 666
- Posts: 321
- Joined: 28/08/2012 10:55
#4340 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Mashallah, veliki humanista i demokrat, moralna vertikala Thaci nesto izjavio. 
- Akadi
- Posts: 439
- Joined: 06/09/2012 06:25
#4341 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Pada ti maska polako...sheiitan 666 wrote:Mashallah, veliki humanista i demokrat, moralna vertikala Thaci nesto izjavio.
- sheiitan 666
- Posts: 321
- Joined: 28/08/2012 10:55
- sheiitan 666
- Posts: 321
- Joined: 28/08/2012 10:55
#4343 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
neJma odgovora..dobro
Posto smo upravo jucer vodili neku raspravu u toku koje sam se dotakao upravo ovog sirenja Srbije, od potiskivanja Osmanlija pa do 1918. godine, samo cu prekopirati dva, tri posta s te teme i postaviti link. Cisto da ljudi nauce razlikovati izmedju historijske istine i historijskog mita. Na ovaj nacin, na koji postovani @Bosnolog iznosi historijske cinjenice, neminovno je stradanje u vrtlozima vode nacionalno mitoloske.
Otvorio sam temu pod nazivom "Nacionalizacija bosanskih pravoslavaca" pa smo nekako dogurali do ovog fenomena koji spominje @Bosnolog.
Ja tamo napisah slijedece:
Posto smo upravo jucer vodili neku raspravu u toku koje sam se dotakao upravo ovog sirenja Srbije, od potiskivanja Osmanlija pa do 1918. godine, samo cu prekopirati dva, tri posta s te teme i postaviti link. Cisto da ljudi nauce razlikovati izmedju historijske istine i historijskog mita. Na ovaj nacin, na koji postovani @Bosnolog iznosi historijske cinjenice, neminovno je stradanje u vrtlozima vode nacionalno mitoloske.
Otvorio sam temu pod nazivom "Nacionalizacija bosanskih pravoslavaca" pa smo nekako dogurali do ovog fenomena koji spominje @Bosnolog.
Ja tamo napisah slijedece:
http://jugosfera.net/forum/savremeno-do ... voslavaca/A sta od gore navedenog nije tacno? Nacionalizacija je sasvim normalan proces, iako ja takve procese ne odobravam, i ne znaci da u BiH pravoslavci nisu Srbi vec samo, sto je i logicno, da je "krvno srodstvo" medju pripadnicima nacija, pa tako i srpske, izmisljotina par fasistoidnih idiota, i da se ljudima moralo "objasnjavati" ko su, sta su...kojoj naciji pripadaju ili treba da pripadaju.
A to da je Srbija, kao novonastajuca drzava, i jedina "slobodna" drzava, tj. jedina samostalna (nesto kasnije) drzava Juznih Slavena u to doba, itekako pokusavala agirati na imperijalisticki nacin koji je tada bio nesto potpuno normalno, uopste nije ni sporno ni zlocinacki, barem ne ako ne vadimo ta dogadjanja iz vremenskog konteksta. Naravno, ne ako cemo tada vecini drzava svojstveno ponasanje smatrati normalnim. Nastala je nacionalna drzava Srba i onda se gledalo kud i kada i kako prosiriti se. Srbija se prosirila veoma uspjesno i zestoko eskpandirala sve do pocetka Prvog Svjetskog Rata, ali i nakon njega dolazi Vojvodina kao ratni dobitak, a to sirenje se gubitkom Kosova u biti samo malo korigiralo na dole (samo to nije tema).
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4344 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Danas jos niko nije priznao Kosovo.Beogradski Pasaluk je jedino legalan i legitiman, sve nakon 1878 velikosrbi su nacertanijskom ideologiom zlocinacko genocidnog Srbizma "Krvi i Tla" ubijali susjede i otimali njihov imetak i pretvarali tude u Srboslaviju,....
Tocak historije se ipak vraca poput bumeranga izvoru zla i svih ratova na Blakanu zadnjih 150 godina,..
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4345 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
PRETI
Tači: Beogradski pašaluk - to će ostati od Srbije!
POLITIKA, 07:30, 12.11.2012.153 komentara
Ako Srbija nastavi s insistiranjem na razgraničenju, to bi se moglo okrenuti protiv nje, igra se vatrom, rekao je on

Tači bi da drži lekcije Beogradu
ZAGREB - Zaigrao se.
Kosovski premijer Hašim Tači smatra da Srbija insistiranjem na podeli Kosova rizikuje svoju evropsku budućnost i igra se vatrom.
- Ako Srbija nastavi s insistiranjem na razgraničenju, ne samo s Kosovom, onda bi se to moglo okrenuti protiv nje. Srbija treba da shvati da bi, ako počne taj granični pir, mogla završiti kao beogradski pašaluk. Igraju se vatrom - rekao je Tači u intervjuu zagrebačkom Jutarnjem listu.
On je ponovio da je Kosovo nezavisna država i još jednom optužio Srbiju da je sprovela genocid na KiM.
- Tamo je vladao Miloševićev teror. Ustali smo protiv toga i ostvarili nezavisnost u saradnji s našim prijateljima i saveznicima u svetu - rekao je Tači.
Govoreći o Srbima sa severa Kosova, Tači je kazao da su oni deo kosovskog stanovništva i da je Kosovo i njihova država.
- Zato se nadam da će kod njih, kao i u Beogradu, konačno prevladati uverenje da se moraju integrisati u kosovsko društvo, a ne živeti paralelnim životom, vodeći paralelne političke institucije - rekao je on. Dodao je da bi Beograd trebalo da se reši tih „paralelnih institucija, jer su one teret i Srbiji i Kosovu“.
- Srbima s Kosova stalno se manipulisalo iz Beograda, bilo za potrebe izbora, bilo zbog unutrašnjepolitičkih razračunavanja - kazao je Tači.
To je, smatra on, „unapred izgubljena bitka“, koja će najviše koštati srpsku zajednicu na Kosovu.
Tači tvrdi da u privatnim razgovorima srpski političari kažu da je Kosovo gotova priča, ali javno, „skoro samoubilačkim nagonom nastavljaju s istom retorikom i dalje zamajavaju kosovske Srbe i opterećuju odnose u regionu“.
Beograd bi, navodi on, konačno morao da prekine „verbalnu agresiju“ na teritorijalni integritet Kosova jer nema nikakvog govora o podeli, ali ni o političko-teritorijalnoj autonomiji Srba.
- To je neizvodljivo. Političari u Beogradu to vrlo dobro znaju- rekao je Tači.
(R. K.)
Pravi se lud
Na pitanje o svojoj umešanosti u trgovinu organima, Tači je rekao da „te optužbe ulaze u nenaučnu fantastiku“.
http://www.kurir-info.rs/taci-beogradsk ... nak-505102
Tači: Beogradski pašaluk - to će ostati od Srbije!
POLITIKA, 07:30, 12.11.2012.153 komentara
Ako Srbija nastavi s insistiranjem na razgraničenju, to bi se moglo okrenuti protiv nje, igra se vatrom, rekao je on

Tači bi da drži lekcije Beogradu
ZAGREB - Zaigrao se.
Kosovski premijer Hašim Tači smatra da Srbija insistiranjem na podeli Kosova rizikuje svoju evropsku budućnost i igra se vatrom.
- Ako Srbija nastavi s insistiranjem na razgraničenju, ne samo s Kosovom, onda bi se to moglo okrenuti protiv nje. Srbija treba da shvati da bi, ako počne taj granični pir, mogla završiti kao beogradski pašaluk. Igraju se vatrom - rekao je Tači u intervjuu zagrebačkom Jutarnjem listu.
On je ponovio da je Kosovo nezavisna država i još jednom optužio Srbiju da je sprovela genocid na KiM.
- Tamo je vladao Miloševićev teror. Ustali smo protiv toga i ostvarili nezavisnost u saradnji s našim prijateljima i saveznicima u svetu - rekao je Tači.
Govoreći o Srbima sa severa Kosova, Tači je kazao da su oni deo kosovskog stanovništva i da je Kosovo i njihova država.
- Zato se nadam da će kod njih, kao i u Beogradu, konačno prevladati uverenje da se moraju integrisati u kosovsko društvo, a ne živeti paralelnim životom, vodeći paralelne političke institucije - rekao je on. Dodao je da bi Beograd trebalo da se reši tih „paralelnih institucija, jer su one teret i Srbiji i Kosovu“.
- Srbima s Kosova stalno se manipulisalo iz Beograda, bilo za potrebe izbora, bilo zbog unutrašnjepolitičkih razračunavanja - kazao je Tači.
To je, smatra on, „unapred izgubljena bitka“, koja će najviše koštati srpsku zajednicu na Kosovu.
Tači tvrdi da u privatnim razgovorima srpski političari kažu da je Kosovo gotova priča, ali javno, „skoro samoubilačkim nagonom nastavljaju s istom retorikom i dalje zamajavaju kosovske Srbe i opterećuju odnose u regionu“.
Beograd bi, navodi on, konačno morao da prekine „verbalnu agresiju“ na teritorijalni integritet Kosova jer nema nikakvog govora o podeli, ali ni o političko-teritorijalnoj autonomiji Srba.
- To je neizvodljivo. Političari u Beogradu to vrlo dobro znaju- rekao je Tači.
(R. K.)
Pravi se lud
Na pitanje o svojoj umešanosti u trgovinu organima, Tači je rekao da „te optužbe ulaze u nenaučnu fantastiku“.
http://www.kurir-info.rs/taci-beogradsk ... nak-505102
- stotka12
- Posts: 569
- Joined: 04/11/2012 16:42
- Location: Nec Spe Nec Metu
#4346 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
.....a nastavit ce
.
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4347 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!


KULTURA I LIFESTYLE
Kosovo - geto za umjetnike
U prirodi umjetnosti leži da prelazi granice: društvene i geografske. Međutim, za umjetnike sa Kosova su geografske granice nepremostive. Njihovo oružje protiv prostorne izolacije: umjetnost.
Rrezeart Galica je grafički dizajner, star 31 godinu, živi i radi u Prištini. U svojoj domovini postao je poznat zbog svojih plakata sa jednostavnim, ali jasnim i oštrim sloganima. Protagonisti njegovih djela: međunarodne organizacije u zemlji. Njegova poruka: njihov politički neuspjeh.
Protest kulturom
Rrezeart pokazuje prospekt koji jer napravljen za njegovu izložbu u Berlinu početkom godine. "Ovo su vize 39 osoba. Ovim vizama sam napisao riječi „no more“ – nikad više. To znači nikad više vize za ljude Kosova. Mi smo najviše izolovana zemlja ove regije, ali želimo slobodno ići u Evropu“, objašnjava Rrezeart. Na nekoliko mjesta je postavio riječ "rejected" ("odbijeno"). To je simbol onih koji nisu imali sreće.

Blerta Zeqiri je frustrirana nemogućnošću da putuje
No More" je djelo rođeno iz bijesa i Rrezeartovog vlastitog iskustva: prije godinu dana, jedna galerija u Francuskoj je htjela izložiti neka od njegovih djela – sve je bilo organizovano: let, hotel, plakati su bili odštampani, Rrezeart je bio već sastavio govor za ceremoniju otvaranja. Ali, njegov zahtjev za vizu je odbijen.
Politička realnost
"Mladi Evropljani" – tako glasi službeni reklamni slogan Kosova. Ta država je zaista mlada – prije skoro pet godina, Kosovo je proglasilo nezavisnost od Srbije. Ali, ljudi se definitivno ne osjećaju kao da su dio Evrope. Pet država Evropske unije još nije službeno priznalo nezavisnost Kosova. Čak i Južni Sudan, zemlju koja je proglasila nezavisnost tek prošle godine, prizaje veći broj država nego što prizaje Kosovo.
Svim drugim zemljama u jugoistočnoj Evropi odobrene su vizne olakšice. Priština i Brisel su ove godine započeli pregovore o liberalizaciji viznog režima. U junu je nadležna komesarka EU predstavila odgovarajuću mapu puta. Prema tom planu, vlada u Prištini mora zavrnuti rukave: reforme u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, jačanje temeljnih prava, zaštita ličnih podataka – samo su neki od uvjeta za dobijanje olakšanih viznih odredbi.
Kulturno-politička zavisnost "Veoma je frustrirajuće biti sa Kosova i željeti biti dio globalnog društva, jer ste izolovani i ne vjerujete da ste dio toga, a svijet vam to daje do znanja – svaki put kada želite biti građanin svijeta, oni vam ne dozvoljavaju", kaže Blerta Zeqiri. Ona je mlada režiserka, koja je zbog svojih filmova poznata i van granica Kosova. Njen najnoviji film "Povratak" govori o čovjeku koji je nestao tokom rata i nakon četiri godine u srpskom zatvoru, vraća se svojoj porodici.

Spomenik "Newborn" je simbol mlade kosovske države
Film je bio veliki uspjeh za Blertu i na međunarodnom nivou. Prikazan je na prestižnom Sundance Film Festivalu i čak je uspjela lično predstaviti svoje djelo u Londonu. Nažalost, to nije uvijek tako, priča Blerta: "Nedavno sam trebala otputovati na jedan filmski festival u Kanadu i nisam mogla, jer je proces izdavanja vize trajao predugo. Dok mi je vraćen pasoš, festival je već bio završen."
Preispitivanje samih sebe
Rrezeart Galica smatra međunarodnu zajednicu glavnim krivcem za vizni režim
Za razliku od Rrezearta, Blerta krivicu za izolovanost ne vidi samo kod međunarodnih organizacija: “Svjesna sam standarda koje ne ispunjavamo. Imamo mnogo problema u ovoj zemlji: postoje zakoni, ali se ne provode. Zbog toga djelomično razumijem zašto Evropljani misle da nismo dio njihovog društva. Zasad.“
S druge strane, Rrezeart neumorno kritikuje međunarodnu zajednicu za probleme Kosova: "Nazvao sam ovo djelo 'EUSEX' i to je parodija skraćenice misije Evropske unije na Kosovu, 'EULEX', čiji rad je, po mom mišljenju neuspješan. Jedino što su 'internacionalci' pospiješili otkad su u zemlji, je prostitucija", žali se Rrezeart.
Prije nekoliko sedmica, vlada u Prištini je Evropskoj komisiji predala izvještaj o trenutnom stanju provođenja potrebnih mjera za viznu liberalizaciju. Iako taj dokument nije dostupan javnosti, stručnjaci pretpostavljaju da će se pregovori oko viznih olakšica voditi još nekoliko godina.
Autorice: Rayna Breuer / Melina Borčak
Odgovorna urednica: Belma Fazlagić-Šestić
http://www.dw.de/kosovo-geto-za-umjetni ... 87-html-cb
-
Harry Tuttle
- Posts: 439
- Joined: 06/08/2012 21:39
- Location: Altona
#4348 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Kosovo izgleda dosta toga pametnog radi na svome putu...
- Helikopter
- Posts: 1516
- Joined: 07/07/2003 00:00
#4349 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Ešton, File i Ren pozdravili prijem Kosova u EBRD
Tanjug | 17. 11. 2012. - 12:23h | Komentara: 19
"Brisel - Funkcioneri Evropske unije izrazili su danas zadovoljstvo zbog prijema Kosova u Evropsku banku za obnovu i razvoj (EBRD) i naveli da ta odluka ni na koji način ne prejudicira status Kosova.

Pozdravljamo odluku borda guvernera da primi Kosovo u članstvo EBRD", naveli su u zajedničkom saopštenju dostavljenom medijima visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton, komesar za proširenje Štefan File i komesar za finansije Oli Ren.
Oni su naglasili da ova odluka ni na koji način ne prejudicira status Kosova, i da će prijem Kosova u EBRD omogućiti značajno povećanje fnansijske pomoći za razvoj Kosova.
Odluka da Kosovo uvrsti među 65 članica EBRD doneta je juče. Kosovo je od ranije član Međunarodnog monetarnog fonda i Svetske banke.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/35352 ... ova-u-EBRD
http://www.b92.net/
http://www.pressonline.rs/
http://www.24sata.hr/
Tanjug | 17. 11. 2012. - 12:23h | Komentara: 19
"Brisel - Funkcioneri Evropske unije izrazili su danas zadovoljstvo zbog prijema Kosova u Evropsku banku za obnovu i razvoj (EBRD) i naveli da ta odluka ni na koji način ne prejudicira status Kosova.

Pozdravljamo odluku borda guvernera da primi Kosovo u članstvo EBRD", naveli su u zajedničkom saopštenju dostavljenom medijima visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton, komesar za proširenje Štefan File i komesar za finansije Oli Ren.
Oni su naglasili da ova odluka ni na koji način ne prejudicira status Kosova, i da će prijem Kosova u EBRD omogućiti značajno povećanje fnansijske pomoći za razvoj Kosova.
Odluka da Kosovo uvrsti među 65 članica EBRD doneta je juče. Kosovo je od ranije član Međunarodnog monetarnog fonda i Svetske banke.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/35352 ... ova-u-EBRD
http://www.b92.net/
http://www.pressonline.rs/
http://www.24sata.hr/
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#4350 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!
Evo kako je nastajala i sirila se na genocidimasheiitan 666 wrote:neJma odgovora..dobro![]()
Posto smo upravo jucer vodili neku raspravu u toku koje sam se dotakao upravo ovog sirenja Srbije, od potiskivanja Osmanlija pa do 1918. godine, samo cu prekopirati dva, tri posta s te teme i postaviti link. Cisto da ljudi nauce razlikovati izmedju historijske istine i historijskog mita. Na ovaj nacin, na koji postovani @Bosnolog iznosi historijske cinjenice, neminovno je stradanje u vrtlozima vode nacionalno mitoloske.
Otvorio sam temu pod nazivom "Nacionalizacija bosanskih pravoslavaca" pa smo nekako dogurali do ovog fenomena koji spominje @Bosnolog.
Ja tamo napisah slijedece:http://jugosfera.net/forum/savremeno-do ... voslavaca/A sta od gore navedenog nije tacno? Nacionalizacija je sasvim normalan proces, iako ja takve procese ne odobravam, i ne znaci da u BiH pravoslavci nisu Srbi vec samo, sto je i logicno, da je "krvno srodstvo" medju pripadnicima nacija, pa tako i srpske, izmisljotina par fasistoidnih idiota, i da se ljudima moralo "objasnjavati" ko su, sta su...kojoj naciji pripadaju ili treba da pripadaju.
A to da je Srbija, kao novonastajuca drzava, i jedina "slobodna" drzava, tj. jedina samostalna (nesto kasnije) drzava Juznih Slavena u to doba, itekako pokusavala agirati na imperijalisticki nacin koji je tada bio nesto potpuno normalno, uopste nije ni sporno ni zlocinacki, barem ne ako ne vadimo ta dogadjanja iz vremenskog konteksta. Naravno, ne ako cemo tada vecini drzava svojstveno ponasanje smatrati normalnim. Nastala je nacionalna drzava Srba i onda se gledalo kud i kada i kako prosiriti se. Srbija se prosirila veoma uspjesno i zestoko eskpandirala sve do pocetka Prvog Svjetskog Rata, ali i nakon njega dolazi Vojvodina kao ratni dobitak, a to sirenje se gubitkom Kosova u biti samo malo korigiralo na dole (samo to nije tema).
http://query.nytimes.com/mem/archive-fr ... ref=slogin
